PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור מנוע לדיזל (ניסאן פטרול)

שמעון2
03-10-10, 21:19
האם מישהו ניסה להגדיל דחיסה של מנוע טורבו דיזל בלי להחליף מערכת ניהול מנוע ובלי להחליף טורבו? האם זה אפשרי ? לדוגמא לי יש פטרול האם אפשר לעשות זאת? וכמה כח זה מוסיף?. שמעון

elitkh
04-10-10, 14:50
למיטב ידיעתי לא ניתן להעלות את יחס הדחיסה של מנועי דיזל בלי לגרום להצתה מוקדמת ודטונציה.
זה שיפור שמקובל במנועי בנזין.
אבל אולי מישהו יוכל לתקן אותי בעניין הזה.

BOLSTER
06-10-10, 19:08
הי,

מנועי דיזל אפשר בהחלט לשפר ע"י שינויים מכנים, אך בדור החדש של המנועים, כאלה עם מסילה משותפת, הזרקה ישירה ומחשבי ניהול, זה מיותר.
שיפורי אלקטרוניקה כדוגמת שינוי תוכנת ניהול מנוע יתנו תוצאות מרשימות ללא החלפה של שום מכלול.

בניסאן פטרול יש בעיה במנועים. צפציפי ברכב זה, לא הייתי משנה שום מכלול מכני במנוע ובטח לא משנה יחס דחיסה! זה יכול לגרום לנזקים כבדים(כספית) במנוע ובכול מקרה גם אם שינוי מכני הצליח, תדרש לשנות נתונים במחשבי הניהול.

בהצלחה

שמעון2
07-10-10, 14:18
הי,

מנועי דיזל אפשר בהחלט לשפר ע"י שינויים מכנים, אך בדור החדש של המנועים, כאלה עם מסילה משותפת, הזרקה ישירה ומחשבי ניהול, זה מיותר.
שיפורי אלקטרוניקה כדוגמת שינוי תוכנת ניהול מנוע יתנו תוצאות מרשימות ללא החלפה של שום מכלול.

בניסאן פטרול יש בעיה במנועים. צפציפי ברכב זה, לא הייתי משנה שום מכלול מכני במנוע ובטח לא משנה יחס דחיסה! זה יכול לגרום לנזקים כבדים(כספית) במנוע ובכול מקרה גם אם שינוי מכני הצליח, תדרש לשנות נתונים במחשבי הניהול.

בהצלחה
בשרשור מחו"ל הם כותבים שהם מגדילים את הטורבו וע"י כך מגדילים את הBOOSTING כמו כן הם מערבבים סולר אם גז וע"י כך יש צריכת דלק יותר נמוכה מומנט יותר גדול .
האם זה נכון והאם זה אפשרי והאם אפשר לעשות זאת בלי להחליף מערכת ניהול מנוע?שמעון

תומר א.
07-10-10, 16:57
כן זה אפשרי אבל כמו שנכתב המנוע בעייתי ובכלל לא חלש, אז למה?

ארז
07-10-10, 18:08
תומר המנוע כן חלש, זה שיש לו הספק סביר זה לא אומר כלום, הרכב כבד מאוד...על זה תוסיף גיר שלא ממש עוזר ואתה מקבל מנוע שלא ממש מצליח לדחוף את הרכב הזה בקצב של רכבים מודרנים(בטח לא בקצב של רכבים מאותו התקציב).

בחו"ל ממה שאני ראיתי לפטרול מקובל מבחינת שיפורי מנוע קודם כל לשנות את נתוני המחשב(מפת הזרקה), אחרי זה להגדיל אגזוז וסעפת(אני חושב ל3"), אחרי זה מגיעים הח'ברה ששמים אינטרקולר וטורבו מוגדלים...
שינוי המחשב זה שיפור זול וניתן גם לשחק באחוזי השיפור, כך שאני חושב שהוא בהחלט הגיוני להיות ראשון בתור.

בכלל לי יש תאוריה(טיפשית) שבגלל שהמנוע קטן על הרכב אז רוב הזמן הוא עובד קשה יותר ממה שהוא אמור לעבוד וזו אחת הסיבות העיקריות לבעיות האמינות שלו....

דרור ברלי
07-10-10, 18:19
בכלל לי יש תאוריה(טיפשית) שבגלל שהמנוע קטן על הרכב אז רוב הזמן הוא עובד קשה יותר ממה שהוא אמור לעבוד וזו אחת הסיבות העיקריות לבעיות האמינות שלו....

התיאוריה הזו לא עובדת בהרבה מקרים של מנועים חלשלושים ונרפים שממש קטנים על משקל הרכב שהם אמורים לסחוב, ובכל זאת הם מחזיקים מעמד דורות על דורות... חיפושית קירור אוויר? וולבו 144-240? היילקס? סובארו לאונה DL?... ויש עוד דוגמאות למנועים חלשים בהספק אבל אמינים מאוד כתכונת יסוד, שמה שלא תעשה להם, הם יסחבו ויסחבו. לאט אבל בטוח.

בעיות האמינות של מנוע הפטרול אינן בגלל שהוא חלש, אלא בגלל כשלים תכנוניים.

elitkh
08-10-10, 00:19
ארז

מה זה אומר לשנות את מפת ההזרקה? האם זה מתבטא בפתיחת מצערת ?
האם זה אומר שהיצרן הגביל את הספק המנוע? למה בעצם?
אשמח אם תשפוך קצת אור על הנושא.

אלי

tzagi
08-10-10, 05:53
המחשב נותן הוראה למזרקים מתי להפתח ולכמה זמן
ניתן לשנות את ההוראות האלה,
המזרקים יפתחו יותר מוקדם וישארו פתוחים יותר זמן
כול זה יתן לך יותר כוח על חשבון זיהום אויר ואמינות

מדוע היצרן קבע להשתמש בנתונים כאלה ולא אחרים?
כי המוצר צריך לעמוד בתקני זיהום אויר ולא להתפוצץ בטווח האחריות.

אם קיים צ'יפ לעגלה, תתחיל שם,
יש מצב שהצ'יפ גם ירשה לך להעלות את דחיסת הטורבו בלי להדליק נורה אדומה.

תומר א.
08-10-10, 11:11
פרט קטן ומאד חשוב, מאיזו שנה האוטו ומה עבר על המנוע?
יש שנים בהם היתה בעיה שטופלה בשנים האחרונות.
לחבר יש 94 והוא ממש לא עגלה וזה עם מנוע גמור.

ארז "
בכלל לי יש תאוריה(טיפשית) שבגלל שהמנוע קטן על הרכב אז רוב הזמן הוא עובד קשה יותר ממה שהוא אמור לעבוד וזו אחת הסיבות העיקריות לבעיות האמינות שלו...."

המממ מישהו אמר טאטא :p, וברצינות זה בכלל לא טיפשי המנוע עובד בסלד גבוהה מדי מה שמקצר
את חייו בצורה משמעותית.

בגלל תקנות זיהום שונות במדינות שונות מערכות הניהול ומערכות נוספות משתנות ממדינה למדינה
מה שנכתב לגבי פטרול אוסטרלי לאו דווקא יתפוס לגבי פטרול ישראלי (אירופאי).

שמעון2
08-10-10, 11:23
פרט קטן ומאד חשוב, מאיזו שנה האוטו ומה עבר על המנוע?
יש שנים בהם היתה בעיה שטופלה בשנים האחרונות.
לחבר יש 94 והוא ממש לא עגלה וזה עם מנוע גמור.

ארז "

המממ מישהו אמר טאטא :p, וברצינות זה בכלל לא טיפשי המנוע עובד בסלד גבוהה מדי מה שמקצר
את חייו בצורה משמעותית.

בגלל תקנות זיהום שונות במדינות שונות מערכות הניהול ומערכות נוספות משתנות ממדינה למדינה
מה שנכתב לגבי פטרול אוסטרלי לאו דווקא יתפוס לגבי פטרול ישראלי (אירופאי).הפטרול שלי שנת 2008 ואם אני אוסיף צייפ אני רוצה להעלות את דחיסת הטורבו אבל בלי להחליף מערכת ניהול מנוע האם זה אפשרי או שצריך לשדרג הכל ?

ארז
08-10-10, 11:42
שמעון(אתה אח של מיכאל,לא?) חכה ל"צ'פ"( שזו תוכה לשינוי מפת ההזרקה) ,אולי זה יספק אותך...
בכל מקרה לדעתי רק שינוי ביחס הגדישה לא יתן הרבה ויגדיל את הסיכון לבלאי מואץ.

שמעון2
08-10-10, 14:23
שמעון(אתה אח של מיכאל,לא?) חכה ל"צ'פ"( שזו תוכה לשינוי מפת ההזרקה) ,אולי זה יספק אותך...
בכל מקרה לדעתי רק שינוי ביחס הגדישה לא יתן הרבה ויגדיל את הסיכון לבלאי מואץ.
תודה.שמעון

אריה פאהן
08-10-10, 20:02
שמעון
הבעיות שהיו עד היום בפטרולים ששמו צ'יפים, זה שהם התחממו.
תעשה חיפוש על הזרקת מים מעורבבים במתנול, שמעתי שזה עושה פלאים למנועי דיזל טורבו.
גם בחיפוש מהיר ברשת קראתי דברים טובים על זה.
יש בזה הגיון, בניגוד לצ'יפ שמעלה הספקים אבל גם הטמפרטורה עולה, בהזרקת מתנול אתה מקפיא את הסעפת= נכנס אוויר מועשר יותר בחמצן.
אני הייתי הולך על זה, זה מערכת לא יקרה ופשוטה להרכבה.

שמעון2
08-10-10, 21:25
שמעון
תעשה חיפוש על הזרקת מים מעורבבים במתנול, שמעתי שזה עושה פלאים למנועי דיזל טורבו.
יש בזה הגיון, בניגוד לצ'יפ שמעלה הספקים אבל גם הטמפרטורה עולה, בהזרקת מתנול אתה מקפיא את הסעפת= נכנס אוויר מועשר יותר בחמצן.
אני הייתי הולך על זה, זה מערכת לא יקרה ופשוטה להרכבה.אני גם שמעתי על זה מעלה הספק וגם חוסך בצריכת הדלק ושומר יותר על המנוע . השאלה בכמה זה מעלה הספק ? שמעון

BOLSTER
17-10-10, 19:11
"צ'יפים" ומיפוי הזרקה:

במערכות מתקדמות, מתחברים לשקע האיבחון (יש כזה בפטרול- OBD-2), קוראים את הנתונים של מערכת הניהול המקורית, הזרקה, לחץ טורבו, זמנים וכו' ומשנים אותם בהתאם לכלי הרכב ודרישות הנהג.
אין ספק שזה השיפור הזול ביותר והפשוט ביותר. מעבר לזה, אם ביום מן הימים תרצה לפרק או לשנות את התוכנה, תוכל בקלות ע"י לחיצת כפתור (של המתקין) ולא הפקות של פרוק והרכבה.

למה היצרן לא עשה את זה?
היצרן בנה תוכנה כפשרה לדרישה של רוב הנהגים. יש כאלה שנוסעים ללא משקל כלל ויכולים להנות מיותר כח ופחות מומנט, יש כאלה שגוררים ולכן דורשים תנאים שונים וכו'.
פשרה זו יכולה להשתנות ע"י תוכנה שונה. אם תוספת כח בכדי "יסחוב" יותר טוב, אז פחות מתאים לגרירה. אם הרכב גורר, מתאימים את התוכנה שיהיה למנוע/גיר קל יותר לגרור.
נסיעה בחולות מול שטח טכני- אותו הרעיון.

לגבי שאר שיפורי המנוע- הפקה רצינית יותר ובד"כ יקרה יותר.

BOLSTER
17-10-10, 19:12
אני לא שולל שיפורים מכניים, חלילה וחס, אך הגיוני וקל יותר להתחיל מהתוכנה

שי מנשס
24-10-10, 09:51
שמעון
אני הייתי הולך על זה, זה מערכת לא יקרה ופשוטה להרכבה.

אריה שלום,
תוכל להרחיב בנושא?
איפה ניתן לקרוא ולראות מאמרים וחומר בנושא?
מחירים? מי מתקין בארץ? מי בעל מקצוע מעולה בנושא? (חשוב ברכב הזה)
תודה מראש
שי מנשס

שי מנשס
24-10-10, 09:53
"צ'יפים" ומיפוי הזרקה:

במערכות מתקדמות, מתחברים לשקע האיבחון (יש כזה בפטרול- OBD-2), קוראים את הנתונים של מערכת הניהול המקורית, הזרקה, לחץ טורבו, זמנים וכו' ומשנים אותם בהתאם לכלי הרכב ודרישות הנהג.
אין ספק שזה השיפור הזול ביותר והפשוט ביותר. מעבר לזה, אם ביום מן הימים תרצה לפרק או לשנות את התוכנה, תוכל בקלות ע"י לחיצת כפתור (של המתקין) ולא הפקות של פרוק והרכבה.

למה היצרן לא עשה את זה?
היצרן בנה תוכנה כפשרה לדרישה של רוב הנהגים. יש כאלה שנוסעים ללא משקל כלל ויכולים להנות מיותר כח ופחות מומנט, יש כאלה שגוררים ולכן דורשים תנאים שונים וכו'.
פשרה זו יכולה להשתנות ע"י תוכנה שונה. אם תוספת כח בכדי "יסחוב" יותר טוב, אז פחות מתאים לגרירה. אם הרכב גורר, מתאימים את התוכנה שיהיה למנוע/גיר קל יותר לגרור.
נסיעה בחולות מול שטח טכני- אותו הרעיון.

לגבי שאר שיפורי המנוע- הפקה רצינית יותר ובד"כ יקרה יותר.

שי שלום,
האם גם אתם תוכלו להרחיב בנושא?
עלויות, מי בעל מקצוע מצויין בארץ, איפה ניתן לקרוא ולראות חומר
בנושא?
תודה מראש
שי מנשס

-->