PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטול אינטרקולר ב3.100

morenox4
04-10-10, 22:22
שלום לחברי הפורום

לשאלתי : במנוע 3.100 מודל 97 TDI ביטול אינטרקולר והחלפת טורבו של איפון במקומו ישיר לסעפת יניקה . מה יקרה ? מה יכול ליקרות ?

אפיז
04-10-10, 23:08
לאינטרקולר תפקיד חשוב ,הטורבו דוחס אויר וכידוע בדחיסה עולה מאד הטפ' של האויר,
עם עלית הטמפ' האויר מתפשט ,לכן קרור ע'י אינטרקולר מאפשר להזרים כמויות גדולות יותר של אויר למנוע וגם יותר דלק ,תוצאה =יותר יעלות וכוח מהמנוע ,בהנחה שיש אינטרקולר
אם תבטל ירד כוח המנוע וגם תצטרך לבדוק אם המנוע הנ''ל יודע לפצות על פחות אויר בפחות דלק ,אחרת תהייה לך בעייה מתמשכת עם עוד אפקטים שזה לא לעיניינו כרגע,
לא מכיר את המנוע הנ''ל אבל הכלל הינו לכל מנועי טורבו לא משנה דיזל או בנזין

morenox4
05-10-10, 17:02
שלום לחברי הפורום

לשאלתי : במנוע 3.100 מודל 97 TDI ביטול אינטרקולר והחלפת טורבו של איפון במקומו ישיר לסעפת יניקה . מה יקרה ? מה יכול ליקרות ?

אני אשל שאלה יותר פשוטה , האם אפשר להחליף בטרופר 3.1 TDI טורבו אינטרקולר ולותר על האינטרקולר בטורבו של טנדר איפון 3.1 TD

ניר ל
05-10-10, 18:38
למה לוותר על האינטרקולר ?
יש כאן כתבה על התקנת אינטרקולר באיפון אם זה עוזר לך, חפש אותה.

סוזי המשתוללת
05-10-10, 23:03
אני אשל שאלה יותר פשוטה , האם אפשר להחליף בטרופר 3.1 TDI טורבו אינטרקולר ולותר על האינטרקולר בטורבו של טנדר איפון 3.1 TD

ואני אשאל שאלה פשוטה

למה???

למה לוותר ?.
אינטרקולר סדוק?
תחליף
טורבו זורק שמן לאינטרקולר ?
טפל בטורבו
לא יוצרים בעיות אחריות על ידי מעקף גרוע של בעייה אחת

morenox4
06-10-10, 23:57
ואני אשאל שאלה פשוטה

למה???

למה לוותר ?.
אינטרקולר סדוק?
תחליף
טורבו זורק שמן לאינטרקולר ?
טפל בטורבו
לא יוצרים בעיות אחריות על ידי מעקף גרוע של בעייה אחת

סוזי בשאלתך ה3 העיניין , היתה בעיית טורבו זורק שמן לאינטרקולר , פניתי למוסך ,הטורבו הוחלף ולתדהמתי הוחלף לטורבו של איפון והמכוני מספר לי שזה אותו הדבר . ואני אומר לו לא אותו הדבר הטורבו של האיפון יותר קטן . וגם מקטין אויר ודלק וכ'ו , המכונאי מתעקש ומוסיף על אחריותי .יצאתי בנסיעה שקטה במשך חצי שעה הכל בסדר , ולכשאחלטתי לילחוץ לכוון ה110 קמ'ש התחילה שריקה מלווה בעשן מי כל הצבעים .
לערכתי הטורבו התרסק ושבביו לתוך סעפת יניקה ומשם לשסטומים .
לשאלתי : הטורבו שהותקן היה דפוק ?
או פשוט לא מתאים ?

סוזי המשתוללת
10-10-10, 11:48
סוזי בשאלתך ה3 העיניין , היתה בעיית טורבו זורק שמן לאינטרקולר , פניתי למוסך ,הטורבו הוחלף ולתדהמתי הוחלף לטורבו של איפון והמכוני מספר לי שזה אותו הדבר . ואני אומר לו לא אותו הדבר הטורבו של האיפון יותר קטן . וגם מקטין אויר ודלק וכ'ו , המכונאי מתעקש ומוסיף על אחריותי .יצאתי בנסיעה שקטה במשך חצי שעה הכל בסדר , ולכשאחלטתי לילחוץ לכוון ה110 קמ'ש התחילה שריקה מלווה בעשן מי כל הצבעים .
לערכתי הטורבו התרסק ושבביו לתוך סעפת יניקה ומשם לשסטומים .
לשאלתי : הטורבו שהותקן היה דפוק ?
או פשוט לא מתאים ?

אם השימון של הטורבו היה תקין אך הוא התפרק אז כנראה שהוא לא היה תקין
ואם הטורבו היה תקין אבל השימון שלו לא ,אז סביר להניח שהוא ימות מהר מאד!!

בגדול מדובר על אותו מנוע בין איפון לטרופר דיזל דור שני אני לא יודע על הבדלי גודל טורבו אם כי יש הבדלים בהספק המנוע שסביר להניח שנובעים מאינטרקולר /טורבו שונים
בגדול ככל שטורבו גדול יותר תהיה לו השהיית טורבו גדולה יותר אך גם דחיסה גבוהה יותר מה שאומר
שאפשר לתת יותר דלק

-->