PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלולי טיולים

sos4u
05-10-10, 10:38
בעקבות עבודה שאני מכין, אשמח לקבל קבצי מסלולים שיעמדו בקריטריונים הבאים :

1. בתוך גבולות שמורות הטבע
2. צירים קיימים וברורים.
3. בעלי מטרה/ יעד , לא ציר שנגמר בכלום.
4. לא מסומנים בסמ"ש של החברה להגנת הטבע.
5. צירים עבירים לרכבים, לא רק להאמר צבאי / נגמ"ש / יונימוג, גם אם יש בהם מכשולים קשים.

אשמח לקבל את המידע בכל דרך שתרצו, תמונת מפה, קובץ TWL, סיפור דרך וכו'
למי שרוצה לשמור על עילום שם, יכול להעביר אליי ישירות למייל [email protected] או ב ה"פ.

תודה מראש,

יונתןמצפה
05-10-10, 12:01
1. בתוך גבולות שמורות הטבע

4. לא מסומנים בסמ"ש של החברה להגנת הטבע.

אפשר יותר פרטים על העבודה שאתה מדבר עליה?
על פניו, אתה מבקש מסלול שהוא בניגוד לחוקי הרט"ג... (ללא סימון שבילים בשמורה)
האם זה למטרות של פתיחת מסלולים חוקיים כאלו באופן מסודר, או למרות אחרות.
בשביל ההגינות, אם אתה מבקש מסלולים כאלו מן הראוי שפרסם את הסיבה.

(דין מסלול לא מסומן אחד לא דומה לדין מלול לא מסומן אחר. כל מסלול והיבטיו ולכן לענות על שאלה כזאת ללא ידיעת המטרה זה לא אחראי לדעתי...)

שלמי
05-10-10, 12:12
יונתן,
החוקים של הרשות לא כאלה ברורים,
במיוחד ביחס לשבילים שמופיעים במפה.
מצד אחד הרשות אימצה (לא ברור אם בהחלטה רשמית ואם כן - באיזה סמכות) את סימון השבילים, אבל מצד שני הרשות בעצמה משלטת גם דרכים לא מסומנות.
זה נכון גם ביחס לדרכים של ג'יפים אבל גם ביחס לשבילים או נקבים רגליים שמסומנים במפה (בלי סמ"ש).
למשל, היית פעם במאגורת כביר ? (תרשה לי לנחש שכן) - אתה עבריין בפוטנציה.

יונתןמצפה
05-10-10, 12:41
למשל, היית פעם במאגורת כביר ? (תרשה לי לנחש שכן) - אתה עבריין בפוטנציה.

לא בפונטנציה, אלא עבריין...
(וגם בעין צווינאט, הר טרף ועוד...)

אפשר להתחיל לחפש את החוק היבש והכתוב, להבין את משמעויות והפרשנות ולהיות עו"ד לעת הצורך.
אבל מבחינת ההחלטות הרשמיות לגמרי שהרט"ג מצהירים עליהם באופן הברור ביותר- ירידה מסימון שבילים בתוך שמורה- הילה לקנס!
זה כתוב ע"ג אין-ספור שלטים ברחבי השמורות.

בוא נעזוב את עניין הפרשנות. הוא מעניין וחשוב אבל לא רלוונטי לשרשור הנוכחי.
פותח השרשור ביקש מסלולים לא ע"ג סימון שבילים בתוך שמורה. מן הראוי להדגיש שזה לכאורה עבירה על חוקי השמורה. ועוד יותר לגטימי לבקש את הסיבה לבקשת מסלולים אלו.
ברגע שירדת מסימון שבילים בתוך שמורה (ובהרבה מקרים גם לא בתוך שמורה) אתה חשוף להרבה בעיות (ולא רק כאלו של שמירת טבע!): בין היתר- סכנת נפלים, רסיסים קורעי צמיגים, שבילים לא מתוחזקים ומסוכנים, וכן, גם פגיעה לא מבוקרת בגורמים סביבתיים...

אם מבקשים כאן דוגמאות למסלולים כאלו אי אפשר לדבר על כולם באותה נשימה. (רוצה דוגמא לשני מקרים עם משמעות שונה בתחליט? בבקשה- עמק חרוז מול מעלה אֵנְ_ר...- כמו הסכין)

sos4u
05-10-10, 12:57
אין לי כוונה לפרט יותר בשלב זה.
אני כן יכול לומר ש:
1. אין כאן שום עבירה על שום חוק. לא ביקשתי שתצהיר באם הלכת / נסעת או ריחפת באוויר. גם לא ביקשתי תמונות שיוכיחו שהיית שם. פשוט: מסלול, שהולך מא' ל ב' ועובר דרך נקודת עניין כזאת או אחרת...

2. אני לא שייך לשום רשות אכיפת חוק. אין בכוונתי "להפיל " אף אחד. בוודאי שלא בצורה פומבית שכזאת.

3. אף אחד לא חייב למסור כלום. רוצים לעזור, לתרום מידע שצברתם עם הזמן ? תודה רבה. לא רוצים ? חוששים ? השד יודע ממה , אבל שיהיה, גם תודה רבה.

4. אני יכול לומר, שעזרתכם , שתתקבל בברכה , בעילום שם, [ למי שייבחר] , וללא התחייבות או נזק עתידי כל שהוא.

ולא צריך לחפור יותר מדי ....:)

ואל תשכחו את מוסר ההשכל -
לא כל מי שמחרבן עליך רוצה ברעתך, ולא כל מי שמוציא אותך מהחרא, בהכרח, רוצה בטובתך, מה שבטוח, זה שאם אתה כבר בחרא, אז שב בשקט ...

יונתןמצפה
05-10-10, 14:00
אין לי כוונה לפרט יותר בשלב זה.
...
מה שבטוח, זה שאם אתה כבר בחרא, אז שב בשקט ...

בהצלחה!

-->