PDA

צפייה בגרסה מלאה : לידעתכם בעית לחץ שמן נמוך בTJ מנוע 4.0

רפי רנגלר
05-10-10, 12:11
לידעתכם

לאחר זמן די ממושך בו לחץ השמן במנוע היה צונח לרמות מאוד נמוכות לאחר טמפרטורת עבודה נורמלית [והתיעצויות עם בעלי רכבים דומים לפתרונות]
ולאחר שניסיתי החלפות סוגי שמנים ועוד שאר קשקושים למינהם [ושאר יועצים]
הבעיה נפתרה לאחר החלפת משאבת השמן בבלוק המנוע התחתון
ועכשיו כמו חדש...טפו טפו טפו;)
אז אל תחסכו לכו לינוביץ ודומיו רכשו משאבה טובההחליפו ותהנו

דרור ברלי
05-10-10, 12:15
זו בעיה ידועה במנועי 4.0 של ג'יפ.

מצד שני כדאי לבדוק קריאת לחץ עם שעון מכני לפני שמפרקים קרטר ומחליפים משאבה. השעונים החשמליים המקוריים לא נותנים חיווי אמין.

six 4 life
05-10-10, 13:12
לידעתכם

לאחר זמן די ממושך בו לחץ השמן במנוע היה צונח לרמות מאוד נמוכות לאחר טמפרטורת עבודה נורמלית [והתיעצויות עם בעלי רכבים דומים לפתרונות]
ולאחר שניסיתי החלפות סוגי שמנים ועוד שאר קשקושים למינהם [ושאר יועצים]
הבעיה נפתרה לאחר החלפת משאבת השמן בבלוק המנוע התחתון
ועכשיו כמו חדש...טפו טפו טפו;)
אז אל תחסכו לכו לינוביץ ודומיו רכשו משאבה טובההחליפו ותהנו

לא לשכוח משאבת שמן HD וניקוי יסודי של רשת הפיק אפ של השמן- חובה.
תתחדש:D

ofiredri
05-10-10, 14:59
תודה רפי. עוד לא נתקלתי בבעיה אבל תמיד טוב ללמוד פתרונות לפני שזה קורה ...

דרור ברלי
05-10-10, 16:00
כמה עולה משאבת שמן HD?

סופת המדבר
05-10-10, 22:15
קניתי ליפני חודשיים מרועי וגיא משאבת שמן
לטענתו היא HD עלתה לי(לא יודע אם מותר לפרסם) 350 ש'ח
(אולי ללקוח חדש תעלה יותר)
לא יודע אם זאת היא שעזרה לי לעלות את הלחץ שמן כי החלפתי גם קסוות
אבל גם הקסוות וגם המשאבה לא היו משהו אז בטוח שיש לה צד בעיניין
מומלץ למי שיכול ויודע גם ''להעיף'' מבט על הקסוות ולהחליף במידת הצורך

רפי רנגלר
06-10-10, 21:02
כמו חן תודה רבה וענקית על העזרה והתמיכה הטכנית והקצועיות של ידידי ארז סיקס היקר שבלעדיו זה לא היה נפתר.
כ:D

דרור ברלי
12-10-10, 15:09
שאלה לאלה שביצעו את ההחלפה הנ"ל...
עוד 1500 ק"מ ממילא אני מבצע את הטיפול הרגיל - פילטרים, שמנים, פלאגים וכו' והעובדה שאנ ימרוקן את כל השמן נראית לי כמו הזדמנות טובה להוריד גם קרטר ולהתחדש במשאבת שמן טרייה.
המנוע עם 270K ק"מ, נוסע ומרגיש מצוין, לא צורך טיפת שמן, לחץ השמן לא נמוך מדי גם כשהמנוע חם, אבל גם לא מדהים... ברור לי שהשעון לא הכי מדייק ושצריך להחליף יוניט כל כמה חודשים אבל בכל זאת - ההשקעה הכספית במשאבה HD חדשה לא נראית לי גדולה ביחס לשקט הנפשי שהיא תיתן.

האם כל הסיפור זה בפשטות רק הורדת קרטר והחלפה פשוטה של משאבה? או שיש דגשים מיוחדים/כלים מיוחדים שצריך לביצוע העבודה הנ"ל?

six 4 life
12-10-10, 16:56
עיקר העבודה (והלכלוך) היא הורדת הקרטר. המשאבה תהיה מולך לאחר הפירוק, 2 ברגים מחזיקים אותה אל הבלוק. זה מסוג הדברים שאפשר לבצע בבית ללא ספק, אבל עינוי לא קטן (שמן יכנס לך לכל חור אפשרי בפנים לא משנה כמה תנקה). גם בליפט העבודה הזאת היא לא גן של שושנים אבל ניתן לנקות לרמה טובה ולסגור בצורה שלא תנזל בעתיד. על הרצפה גם אפשרי אבל קשה יותר ובעיקר מתסכל יותר.

דרור ברלי
13-10-10, 09:02
מין הסתם זה הולך להתבצע על הריצפה...
ממילא אני מנקז קודם את כל השמן מהמנוע לצורך החלפתו. מצידי שיטפטף כל הלילה לתוך דלי ובבוקר פתיחת הקרטר המנוע יהיה עקרונית ריק משמן... ריק זה יחסי, אני יודע.

האם "עינוי" זה רק כי טיפת שמן מטפטפת משם כל כמה שניות על הפרצוף, או שגם קשה לפתוח/לסגור ו/או יש איזה טריק מיוחד/דגשים להוציא/להכניס את המשאבה למקום שלה?

עוד אינפורמציה הכרחית? מומנט לסגירה?

six 4 life
13-10-10, 17:21
החלפת המשאבה היא החלק הקל, אין לך שם איפה להסתבך.
לגבי הקרטר- לפני סגירה, וודא שניקית טוב טוב את שטח הבלוק, ואת שטח הקרטר.
את הברגים שאתה מפרק- תשחיל ותקבע בקרטון שטוח שציירת עליו את צורת הקרטר, כדי שכל בורג יחזור למקום שלו וזה רק יעזור לך (יש שם כמה ברגים עם גוז'ון עליהם, ו4 ברגים בגודל 13 כשהשאר גודל 11).

דרור ברלי
14-10-10, 01:31
תודה!

מספיק להחליף אטם קרטר (שעם כמו ב-CJ?) או שכדאי גם למרוח משחת אטימה?

six 4 life
14-10-10, 01:38
אטם קרטר לסופה הוא אטם גומי מאוד מוצלח עם ברזל בתוכו- חתיכה אחת.
הוא לא צריך שום משחה, רק נקה וייבש טוב את המשטחים של הקרטר ובלוק המנוע לפני.
את הברגים סגור סגירה ראשונית לא חזק בכלל, ואחרי שמיקמת את כולם, תתחיל את ההידוק הסופי בצורת שבלול מהאמצע החוצה, כמו ראש מנוע וכו'.
מומנטים אין לי לתת לך, מאמין שיש בספר הצבאי, רק שים לב להבריג את הברגים בדיוק למקום שלהם (שלא יכנסו "קשה")- קל מאוד לטחון את ההברגות הקטנות האלה.
תכין הרבה סמרטוטים וכמה מיכלים של ספריי קרב'.

בהצלחה.

coas
14-10-10, 08:31
חשוב לשים לוקטייט או דומה על החיבור צינור פיקאפ-משאבה!! כמובן שפיקאפ חדש ללא מעיכות או עיוותים..
רצוי גם לאתחל את המשאבה כאשר עדיין על השולחן, למלא בשמן ולסובב עם מברג עד שיוצא מלמעלה, יחסוך בלאי מנוע בהתנעה הראשונית.
אפשר, לחליפין, להרכיב הכל ואז להוציא מפלג ולסובב מלמעלה עם מברגה ומברג מתאים.

ד"א, זאת לא משאבה HD אלה HV, דהיינו High Volume.

אם הקרטר כבר מפורק שווה לבדוק חופשים בקרנק ולתקן במידת הצורך.

שחר-סופה
14-10-10, 16:11
חשוב לשים לוקטייט או דומה על החיבור צינור פיקאפ-משאבה!! כמובן שפיקאפ חדש ללא מעיכות או עיוותים..
רצוי גם לאתחל את המשאבה כאשר עדיין על השולחן, למלא בשמן ולסובב עם מברג עד שיוצא מלמעלה, יחסוך בלאי מנוע בהתנעה הראשונית.
אפשר, לחליפין, להרכיב הכל ואז להוציא מפלג ולסובב מלמעלה עם מברגה ומברג מתאים.

ד"א, זאת לא משאבה HD אלה HV, דהיינו High Volume.

אם הקרטר כבר מפורק שווה לבדוק חופשים בקרנק ולתקן במידת הצורך.

+1

מחז"ש מנוע , ידוע בהזעה / נזילות ...

שחר

דרור ברלי
14-10-10, 16:26
לראשונה בכל הקריירה בת 20 השנים שלי עם JEEPים, יש לי ג'יפ שהמחז"ש האחורי שלו לא מזיע/נוזל. למה לתקן את מה שלא מקולקל?...

מין הסתם הוא יתחיל לנזול שעה-שעתיים אחרי שאסגור את הקרטר...

שחר-סופה
14-10-10, 17:19
דרור, ממש לא בקטע של ניחוס ...הכוונה היתה , בהמשך לדבריו של coas : " אם הקרטר כבר מפורק שווה לבדוק חופשים בקרנק ולתקן במידת הצורך."

שאם כברהורדתקרטר , תן מבט על המחז"ש הזה ...

עכשיו עיסקה , אם הוא נוזל אחרי שסגרת קרטר , אני אישית מגיע אליך להחליף (עבודה +מחז"ש)

עליי...;)

חוצמיזה אתה בעצמך כתבת : " לראשונה בכל הקריירה בת 20 השנים שלי עם JEEPים, יש לי ג'יפ שהמחז"ש האחורי שלו לא מזיע/נוזל."

שחר.

דרור ברלי
01-12-10, 20:51
עדכון:

סוף סוף סגרתי את הקרטר. וואו.

אי אפשר להתלונן שלא הוזהרתי מראש - החלפת משאבת שמן היא אחת המלאכות היותר מטונפות שחוויתי בתחזוקת הג'יפ. זה בכלל לא מסובך ולא קשה. בטח לא פיזית, אלא מנטלית - פשוט מתלכלכים נורא.
אבל אני חושב שהלך לי חלק ויצא לי יפה, ואני מקווה שגם טוב. ואפילו לא זיהמתי יותר מדי את החניה המשותפת...
כמובן שאחרי שקרצפתי את הקרטר היטב-היטב מכל הכיוונים, גם צבעתי אותו מבחוץ...ואחרי הסגירה (כל בורג לאותו חור ממנו בא - תודה לארז על העצה עם הקרטון - נכונה ושימושית), הנבלה קיבלה גם מסנן מקורי חדש של MOPAR והתפנקה בשמן ליקווי-מולי טרי.

אז מה היה לנו שם?
הלחץ בסל"ד סרק חם לפני ההחלפה = 10-15PSI.
הלחץ בסל"ד סרק חם אחרי ההחלפה = 30-35PSI.
נראה לי סבבה, זה מה שרציתי וציפיתי שיהיה. למרות שזו קריאה מהשעון החשמלי המקורי שאני די מתקשה להאמין לו. אחרי ההחלפה לשעון מכני נהיה חכמים יותר.

מה נשאר? לעקוב אחרי נזילות וכו'.
על פניו נראה שהניתוח הצליח. עכשיו נשאר לקוות שהחולה לא ימות פתאום... טפו טפו.

riko
22-12-10, 22:27
דרור איך ניתן להבחין בין משאבה סטנדרטית לבין hd/hv , מבחינת מראה חיצוני או משהוא שכתוב על המשאבה ?, אני לקראת קניה של משאבה חדשה!

ערן המסוקס
24-12-10, 15:59
אני קניתי משאבת HV למנוע החדש שלי, ולדבריו של יאנוביץ' אין הבדל חיצוני ביניהם, אז הייתי צריך לקחת את המילה שלו.

הלחץ אצלי בין 25+ אחרי מאמץ ביום קיץ חם בסרק לבין 40~ אחרי נסיעה נינוחה בסרק, על שמן 10-40. בעבודה, לחץ השמן מזנק כמעט מיידית מעל 60 PSI.

במנוע הקודם, לחץ השמן היה 15-20 בסרק ו40-50 בעבודה (פנזוייל 15-40 רוב חייו), עם משאבת שמן רגילה, ולאחר פרוק המנוע (קראנק נשבר), הוא היה במצב מעולה ללא שחיקה במיסבים, קראנק וקאמשפט. אפילו שהוא עבד עם קראנק שבור למשך תקופה ארוכה מאוד. כלומר, נראה שגם לחץ שמן כזה, הוא מספיק כדי לשמור על המנוע.

coas
25-12-10, 19:40
איך אין הבדל? הרי מדובר במשאבה בעלת נפח גדול יותר, 25% יותר... ההבדל ברור ומחשי, בCJ עם קרטר סטנדרטי צריך לחמם והלרחיב את הדופן כדי שהמשאבה תיכנס למקומה.

ערן המסוקס
25-12-10, 20:46
אני לא יודע מה לאמר.. זה מה שיאנוביץ' מוכר. יש משאבה רגילה ומשאבה שנותנת לחץ גבוה יותר וגם עולה יותר. ההבדל החיצוני ביניהם הוא רק המק"ט.

אם משאבת השמן אצלי היתה סטנדרטית, לא נראה לי שלחץ השמן היה כזה גבוה, לא?

חבר שעשה אוברול למנוע שלו במקביל לשלי, ובאותו המקום, שם משאבת HV מתוצרת אחרת, שאכן נראית גדולה יותר ורשום עליה, וגם היא נכנסה בלי בעיות או שינויים כלשהם באגן השמן. אצלו דווקא, לחץ השמן קצת נמוך יותר מאצלי.

coas
25-12-10, 21:09
זאת לא משאבת לחץ גבוה אלה נפח גבוה. משאבת לחץ גבוה פורקת בלחץ גבוה יותר, בכל שאר הטווח זהה למשאבה רגילה.
משאבת נפח גבוה מספקת יותר שמן בסל"ד X, השפעתה בכל טווח הסל"ד. הלחץ הגבוה שרואים הוא תופעת לוואי של זרימה מוגברת במעברים. הלחץ הוא אינדיקציה, לא המטרה.

כמהנדס או מהנדס לעתיד, אתה אמור לדעת איך מייצרים נפח גבוה יותר, אם כל המשתנים נשארו זהים ורק המשאבה הוחלפה, מה נשאר?

במנוע חדש צפוי שלחץ השמן יהיה גבוה יותר, במיוחד אם עבודת החריטה טובה והחלפים שהורכבו איכותיים. גם משאבה של סופה תספק יותר לחץ אבל זה עדיין לא HV.

כפי שכתבתי, יש כמה דגמים של קרטר עבור 258, חלקם הגיעו מהמכוניות של AMC ושם הורכב קרטר שהותאם למשאבה HV.

riko
26-12-10, 16:48
תודה!

-->