PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת מד חום דיגיטלי

tagiv
05-10-10, 17:05
שלום רב,
הזמנתי מד חום דיגיטלי עם זמזם לדיסקברי שלי,
אני אשתמש בעצות שמצאתי בשרשור הזה על איך להתקין אותו: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=22756
מצויין שם שיש להשתמש במשחה טרמית כדי לשים את הרגש, מישהו יודע היכן ניתן לקנות משחה כזאת באזור ת"א-יפו/ חולון?
ודבר נוסף, אני מתכוון לבדוק טמפ' במצב תקין בכל מני צורות נסיעה: רגילה, איטית, עליה, עליה עם מזגן וכו.. ולפי זה לקבוע את הטמפ' בה הזמזם יתחיל לזמזם..
האם נכון לעשות את מה שאני שכתבתי? האם יש מקום ספציפי לשים את הרגש מעבר למה שמופיע בשרשור המצורף? מקום בו הטמפ' תמיד ( במצב תקין ) תראה אותה טמפ' בכל מקרה בכל דיסקברי ( שלי 97 בנזין ), למישהו יש את המספרים המוחלטים אם קיימים כאלה?

תודה רבה מראש

תומר

Pageup
05-10-10, 18:05
אני לא יודע כמה המשחה הזו שווה את המאמץ. התפקיד של המשחה היא
להעביר מוליכות חום בצורה יותר טובה. לרוב שמים אותה בין גוף קירור
לבין הגורם המתחמם (אפשר לשים גם דבק טרמי ויש גם פדים כאלה).
הדוגמא הכי טובה היא בין הגוף קירור והמאורר למעבד של המחשב, חוסר
במשחה יכול להעלות את הטמפ' בכמה מעלות.
אם אתה סתם מורח אותה אין לה ייעוד. אם אתה שם את הרגש בתוך חור
וסוגר אותו בצורה מסויימת, אז הקריאה תהיה טיפה יותר מדוייקת.
משחה טרמית אפשר לקנות בחנויות מחשבים, או חנויות מקצועיות לציוד
אלקטרוני.
יכול להיות שהדבק הטרמי יכול לתת פתרון, אני מסייג את זה כי הדבקים
שאני מכיר, לרוב, מתייבשים ומתקשים ואני חושש שברעידות הם פשוט ישברו
והרגש יתעופף לו ממקומו.

davidbu3
06-10-10, 10:37
מד חום דיגיטלי ? למה ? :confused:

gradar
06-10-10, 17:16
מד חום דיגיטלי ? למה ? :confused:

למה לא ?

davidbu3
06-10-10, 21:51
כי ניתן לשפר את מערכת הקירור בדיסקברי בנזין ופשוט לישכוח מהיתחממות לצמיתות !!! :razz: בדוק !

tagiv
06-10-10, 23:36
כי ניתן לשפר את מערכת הקירור בדיסקברי בנזין ופשוט לישכוח מהיתחממות לצמיתות !!! :razz: בדוק !

אתה יכול להרחיב בבקשה?

נשמע קצת יומרני..
במיוחד שקיבלתי המלצות חמות מכמה וכמה חכמים ומנוסים ממני לעשות בלי לחשוב פעמיים.

תומר

gradar
06-10-10, 23:40

עלות רגש + יחידת בקרה 370 ש"ח (כולל משלוח), מנסיון. הרכבה כ- 30 ד'. התראה 100%.
כל מערכת קורסת בסוף (משאבת מים תקולה/סתם חור סיכה בצינור). החישן אינו מונע התחממות אלא מתריע לפני.
ושוב, למה לא ?
גיא

tagiv
06-10-10, 23:47
אכן זה המחיר המדוייק.
איפה מומלץ לשים את הרגש?

תומר

gradar
07-10-10, 00:12
אכן זה המחיר המדוייק.
איפה מומלץ לשים את הרגש?

תומר

אצלי בדיזל, הרגש יושב בחור שמשמש לחיבור אוזן הרמה קדמית למנוע. כמו פה :
http://www.jeeptrip.com/picAlbums.asp?group=8&item=7691\
גיא

gradar
07-10-10, 00:14
נסיון נוסף:
http://www.jeeptrip.com/picAlbums.asp?group=8&item=7691
גיא

davidbu3
07-10-10, 07:52
לא יומרני ! מעשי ! אצלי שיפרתי את מערכת הקירור על ידי החלפת מיכל העיבוי למיכל מסוג אחר (אלפא166 )עם פתח כניסת מים עליון +תחתון +יצור ניפל לפקק ניקוז אויר עליון שעל המצנן מה שיוצר ניקוז אויר עצמי ללא צורך בהיתעסקות עם מערכת הקירור לאחר מילוי מים .תישכחו מהיתחממות!!!:p

gradar
07-10-10, 08:18
לא יומרני ! מעשי ! אצלי שיפרתי את מערכת הקירור על ידי החלפת מיכל העיבוי למיכל מסוג אחר (אלפא166 )עם פתח כניסת מים עליון +תחתון +יצור ניפל לפקק ניקוז אויר עליון שעל המצנן מה שיוצר ניקוז אויר עצמי ללא צורך בהיתעסקות עם מערכת הקירור לאחר מילוי מים .תישכחו מהיתחממות!!!:p

אתה לא מקשיב, השאלה היתה לגבי חיישן חום. כל השיפורים מבורכים אבל לא קשורים לכשל במערכת חימום שניתן לגלותו, ולהציל את המנוע, ע"י חישן חום.
גיא

tagiv
07-10-10, 09:13
האם יש מקום ספציפי מומלץ להתקנת הרגש במנוע בנזין???

תומר.

amirk
07-10-10, 09:15
אכן זה המחיר המדוייק.
איפה מומלץ לשים את הרגש?

תומר
בדיזל ישנו חור נוסף בבלוק בצד של האין סעפת בצמוד לבורג הידוק ראש הצפוני ביותר. שם אני חיברתי את הרגש.
אצלי לפחות, המדידה דרך החור שצמוד לבית טרמוסטט (כפי שמופיע בגלריה בצהוב) נתנה קריאות גבוהות שהצדיקו את השם - שעון פאניקה.

לגבי בנזין, תחפש בשרשור של רכס, הוא לדעתי התקין אחד בכל ראש.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=23471

gradar
07-10-10, 10:34
בדיזל ישנו חור נוסף בבלוק בצד של האין סעפת בצמוד לבורג הידוק ראש הצפוני ביותר. שם אני חיברתי את הרגש.
אצלי לפחות, המדידה דרך החור שצמוד לבית טרמוסטט (כפי שמופיע בגלריה בצהוב) נתנה קריאות גבוהות שהצדיקו את השם - שעון פאניקה.

לגבי בנזין, תחפש בשרשור של רכס, הוא לדעתי התקין אחד בכל ראש.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=23471

היי אמיר,
אתה מתקין את הרגש בבלוק ולא בראש המנוע. מכיוון שהבלוק עשוי ברזל והראש אלומיניום לדעתי עדיף כן להתקין בראש ופשוט לכוון את האזעקה בהתאם, אצלי מכוון ל 110 מעלות. מהשעוד יכול להשפיע הנוא המיקום הנמוך יחסית של של ההתקנה שלך, כלומר במצב של נזילה יתכן שהרגש שלך עדיין לא יתפקד בגלל מפלס המים שנשאר בבלוק. בנוסף החור בראש נמצא סמוך לפתחי הפליטה מה שלטעמי נותן קריאה עוד יותר מדוייקת עם תגובה מצויינת לשינויי טמפרטורה.
גיא

ALONSOF
07-10-10, 11:09
תומר אם תרצה משחה טרמית בחולון אתה מוזמן לבוא אלי,אני נמצא באזור התעשיה בחולון.
כמו כן תוכל להציץ היכן אני מיקמתי את הרגש (גם אני 97 בנזין).
אלון 054-2425527

davidbu3
07-10-10, 14:16
למה רק בדיסקו צריך רגש חום ??? לא זכור לי שבשאר כלי הרכב רצים להתקין רגש חום מנוע !!!
יותר פשוט ליבדוק שהמערכת תקינה ואז לשפר אותה לתמיד מבלי לחכות לאיזה ציפצוף! אני בדרך כלל מקשיב כשמדברים איתי לא כשכותבים לי !!!:p

gradar
07-10-10, 14:34
למה רק בדיסקו צריך רגש חום ??? לא זכור לי שבשאר כלי הרכב רצים להתקין רגש חום מנוע !!!
יותר פשוט ליבדוק שהמערכת תקינה ואז לשפר אותה לתמיד מבלי לחכות לאיזה ציפצוף! אני בדרך כלל מקשיב כשמדברים איתי לא כשכותבים לי !!!:p

תיאשתי

ALONSOF
07-10-10, 15:18

משהו אמר שרק בדיסקו שמים רגש חום?
מי שחכם מנסה להקדים תרופה למכה ולכן רצוי לשפר את מערכת הקירור כמו שאתה מציע
וכל שיפור אחר וגם להתקין מד חום שיודע לצפצף כשצריך, כי כל מערכת לא משנה כמה
שהיא מתוחכמת וחכמה, בסוף קורסת.
מה לא קורה שצינור נסדק ונוזל וכל המים בורחים? ללא הציפצוף והשעון, אם תחכה לשעון המקורי
של הגיפ עד שתראה שינוי בו כבר יהיה מאוחר מידי.
אבל אני כבר קלטתי אותך ,אתה תאמר עכשיו שאצלך זה לא יכול להיות כי אתה מחליפ צינורות
כל 5 מטר:p:p:p

amirk
07-10-10, 16:51

לפני שאני מתייאש כמו גיא, נסיון אחרון:
אחד, אני מכיר כמה וכמה רכבים אף אחד לא מתוצרת הממלכה עם שעון דיגיטלי.
שניים שמע סיפור: חבר קנה ניסאן פת'פיינדר חדש. ללא קשר סיפרתי לו על שעון החום. אמר החבר - לי זה לא רלוונטי כי הרכב חדש.
מה אתה חושב קרה ב 104K ק"מ? השתחרר איזה פקק, המים הלכו וכך גם המנוע. כזכור 104K ק"מ כלומר אין מה לדבר על אחריות.
עכשיו תחשוב טוב, שווה 370 שקל ?

amirk
07-10-10, 17:12
היי אמיר,
אתה מתקין את הרגש בבלוק ולא בראש המנוע. מכיוון שהבלוק עשוי ברזל והראש אלומיניום לדעתי עדיף כן להתקין בראש ופשוט לכוון את האזעקה בהתאם, אצלי מכוון ל 110 מעלות. מהשעוד יכול להשפיע הנוא המיקום הנמוך יחסית של של ההתקנה שלך, כלומר במצב של נזילה יתכן שהרגש שלך עדיין לא יתפקד בגלל מפלס המים שנשאר בבלוק. בנוסף החור בראש נמצא סמוך לפתחי הפליטה מה שלטעמי נותן קריאה עוד יותר מדוייקת עם תגובה מצויינת לשינויי טמפרטורה.
גיא

וכמעט שכחתי

גיא, קצת קשה לראות בתמונה אבל, ההתקנה של הרגש היא בראש.

davidbu3
07-10-10, 18:45
בהצלחה חברים !!!:D

tagiv
16-10-10, 14:28
שלום רב,
מצאנו חור שנראה מתאים להתקנת הרגש, הוא נמצא בסעפת יניקה,
ראו תמונות מצורפות,
האם המקום הזה טוב?
האם זה יעשה את העבודה? ייתן אידיקציה בזמן להתחממות???
על הראשים לא מצאנו שום מקום (חור ) מתאים,

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27910&stc=1&d=1287232049

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=27911&stc=1&d=1287232049

תומר

itay
16-10-10, 22:41
בדיעבד ואחרי נסיעת מבחן, המיקום שמצאנו לא מתאים. הרגש מגיע עד לנקודה מסויימת שחשופה לאויר שזורק המאורר של הרדיאטור ולכן תוך כדי נסיעה הטמפ' יורדת.

מישהו יכול על בסיס התמונות שהעלינו/תמונות שיש לו להצביע על מיקום אידיאלי לרגש. ההעדפה היא כמובן לתקוע את הרגש בהברגה חופשית בתוך/צמוד לראש.

תודה,

איתי.

-->