PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילה מהסרן האחורי ב110

asella
05-10-10, 18:25
חברים,

לאחר שהגלגל האחורי שמאלי התכסה בנימים דקים של שמן מהמרכז החוצה ונראה כמו סלינגים של אופניים החלטתי לפתוח ולראות מה קורה.

עם הפתיחה של 5 הברגים המכסים את הטבור נשפך נוזל שחור סמיך - משהו בין גריז לשמן.
עוד לא פירקתי את הכל - גיליתי שאני צריך בוקסה 13 עם 12 שיניים להוריד את הקליפר. אבל בינתיים מספר שאלות:

1)ההנחה שלי שמדובר בגריז ולא בEP90 מהדיפרנציאל - איך אפשר לוודא ?
2) ממה שקראתי יש להחליף מחזיר שמן (או גריז) פנימי שנמצא מאחורי המייסבים. יש עוד משהו שצריך להחליף ?
3) לא ברור לי מה מונע מהגריז לנזול החוצה. מעבר למיסבים המגורזים יש שייבה, בורק חיזוק, שייבת נעילה ובורג נעילה. לא ראיתי שום מחזיר גריז חיצוני. אני מחמיץ משהו ?
4) מה מונע משמן EP90 מהדיפרנציאל לזחול לאורך הציריה החוצה? אין שם שום מחיר שמן. שוב האם פיספסתי משהו ?

אשמח לעיצה מממי שכבר התנסה

אלון

א.פ
05-10-10, 19:06
מאחורי המיסב יש מחזיר שמן לגריז המיסב,על הציר בערך 10 סמ מהקצה החיצוני יושב מחזיר שמן,תבדוק שלא חדרו מים,תבדוק נשם

asafk
05-10-10, 20:46
בסרן הצף הגריז של המיסבים כלוא בין "מחזיר שמן" שנמצא בצד הפנימי לבין הפלאנג' שבינו לבין הטבור יש חומר אטימה או אטם.
מה שמונע מהשמן של הדיפרנציאל לעבור לטבור הוא, כמו שכבר נכתב, מחזיר השמן שליד הדיפרנציאל.
הערה.. בסרנים עם ציריות מקסידרייב, מבטלים את המחזיר שמן של הדיפרנציאל והשמן משמש גם לשימון המיסבים.

אסף.

asella
05-10-10, 22:29
תודה על התגובה - ננסה לפרק ולהרכיב.

האם משהו יודע על שגרת גירוז של המיסבים ?
הרי אין שם פטמה וחייבים לפרק כדי לגרז אבל זה נראה לי לא אחראי שלא לגרז מדי פעם.

asafk
05-10-10, 22:38
מיסבי גלגל ברכב שטח מגרזים פעם בשנה או פעם בשנתיים (תלוי אם הוא באמת עובד קשה או לא). מפרקים, מנקים היטב ובהזדמנות זו בוחנים את המיסב (חשוב וכך אפשר לגלות כשל בזמן), ודוחפים גריז עם היד בשיטה שאני לא חושב שאפשר ללמד באינטרנט.
חשוב ביותר להדק לפי הספר - הידוק, שחרור והידוק חוזר במומנטים הכתובים, פחית נעילה, הידוק אום חיצוני, כיפוף לשוניות נעילה. לפי הספר! לא לחפף, הידוק יתר או חופש מוגזם עלולים לעלות בגלגל שנוסע לבד לטייל.
(אני לא כותב את המומנטים כי אני רוצה שתקראו בספר).

(אגב, אני אשמח אם מישהו מהלנדרובריסטים יכין כתבה מצולמת על תחזוקת טבור ומיסבי גלגל בסרן צף, זו פשוט שאלה שאני עונה עליה המון פעמים בטלפון לאנשים שתקועים עם הכל מפורק)

אסף.

ארז
06-10-10, 07:54
קח בחשבון שבדרך כלל מדובר על מחזיר שמן שהלך(הגריז לא נוזל החוצה ובטח לא בכמות שמשפריצה) ואם זה נכון ,אני הייתי מחליף גם את הצד השני.

איל מ
06-10-10, 11:38
לא רוצה לקפוץ מעל הפופיק אבל הוא כתב גלגל אחורי ב-110?
לא יכול להיות פשוט שהברגים של הפלנג' של הציריה (נו, הברגי 17...) פשוט השתחררו קצת?
אם ההשפרצות הן בחלק החיצוני של הג'נט (הוא לא כתב אבל אני אחליט שכן) אז זו בד"כ כל הבעיה. לא צריך לפרק את כל האוטו בשביל זה. לנקות טוב את ההברגות משאריות שמן, קצת לוקטייט, אטם חדש אם רוצים ולסגור.
אם ההשפרצות הן מהחלק הפנימי של הג'נט אז כבר שישחק עם המחזירי שמן.

gali
06-10-10, 20:48
לא רוצה לקפוץ מעל הפופיק אבל הוא כתב גלגל אחורי ב-110?
לא יכול להיות פשוט שהברגים של הפלנג' של הציריה (נו, הברגי 17...) פשוט השתחררו קצת?
אם ההשפרצות הן בחלק החיצוני של הג'נט (הוא לא כתב אבל אני אחליט שכן) אז זו בד"כ כל הבעיה. לא צריך לפרק את כל האוטו בשביל זה. לנקות טוב את ההברגות משאריות שמן, קצת לוקטייט, אטם חדש אם רוצים ולסגור.
אם ההשפרצות הן מהחלק הפנימי של הג'נט אז כבר שישחק עם המחזירי שמן.

לא כי הם סגורים עם לוקטייט עדין.

asella
14-10-10, 19:47
שלום לכולם,

הייתי מנותק מספר ימים אז מתנצל שלא חזרתי מייד.

לעיניננו - ההשפרצות היו עדינות ואכן על הג'נט מבחוץ אך לאחר שפתחתי ראיתי שכל האזור הפנימי שמעבר למחזיר גריז מלא בג'יפה (גריז בוצי) אז החלפתי גם את המחזיר גריז.

ארז, מה שאני עדיין לא מבין זה איפה יש מחזיר שמן נוסף בכל המערכת. מה שאני מבין זה שיש מחזיר גריז פנימי (מעבר למייסב הפנימי) ואטם לפלנג' הטבור.
האם יש משהו שמונע מהגריז לחדור לתוך הסרן ברווח עם הציריה ?

כמו כן יש לי ציריה משונה - קצרה מעט והפלנג' מכוסה בריתוך אבל לא מרותח לציריה.
אם משהו מכיר את הקומבינצה הפרטצית הזאת אשמח להסבר. אני אנסה לצלם ואפתח שרשור חדש.

אלון

torchak
14-10-10, 20:34
שלום לכולם,

הייתי מנותק מספר ימים אז מתנצל שלא חזרתי מייד.

לעיניננו - ההשפרצות היו עדינות ואכן על הג'נט מבחוץ אך לאחר שפתחתי ראיתי שכל האזור הפנימי שמעבר למחזיר גריז מלא בג'יפה (גריז בוצי) אז החלפתי גם את המחזיר גריז.

ארז, מה שאני עדיין לא מבין זה איפה יש מחזיר שמן נוסף בכל המערכת. מה שאני מבין זה שיש מחזיר גריז פנימי (מעבר למייסב הפנימי) ואטם לפלנג' הטבור.
האם יש משהו שמונע מהגריז לחדור לתוך הסרן ברווח עם הציריה ?

כמו כן יש לי ציריה משונה - קצרה מעט והפלנג' מכוסה בריתוך אבל לא מרותח לציריה.
אם משהו מכיר את הקומבינצה הפרטצית הזאת אשמח להסבר. אני אנסה לצלם ואפתח שרשור חדש.

אלון

בדיפנדר, פעמים רבות נוצר חופש בין הציריות לפלאנג'. הפתרון הנכון הוא להחליף. הפתרון הזול הוא לרתך אותם אחד לשני. האמת זה עובד לא רע. אם עושים את זה, צריך לעשות את זה עם אלקטורודות ליציקה, אחרת זה לא מחזיק. בכל מקרה, ה"תיקון" הזה לא מחזיק מי יודע מה וזה יכול להיות פתרון זמני בלבד.
סביר להניח שאצלך באותו מישהו עשה את זה ועם הזמן, נשבר הריתוך וזה מה שאתה רואה.

נועם.

נועם צרפתי
16-10-10, 07:45
שלום
א. הריתןך הוא פתרון מצויין ומחזיק הרבה זמן רק צריך לדעת לעשות אותו נכון, הוא חייב להיות ריתוך גם מבחוץ וגם מבפנים (לכל המנהדסים זה לא מחליש את הציריה) כאשר הריתוך לא עובר את גובה השיניים (בריתוך הפנימי) ואחרי שעושים פזה בפלנז כי אם לא הריתוך נוגע ביד הסרן, ריתוך עם נירוסטה ולא עם יציקה. ריתוך רק מבחוץ לא יחזיק מעמד.
אני ריתכתי את הציריות לפני כמה שנים לאחר שהציריה הסתובבה חופשי בתוך הפלנז ועד היום אני נוסע עליה ומי שמכיר אותי יודע שהרכב שלי עובד קשה, עושה מנהלות במדבר יהודה, מעלה עוזי, מעלה ראש מעלה נמר (יותר קשה ממעלה עוזי), הרכב נעול בדרויט מאחור עם ציריות רגילות מרותכות כמו שכתבתי מקודם.
תהליך הריתוך וחשוב לעבוד בסדר הזה, פירוק הציריה והפלנז
עם מחרטה עושים פזה עמוקה בפלנז על מנת שתשמש כאמבטיה לריתוך
1.מרכיבים את הציריה והפלנז לרכב וסוגרים את הברגים של הפלנז ומרתכים במספר נקודות, לא ריתוך הקפי מלא
2.מפרקים את הציריה עם הפלנז שכרגע הם יחידה אחת ומרתכים מבפנים כאשר הריתוך צריך להיות בזווית נטיה יותר לתוך הפלנז ולחדור רק גובה השיניים של הציריה, למעשה צריך לקבל ריתוך שטוח שממלא את הפזה שעשינו מקודם וחדירה לתוך השיניים בלבד.במידה והתבצע ריתוך גבוה יותר ניתן עם מחרטה להוריד את הגובה על מנת שהריתוך לא ייפגע ביד הסרן
3.להכניס את הציריה עם הפלנז לתוך המחרטה ולבדוק עם שטח הפנים של הפלנז ישר כאשר מסובבים את הציריה, אם לא, עם המחרטה לישר את שטח הפנים, עושים זאת מפני שעם ניסגור את הפלנז ככה והוא לא בדיוק ב 90 מעלות לציריה ייוצר לחץ על הציריה ומשהו יכול להישבר. אגב, לרוב אין מה להוריד כמעט וזה יוצא מדוייק, אבל כדאי לוודא.

ב. לעניין מחזיר השמן, יש את המחזיר שיושב בנבה אחרי המיסב של בגלגל שגודלו 608010 ויש המחזיר הפנימי שמונע מהשמן של הביצה לנזול לתוך הנבע, אתה תיראה אותו רק אחרי שתפרק את יד הסרן (תהליך, פתיחת מיסבים, פירוק נבה, פירוק יד הסרן והחלפת המחזיר הפנימי). אגב במקור זה מחזיר מיוחד וכדי מאד לקנות אצל אחד הספקים ולא בחנות של מחזירי שמן.

asella
17-10-10, 08:46
הנה תמונות כמובטח.

האם נשברה ההלחמה בין הציריה לפלאנג' ?

אפשר עוד לנסוע כך ? מה הסיכונים ?
לחליפין מה הפתרונות האפשריים ?

(בסך הכל רציתי להחליף מחזיר שמן :?)

shachar
17-10-10, 09:30
לפי מה שנראה בצילום,
נשברה ציריה שהיתה מרותכת לפלאנג.

עמי
17-10-10, 12:22
אפשר עוד לנסוע כך ? מה הסיכונים ?
לחליפין מה הפתרונות האפשריים ?

אפשר להמשיך לנסוע כך (אבל, מן הסתם, עם החופש ששבגללו ריתך מי שריתך את הציריה לפלאנג').

פתרונות: להחליף לחדש/משומש/מחוזק.

-->