PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול שמשלב ג'יפים עם אופנועים וטרקטורונים

שרון בן ארי
07-10-10, 00:03
אהלן
אשמח להצעתכם \ שיפורים.

בעבר היו טיולים עם אופנע שטח, טיולים עם טרקטורונים וטיולי ג'יפים.
החידוש הוא שבזמן האחרון אנחנו משלבים את כל השלושה בטיול אחד.
הג'יפים "מחוברים" ברשת הקשר שיתרונותיה רבים - נוחה, גמישה לשינויים וחברתית. האופנועים \ טרקטורונים לא ברשת ובכך מסרבלים את ההתנהלות הקבוצתית, מאידך, קצב התקדמותם מהיר בהרבה.

בקיצור סלט...

במסלולים שלנו יש כיוון כללי להתקדמות, אבל הם דינאמיים ו"חיים" כל הזמן. מכל הוג'ראס הזה אני מחפש טכניקות ליעל את התאום במהלך המסלול.

תודה!
שב"א

asafk
07-10-10, 00:39
הנסיון שלי הוא שהכלי הקלים רצים קדימה, נעלמים ומתברברים כל הזמן.
אני מציע - קביעת נקודות מפגש, כל פעם מגמה אחת. נ"צ מדוייק, מרחק שעתיים-שלוש נסיעה של הג'יפים. זה אומר שהכידונאים יעשו דרך ארוכה יותר לשם, ואז עוד יהיה להם זמן לנוח. אם נותנים טווחים גדולים יותר להם נהיה קשה, הם צריכים את המים והדלק שאתה סוחב בשבילם.
בשורה התחתונה טיילנו ככה קצת, אח"כ עברנו למצב שנקודת המפגש היחידה היא נקודת הלינה, ובמשך היום כל קבוצה לעצמה...

אסף.

שחר-סופה
07-10-10, 01:17
הנסיון שלי הוא שהכלי הקלים רצים קדימה, נעלמים ומתברברים כל הזמן.
אני מציע - קביעת נקודות מפגש, כל פעם מגמה אחת. נ"צ מדוייק, מרחק שעתיים-שלוש נסיעה של הג'יפים. זה אומר שהכידונאים יעשו דרך ארוכה יותר לשם, ואז עוד יהיה להם זמן לנוח. אם נותנים טווחים גדולים יותר להם נהיה קשה, הם צריכים את המים והדלק שאתה סוחב בשבילם.
בשורה התחתונה טיילנו ככה קצת, אח"כ עברנו למצב שנקודת המפגש היחידה היא נקודת הלינה, ובמשך היום כל קבוצה לעצמה...

אסף.

מסכים עם אסף (הדגשתי) רק תלוי באיזה כלים מדובר ...יש כאלה שלא צריך לסחוב בשבילם
מים/דלק ...יצאנו גם לטיולי יומיים/שלושה בשטח ללא תלות . העמסנו הכל על הכלים ,מים,שק"ש,
אוהל,מזרון,אוכל(בעיקר קופס"ש),ארגז כלים קומפלט,זוג פנימיות,קומפרסור,ביגוד,פק"ל קפה,
מפות,נ"ט,פנס ראש ועוד...

הנה תמונות להמחשה עם הנבלה (BIG) ...

שחר.

שרון בן ארי
07-10-10, 10:03
אסף.

אהלן אסף ושחר
התאור שלכם בהחלט נשמע סביר. כיוון שהטיול מבחינתי הוא בראש ובראשונה ארוע חברתי, מזה אני חושש ואת זה מנסה למנוע.

הכיוון שלי לפתרון הוא לסכם כל פעם נקודות מפתח לעצירה משותפת. זה לא לפשוט, כי טיול זה לא דבר טכני, לדוגמא מצאנו נקודה פצצה לקפה...לא נעצור כי קבענו בצומת בעוד 3 ק"מ... או אם למשהו יש תקלה מעכבת, בלי תקשורת זה יכול לשגע את הקבוצה השניה.

כיוון נוסף לפתרון הוא למצוא דרך אפקטיבית לתקשורת. אפילו נגרים שעובדים בסביבה רועשת מצאו פתרונות לטלפון (-:

ובעצם, זו השאלה - טכניקות נוספות לשיפור התאום?

דרור ברלי
07-10-10, 10:55
תנועה של ג'יפים ואופנועים ביחד זה לא פשוט ולא קל ולדעתי גם לא הכי כיף.

דרך אפקטיבית לתקשורת - מכשירי קשר ניידים קטנים שעובדים בתדר שלכם.
אבל לכידונאים יש סיר על הראש, טירוף בעיניים ומנוע מרעיש, הסיכוי שישמעו שאתה קורא להם שואף לאפס....
מצד שני אני חושב שמסיבות של בטיחות, מוטב שלכל אופנוען בקבוצה שלכם יהיה מכשיר כזה שיוכל לקרוא לכם לעזרה במקרה של נפילה למשל או תקלה טכנית.

באחד הטיולים האחרונים שעשיתי הקבוצה כללה אופנוע שטח מהסוג הקליל והרזה שכל הציוד שלו היה מונח באחת המכוניות. השטח היה שבילי דיונות באיזור צאלים/חלוצה/באר מילכה/נחל לבן. האופנוע תמיד רץ מהר קדימה וכל כמה דקות עצר בראש דיונה גבוהה וחיכה למכוניות. לחבר האופנוען שלנו לא היה אכפת לשבור ככה את קצב הרכיבה שלו, כי הוא לא הכיר את השטח ולא רצה להתברבר. מהיכרות עם הרבה אופנוענים - רובם לא נהנים מזה ומעדיפים לעוף לכיוון האופק ולך תמצא אותם אחר כך.

נראה לי שהטוב ביותר יהיה להטיל על האופנוענים שרצים קדימה את האחריות לאיתור ובחירת נקודות המנוחה שמוצאות חן בעיניהם, שם הם ימתינו לכם שתגיעו עם ערכת הקפה... או להתחלק לשתי קבוצות ולקבוע להיפגש רק בנקודות המנוחה ה"גדולות" - ארוחת צהריים, חניון לילה, שייקבעו מראש.

נדב42
07-10-10, 15:16
אירגנתי פעם טיולים כאלו, עוד בטרם תקופת מכשירי הקשר.

ברגע שלאופנוע המוביל יש יכולת ניווט GPS זה עושה את החיים קלים יותר. קובעים נקודות מפגש להפסקות משותפות ונפגשים בהן.

אם אפשר לצייד את האופנועים במכשירי קשר, אז אפשר להכין עבורם מסלול ארוך/אתגרי יותר וכך הם יחכו פחות. בכל מקרה אופנועים נעים בזוגות או יותר, ולא לבד. אם אין מכשירי קשר לאופנועים עדיף שהמסלול יהיה זהה כדי שאם אופנוע נתקע הג'יפים יגיעו אליו ...

חוצמזה, אם ממש רוצים, יש היום מערכות שמע לקסדה, וחלק ממכשירי הקשר הידניים תומכים באוזניות ומיקרופון חיצוניים, אני די משוכנע שאפשר לממשק בין השניים ...

בהצלחה,

נדב.

ליאור מ
07-10-10, 20:57
אהלן

נראה לי שילוב מדליק.
כמו שאמרו כאן, הפתרון צריך להיות: GPS באופנוע המוביל, לקבוע ארוחת צהרים ביחד במקום מפגש מוגדר מראש.
רצוי: מכשיר קשר נייד, אולי תהיה קליטה. וטלפון סלולארי- להשתמש ב sms והאופנועים יציצו מדי פעם לראות אם חיפשתם אותם. (בהנחה שאין להם סקאלה בקסדה).

לי יש טרנסאלפ, דו"ש כבד ועדין עם נטייה לכביש, אשמח להצטרף לטיול אם הוא יתאים.

שחר-סופה
07-10-10, 21:16
כולכם העלתם את נושא המק"ש הניידים הקטנים - זאת אפשרות אחת , אבל , רק בחירת מכשיר
עם עוצמת שידור/קליטה חזקה יוכל לעשות את העבודה , לא הפשוטים הרגילים שאנחנו מכירים.
אלה , אם אתה באיזור טופוגרפי מסובך... , טווח הקליטה/שידור הוא בגדר צחוק מעבודה ...
נסעתי עם כאלה , תלוי לפנים , על הרצועה של ה camelback וכשלא היו מרחקים גדולים ,
זה דווקא היה יעיל מאד ...אפילו שומעים שקוראים לך ואתה יכול לענות מבעד לקסדת השטח ,
שיש בחזיתה פילטר אבק .

האופציות היחידות שנראות לי רלוונטיות הם מה שציינתם :

1) קובעים נקודות מפגש להפסקות משותפות ונפגשים בהן.

2)להיפגש רק בנקודות המנוחה ה"גדולות" - ארוחת צהריים או חניון לילה.

שחר.

ניר.א
15-10-10, 22:03
אנחנו מטיילים ככה כבר כמה שנים,אמנם ללא אופנועים אבל בהחלט טרטורונים ורכבים (חלקם בעלי עבירות טובה וחלקם פחות).את המסלולים אנחנו מכינים לפי יכולות וקצב הנסיעה של הגיפים/טנדרים והטרקטורונים כבר מסתדרים עם זה.
לפני כמה שנים הצטרפתי לקבוצה מעורבת כזאת (אז הייתי עם טרקטורון)
לטרקטורון הראשון היה מכשיר קשר (מקסטרק) וכך גם לטנדר המוביל -מנווט והוא היה מעביר הוראות לטרקטורון זה עבד מצויין!!!

eran4x4
16-10-10, 10:24
מצטרף לנדב - מכשירי קשר אמריקאים GMRS מהטובים יותר עם דיבורית\אוזניה - זול, פשוט עושה עבודה מצוינת, קטן , קומפקטי.

MAXTRECK או ממכשירי הקשר לרכב החדשים יותר שהם יותר קומפקטיים על טרקטורון גם מצוין - רק שבנסיע מהירה לא בטוח שישמעו גם עם רמקול חיצוני, אפשר מן הסתם לחבר אוזניה לחיבור הרמקול החיצוני - דורש יכולת אילתור וידע בסיסי באלק.

-->