PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ פתוח סופה או סיג'יי ואיזה שנה מומלצת ?

wested
07-10-10, 01:15
שלום, בימים הקרובים אני מתכוון לקנות ג'יפ פתוח בלי נדר, ההתלבטות היא בין סופה לסיג'יי ובין השנים...
אני מדבר עם אנשים שאומרים לי זה ג'יפ שנת 90 הוא מצב חדש ולעומת זאת אני מדבר עם אנשים עם ג'יפים שנת 80 וכו... שאומרים זה אספנות ביטוחים ואחזקה זולה וכו'...
השאלה היא מה כדאי? בחוזק הג'יפ? מה השיק ולים שאתם הייתם עושים?
אני אשמח לשמוע דעות רבות וניסוחים

דרור ברלי
07-10-10, 09:37
שאלה נצחית שנטחנה כאן המון.
תבצע חיפוש - יש כאן המון חומר והמון דעות. לא בטוח שלא תצא מבולבל יותר ממה שאתה עכשיו.

מוני אורבך
07-10-10, 09:48
הערה קטנה לגבי רכבי אספנות.
רכב אספנות הוא לאנשים שמכירים ומבנים בתחום.
רכב בן 30 אומר חלקים שלא תמצא בכל מקום גירים סרנים מנועים הכול ישן
ועל כן גם קשה למצוא חלקי חילוף.
אז נכון יש אינטרנט ויש כל מני יודעי דבר שיוכלו להשיג לך דברים.
אפשרי להסתדר אבל רק עם יש לך הרבה ניסיון וידע עם הרכבים הללו.
גם מבחינה מכנית וגם מבחינה אישית, להכיר ולדעת את האנשים הנכונים במקומות הנכונים.
אם זהו התחביב שלך לך על זה !
לי יש רכב אספנות שאני מתחזק אותו בהנאה רבה.
אם אתה קונה רכב אספנות רק כדי לחסוך בהוצאות ביטוח וטסט רד מזה !
מהר מאוד תגלה ששוחטים אותך במוסך\משרד התחבורה\חנות חלפים
ואם אין לך את הידע הרצון (וכן גם הזמן) תשקיע הרבה מאוד כסף במוסכים, עם מעט מאוד הנאה מהרכב.

דרור ברלי
07-10-10, 10:15
מוני, דעתי כדעתך, בהסתייגות אחת לגבי CJ ואני מתכוון ל-CJ מהדגם הנפוץ בישראל (CJ6/8 ישראלי או 7/סקרמבלר אמריקאי עם מנועי 258, ולא כל מיני ענתיקות מימי גבעת חלפון, עם מנועי 4 צילינדרים, גירים 3 הילוכים וכו'.

CJ מודל 80-81 לא שונה מהותית מ-CJ מודל 90.
99% מהחלקים תואמים/ברי החלפה. אין סיבה להתעסק בחלקים אורגינליים עתיקים כשחלק חדש יותר וטוב יותר, לפעמים גם משיפוץ/ימ"ח - מסרנים דרך גיר/טרנספר ועד מנוע קומפלט, מתאים בול. זה לא רכב שיעמוד במוזיאון ומוכרח להיות אותנטי.
מהבחינה הזו CJ הוא אחד מרכבי האספנות היותר קלים לאחזקה שיש בכלל.

כל החלקים המכניים מסתובבים בשוק. אולי לא נפוצים כמו פעם אבל עדיין אין שום בעייה. הג'יפ לא יהיה מושבת בגלל שלא מוצאים איזה חלק הכרחי.
הבעיה העיקרית תהיה בודי רקוב - כבר קשה למצוא בודים טובים בפירוקים, כולל של סופות. אבל בודי אתה לא מחליף כל שבוע וגם לא כל 10 שנים. אם רכשת ג'יפ עם בודי טוב ולא חלוד, כנראה שפרט לטיפולים מונעים אצל פחח פעם בכמה שנים, לא תצטרך לדאוג.

כל זה נכון למי שמכיר טוב את הג'יפ ומטפל בו לבד, או לכל הפחות מבצע את רוב התחזוקה השוטפת לבד ונכנס למוסך פעם/פעמיים בשנה לכבוד טסט או דברים כבדים/בטיחותיים.

wested
08-10-10, 10:46
בסופו של דבר מה ניקרה חזק יותר? סופה או סיג'י ?

סופת המדבר
08-10-10, 21:51
כמו שאמרו פה הנושא נטחן עד שהפך לפודרה
אבל לשאלתך: מה יותר חזק? תלוי במה?!
מנוע: לסופה מנוע יותר חזק בכ'ס.. לסיקס יותר מומנט יחסית לטורים
שילדה יותר חדשה ויותר חזקה לסופה לכן פחות גמישה
סרנים: רוב הסופות באות עם סרן 'דנה 60' אחורה שזה סרן גדול וחזק

לגבי איזה שנה מומלצת..
משנת 96 הסופה מוגדרת כ 'רכב מסחרי' לכן ביטוח יותר יקר ועוד כל מיני דרישות מטומטמות

-->