PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספורטג' סולר ?

אלון
10-10-04, 21:48
בשיטוט ניתקלתי בידיעה על קיא ספורטג' דיזל 2000 שאמור להגיעה לכאן תוך מספר חודשים. אים זה נכון אז תהיה לנו אופציה זולה וכדאית. יש למישהו מידע נוסף ? :?:

Anonymous
12-10-04, 10:26
אלון,
כמו שכתבתי לך בהודעה הקודמת, אמור להגיע ספורטאז חדש, החולק מכלולים רבים עם הטוסון. יש באוטושטח כתבה על הטוסון שם הם מציינים כי לא הצליחו להסביר להם בדיוק מה יהיו ההבדלים בין הטוסון לקאיה, מלבד שהקאיה יותר מכוון לשטח (אני מניח שמדובר בפחות פלסטיקים וזוויות מרכב טובות יותר - אולי על חשבון המרחב הפנימי).
באתר של קאיה יש פרטים לגבי הרכב www.kia-sportage.com

בכל אופן המנוע אמור להיות דומה (אם לא זהה) לטוסון.

נ.ב. היום הייתי ביונדאי ראשון, יש להם טוסון להדגמות אם בא לך סיבוב ואתה מהאזור. ובדרך משם נסעתי על הויטרה XL7, אם אתה מוכן להתפשר בנושא הדיזל, מדובר ברכב לא רע בכלל.

גוג ומגוג
12-10-04, 12:57
החדש כרכב שטח חולק עם הקודם רק את השם.

אלון
12-10-04, 17:08
גיל, אים אתה לוקח נסיעת מבחן על הטוסון ספר לי איך וגם בהשוואה לסנטה-פה שלך. הרכבים- ספורטג'+קאיה נראים תאומים אז אין להם יכולת שטח אמיתית? :?:

אלון,
מבחינתי הטוסון לא בא בחשבון, כי אני מחפש רכב שיעבור בשטח ברמות קושי בנוני+, והטוסון אולי יגיע לבנוני - (בלי התנשאות, פשוט האמת מנסיון).
הקאיה ספורטאז הקודמת היתה קשוחה יותר, עם סרן אחורי חי (קשיח, בניגוד למתלים נפרדים), עם הילוך כוח ו LOW, כמו רכב שטח אמיתי, ועם יכולות לא רעות - פלוס מינוס כמו ויטרה (פלוס מינוס תלוי בנהג).
הקאיה ספורטאז החדשה מגיעה עם מתלים נפרדים גם מאחור ולפי מה שהצלחתי להבין מאתר היצרן עם 4X4 קבוע, ללא הילוך כוח (אם כי לא ממש התעמקתי באתר), ועם זויות מרכב דומות לטוסון, אפילו העיצוב הפנימי דומה.
בכל אופן, אל תצפה ליכולות הרבה יותר טובות מהטוסון בשטח.

דווקא מכוון שבמקרה שלנו קשה להחליף רכב באמצע התקופה שקבעה המדינה, חשוב לבחון את הצרכים שלך לא רק היום אלא מה תרצה מהרכב גם בעוד שנה.
אצלי, ויעידו על כך הרבה דיונים מתסכלים בגיפטריפ, התאבון גדל מהר מאוד. אם בהתחלה חשבתי שטיולי שבילים מספקים אותי, הבנתי מהר מאוד ששביל במדבר יכול להסתיים במדרגה של 30 ס"מ, שעוצרת אותך, ואז גם אם המסלול מוגדר קל אתה נשאר מתוסכל.
אז אם אתה חושב שתרצה לבצע טיולים של ממש ברכב, בשטח - והכוונה היא לא חיפוש אתגרים אלא פשוט טיול ברמה בינונית - כדאי שתוריד את הגיפונים מהרשימה.
אם אתה חושב שטיולים לא יעניינו אותך, הגיפונים יביאו אותך לחוף ובחזרה (מקסימום ידרשו הורדת אויר).

אם עשית טיולי שטח בעבר, אתה אמור לדעת אם זה עושה לך את זה או שזה נראה לך טלטול אינסופי בחול ואבק. אם לא אז תבקש בגיפטריפ וימצא מי שישמח לצרף אותך לטיול ברכב שלו.

בנוגע לאפשרות להגביה את הטוסון - לדעתי פשוט תשכח מזה, אצלי גם אחרי ארבע שנים שהסנטה פה בארץ עדיין אין קיט הגבהה לרכב, והדרך היחידה להגביה היא על ידי ספיסרים שפוגעים במהלך המתלה ובהתנהגות הכביש.

בכל אופן תרגיש חופשי לשאול ולהתקשר, אני ממש מבין את התסכול שלך בנוגע למחיר, כמו שכבר אמרתי אצלי זה כנראה יגמר בטנדר או ברכב עם שלוש דלתות בלבד.

אלון
13-10-04, 17:55
תודה על ההסבר המפורט. אבל נשארתי אובד עצות.נשארו לי 4 חודשים להחליט איזה רכב אני רוכש. בינתיים אני מוחק מרשימת האפשרויות. אני יודע מה לא, אבל לא יודע מה כן.
אלון :?

-->