PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטוח ישיר - היזהרו מביטול ביטוח באמצע תקופה

Juv
09-10-10, 08:58
השבוע מכרנו רכב שבוטח ביטוח מקיף בביטוח ישיר. עלות הביטוח הייתה כ-3,600 ₪ , תחילת הביטוח ב-12.1 וסופו ב-31.12, כך שנשארו כחודשיים וחצי לסיומו. אתמול התקשרתי אליהם ע"מ לבטל את הביטוח וכמקובל – לבקש מהם להחזיר את החלק היחסי מהביטוח שלא יעשה בו שימוש. "התכוננתי" לכך שיודיעו כי החודש שהתחיל לא יוחזר כך שההחזר יעמוד על כ-600 ₪ לשני החודשים המלאים שנשארו.
הבחור במוקד הטלפוני הקשיב לי, ירד מהקו לכמה דקות, חזר ואישר את הביטול והודיע לי שיוחזר לחשבוני – שבו חזק –

11 ₪

למה? כי הם גובים החזר הוצאות.

הוא הסביר שעפ"י החוזה שחתמתי עליו בעת ביטול ביטוח לפני סיומו הם מנקים 10% ממה ששולם ו-10 מהיתרה (או משהו כזה) – כהחזר הוצאות. בשלב הזה אני כמובן התחלתי לצעוק עליו, ביקשתי את האחראי עליו אבל כלום לא עזר. כבר יצא לי לבטל כמה מקיפים בעת מכירת רכב, אף פעם לא קיבתי את כל היתרה היחסית אבל מעולם לא ניקו לי כהוצאות 98% מההחזר. לי נראה שסעיף כזה בחוזה אחיד הוא פשוט לא חוקי ויש כאן קייס ייצוגי מובהק.
1. מישהו יודע מה קורה בחברות ביטח רגילות וישירות אחרות?
2. אולי אני טועה וזה מה שמקובל?
3. אם אני לא טועה, האם מישהו נוסף מכם סבל מהחזר ההוצאות הזה?
4. במידה והתנהגותם לא הגיונית, ורבים סובלים ממנה – האם יש כאן קייס לתביעה ייצוגית פשוטה או לפחות לפניה מסודרת למפקח על הביטוח?

ובכל מקרה – אני עם החברות לביטוח ישיר גמרתי. זה לא שווה את זה.

meir alony
09-10-10, 09:05
לידיעתך יש חוק בנושא והחברה לא עושה מה שבא לה.

כדאי שתבדוק מה החוק אומר בדיוק.

יואב פולס
09-10-10, 09:39
בוקר טוב,
הבעיה היא לא בחברת ביטוח ישיר אלא בתקנות של המפקח על הביטוח.
על פי התקנות כאשר אתה מבטל פוליסת חובה - אתה מקבל החזר יחסי לפי ימים.
כאשר אתה מבטל פוליסה אחרת - החברה רשאית לגבות 10% בגין כל חודש ביטוח + 10% דמי טיפול.
כאמור החברה רשאית אבל לא חייבת. יש מקרים בהם החברה תחליט להשיב לך כסף (למשל אם איש סוכן ביטוח שדואג לך) באמת על פי חישוב ימים.
בכל מקרה - ביטוח ישי פעלה בהתאם להנחיות המפקח על הביטוח, שבמקום לדאוג לצרכנים דואג לכיסי חברות היבטוח.

רוני תורג'מן
09-10-10, 09:41
השבוע מכרנו רכב שבוטח ביטוח מקיף בביטוח ישיר. עלות הביטוח הייתה כ-3,600 ₪ , תחילת הביטוח ב-12.1 וסופו ב-31.12, כך שנשארו כחודשיים וחצי לסיומו. אתמול התקשרתי אליהם ע"מ לבטל את הביטוח וכמקובל – לבקש מהם להחזיר את החלק היחסי מהביטוח שלא יעשה בו שימוש. "התכוננתי" לכך שיודיעו כי החודש שהתחיל לא יוחזר כך שההחזר יעמוד על כ-600 ₪ לשני החודשים המלאים שנשארו.
הבחור במוקד הטלפוני הקשיב לי, ירד מהקו לכמה דקות, חזר ואישר את הביטול והודיע לי שיוחזר לחשבוני – שבו חזק –

11 ₪

למה? כי הם גובים החזר הוצאות.

הוא הסביר שעפ"י החוזה שחתמתי עליו בעת ביטול ביטוח לפני סיומו הם מנקים 10% ממה ששולם ו-10 מהיתרה (או משהו כזה) – כהחזר הוצאות. בשלב הזה אני כמובן התחלתי לצעוק עליו, ביקשתי את האחראי עליו אבל כלום לא עזר. כבר יצא לי לבטל כמה מקיפים בעת מכירת רכב, אף פעם לא קיבתי את כל היתרה היחסית אבל מעולם לא ניקו לי כהוצאות 98% מההחזר. לי נראה שסעיף כזה בחוזה אחיד הוא פשוט לא חוקי ויש כאן קייס ייצוגי מובהק.
1. מישהו יודע מה קורה בחברות ביטח רגילות וישירות אחרות?
2. אולי אני טועה וזה מה שמקובל?
3. אם אני לא טועה, האם מישהו נוסף מכם סבל מהחזר ההוצאות הזה?
4. במידה והתנהגותם לא הגיונית, ורבים סובלים ממנה – האם יש כאן קייס לתביעה ייצוגית פשוטה או לפחות לפניה מסודרת למפקח על הביטוח?

ובכל מקרה – אני עם החברות לביטוח ישיר גמרתי. זה לא שווה את זה.

היי,
תנסח מכתב ענייני עם כל הנתונים והעובדות ותשלח למפקח על הביטוח עם העתק לביטוח ישיר,תכתוב גם שמכרת כבר כמה פעמים רכב ושום חברת ביטוח לא נקטה בדרך זו,

תאמין לי שזה מאוד יעזור!!!
במקרה שהיה לי פנייה למפקח על הביטוח עזרה מאוד כשהייתה לי בעיה.

מכתבים !! חברי עושים רעש ומזיזים דברים יותר מצעקות.

אשמח לשמוע מה נסגר בנושא
בהצלחה

omri_t
09-10-10, 12:22
נו, כולם מנסים למקסם רווחים... וכמו תמיד אתה צריך לריב כדי שלא יגנבו אותך...
(אני עכשיו בסאגה מטופשת ומכעיסה עם חברת ישראכארד שלא סופרת אותי ממטר.
לפני שובעיים הייתי בריב עם סלקום שישרף להם המוקד אינשאללה, עם התשובות המטומטמות של המוקדנים החצופים)

אני לקוח שלהם,
כשהעברתי ביטוח חובה+ג+גרירה מסמוראי לסופה- הם החזירו לי כסף (כמה עשרות בודדות)
וטיפלו מאוד יפה. אבל לגבי ביטוחי חובה יש להם פחות "חופש-פעולה" מאשר בביטוחים מקיפים.

לבטל, לא ניסיתי...

idooo
09-10-10, 15:54
הייתי מבוטח בביטוח ישיר החשבונות קפצו מחודש לחודש והייתי צריך לעקוב אחריהם ולהתקשר כל פעם והנציגים מופתעים מחדש בכל שיחה שהנציג הקודם התבלבל
בסוף ביטלתי את המקיף והעברתי אותו לחברת ביטוח אחרת עם תנאים יותר טובים במקיף באותו מחיר,את החובה השארתי אצלהם כי בהחזר של ביטול ביטוח חובה הם רצו מאות שקלים,למקיף לא אחרי ויכוח וקצת עצבים.

עד כמה שאני יודע ברגע שמכרת את האוטו אתה שולח פקס של אישור העברת בעלות והביטוח מבוטל כי מכרת את ההאוטו,אל תוותר להם זה חוק.

אור .ס.
10-10-10, 00:24
ביטוח ישיר זה חרא, הם מתנערים מתשלום ויודעים רק לקחת כסף.
אני אישית נכוותי מהם לא מעט
כיום אני מבטח את רכביי בסוכנות ביטוח "מיכאלי גולן" אשר נמצאים בחולון ומספר הטלפון שלהם הוא 5014433
מבטח אצלהם 6 כלי רכב של המשפחה ושלי, מרוצה מאוד מהשירות שלהם עד היום, ביטלתי לא פעם פוליסה באמצע תקופה עקב מכירת רכב, מעולם לא היה לי כל בעיה ולו הקטנה ביותר.

-->