PDA

צפייה בגרסה מלאה : פלגים של ספליטפייר במחיר הוגן ! יש

טדי
01-05-03, 23:59
--------------------------------------------------------------------------------

השבוע ביקרתי אצל ינוביץ' כן ... זה שמייבא חלקים לג'יפים ברחוב השומרון
ליד תחנה המרכזית
ושמחתי לגלות שיש שוב ייבוא סדיר של פלגים ספליטפייר

אני אישית מנסיון מאוד ממליץ על הפלגים האלה במיוחד .מאחר והם עוזרים מאוד בקטע של תצרוכת דלק ע"י ניצול מלא של הניצוץ לשריפת התערובת

ביטול מה שקוראים באנגלית מיספייר שזה למעשה הנביחה הקטנה שאנחנו שומעים מדי פעם מהאגזוז ,מה שאומר פיספוס של מחזור אחד לבוכנה וברגע שזה מתבטל עבודת המנוע יותר עגולה וחסכונית

במקביל הניצוץ מתפצל ויוצר שריפה חזקה יותר כך שהביצועים עולים וכו'

בפעם האחרונה שרכשתי פלגים של ספליטפייר הם היו יקרים ולא הצדיקו את המחיר

ועכשיו הם במחיר הוגן של סט פלגים רגיל לג'יפ

אנסה לברר לכם את האתר של ספליטפייר ...........

http://www.splitfire.com/splitfire.htm

נמרוד
02-05-03, 09:41
טדי,
יש לך הערכה כמותית של החסכון בדלק שמתקבל ע"י המעבר לפלאגים כאלו - בסיקס עם מנוע סטנדרטי.

ד ו ר ו ן
02-05-03, 20:27
פלגיפ של ספליטפייר,
אולי לא סיקס,אבל בזמנו שילוב של ספליטפייר כולל כבלים,ופילטר של K&N הורידו את צריכת הדלק בניבה מ1:8 לכדי 1:9.5 ,כשהשינוי נשמר לאורך זמן רב אחרי ההחלפה.
מעבר לדלק המנוע הניע בקלות והגיב טוב יותר בצורה מורגשת,גם לעומת ניבות אחרות.

יוני5
07-05-03, 11:58
דורון,

מילא הפלאגים והכבלים, אבל פילטר פתוח של K&N לא נראה לי מרשם בטוח להורדת צריכת הדלק, אולי לסחיבה יותר טובה.

יוני5

ד ו ר ו ן
07-05-03, 12:37
זה הסידור שהיה על הרכב,מה התרומה הפרטנית של כל אחד לשיפור בצריכת הדלק אני לא יודע-פשוט הצגתי את השילוב של המרכיבים.
ואגב קויל של ACCEL לא הוסיף כלום מעבר למה שהיה עם המקורי.

eran4x4
07-05-03, 19:50
יוני

פילטר פתוח - תאוצה יותר טובה - יכולים לעזור לצריכת דלק ע"י הגעה מהירה יותר למהירות שיוט ו"סחיתה" פחותה של דוושת הגז.

טדי
13-05-03, 00:23
לומר לך כמה זה ישפר אצלך זה כמו להתנבא ונבואה ניתנה ל.......

אם הכל אצלך תקין ונקי תקבל ניצול טוב יותר של הבעירה

וזה מה שהרבה אנשים מפספסים פשוט לנצל את הדלק עד הסוף

פתאום מגלים שהסיקס לא כל כך גרוע בצריכה

סע 80 קמש מחוץ לעיר ותגלה מנוע חסכוני

ניר ל
13-05-03, 01:00
אהלן טדי !
כשאני רואה על הספידומטר 80 קמ"ש, מכוניות שנוסעות במקביל מדווחות על 150 קמ"ש. יחס העברה סטנדרטי, צמיגים 30" , התופעה כנראה קשורה לספידומטר עצמו אבל ממילא היא תלך ותחריף עם המעבר הקרוב ל 33".
שאלתי היא - איך לזהות את המהירות החסכונית (מהירות שיוט אופטימלית) ללא שימוש בספידומטר (אולי ע"י התקנת טכומטר ?)

Alon
13-05-03, 10:45
תדליק את ה-GPS ותקבל את המהירות האמיתית. או תקח את הGPS שלי שמדווח מהירות.
אלון

עמיקם
13-05-03, 10:49
ניר תתקין את ה-GPS מול העיניים ואז לא תהיה לך בעיה ,תהיה לך קריאה נכונה של המהירות עם יחס כזה או אחר ועם כל סוג של צמיג.

ניר ל
13-05-03, 17:51
אין לי בעיה לדעת את מהירות הנסיעה.
העניין הוא שקוטר הצמיגים ושינוי יחסי העברה גורמים לכך שנושא המהירות אינו רלבנטי - פלוני נוסע 80 קמ"ש ב 3000 RPM ואלמוני ב 1000 RPM.
אז מה בכל זאת התחום החסכוני, אם יש כזה ולמה ?

טדי
14-05-03, 00:17
תתקין אקונומטר כן יש דבר כזה רק צריך למצוא
למעשה זה שעון ואקום עס אזורים בסקאלה שצבועים באדום צהוב וירוק כשירוק זה התחום החסכוני

נמרוד
14-05-03, 11:11
טדי,
אי אפשר לטעון שיש שיפור בצריכת הדלק ולא לספק איזשהם נתונים כמותיים. הסיפורים על ניצול טוב יותר של הדלק וכולי הם בסדר גמור, אני איש מדע בעצמי, אבל השורה התחתונה היא בכמה זה ישפר את צריכת הדלק - לפי זה אני אדע אם כדאי או לא. ואני, למען נאמת, לא ראיתי נתונים כאלו מעולם, למעט מילים בלתי מחייבות בפרסומי הייצרנים.

ניר,
יש נתון שנקרא "צריכת דלק סגולית", specific fuel consumption, נמדד בכמה דלק נשרף עבור יחידת הספק היחידת זמן (יחידות מקובלות - כמה ק"ג נשרף עבור קילוואט-שעה). יש לכל מנוע גרף כזה, שמציג את הצריכה הסגולית ביחס לסל"ד. הנקודה הנמוכה של הגרף היא זו שאתה רוצה להיות בה. זה לא שיא המומנט, וזה לא שיא ההספק, זו נקודה אחרת, בדרך כלל בינהן. על הסל"ד הזה מצביע המכשיר שטדי הזכיר. בהתאם ליחסי ההעברה והצמיגים שיש לך, הנקודה הזאת מתיחסת למהירות שיוט מסוימת - ומהירות שיוט מסוימת מובילה להתנגדות אוירודינמית מסוימת ברכב נתון - ויתכן בהחלט שעם יחסי העברה אחרים אתה יכול להזיז את המהירות הזאת למעלה או למטה ולקבל צריכת דלק ליחידת מרחק, שזה מה שמעניין אותנו, יותר טובה. יש אופטימום. לדעתי הדרך לגלות את צריכת הדלק המינימלית היא ניסוי וטעייה, אבל זה לא צריך להיות מסובך מדי - צריך לנסות נגיד 3 מהירויות שונות, ומהם כבר תקבל אינדיקציה מספיק טובה. אני חושב שחנן הגיע למסקנה פעם ש70 קמ"ש זו המהירות.

חנן-ג'יפולוג
14-05-03, 11:50
לא נסיתי ב70 קמ"ש.
ב85 קמ"ש הג'יפ עושה 1:8.

עמיקם
14-05-03, 12:01
הכל טוב ויפה אבל 85 קמש ב3.37 זה לא אותו דבר כמו 85 קמש ב4.10.אם אני לא טועה לפי הטבלה יש הבדל של כ500 600 סלד.אני מניח שהסלד קובע את תצרוכת הדלק ולא המהירות לא?

נמרוד
14-05-03, 12:33
גם הסל"ד וגם המהירות. ההתנגדות שעליה המנוע צריך להתגבר תלויה במהירות.

חנן-ג'יפולוג
14-05-03, 12:41
יש משמעות כלשהי לסל"ד ביחס לצריכת הדלק, בגלל הפסדים גדולים יותר בחיכוך פנימי במנוע, אבל זה זניח יחסית להשפעת המהירות.

נמרוד
14-05-03, 13:34
כדי להגיע לצריכת דלק אופטימלית, תיאורטית, לוקחים את גרף הביצועים של המנוע - זה שיש פה הספק, מומנט, וצריכת דלק סגולית (כמוזכר לעיל) ביחס לסל"ד. עושים חיתוך בין הנקודה הנמוכה ביותר על קו הצריכה הספציפית, וקו ההספק. זהו הסל"ד שרוצים לעבוד בו, והוא מתאים להספק מסוים (לא שיא ההספק). עכשיו בודקים באיזו מהירות כביש סך ההתנגדויות, שהעיקרית בינהן היא התנגדות האויר, שווה להספק הנ"ל. מסדרים את יחסי ההעברה ככה שהסל"ד הנ"ל יתאים למהירות הנ"ל, וזו מהירות השיוט לקבלת צריכת דלק אופטימלית.
זה בעצם מה שייצרן הרכב עושה. ברגע שאנחנו התחלנו לשנות את הרכב, קלקלנו לו - לא רק שינוי צמיגים ויחסי ההעברה, אלא כל מיני שינויים חיצוניים שמשנים את התכונות האוירודינמיות של הרכב, וכמובן שינוי המשקל.

הדבר המעניין הוא זה: ההתנגדות החשובה היא האוירודינמית, והיא גדלה מאד עם עליית המהירות - ההספק הנדרש עולה בחזקה שלישית של המהירות. אז נגלה שהאופטימום לכל סוגי כלי הרכב יהיה בסופו של דבר בערך באותם מהירויות - 80-90 קמ"ש. לרכבים עם הספק גדול מאד המהירות הזאת יכולה להיות קצת יותר, אבל לא הרבה.

ניר ל
14-05-03, 17:59
נמרוד ,
אם מקדם הגרר הוא גורם דומיננטי, הייתכן שאלו מביננו המדווחים על צריכת דלק של 1:10 ומעלה נוהגים עם כוון הרוח בלבד ?

אדי
14-05-03, 18:12
ניר , נראה שמקדם הגרר באמת משמעותי ... אנשי ה-1 ל-10 לא נוסעים בג'יפים סגורים במקרה? למרות הבדל המשקל אני מעריך שרכב סגור אמור להיות חסכוני יותר מרכב ללא ברזנט או עם ברזנט במצב כמו שיש לרובנו (לא הכי מתוח שיש...) .

אדי

חנן-ג'יפולוג
14-05-03, 19:01
מצד שני, הסגורים שוקלים יותר.
אני בכל אופן, לא ראיתי עלייה בצריכת הדלק עם הורדת הסגירה אלא דווקא שינוי קל לטובה.

jeep
06-06-03, 00:28
הכי קל להרכיב שעון וואקום
נסיעה בוואקום הכי גבוה הכי חסכונית
טוב גם לכוון המאייד
עדי

מימו
12-06-03, 22:56
קניתי סט פלאגים (ספליטפייר, כנושא השירשור) כבר ניסיתי 3 מפתחות שונים וכולם רחבים מדי.

איפה ניתן להשיג מפתח פלאגים ל- CJ ?

מאיר

-->