PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלון חשמלי אחד הפסיק לעבוד - האם זה יכול להיות פיוז?

Jimnyisit
12-10-10, 17:06
שלום, חלון חשמלי אחד הפסיק לעבוד לגמרי, למזלי במצב סגור - לא שומעים מנוע עובד, כלום. כל שאר המערכות כולל חלון שני מראות וכו' עובדים רגיל. מהספר של הג'ימני לא ראיתי פיוז ספציפי לחלון, אבל לא הכל רשום שם - האם יש טעם לחפש פיוז כזה או ישר למוסך?
תודה

asypeer
12-10-10, 23:35
שלום, חלון חשמלי אחד הפסיק לעבוד לגמרי, למזלי במצב סגור - לא שומעים מנוע עובד, כלום. כל שאר המערכות כולל חלון שני מראות וכו' עובדים רגיל. מהספר של הג'ימני לא ראיתי פיוז ספציפי לחלון, אבל לא הכל רשום שם - האם יש טעם לחפש פיוז כזה או ישר למוסך?
תודה

האם הוא לא עובד משני המפסקים או רק מאחד מהם?

יכול להיות שהמפסק בצד של הנוסע נדפק ואז גם המפסק של הנהג לא יפעיל (נוצר נתק)
היה לי את הסיפור הזה לפני חודש, נסה לנקות מגעים במפסקים בתור התחלה.

מוטי פרנצס
13-10-10, 01:23
אל תצחק אבל היה לי את זה ברכב הפרטי שלי...
תנסה אולי לחצת בטעות על הנעילה בצד של הנהג כדי לנעול את החלונות הנוספים ברכב, לך תדע...
בהצלחה.

אביעד פ.
13-10-10, 16:11
הפיוז הוא של שני החלונות ביחד. אין לך מה לחפש.
אבל שתדע, הוא נמצא מתחת להגה.

כנראה נוצר נתק באחת הנקודות.
את המפסק של דלת הנוסע מסובך מאוד להוציא, למען האמת צריך לפרק את כל הפלסטיקה של הדלת. ממליץ להעזר בספר רכב כדי לפרק את זה בצורה נכונה ולא לשבור את הפלסטיקים (יש שם איזה טריק ספציפי לדלת הזאת).

אם לא מצאת לבד את הבעיה, ושני המפסקים לא עובדים, תבקש מחשמלאי רכב שיעשה לך מעקף ישיר למנוע החלון ויתחבר על המפסק המקורי.
זה יבטל לך את האפשרות לפתוח את החלון מצד הנהג, אבל זה יפתור את הבעיה ויעלה כמה שקלים.

אפשרות הכי גרועה זה שהמנוע תקול, ואז צריך להחליף מנגנון.

בהצלחה.

אוהד מ.
16-10-10, 21:06
כמו שכבר אמרו, הפיוז משותף לכל החלונות.
אם חלון אחד עובד, אז הפיוז תקין. מפסקי השליטה הם בלתי תלויים (עד כדי...), יתכן והמפסק נדפק. האם בלחיצה על המפסק אתה מרגיש שהוא מבצע את כל המהלך שלו או רק חלק? (אולי תפוס).

לגבי המנוע של החלון, מדובר במנוע פחמים, וייתכן ששם הבעייה. האם לפני שהפסיק לעבוד, החלון היה עולה/יורד לאט יותר מהרגיל? האם הרגשת שהוא "מגמגם"? אם התשובה חיובית, ככל הנראה מדובר במנוע, או ליתר דיוק בפחמים. ניתן לפרק את המנוע (פתיחה של דיפון הדלת וניתוק המנוע מדופן הדלת, לא מאוד מסובך, רק להזהר לא לשבור את הקילפסים), לנקות את הפחמים/רוטור ולקוות לטוב. ברוב המקרים, מאחר והמנועים הללו לא עובדים קשה מדי, הפחמים לא "נגמרים" אלה רק יוצרים אבק/לכלוך שגורם לחוסר הולכה. ניקוי עם ספריי מגעים יכול לפתור את הבעייה.

אוהד.

G-Jimny
18-10-10, 17:52
אל תצחק אבל היה לי את זה ברכב הפרטי שלי...
תנסה אולי לחצת בטעות על הנעילה בצד של הנהג כדי לנעול את החלונות הנוספים ברכב, לך תדע...
בהצלחה.

אני מחזק כאן את מוטי...
קרה לי את אותו הדבר עם החלון שליד הנהג...
יום אחד הפסיק לעבוד ונתקע באמצע המהלך...

בדקתי פיוזים וכו...
בשלב מסויים הרמתי ידיים וניגשתי למוסך (הרכב באחריות) ותוך שניה הבחור שבא לבדוק לחץ על המפסק שנועל את החלון - הסמקתי כמו ילדה בת 16 אחרי סקס ראשון...8)

-->