PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על דיפנדר מהפורום השכן (זוקאי)

rantop
12-10-10, 18:22
אז ככה, בזמן האחרון נדלקתי על דיפנדר. קצר.
(אני כרגע עם ג'ימני נעול מוגבה ומה לא)

בקיצור, רציתי לשאול אתכם,
האם באמת כל הדיפנדרים נגועים במחלות? (בשלב זה או אחר...)
שמעתי כל כך הרבה סיפורים על ציריות, נזילות ומה לא...

האם באמת אין סיכוי למצוא אחד בריא?
אשמח שתאירו לי קצת בנושא הזה...

רן

MR BIG
12-10-10, 18:51
אחזקה- הרבה יותר קשה מהג'ימני.
כן, אפשר למצוא אחד בריא ולהמשיך לתחזק אותו בקפידה.
הכי חשוב- לא קצר, ארוך!!! רק ארוך!! 110 .
ועוד יותר חשוב- זה רכב השטח המענג ביותר.....
תתחיל לחפש.

torchak
12-10-10, 20:12
אם תרגיל את עצמך לסוע ברכב שיש לו בכל רגע נתון לפחות תקלה אחת, החיים שלך יהיו מאוד נוחים עם דיפנדר.
זה נכון שי לו תקלות ונזילות, זה נכון שלחלק מהאגדות יש בסיס אבל לדעתי זה שרכב שכסטנדרטי עושה עבודה מעולה בשטח ואין הרבה תקלות שיעצרו אותו מלסוע.

בהצלחה,
נועם.

rantop
12-10-10, 20:16
הכי חשוב- לא קצר, ארוך!!! רק ארוך!! 110 .

למה בעצם?

rantop
12-10-10, 20:19
אם תרגיל את עצמך לסוע ברכב שיש לו בכל רגע נתון לפחות תקלה אחת, החיים שלך יהיו מאוד נוחים עם דיפנדר.
זה נכון שי לו תקלות ונזילות, זה נכון שלחלק מהאגדות יש בסיס אבל לדעתי זה שרכב שכסטנדרטי עושה עבודה מעולה בשטח ואין הרבה תקלות שיעצרו אותו מלסוע.

בהצלחה,
נועם.

היי נועם
שמע אני דיי פדנט בנוגע לרכב שלי. אני אוהב לנסוע ולטייל בידיעה שהכל דופק כמו שצריך.
השאלה היא אם נניח את התקלות הגדולות כגון נזילות ובעיות גיר למינהן, על אילו תקלות שוטפות אתה מדבר?
קראתי את כל המדריכים וכל הלינקים שפורסמו פה בנוגע לדיפנדר. אבל מעניינות אותי גם התקלות הקטנות שלדברייך בכל רגע תהיה לפחות אחת...

omri_t
12-10-10, 22:01
גם לי היו מחשבות דומות לשלך.
הייתי עם סמוראי, הוא היה קטן לי וצפוף. וחיפשתי מחליף.
חשבתי על דיפנדר קצר.

חרשתי את פורום לנדרובר וקראתי המון שרשורים על כל תקלה שהעלו כאן לגבי דיפנדר.
מציע לך לעשות כך, תקבל המון מידע על המחלות שלהם ועל מה הרכבים הללו לא אוהבים.
חייב להודות שאני הייתי עם דעה קדומה שלילית שהשתנתה משמעותית.

תקופה ארוכה שאני מטייל עם חבר עם דיפנדר קצר.
הוא מרוצה עד הגג (היו לו גם דיסקברי לפני וקצר אחר)
בניגוד לג'מני שהוא קטן ומתוקתק וחמוד- הדפנדר הוא רכב עבודה.
ספרטני, רועש ומסריח מסולר. בהחלט לא מפנק כמו הג'ימני.
לדעתי הוא מרשים בבוציעים ולא מתרגש מהרבה דברים.
לדבריו האחזקה לא שונה מכל ג'יפ אחר.
ובקניית סולר מוזל, אתה מגיע לעלויות דלק שפויות בהשוואה לג'יפ.

קח בחשבון גם נושא גניבות הרכב... זה גם משהו שיש להתחשב בו... לצערנו!

לגבי קצר \ ארוך - אתה מגיע מג'מני, ה 90 בהחלט מרווח משמעותית.
אבל גם הוא קטן ייחסית. אבל זה מאוד תלוי בצרכים שלך.
והארוך מהכרותי איתו מהצבא- זה פשוט אוטובוס. :)

אני מאוד-מאוד אוהב את הרכב הזה - אבל לא הייתי בעלים של כזה :)

(אני אישית עברתי לסופה שנראתה לי כפתרון יותר טוב לדרישות שלי)

torchak
12-10-10, 22:49
ה110, מלבד עודף המקום בו, נוח משמעותית מה90. גם בגלל האורך, גם בגלל המשקל וגם בגלל הנוחות הפנימית (היחסית), שלא מוגבלת בקיר האש שיש ב90 למשל. אם מדובר על לטייל יותר מאדם אחד, אין להשוות. לשבת מאחורה ב90, במושבים האורכיים בטיול, זה על גבול המזוכיזים.
אז שוב, אל תשקול רק את עניין הגודל החיצוני. יש בניהם הבדלים משמעותיים (ואני לא מדבר על סרנים וכאלה).

בענין התקלות. יש לדיפנדר כמה תקלות, בעיקר נזילות, שמוגדרות כ"כרוניות". נזילת שמן מהטרנספר למשל. אין ספק שניתן לפתור אותה השאלה אם זה כדאי ובשביל מה, אם היא תחזור אחרי שנה.
חלקי הפלסטיק באוטו לא להיט, כמו עוד רכיבים שונים ומשונים.
אני לא אוהב להגדיר לרכב "מחלות תורשתיות" כי באמת כבר ניתקלתי בדיפנדרים מתוקתקים להפליא. יש המון חשיבות מי הידיים הקודמות של הרכב וכמה טוב טיפלו בו. רכב מוזנח, יגרור תקלות עוד הרבה זמן. רכב שמור יהיה חף מצרות.
שורה תחתונה, אני מזכיר לך שאלה רכבים שעובדים. אנשים שקונים דיפנדר לא נוסעים בו בשביל השופוני וסביר להניח שזה רכבים שראו הרבה קילומטראג' של שטח. למרות זאת, הם עדיין עושים עבודה מעולה. אני מאוד מרוצה מהרכב.
אני חוזר ואומר לך - אם אתה מתכוון למצוא דיפנדר שיהיה כמו סמוראי או ג'ימני יפני, אל תנסה אפילו, אתה צפוי לאכזבה מראש. אם תבין את הרכב ותדע כל תקלה מה החשיבות שלה וההשפעה שלה על הרכב ובכלל, יהיו לך חיים נפלאים איתו.

נועם.

rantop
13-10-10, 01:46
אחלה, המון תודה!
אשמח לשמוע עוד דעות של אנשי הפורום...

avivindi
13-10-10, 10:56
יש לי 90 TDI300
הוא לא הכי נוח
הוא לא מפואר...:)
הוא לא הכי יפה (למרות שאני חושב שכן)
הוא לא נקי מתקלות

אבל

הוא הכי עביר (גם בלי נעילות) תוסיף אחורית - זה מפלצת
הילדים שלי ושל כל השכונה הכי אוהבים אותו
הוא תמיד נוסע ואף פעם לא מפסיק...
והוא שלי ולא הייתי מחליף אותו בשום רכב אחר...

קצת מידע שימושי
1\9 ליטר\ק"מ
בשנתיים כ 15K-17K הוצאות כולל צמיגים 33" בולמים חדשים ועוד כל מיני תיקונים וחלפים
50K ק"מ שלי,לרכב יש K210
חובה למצוא מוסך אמין וטוב
וחובה לחשוב אחרת - זה לא רכב - זו הרפתקאה!!!:mrgreen:

השמשוני יחיעם
13-10-10, 13:11
,,,,,"האם באמת כל הדיפנדרים נגועים במחלות? (בשלב זה או אחר...)",,

דיפנדרים אינם נגועים במחלות !!!!
בעלי הדיפנדרים הם הם אנשים חולים !!!

לדיפנדר אין נזילות !!!
דיפנדר רק "מזיע" וזאת על מנת לשמור על טמפ' עבודה וסביבה ראויה.

כאשר דיפנדר מפסיק להזיע,,,,זכור זה כמו גוף אנושי חייבים להשקות אותו בנוזל המתאים !!!

דיפנדר עם מערכת סטריאו טובה,,,,,,לא מרעיש.

וכמו שאמרו כאן ,,רק 110 !!! ועם גגון גדול,,,ואם תסע לבד יהייה לך מקום לכל הציוד.

nirs
13-10-10, 14:07
אני מצטט תגובה קודמת שלי בנוגע לאמינות של הדיפנדר (בהשוואה להיילקס לצורך העיניין)

היות ואנשים כותבים על אמינות ע"ס תחושות ומה שראו ב- top gear, אז אולי כדאי לפתח מעט את נושא האמינות:
אמינות = ההסתברות לפעולה ללא תקלות שהם (החל משריפת מנורת הקריאה של הנוסע מימין ועד לתקלה של השבתת המערכת (רכב)).
אמינות נגזרת מה- (MTBF (mean time between failure ומזמן הפעולה של המערכת. חשוב להזכיר גם את המונח זמינות (availability) שהינו יחס הזמן שמערכת פועלת או מוכנה לפעולה לסכ"ה זמן חיי המערכת.
רק כדאי לסבר את האוזן, למטוס "סופה" F16I יש אמינות נמוכה (MTBF של 3 שעות = כל 3 שעות יש משהו תקול במטוס, (וזה נחשב מצויין)) אך זמינות גבוהה מאוד (פה אני לא אזכיר מספרים).
אותי (ואת הטייס) מעניין יותר ה- (MTBCF (mean time to critical failure שהוא קצב התקלות המשביתות את המערכת.
מניסיוני ומניסיונם של אחרים, לדיפנדר יש MTBF~0 (בכל רגע נתון יש תקלה כזו או אחרת, לדוגמא, אצלי פנס אחורי לא עובד כרגע) אבל MTBCF מופלג.
למה ה- MTBF חרא? התשובות רבות ואני אזכיר 2: הבטחת איכות לקוייה בקווי היצור, הנדסת חומרים כושלת הכוללת שימוש בחומרים זולים ובחירה לקויה.
למה הזמינות וה- MTBCF טובים? תכנון מכאני נכון ומערכות פשוטות.
אולי כדאי להזכיר עוד מונח של "עקומת האמבטיה" המאפיין כל מערכת שהיא.
הרכבים הישנים שנת 97 ומטה נמצאים בשלב 3, ה- wearout - תקלות שקשורות לשחיקה/בלאי ולכן יש חשיבות רבה לנושא התחזוקה = הבעלים הקודמים של הרכב.
אין לי ניסיון עם טנדרים של טויוטה (8 שנים עם קורולות לא נחשב) כנראה ששם גם ה- MTBF גבוה. אבל בל נשכח שבסופו של יום מה שחשוב הוא לא להתקע עם הרכב בטיול וזה קורה מעט גם בדיפנדר ובהיילקס.
אצלי ה- MTBCF עומד על 1 ב- 3 שנים וגם זה במערכת לא מקורית של הרכב (משאבת דלק חיצונית שהותקנה ע"י הבעלים הקודמים).
my2C

דרור הראל
13-10-10, 14:59
,,,,,"האם באמת כל הדיפנדרים נגועים במחלות? (בשלב זה או אחר...)",,

דיפנדרים אינם נגועים במחלות !!!!
בעלי הדיפנדרים הם הם אנשים חולים !!!

לדיפנדר אין נזילות !!!
דיפנדר רק "מזיע" וזאת על מנת לשמור על טמפ' עבודה וסביבה ראויה.

כאשר דיפנדר מפסיק להזיע,,,,זכור זה כמו גוף אנושי חייבים להשקות אותו בנוזל המתאים !!!

דיפנדר עם מערכת סטריאו טובה,,,,,,לא מרעיש.

וכמו שאמרו כאן ,,רק 110 !!! ועם גגון גדול,,,ואם תסע לבד יהייה לך מקום לכל הציוד.

ואם באמצע הלילה במדבר,יגיע מישהו עם שערות באוזניים וירצה לאכול-זה האיש פה מלמעלה,שנוסע לבד ועדיין אין לו מקום לקחת את האוכל של עצמו.

חוץ מיזה,כל מה ששמעתה נכון,אז מה?גם על פולניות יש הרבה סיפורים,ועוד לא ראיתי מישהו שזה מנע ממנו להתחתן עם אחת.

דרור הראל

דרור הראל

ארז
13-10-10, 15:37
הח'ברה פה כותבים הרבה שטויות, בעלי הרכב כותבים לטובתו מתוך אהבה עיוורת ושאר העולם מתוך ...מתוך...אממ...אין לי מושג למה הם כותבים לרעתו...בכל מקרה עניין האמינות בעובדות...

הדיפנדר הוא לא רכב אמין, הבעיות שקיימות בו הם מהותיות אבל יש להם פתרון(שהוא כמו כל דבר אחר בחיים-כסף), רוב בעיות האמינות של הרכב הזה מתבתאות במספרים, אני אסביר:
כמעט כל מכלולי ההנעה ברכב קטנים עליו, על משקל הרכב, בסרנים בית הסטליטים,קוטר הקורונה,עובי הציריות,מספר השניים בהם(ועוד לא נכנסתי בכלל לאיכות החומרים שמהם הם נבנו).
הצלבים בדרייבשפטים, מוטות הרדיוס האחוריים, מוטות ההיגוי הקדמיים ועוד ועוד....

איכות הבנייה של הרכב מתאימה למפעל ליצור עגלות ריקשה באחת מארצות העולם השלישי, אין דיפנדר שהוא דומה לדיפנדר אחר, גם כאלו עם מספרי שילדה עוקבים....זה מתבטא ברווחים לא עיקביים בלוחות האלומניום שמהם בנוי הרכב, לדבר כזה למשל יש הרבה משמעויות(בידוד חום ורעש,כניסת מים ועוד...)

הנזילות הם לא עניין של תחזוקה לקויה מצד הבעלים הקודמים(כמובן בהנחה שלא קנית גרוטאה שעברה התעללות), הם הופיעו גם ביד הראשונה...אצלכם זה סיבוב שלישי או רבעי שלהם....הנזילות הם פשוט תוצאה של הנדסה לא נכונה ושימוש בחומרים לא מתאימים מבחינת הגודל או המיקום או האיכות שלהם.

אז מה כן טוב? רוב העיות שכתבתי עליהם עכשיו בהחלט ניתנות לפתירה ואפילו בקלות, איך? כמו שכתבתי...כסף, לכל אחת מהבעיות יש מוצר תחליפי טוב בהרבה שפותר בדרך כלל לתמיד את הבעיה.
ברוב הרכבים המשומשים תמצא שהחילפו את המקור לתחליפי מחוזק וטוב יותר, אם לא קח בחשבון שאתה הולך לעשות את זה, אם תרצה ואם לא...אחר כך תקבל ביד רכב שיחזיק שנים רבות(חוץ מעניין הנזילות, אין מה להתעסק עם זה,אלא אם כן מדובר על מפל שמן...הרכב נוזל, קבל את זה או אל תקנה אותו).

תום לרמן
13-10-10, 16:36
שלום לכולם אני חולק על החבר ארז שאוהב מעלות תלולוים וגלגלים ענקיים
מנסיוני הדל דיפנדר הוא הפלטפורמה הטובה ביותר למטייל הסביר שהתש לא בראש סדר העדיפויות שלו אף עלפי שגם נושא זה פתיר בלי הרבה דרמה בקטרי גלגל של 30 32 אינץ מערכת העברת הכח מעולה מער המתלים הסטנדרתית הטובה ביותר שיש לדעתי ברכבים עם סרנים חיים והנוחה ביותר לשיפור בלמים מצוינים ומנוע שלא עבר טראומות יחזיק לפחות שש מאות אלף קילומטר . מעבר לזה כל קפיצה לצרכניה מרגישה בדיפנדר כמו טיול
נב רק 110

ארז
13-10-10, 17:42
חייב לציין שלמרות מה שכתבתי הכיוון הכללי שלי הוא שאני מאוד ממליץ על הדיפנדר(ופה אני מצטרף לכולם,אם כבר לך על ה110, אומנם גדול ומסורבל אבל נוח פי כמה וכמה).

תום אין לי מושג למה אתה חושב שמה שכתבתי הוא בגלל חיבתי לסוג זה או אחר של טיולים(מה גם שטעית ואני לא חובב טיולי עבירות).
אצלך ברכב השקעת לא מעט מזומנים בכדי להגיע למערכת הינע שאתה יכול לחיות איתה בשלום, על זה תוסיף שאין הרבה נהגים ברמה שלך וברמת ההכרות שלהם עם הרכב הזה.

מבחינתי הדיפנדר הוא אכן פלטפורמה מעולה, אבל ברמת הסטנדרט שלו הוא בנוי רע מאוד.מערכת ההינע שלו בנויה חלש מאוד ורע מאוד, יש לה באופן טבעי חופשים מאוד גדולים(דבר שבסופו ל דבר מגדיל את הבלאי), המכלולים עצמם חלשים(כבר כתבתי את זה, למשל קוטר הציריה בסרן האחורי של ה110-סרן שהוא למעשה דנה 60 עם ציריה צפה, בכדי להכניס שם את הציריה הצפה על המיסב הם הקטינו את קוטר הציריה והתוצאה היא שכמעט כל דיפנדר שאני מכיר שבר ציריות אחוריות), יש עוד דוגמאות רבות לזה....אבל שוב ברגע ומחליפים למחוזק ברוב הדברים בעיות האלו נעלמות(ואז אתה נשאר עם פלטפורמה מעולה לטיולים).

תום לרמן
13-10-10, 18:32
א מער ההינעים שלי סטנדרטית כולל הציריות למעט בית סטליטים קדמי שהוחלף בצורה יזומה לקאם(בהזדמנות) עקב חופש קטנוני .
ב הכרכרה עברה 550000 קמ באפס תקלות וללא שבירת ציריות(מקוריות) או דרשייפטים .
ג האוטו מבלה בשטח יותר מרוב המטיילים הסבירים
ד ללא ספק הוא לא סימפל סטופד וצריך להפעיל את המכונה ולגלות רגישות מינמלית .
ה הst המדוגם שהיה ברשותך ללא ספק לא נועד לאוטובן
ו באמת אכלת גריסי צור עם כפית במחלות ילדות של ה130
ז במשפחה קיים אקזמפלר נוסף שחוגג 800000 ובעליו מאושר ממנו מאוד
ח לאפס דיפנר משומש בן 15 עולה כסף אין מתנות
ט טוב לשמוע ממך תפסת תחת מאז שעברת למלוכסנים אל תשכך שאת הסרט ראיתי שעוד שיחקת בלצבוע סלעים בתוך אוטו שירד מפס יצור של פחי זבל:D.
י בקיצור מתגעגעים

landY
13-10-10, 20:48
בקיצור,
תמצא אחד שמטופל היטב, עם נעילות והשמיים הם הגבול.
אני עם שלי מעל ל-9 שנים, 120,000 קמ של אושר.

ארז
14-10-10, 00:29
א מער ההינעים שלי סטנדרטית כולל הציריות למעט בית סטליטים קדמי שהוחלף בצורה יזומה לקאם(בהזדמנות) עקב חופש קטנוני .
ב הכרכרה עברה 550000 קמ באפס תקלות וללא שבירת ציריות(מקוריות) או דרשייפטים .
ג האוטו מבלה בשטח יותר מרוב המטיילים הסבירים
ד ללא ספק הוא לא סימפל סטופד וצריך להפעיל את המכונה ולגלות רגישות מינמלית .
ה הst המדוגם שהיה ברשותך ללא ספק לא נועד לאוטובן
ו באמת אכלת גריסי צור עם כפית במחלות ילדות של ה130
ז במשפחה קיים אקזמפלר נוסף שחוגג 800000 ובעליו מאושר ממנו מאוד
ח לאפס דיפנר משומש בן 15 עולה כסף אין מתנות
ט טוב לשמוע ממך תפסת תחת מאז שעברת למלוכסנים אל תשכך שאת הסרט ראיתי שעוד שיחקת בלצבוע סלעים בתוך אוטו שירד מפס יצור של פחי זבל:D.
י בקיצור מתגעגעים

תום....
1 אם אני זוכר נכון הסרנים עברו שיפוץ מקיף עם קניית הרכב, לא?
2 יכול להיות שמה שאני קורא תקלה ,אתה קורה תחזוקה?
3 מסכים וכאן גם אמרתי, אל תשכח שרוב בעלי הרכב הזה לא מכירים אותו כלכך לעומק כמוך
4 מסכים
5 צודק, אבל מאז לא ממש יצא לי לגעת בידית הקטנה...
6 אין לך מושג כמה שאתה צודק
7 גם היצירה שלו עברה טיפול מקיף ויסודי(שלא לדבר על החלפת פריט זה או אחר)
8 אין לי ספק שאני אחזור לדיפנדר, תן לי כמה שנים בלי תקלות בטויוטקה להתאושש(ומה לעשות הנבלה באמת לא מתקלקלת...)
9 כן,כן שמענו...

אני יודע שנשמע ממה שאני אומר שאני נגד הדיפנדר, אבל זה פשוט לא נכון, יש לרכב הזה לפחות בעיני משהו שלאף אחד אין, אבל מה ,חשוב להסתכל על המציאות בעיניים ולא דרך משקפיים ורודות.

itayt
14-10-10, 15:25
אני רואה שהרבה רושמים כאן לא לגעת ב 90, מעבר לנושא שהוא פחות נוח כי הוא קטן יותר בפנים, האם הוא גם פחות נוח מבחינת נסיעה ? קפצני יותר וכו' ? מה לגבי העבירות שלו לעומת ה 110 ?

תום לרמן
14-10-10, 19:31
הי 90 מול 110 tdi 300
יתרונות 90
זווית בטן ונטישה טובות יותר
יחס הספק משקל פחות גרוע
מבחר גדול יותר של כלים מדוגמים במחירים זולים יותר
נוח בהתנהלות עירונית
חסרונות 90
חלוקת משקל פחות טובה
קופצני מאוד בהשוואה ל110
אוטו זמני בד"כ ומוחלף עם התרחבות המשפחה

באופן מפתיע צריכת סולר כמעט שווה ועומדת על 1:10-1:9 בשניהם תלוי באטו והנהג
סרן אחורי שונה יתרונות מרווח גחון גדול יותר באזור הדפרנציאל ב90 חסרונות חלש יותר ציריות חצי צפות.

rantop
16-10-10, 21:38
תודה לכולם על הדעות והעצות....
עוד שאלה-
ביטוחים- כמה יוצא ביטוח ל90 וכמה ל110?

asih
17-10-10, 21:46
גם אני עברתי מג'ימני ל 110 והמעבר היה חלק וקל.

אם אתה יותר מזוג, על תחשוב על קצר

זה רכב שהוא גם תחביב, תמיד יש משהוא אבל אף פעם זה לא תוקע אותך, ואפשר לעשות הרבה לבד.

אין על אמינות של סוזוקי, אתה לא יכול להשוות את היפנית הכי אמינה לאירופית באמינות ממוצעת

וחד משמעית, הוא עושה הרבה פחות בעייות מטרופר :) ...

rantop
17-10-10, 21:52
גם אני עברתי מג'ימני ל 110 והמעבר היה חלק וקל.

אם אתה יותר מזוג, על תחשוב על קצר

זה רכב שהוא גם תחביב, תמיד יש משהוא אבל אף פעם זה לא תוקע אותך, ואפשר לעשות הרבה לבד.

אין על אמינות של סוזוקי, אתה לא יכול להשוות את היפנית הכי אמינה לאירופית באמינות ממוצעת

וחד משמעית, הוא עושה הרבה פחות בעייות מטרופר :) ...

כרגע, אני לא יותר מזוג, אבל 90% מהטיולים יש עוד בנאדם אחד איתי באוטו.
בכל מקרה, אני מתופף, ונמאס לי לקפל את כל הג'ימני כל פעם שאני יוצא עם הציוד שלי, ואז עוד להיות מוגבל בכמות אנשים שיכולים לנסוע איתי.
נראה לי ש110 תהיה בחירה טובה בשבילי. נמאס לי מ3 דלתות:)
נשאלת השאלה של גובה הביטוח...בעלי הדיפנדרים- בשמיים?

asih
18-10-10, 00:13
וואלה באמת מעניין עלות הביטוח, משנה הבאה אני צריך לשלם אותו גם. היה ממומן לי עד עכשיו :)

אבל למיטב זיכרוני זה לא היה גבוהה כל כך

nirs
18-10-10, 14:10
גם שוקי (יוש, באתר) עבר בזמנו מג'מיני מדוגם לדיפנדר 110.
שווה ליצור גם איתו קשר (הודעת פרטי באתר).

rantop
18-10-10, 16:56
thx

landY
21-10-10, 14:10
90 זה רכב נהדר. הוא מרגיש כמו פז'ו 206 יותר מאשר כמו דיפנדר. החיסרון הגדול שלו הוא שביום שהוא לא מתאים- אישה, ילדים... אתה כנראה כבר לא תקנה עוד דיפנדר... עם ה-110, אתה לא מגיע לדילמה הזו.

גובה הביטוח... מקיף לדעתי שילמתי בסביבות ה-4K. (אפשר גם למצוא בפחות מ-3)

KOOKE
21-10-10, 14:33
הערה לעניין הביטוחים המבוססת על סמך ניסיון אישי.

אל תחסוך בביטוח מקיף, בטח את הרכב לפי שוויו האמיתי כולל התוספות - דרוש הערכה נפרדת ע"פי חוו"ד לוי יצחק באופן פרטי. יוצא יקר יותר כ- 5K ש"ח אבל שווה כל שקל במקרה של גניבה.

אם לא תעריך את השווי הממשי של הרכב, במקרה של גניבה (טפו טפו) תקבל מהביטוח את ה"שווי המשוקלל" של מחירון לוי יצחק - כלאמר כ- 28,000 עד 35,000 ש"ח אחרי הפחתת בעלות מדינה וכו'.

יש לאחרונה מכת גניבות של דיפנדרים (גם שלי נגנב). למזלי פעלתי כפי שייעצתי לך ודאגתי מראש לבטח על פי השווי הממשי. אחרת....וואי ווואי...

-->