PDA

צפייה בגרסה מלאה : הלך ראש מנוע?

rotem71
12-10-10, 21:36
שלום לחברים
לפני כשבוע נסעתי עם הניסאן הטרנו שלי מודל 95 (מנוע בנזין ידני 2.4 יד 1 עם 120,000 ק"מ בלבד)כשלפתע החלה נזילת מים.
מד החום של האוטו עלה מעט מעל החצי ומכיוון שהייתי מחוץ לעיר עצרתי את האוטו כל רבע שעה ומלאתי מים ברדיאטור.
באחד הרמזורים המנוע החל לצלצל -צלצול חלש עמום וזה השלב שהחלטתי להעמיד את האוטו וגררתי אותו למוסך שם נאמר לי שהלך לי ראש מנוע וייתכן שיש נזק גדול יותר במנוע. הערכת המוסך היתה תיקון של 5000 שקל וצפונה.

שאלתי היא האם ייתכן שבאמת הלך המנוע?
איך אני יכול לזהות את זה בלי לפרק את הראש?
כמה לדעתכם צריך לעלות שיפוץ ראש מנוע?
האם יש לכם מוסך עליו אתם ממליצים לביצוע העבודה?
תודה מראש על העזרה

zilbersh
12-10-10, 22:17
שלום לחברים
לפני כשבוע נסעתי עם הניסאן הטרנו שלי מודל 95 (מנוע בנזין ידני 2.4 יד 1 עם 120,000 ק"מ בלבד)כשלפתע החלה נזילת מים.
מד החום של האוטו עלה מעט מעל החצי ומכיוון שהייתי מחוץ לעיר עצרתי את האוטו כל רבע שעה ומלאתי מים ברדיאטור.
באחד הרמזורים המנוע החל לצלצל -צלצול חלש עמום וזה השלב שהחלטתי להעמיד את האוטו וגררתי אותו למוסך שם נאמר לי שהלך לי ראש מנוע וייתכן שיש נזק גדול יותר במנוע. הערכת המוסך היתה תיקון של 5000 שקל וצפונה.

תודה מראש על העזרה

תשובה בלתי מוסמכת לגבי השאלה הראשונה:
לדעתי אכן אפשרי שנגרם הנזק הגדול המתואר וזאת מכיוון שמילוי
מים קרים (טמפרטורת הסביבה) "לתוך" בלוק המנוע החם מהווה
שוק למתכת מה שעלול לגרום להתפתחויות העגומות...

תשובה מוסמכת ממי שכבר מחזיק יום יומיים רכב:
לפעמים הכי טוב בתקלות מסוג אלו פשוט להזמין גרר.
אם יש ביטוח על אחת כמה וכמה (זה בחינם), ואם אין ביטוח אז לפעמים זו
עדיין אופציה שאולי מתבטאת בנזק מיידי של כמה מאות שקלים
אבל בעקיפין הרווח גדול...
(זה כמובן נאמר במחשבה על תקלות עתידיות ולא חלילה במטרה לקנטר).

tallevi
13-10-10, 20:20
איך קבעו שהלך הראש?
לפי התיאור שלך לא נראה לי שנגרם נזק.
אני הייתי פועל כך :
מתקן את הנזילה.
ממלא מים במערכת(להוציא אוויר)
מניע ונותן למנוע להתחמם לטמפ' עבודה.
שלב הבדיקה:
מנוע ממשיך להתחמם מעבר לתחום?
קומפרסיה במים?
רעשים?
מים בשמן?

לפי הבדיקות ניתן לקבוע אם נגרם נזק או לא.
מנוע שמתחמם מעבר לסביר,זה סיבה טובה לדטונציה,"צילצולים" ולאו דווקא נזק.

אם בכל זאת התשובות לסעיפי הבדיקה הן חיוביות,אין ברירה חייבים לפתוח ראש
ע"מ לתקן,ורק לאחר שהראש פורק,ניתן לקבוע מה הנזק.

לגבי עלויות,בצע סקר מחירים,זה אף פעם לא מזיק.

טל.

rotem71
15-10-10, 08:24
מחפש מוסך אמין ומקצועי לביצוע העבודה

מישהו?

שלום לחברים

תודה מראש על העזרה

שיימן
15-10-10, 16:20
מאיזה אזור אתה?

ניר ל
16-10-10, 11:35
אתה מציין שמילאת מיים ברדיאטור כל 15 דקות, כמה מים הוספת ולאן נעלמו המים ?
ראית נזילה ? המנוע עישן בצורה חריגה ? השמן קיבל צבע חלבי ?
מה בדק המוסך ואיך לפני שקבע את ההבחנה ?

ohadab2
16-10-10, 14:41
יש מוסך אמין בכפ"ס
פרטים בה"פ

gil_dkl
16-10-10, 14:56
מוסך יוסף בפתח תיקווה- מוכר גם בכינוי "המוסך של הרוסים"
לבן שלו (דוד) יש מחלקה לשיפוץ ראשי מנוע. שניהם אנשים אמינים מאוד ובעלי מקצוע בחסד.
ניתן לפרק את הראש בבית ולהביא לשיפוץ, ניתן לבוא עם הרכב למוסך שם יפרקו את הראש, ישפצו וירכיבו חזרה.

בברכה
גיל דקל

rotem71
16-10-10, 23:10
המים נעלמו בנזילה שכנראה הלכה והתחזקה. המנוע לא עישן בצורה חריגה. כשהעמדתי את האוטו הוא השמיע צלצול שנשמע כמו מיגון תחתון שהבורג שלו השתחרר (צלצול לא חזק במיוחד) השמן נקי ממים בדקתי הבוקר.
בבדיקה שערך המוסכניק הוא ראה שיוצאות בועות מים מהרדיאטור.

אתה מציין שמילאת מיים ברדיאטור כל 15 דקות, כמה מים הוספת ולאן נעלמו המים ?
ראית נזילה ? המנוע עישן בצורה חריגה ? השמן קיבל צבע חלבי ?
מה בדק המוסך ואיך לפני שקבע את ההבחנה ?

rotem71
16-10-10, 23:12
אני מאזור ת"א

מאיזה אזור אתה?

ניר ל
17-10-10, 11:00
אני מבין שלא זיהית נזילה, כלומר היא היתה בתוך המנוע ולא לאגן השמן. כמו כן יש בועות ברדיאטור - כלומר מעבר גזים למע' הקירור.
מה שקורה הוא או שהמעבר הוא כתוצאה מפריצת אטם ראש מנוע, או סדק בראש המנוע, או סדק בצילינדר. אתה יכול לפרק את הפלאגים ולחפש סימני מים על מי מהם (אבן) כדי לקבל עוד אינדיקציה. הצילצולים הם אופיניים לתופעה שאתה מתאר.
עם ידיים טובות וספרות מתאימה, תוכל לפרק את ראש המנוע, לנסות לזהות את הפריצה בעצמך. את ראש המנוע תוכל אח"כ לקחת לשיפוץ בעצמך ולקנות על הדרך אטם חדש בעובי המתאים מהמשפץ. העלות לא תהיה גבוהה. אם יש לך סדק בצילינדר (פחות סביר כי אתה מתאר רכב עם ק"מ נמוך שלא עבר חריטות ציל') זה כבר סיפור אחר. ד"א השתמשת בנוזל קירור איכותי או במי ברז במשך השנים ? הרכב התחמם במיוחד לפני שהכל התחיל (כתוצאה מחור ברדיאטור/פיצוץ צינור/משאבת מים שהתפגרה) ?

rotem71
19-10-10, 12:32
הי ניר תודה על העזרה,

ידיים טובות יש, לצערי זמן פנוי אין. בכל מקרה אני אפרק את הפלג לראות אם יש את הסימנים עליהם דיברת. במשך השנים השתמשתי רק בנוזל קירור.
האם יש לך מוסך שהיית יכול להמליץ עליו לביצוע העבודה?

ניר ל
19-10-10, 14:34
העבודה די פשוטה ולא דורשת יותר מדי כלים או זמן, מתבצעת מעל הרכב ולא מתחת, עד כמה שזכור לי המנוע די פשוט אצלך והגישה לברגים לא מסובכת. קח בחשבון החלפת אטמים של הסעפות, מכסה שסתומים, ראש כמובן, ברגים אם צריך. את הטיפול בראש עצמו מבצע בית מלאכה.
אני לא מכיר מוסכים, יכול להמליץ לך לצלוע על 431 לאודי מזרחי שיושב ליד צומת בילו ברחובות, הוא בחור טוב.

tallevi
21-10-10, 21:15
ניר
עם כל הכבוד והרצון הטוב לעזור,אני חושב שאתה קצת נסחף...
לעשות ראש מנוע ועוד בבית ממש לא נחשבת עבודה פשוטה ובטח לא לכל אחד!
אתה אפילו לא יודע מה הנסיון והרקע הטכני של האיש.יכול להיות שבחיים שלו לא החליף שמן מנוע...
ושוב,לעבוד בבית זה לא כמו הלוקסוס של לעבוד במוסך,ואם אתה מכונאי "טוב" במוסך,אתה צריך להיות מכונאי "טוב פלוס" כדי לעשות את אותן העבודות בבית .(וגם עם "ביצים" גדולות יותר).

טל.

חנן-ג'יפולוג
21-10-10, 21:27
חבר שעד לא מזמן היה הולך אפילו להחלפות שמנים למוסך מחליף בימים אלו ראש מנוע לדיזל שלו ליד הבית שלי.

אין בזה שום דבר מסובך. רק מעקב קפדני אחרי ההוראות בספר.

ניר ל
22-10-10, 01:56
האמת, פאק שלנו ...
לפני כך וכך שנים, הוקם הפורום הזה על טוהרת "עשה זאת בעצמך" והוכיח להמון אנשים חסרי כל רקע, שעבודה עצמית על הרכב לא רק שלא מזיקה - היא אפילו מומלצת ובוודאי שברת ביצוע עבור כל מי שרק רוצה. המלצות על מוסכים וכו' היו נמחקות לפני שיבש הדיו .

כנראה שהזדקנו קצת והזנחנו את המסורת, אבל לא מאוחר לתקן את המעוות.
כלי הרכב היפאנים שאז היו חדישים ומוקצים (בעיקר מכיוון שהיינו תפרנים ולא היו לנו כאלה) הפכו ישנים, זולים ונפוצים. גם אנחנו התקדמנו בידע ובמומחיות, ספרי יצרן זמינים לנו גם לכלים האלה ובאופן יחסי הכלים האלו נראים לנו היום פשוטים ביחס לטכנולוגיה מודרנית יותר.
זה אפשרי, זה אפילו מהנה, זה חוסך בד"כ, זה לא פחות איכותי, אתם ילדים גדולים ומי שמעוניין יקבל כאן סיוע אונליין - בתנאי שיצלם ויתעד למען הבאים בתור. משום מה אחרי שרואים בתמונות ביצוע של חובבן מצוי וחבר בפורום - זה הרבה יותר קל פסיכולוגית.

גילוי נאות - אני מחזיק כבר כמה שנים SUV למיניהם, פעמים רבות אני מתעצל ורק המחשבה על לבלות זמן איכות מתחת לרכב גורמת לי להזיע ולהתעייף - מעדיף ללכת למוסך.
מצד שני - הגעה למוסך, השארת הרכב, המתנה, איסוף, בד"כ בזמנים לא נוחים, גורמים לי בכל זאת להפשיל שרוולים ולטפל לבד בזמני החפשי מדי פעם.

tallevi
22-10-10, 10:52
האמת, פאק שלנו ...
לפני כך וכך שנים, הוקם הפורום הזה על טוהרת "עשה זאת בעצמך" והוכיח להמון אנשים חסרי כל רקע, שעבודה עצמית על הרכב לא רק שלא מזיקה - היא אפילו מומלצת ובוודאי שברת ביצוע עבור כל מי שרק רוצה. המלצות על מוסכים וכו' היו נמחקות לפני שיבש הדיו .

כנראה שהזדקנו קצת והזנחנו את המסורת, אבל לא מאוחר לתקן את המעוות.
כלי הרכב היפאנים שאז היו חדישים ומוקצים (בעיקר מכיוון שהיינו תפרנים ולא היו לנו כאלה) הפכו ישנים, זולים ונפוצים. גם אנחנו התקדמנו בידע ובמומחיות, ספרי יצרן זמינים לנו גם לכלים האלה ובאופן יחסי הכלים האלו נראים לנו היום פשוטים ביחס לטכנולוגיה מודרנית יותר.
זה אפשרי, זה אפילו מהנה, זה חוסך בד"כ, זה לא פחות איכותי, אתם ילדים גדולים ומי שמעוניין יקבל כאן סיוע אונליין - בתנאי שיצלם ויתעד למען הבאים בתור. משום מה אחרי שרואים בתמונות ביצוע של חובבן מצוי וחבר בפורום - זה הרבה יותר קל פסיכולוגית.

גילוי נאות - אני מחזיק כבר כמה שנים SUV למיניהם, פעמים רבות אני מתעצל ורק המחשבה על לבלות זמן איכות מתחת לרכב גורמת לי להזיע ולהתעייף - מעדיף ללכת למוסך.
מצד שני - הגעה למוסך, השארת הרכב, המתנה, איסוף, בד"כ בזמנים לא נוחים, גורמים לי בכל זאת להפשיל שרוולים ולטפל לבד בזמני החפשי מדי פעם.

ניר וחנן
לא להתבלבל,כמוכם גם אני בעד עבודה עצמית,הרכבים שלי לא ראו מוסך(והיו תקלות...)ולא יראו.
אצלי זה עיקרון,בנשמה.לא יכול לראות דבילים נוגעים לי באוטו ועוד אני צריך לשלם על זה.
אבל,ואבל גדול,אני ואתם ושכמותנו זן מוזר ולא שיגרתי בימינו.

אתם צריכים להבין שרוב האנשים בנויים אחרת,אני למדתי,הפנמתי ומכבד את זה.
תחת כל עץ רענן דיברתי וניסיתי לדרבן לעבודה עצמית ברכב(ולא רק),וברוב המקרים הרגשתי שאני מדבר לקירות,בשפה זרה,כמו מטיף תמהוני.

היום אני כבר לא מנסה,התייאשתי מאנשים,במיוחד התאכזבתי לראות אנשים טכניים או בערך(טכני זה בנשמה לא במקצוע!),טסים למוסך ,או אפילו משהו שדומה למוסך, על כל רעש חריג,נזילונת, ופיפס קטן.ופה גם נכנס הקטע הפסיכולוגי.

כדי שאני אתאמץ לעזור למישהו היום בנושאים טכניים,קודם כל אני רוצה לראות את הצד השני רוצה,מתעניין,מתאמץ קצת,מזיע קצת לפני שהוא מבקש סיוע.
אחד שלא פותח את המכסה מנוע,לא מסתכל לא בודק,לא שוכב קצת מתחת לאוטו,ורץ ישר למקלדת שיפתרו לו את הבעיות,והרבה פעמים מיד אח"כ רץ למוסך עוד לפני שקרא את התגובות(אם יקרא בכלל)לא שווה התייחסות רצינית.
לא כולם שחור ולבן,אבל לכל אחד יש להתאים את העזרה,העצה המתאימה לו.

זהו,מקווה שלא חפרתי יותר מידי,אבל היתי חייב להגיד את מה שמרגיש,

טל.

ניר ל
22-10-10, 11:53
טל יש לך טעות אחת,

התגובות בפורום לא מיועדות לאדם ספציפי, זה דיון פתוח, אין לי מושג אפילו מי פתח את הדיון ולא ממש זכור לי מה הוא רצה..., אנשים רבים קוראים, מזדהים אחוז מסויים מהם יעיז.

אתה רשום כאן כשנה אם אינני טועה, אנחנו בוחשים בזה משנת 99 או משהו כזה, חלק גדול מהתותחים הגדולים כיום בפורום יכול להעיד כאן - שככה זה התחיל אצלו, כאן בדיוק !
זה החלק שהתגובות הטכניות באות לעודד, באחוזים זה חלק קטן, במספרים - ממש לא.

-->