PDA

צפייה בגרסה מלאה : שילוב צמיגי כביש עם צמיגי שטח?

AUG
13-10-10, 15:16
ארבעת הצמיגים הנוכחיים שלי הם צמיגי כביש.
שני הצמיגים האחוריים סיימו את חייהם, ואילו הקדמיים עוד מלאי חיים.

מפאת מחסור בתקציב, אני מתכוון להחליף רק את הזוג הגמור.
ההתלבטות שלי היא אם להחליף אותם לצמיגי כביש סטנדרטיים, או ל50/50.

האם אני יכול לצפות לשיפור באחיזת השטח משילוב כזה, או שזה חסר משמעות בלי להחליף את כל ה 4?
האם אני צריך לחשוש מנפילה משמעותית בהתנהגות הכביש?

sos4u
13-10-10, 15:38
ארבעת הצמיגים הנוכחיים שלי הם צמיגי כביש.
שני הצמיגים האחוריים סיימו את חייהם, ואילו הקדמיים עוד מלאי חיים.

מפאת מחסור בתקציב, אני מתכוון להחליף רק את הזוג הגמור.
ההתלבטות שלי היא אם להחליף אותם לצמיגי כביש סטנדרטיים, או ל50/50.

האם אני יכול לצפות לשיפור באחיזת השטח משילוב כזה, או שזה חסר משמעות בלי להחליף את כל ה 4?
האם אני צריך לחשוש מנפילה משמעותית בהתנהגות הכביש?

א"א לומר שהנושא חף מבעיות, אבל ניתן לשלב בין 2 סוגי צמיגים , כל עוד על אותו סרן מותקן אותו סוג גלגל.

כיוון שאין הרבה הבדל באחיזה בין 50\50 לכביש מלא [ למעט אם תבחר ב BF AT ] , לא תחוש בהפסד או בשינוי לטובה משמעותיים.
בהצלחה .

raanan
13-10-10, 18:01
כדאי שתספר לנו על איזה רכב מדובר.

בגדול אם יש לך טרנספר PART TIME אז אין בעיה (למרות שבעיניי לא רצוי בגלל ההבדלים באחיזה ובבלימה).
אם יש לך 4X4 קבוע אז לא רצוי (עלול להיות הפרשים בין הקטרים של הגלגלים שיעמיסו על הטרנספר).

רענן

tire123
13-10-10, 18:13
לא מומלץ להחליף 2 צמיגים ברכב שטח..הקף הצמיגים אינו שווה בין צמיג שטח מלא לצמיג 50-50 ואינו שווה להקף צמיג כביש...יוצר לחץ בטרנספר ויכול ליגרם לנזק..מומלץ תמיד להחליף 4 צמיגים.למאט מצב שיש צמיגים חדשים ואחד כשל ניתן להחליף רק אחד מאותו סוג ודגם.צפריר

asafk
13-10-10, 21:13
אם מדובר בתיבה PART-TIME, זה בהחלט אפשרי. צמיגי שטח אמיתיים ישפרו את ביצועי השטח, ואם קונים צמיגים לרכב שטח, אז רק כאלו.
אבל אם מדובר בתיבה FULL-TIME, החלף את כל הארבעה יחד, תמיד. כל הארבעה צריכים להיות מאותה תוצרת, ואותו הדגם, וחבל להשקיע אפילו לירה אחת בצמיגי כביש לרכב שטח.

בקיצור... באיזה רכב מדובר?

אסף.

AUG
13-10-10, 21:47
מדובר בגרנד ויטרה "ארוכה" שנת 2000.

הבנתי נכון, שגם אם אני מחליף לצמיגי כביש חדשים, תיתכן פגיעה בטרנספר אם לא אחליף את ארבעת הצמיגים?

katselush
18-02-14, 20:43
לכל המגיבים בנושא, תראו לי אחד ששם צמיגים קדמיים ואחוריים לא זהים ונגרם לו נזק כלשהו לטרנספר.
זו אגדה שאין לה שום בסיס.
מדובר בג'יפים ש"אוכלים סלעים" מי מעלה על הדעת שהפרש של כמה מילימטרים בקוטר הצמיג יהרוס טרנספר...באמת?!??!?!?!?!?

itay
18-02-14, 22:12
עזבו את זה..... אתה גם במידה הדפוקה של 235/60/16 ? מצאת לזה משהו מספיק בשרני ?

אני גם עם אותו הרכב (שנת 98) ומחפש פיתרון לבעיה הזאת (מעוניין רק בשטח מלא)....

איתי.

asypeer
18-02-14, 22:24
אין חיה כזו בארץ. יש מידה קרובה , הצמיגים שמתאימים לניסאן טראנו (245.75.16 או 235.75.16, כבר לא זוכר)
בפרופיל שטח מלא.
ישנם רכבים שנוסעים עם המידה הזו ובזה נסכם את העניין..באוטו דאטה היא לא קיימת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אלדר
18-02-14, 22:34
המידה הכי קרובה היא 235/70/16 שטח מלא יש רק bf.
לדעתי יש דרישה לצמיג שטח מלא במידה המקורית, תנסו לפנות לאחד היבואנים שיביא לכם כמה סטים.

asypeer
18-02-14, 22:34
הייתי קרוב ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

omri_t
18-02-14, 22:35
לכל המגיבים בנושא, תראו לי אחד ששם צמיגים קדמיים ואחוריים לא זהים ונגרם לו נזק כלשהו לטרנספר.
זו אגדה שאין לה שום בסיס.
מדובר בג'יפים ש"אוכלים סלעים" מי מעלה על הדעת שהפרש של כמה מילימטרים בקוטר הצמיג יהרוס טרנספר...באמת?!??!?!?!?!?

בוא רגע נדבר על הטענה שלך,
לשיטתך - האם מותר לשים על אותו הסרן שני צמיגים שונים? אתה יודע להסביר את ההגיון שלך מדוע זה שונה? (או רק לשים הרבה סימני פיסוק?!?!)
ברשותך אחסוך את הדיון ואגיע לנקודה הסופית-
הנקודה היא שממש כמו הדיפרנציאל בסרן כך גם הטרנספר.
במקרים מסויימים, כלומר בסוגי טרנספר מסויימים אכן תגרום למאמץ ומכאן לנזק.
אין קשר ל"אכילת סלעים" ול"הפרשים של כמה מילימטרים".

אתה כן צודק בעיקרון:
ניתן לנסוע גם עם מידת צמיגים שונה בכל אחד מארבעת הצמיגים ממש כמו שניתן גם לנסוע ללא צמיגים בכלל.

amitaikl
18-02-14, 23:08
לדעתי יש דרישה לצמיג שטח מלא במידה המקורית, תנסו לפנות לאחד היבואנים שיביא לכם כמה סטים.
אין צמיגי שטח נורמליים במידות 235/60/16.
עברתי על האתרים של כל היצרנים הגדולים והבינונים. אין. יוק.
הצלחתי למצוא משהו שנראה פצצה, אפילו במידה, של איזו חברה קיקיונית. אפילו יצרתי קשר עם היבואן שלהם. מסתבר שאלו צמיגים ממוחזרים אשר מיועדים רק לתחרויות.
בקיצור - אם יש מישהו שיש לו כיוון - שיספר

itay
18-02-14, 23:35
[QUOTE=amitaikl;560019
בקיצור - אם יש מישהו שיש לו כיוון - שיספר[/QUOTE]

+1

איתי.

katselush
21-02-14, 13:29
אבקש שבפעם הבאה, כשתרצה להגיב, תגיב לדברים לגופו של עניין, ולא בהתחכמויות מיותרות.
מעבר לכך, אתה טועה.

asafk
21-02-14, 13:47
הטעות היא לעשות דין אחד לציבת full time ולתיבת part time. זה לא רק ההפרש של כמה מילימטרים בקוטר, שיגרום לדיפרנציאל להסצובב כל הזמן גם בכביש ולבלאי מוגזם, אלא גם ההפרש המשמעותי במסות המסתובבות.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

boaz avrahami
21-02-14, 13:49
אבקש שבפעם הבאה, כשתרצה להגיב, תגיב לדברים לגופו של עניין, ולא בהתחכמויות מיותרות.
מעבר לכך, אתה טועה.

מי שטועה כאן זה אתה.
ההסבר של רענן ואסף מדוייק וממצה וזה אפילו לא משהו להתווכח עליו כי אם עובדה חד משמעית!

אם אתה לא מאמין תעשה על חשבונך את הניסוי וסע קילומטר אחד על כביש ותחזור לעדכן אותנו מה המסקנה שלך

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

katselush
21-02-14, 14:12
אני נוסע כך משנת 2009

boaz avrahami
21-02-14, 14:28
תסביר עם איזה רכב ואיזה צמיגים מורכבים

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

-->