PDA

צפייה בגרסה מלאה : רנגלר cj-7 מדהים

cereal killer
02-05-03, 17:41
ראיתי סיג''י 7 שנת 81 מהמם!!!!
יש לו צמיגי שטח 31" ויש לו כננת וו גרירה...
הוא פתוח עם סגירה קישחה עם מזגן והוא נראה שמור...
העניין הוא שהסנאדם רקוצה עליו 30,000 וזה נראה לי טירוף עולמי...
מה אתם אומרים?

זאביק
03-05-03, 00:11
אכן, טירוף.
באופן כללי, CJ-7 נמכר במחיר מופרז, בגלל שיש רק מעט כאלו, והם לא יוצרו בישראל (הגיעו מהכוח הרב-לאומי שהיה בסיני, בדר"כ).

קח בחשבון שגם מדובר על טסט פעמיים בשנה !!!!
ב-30K אפשר לקנות CJ-6/8 שנת ~90 מאוד משופר.

RINCEWIND
03-05-03, 01:29
[quote="cereal killer"]הוא פתוח עם סגירה קישחה/quote]
אולי תחליט :lol:

וברצינות לסבן יש מחיר משלו, האם זה שווה?
לדעתי כן, אבל אני משוחד

cereal killer
03-05-03, 11:33
זה גג פתוח שבמקום ברזנט יש לו סגירה של פלסטיק קשיח...
הוא ממש יפה...
נראה לי שהוא לא יצליח למכור כל כך מהר במחיר הזה ועוד כמה זמן נפנה אליו שוב...
כמה דלק הוא אוכל בערך? 1:5? 1:8?
מה נפח מנוע שלו? שכחתי לשאול
אני מאד מקווה שהם עוברים את המאה עשרים כי מישהו אמר לי שבשלב הזה הם מתפררקים....

RINCEWIND
03-05-03, 14:21
אם אתה מחפש ג'יפ לעבור את ה120...
זהו, אין לי מה להגיד זה פשוט מצחיק אותי

cereal killer
03-05-03, 14:54
אבל אני צריך לעשות איתו גם נסיעות מחוץ לעיר.. (אני יודע שיש פונקציית דלק... לא אסון)..
אבל אני לא יכול לסוע מחוץ לעיר עם רכב שמגיע לשמונים...
בסך הכל שאלתי שאלה... אם אתה לא יכול לספק תשובה כמו בנאדם אף אחד לא מכריח אותך להגיב..

השועל
03-05-03, 15:56
רוצח סדרתי ..
לגבי הרכב ,כל מחיר לגופו ,אם הרכב מושקע ובמצב מצויין המחיר יראה בהתאם כמו ההשקעה של הכננת ,וו גרירה ועוד.. הCJ7 כמו שציינו החבר'ה באמת נמכר במחירים גבוהים יותר משאר הרכבים .
CJ7 הוא שונה במעט במכלולים משאר הCJ'S המנוע הוא 4.3 הסרנים הם דנה 44 או AMC20 מאחורה ודנה 30 מקדימה ,הגיר והטרנספר זהים ,ההבדלים הם בדרייבשאפט האחורי ובמרחק של הסרנים בין האחד לשני ,המקום בתוך הרכב הוא קטן יחסית לדגם ה-6 ,8 .

לחבר שלי יש CJ7 82 חזית רנגלר ,סט פרוקומפ בקפיצים ,ראנצו כפולים מקדימה ,ראנצו מאחורה ,וו גרירה ,35" צמיגים ,למרות שברשיון יש היתר ל 33" בלבד ,הרכב מושקע והוא דורש 35,000 והוא לא גמיש .. ותתפלא יש קונים ..

אבל שוב תעשה חושבים לגבי הקנייה ,האם זה מה שאתה מחפש או שסתם נראה לך יקר מדי ..

השועל

cereal killer
03-05-03, 18:22
אבל מישהו עדיין יכול לענות לי על השאלה שלי למעלה..
יש מצב לסוע איתו מחוץ לעיר כי אין לי תקציב לרכב נוסף ואני רוצה רכב שטח... ואני נוסע הרבה מחוץ לעיר (פעם בשבועיים כמו כלום)...
" CJ-7 הוא שונה במעט במכלולים משאר הCJ'S המנוע הוא 4.3 הסרנים הם דנה 44 או AMC20 מאחורה ודנה 30 מקדימה ,הגיר והטרנספר זהים ,ההבדלים הם בדרייבשאפט האחורי ובמרחק של הסרנים בין האחד לשני ,המקום בתוך הרכב הוא קטן יחסית לדגם ה-6 ,8 ."
אתם בטח תצחקו עלי... אבל משיהו בקשה מוכן להסביר לי מה בדיוק זה אומר? זה יותר טוב ממה שיש ב-6 וב-8?
יותר קטן יותר טוב בשטח לא?
תודה

UNIX
03-05-03, 19:16
תקשיב שאלת כמה הוא עושה נכון 1:5 1:8 ?

אם תנסע 80 אז הוא יאכל לך הרבה פחות דלק משהו כמו 1:6

אבל אם תנסע 120 והוא יגיע ל 120 שלי גם מגיע ל 140 והוא לא מתפרק

בכל רכב לא רק בסיקס כשתנסע על מהירות נמוכה יותר ועל גז קבוע הוא יאכל

פחות דלק

וחוץ מזה לדעתי לא כדאי לך לחפש cj7 תתחיל בסיקס משנת יצור די חדש
90 89 ותראה מה אתה חושב על אוטו כזה בכלל ואם אתה מתכנן לנסוע 120
אז תשנה כיוון לסופה

ערן המסוקס
03-05-03, 19:19
ההבדל בין CJ-7 ל CJ-8 ו CJ-6 (שהם דומים) הוא שה 7 יותר קצר.. יש בו מקום סביר לשני מטיילים + ציוד לא יותר מזה..
חוץ מזה הוא בדרך כלל יהיה ברמת גימור ואיכות טובה יותר מהשניים האחרים מאחר והוא מיובא מחו"ל (למעט פריטים אחדים). למרות זאת זה לא אומר שהוא בהכרח במצב טוב יותר מהאחרים.
המנוע הוא בדרך כלל 4.2 כמו ב 6 וה 8 אבל יש גם פריטים עם מנוע V8 בנפח 4.7 (?).
הוא קטן ולזה יש יתרונות וחסרונות בשטח..
סיג'יי תקין נוסע 120 ללא בעייה וגם יותר אבל יש חסרון אחד.. הרכב דיי שט על הכביש לכן נסיעה של פרייבט לא תהיה לו וההיגוי בעל שטח מת גדול יחסית. לנהגים שלא מנוסים ומכירים את הרכב הנסיעות הראשונות לא יהיו נעימות במיוחד.

Bulldog
03-05-03, 19:28
לא משנה איזה CJ זה ולא משנה מה הייתה רמת הגימור ההתחלתית שלו, אחרי 2-3 עשורים על הכביש\שטח הוחלפו בו כבר הרבה מיכלולים והוספו לו כבר הרבה חוטים, כך שמחיר שגבוהה פי שניים לרכב שנת 81 רק בגלל שהוא קצר יותר הוא לא מחיר מוצדק.

cereal killer
03-05-03, 20:20
unix- למה נראה לך שכדאי לי להתחיל בסיקיס, בגלל המודל?
ועוד שאלה, קצת הפחיד אותי- כתבת שבמקרה הטוב, כאשר הוא לא ישתה הרבה דלק זה יהיה 1:6 ... אתה רוצה להגיד לי שזה במקרה הטוב...!?!?!?!?!
זה אומר למלא טנק דלק בערך כל שעה...

ועוד דבר- אם יש פה מישהו שה- CJ שלו משמש אותו ליום יום- כמה פעמים הוא ממלא?
ויוניקס דבר אחרון- אין לי כסף לסופה, הלוואי והיה לי... מדבור בלפחות 40,000

דרור ברלי
03-05-03, 20:51
קודם כל זוטות בתרגום: מה זה cereal killer?
cereal = דגני בוקר, דייסה, קורנפלקס לסוגיו...
serial = סדרתי. אני מניח שלמונח הזה התכוונת, אז תתקן...

cj7 יוצרו לא רק בארה"ב. דווקא מודל 81 שראית, הורכב בישראל, במפעלי "מתמר" חיפה, שזה אותו דרעק כמו תע"ר. בדוק. היה לי CJ5 שלהם.

באוטו בן 20, מה זה כבר משנה ארץ הייצור? אחרי איזה 14 ידיים, 10 אוברולים, 8 פחחויות וצבע כלליים, אינספור תיקוני ומתקוני חשמל וכו'?

פתוח עם גג פיבר - אכן הגג ניתן להסרה. חשוב מאוד מה כתוב ברשיון, שלא תחטוף על זה הורדות מהכביש משוטרים ובוחנים.

cj7 מתאים לשני אנשים + ציוד, או ארבעה ללא ציוד, כאשר השניים שמאחור די סובלים. תחשוב על זה.

120? בלי שום בעייה. אבל בשביל מה? קודם כל, לא בטיחותי, הג'יפ די משייט. שנית, לא חוקי. הקנסות יקרים וחבל, תצטרך את הכסף לדלק. שלישית - דלק, דלק. 1:7 מחוץ לעיר בנסיעה מאוד רגועה זה המקסימום ב-CJ לסוגיו. ב-120 הוא יאכל לך 1:4 עד 1:5 מקסימום, ויש נוסחה רשמית ומסודרת לחישוב צריכת דלק לפי מהירות. אולי מישהו מהמומחים כאן (מהנדסים וכו) ימצא לך.

30,000 על ג'יפ שנת 81? מטורפים. גם 20,000 על cj7 ישן נראה לי יקר ללא הצדקה. בשביל מה לעזאזל? הרבה יותר ישן, פחות פרקטי. יותר יפה - זה נכון. ב-30,000 יש לך סופה 92 טובה או 93 בסיסית. בכל מקרה, יותר אמינה ויותר חסכונית.

cereal killer
03-05-03, 20:57
זה הרעיון בניק ניים
משחק מילים (לא משעשע במיוחד)...
הנקודה היא שאין לי 30,000
יש לי פחות, אני סבור (או מקווה) שהבנאדם לא יצליח למכור ועוד חודש לערך יוריד במחיר כאשר תתבהר לו המציאות...
השאלה- אם לא כדאי לרדת במודל לטובת שיפורים?
בשורה התחתונה אתה אומר שלא כדאי...
אני מחפש (בין שאר החיפושים) cj6 89-90 בלי תוספות ממש אצל מישהו נורמלי שלארוצה פי 2 מהמחירון... למרות ששמתי לב שכולם רוצים מעל...

נמרוד
03-05-03, 23:42
אין לג'יפים מחירון. אין. נקודה.

מה יש בכל זאת? יש את ההיסטוריה של השוק. ב30,000 ופחות שקלים, אנשים (ובינהם אנוכי...) קנו סיקסים ממודל מאוחר, מדוגמים - משופצים, יפים, בנויים במקצועיות עם המון שיפורים. אין שום סיבה לשלם סכום שכזה על ג'יפ מודל 81, שני טסטים, ערום כפי שאתה מתאר (גג וגלגלים זה לא ממש שיפור...). אבל זו דעתי האישית - אם מישהו חושב שCJ7 , שהיתרון העיקרי שלו הוא הנדירות היחסית בארץ, שווה סכום X - שישלם.... למה לא?

לגבי צריכת דלק - אני אומר לכל מי ששוקל לקנות CJ - תבנה על צריכת דלק של 5 קילומטרים לליטר. יכול להיות יותר טוב, ואז תהיה מופתע לטובה... אבל 1:5 זה הממוצע הכללי. עכשיו תעשה חישוב של הקילומטראז' שלך, כמה כל יום לעבוד וחזרה, כמה פעמים בחודש אתה מתכנן לטייל, לאיפה... לך על המספר 1:5 ותראה כמה יעלה לך והאם אתה בכלל יכול להרשות לעצמך. אני לא אומר לא להשתמש בתחושות הבטן, ג'יפים זה תחביב וזה הרבה רגש, אבל קודם כל תחשוב מהראש. ג'יפ קונים קודם כל בשביל לטייל, ולא כדי לבלבל במוח באינטרנט...

הערה כללית לגבי שמות משתמש - בפורום הזה מומלץ, לא חובה, להשתמש בשמות אמיתיים ולא בניקים דביליים... רוב האנשים מכירים או יכירו בעתיד אחד את השני, לא בטוח שאתה רוצה להדבר לניק טפשי. לשיקולך.

UNIX
03-05-03, 23:58
עוד משהו חשוב זה שבמודל הזה תצטרך לעבור טסט פעמיים בשנה

שזה די סיוט במיוחד שבשביל לעבור טסט תצטרך לשלם בסביבות ה 600 שקל

רק למעכר אז תחשוב כמה כסף זה בגלל זה אני אומר שכדאי לך ללכת על הדגם החדש

חוץ מזה אם אתה לא כל כך לחוץ תחכה לחורף יש הרבה יותר מציאות במחירים

שאתה לא מתאר לעצמך פשוט הרבה אנשים שקונים סיקס לא מחזיקים אותו הרבה זמן

כי ממש קשה להחזיק אותו מבחינת הוצאות אלא אם כן יש להם שריטה כמו ל3/4

מחברי הפורום הזה והם פשוט מאוהבים בכלי שלהם ולא יתנו אותו ולא ימכרו אותו

בעד שום דבר , קח בחשבון שזה לדעת לעבוד עם מברגים ולקרוא ספרים

לא חסרה עבודה כל המוטציה הזאת שנקראת ג'יפ .

צריכת הדלק ממש נוראית אבל אין מה לעשות זה מנוע ישן עם קרבורטור

מנוע גדול גלגלים גדולים הכל ממש גדול .

דוגמה לצריכת דלק: 100 שקל דלק ואני נוסע לים שזה 30 ק"מ הלוך וחזור מהבית שלי ועוד שעה וחצי של נסיעה ב 4x4 בבור ואני חוזר עם מיכל ריק

ואני נוסע 80 בכביש מהיר בשביל שהוא יצרוך כמה שפחות

אם אתה רוצה לחסוך בדלק תלך לדעתי על סמוראי ,

במחיר כזה (30,000) תוכל למצוא משהו במצב ממש טוב משופר מאוד

ואולי סגור עם פיבר ראיתי כבר כמה כאלה ממש חמודים

ובשטח !!! הוא לא נופל מאחרים הוא ממש טוב כי הוא קטן

ברוך שהדלק כבר גמר אותו מכל הכיוונים במיוחד כשהקרבורטור לא מכוון

כמו שצריך :lol: :cry: :cry: :cry:

cereal killer
04-05-03, 00:35
שמעתי בעצתך נמרוד ושיניתי את הניק
לא צריך להיות אגרסיבי... ממש לא באתי לבלבל לאנשים פה את המוח...
אני רוצה לקנות ג'יפ ואני ממש מצטער שאני לא מומחה כמוך אז אני מתייעץ...
בגלל שאתם מבינים יותר ממני אני נעזר בכם (באלה שרוצים לעזור)...
תודה בכל מקרה...
למרות שכל ג'יפ הוא לא כמו האחר מבחינת אחזקה ומחיר
בכל זאת, עד 20K איזה מודל אני אוכל לקנות שיש לו גם תוספות (חיוניות)...?
זה שיש טסט פעמיים בשנה זה רק יותר כאב ראש, זה לא עוד כספ...
אני באמת רוצה לקנות ג'יפ ולא להרגיש שעשיתי טעות...
סמוראי לא בא בחשבון, כי הוא ממש לא בטוח (וזה עובדה)
מה כן כדאי...?

נמרוד
04-05-03, 00:46
אגרסיבי? אני? הכוונה בבלבול מוח לא היתה אליך ידידי (אם הייתי יודע את שמך הייתי יכול להיות אפילו נחמד - אבל בחור שמעיד על עצמו שהוא רוצח דגני בוקר, חייב להיות קשוח מספיק לקבל קצת ביקורת.), אלא לאחרים, ותיקים יותר, שמחזיקים ג'יפ כדי לדבר עליו באינטרנט :twisted: אני בטוח שאתה מתכוון לטייל, ואולי נפגש במדבר.

לעניין...ב20K אתה יכול לקנות CJ8 מודל מאוחר - 89-91, במצב טוב מאד בלי יותר מדי שיפורים. זו ההמלצה האישית שלי. קח בחשבון את נושא צריכת הדלק. תעשה חשבון כמה אתה הולך לסוע וכמה זה יעלה לך. אופציה שנייה, שהיתרון שלה הוא חסכון יחסי בדלק - סמוראי 86-88.

טסט בג'יפים זה נקודה כואבת. גם כאב ראש, גדול, וגם כסף... תאמין לי שטסט אחד בשנה מספיק :cry:

cereal killer
04-05-03, 00:50
אם כך אחי, אין בעיה...
ניסיתי לשנות את הניק אך משום מה אני לא מצליח...
אני מאד מקווה שניפגש במדבר, ואם תרשו לי ("" :oops: ) טיול החניכה שלי יהיה אתכם...
אם תראה ג'יפ טוב למכירה, האם תוכל להביא לי את מספר הטלפון? תודה
ועוד משהו קטן... מה בדיוק ההבדל בין 6 ל-8 ?
מאיזה מודל עושים רק טסט אחד?
ועוד דבר קטן- אפשר תמונה של הרכב שלך?
[email protected]

נמרוד
04-05-03, 01:00
CJ6 ו CJ8 הם שני מודלים שונים. יש ברשת הרבה על ההיסטוריה של ג'יפים, צלול פנימה.. תכלע'ס, רוב הג'יפים המכונים סיקסים בארץ הם CJ8 תוצרת נצרת, משנת 86 והלאה. זה הג'יפ שיש לרובנו.

רכב בן 20 שנה עושה שני טסטים, כלומר היום הגבול הוא מודל 83.

הג'יפ שלי מופיע בפורום Readers Rides.

UNIX
04-05-03, 08:48
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=714

זאביק
04-05-03, 09:17
סמוראי לא בטוח ???
מאיזה בחינה ?
זה ממש לא נכון.
נסעתי שנתיים וחצי על סמוראי, 60,000 ק"מ, הרבה שטח.
אני מכיר עוד הרבה אנשים שהתחילו עם סמוראי . . .
מה לא בטוח בו ?
הוא אמין (המנוע נכבה לפיני שהמכלולים נשברים (: ), יותר זול לתחזוקה מ-CJ (בעיקר בדלק).

(ופרסמו באתר CJ שנת 86 ב-20,000 עם אני לא טועה).

cereal killer
04-05-03, 11:31
כמו שבכל עניין יש כמה דעות, לא משנה כמה טכני הוא יהיה, גם סמוראי יש דעות לכאן ולכאן...
אי מכיר מישהו שסיפר לי שהוא כמעט התהפך בסיבוב סביר עם סמוראי (והוא לא נסע מהר!!!), כמה חבר'ה אמרו לי שהוא רכב ממ לא בטוח- הוא יחסית קל, צר וגבוה... וגיסי אמר לי שאם הוא לא טועה אסור לנהוג איתו בארצות הברית (או בארץ אחרת)...
בלי כל קשר אני ממש לא אוהב את הג'יפ הזה...

זאביק
04-05-03, 12:07
ואני מכיר 3 אנשים שממש התהפכו עם סמוראי. . . .
אני מכיר גם אנשים שהתהפכו ומתו עם CJ. . . .
אני מכיר גם אנשים שהתהפכו עם דיפנדר. . . .
אני מכיר גם אנשים שהתהפכו עם סובארו ליאונה . . . .

אז ????

וכן, היה סיפור בארה"ב, שאישה שחורה, מבוגרת, שמנה ושיכורה (ואין פה עניין גזעני בכלל), התהפכה ונפצעה קשה עם סמוראי.
היא תבעה את סוזוקי על כך שאם היה הייתה נוסעת שיכורה ברכב אחר, הנזק שלה היה יותר קטן !!!!
אז יש אנשים טפשים, אז מה ?

cereal killer
04-05-03, 12:51
ויש גם אנשים שהתהפכו עם קורקינט... :!:
בעיקרון סמוראי הוא רכב מסוכן במיוחד...
באותה מידה התהפכו אנשים גם עם אופנועים... וגם עם רכבים בעלי 4 גלגלים...
למרות זאת אני לא חושב שיש ספק שאופנוע עקרונית יותר מסוכן... כך גם לגבי הסמוראי...
אני בכל מצב לא נראה לי אקנה סמוראי כי אי לא סובל את הרכב הזה... :twisted:
:wink: :wink: :wink: :wink:
בכל מצב- תעזרו לי למצוא סיקס, סבן, אייט... :D כדי שאוכל להנות אתכם במדבריות של ארצנו...

זאביק
04-05-03, 14:00
אני מתעקש עם עניין הסמוראי,
כדאי שלא תישאר פה דיעה בלתי מבוססת כעובדה
על סמך מה נקבע שסמוראי מסוכן במיוחד ???
מסוכן יחסית למה ??
יש איזשהו מחקר שהוכיח את זה ?

חנן-ג'יפולוג
04-05-03, 14:15
זה שמישהי שמנה, שיכורה, אולי אפילו מסוממת ורחמנה ליצלן-גם שחורה, לא עושה את מה שהיא טוענת ללא נכון.
בהחלט נעשו מחקרים, ואם אני לא טועה אז הסמוראי אכן נאסר למכירה תקופה מסוימת בארה"ב עד שב88 בסיס הגלגלים שלו הורחב, ולא בכדי.
עובדתית, זאביק, בסיס הגלגלים של הסמוראים צר בכ30-40 ס"מ מזה של הסיקס והסופה, ותרשה לי להעריך שמרכז הכובד שלהם לא נמוך במידה פרופורציונלית לרוחב.
בסיס הגלגלים של הסמי הקצר גם קצר בכ14 אינטש משל הCJ7 ובכ24 אינטש משל הסיקס/סופה.
ואין כאן גזענות נגד סמוראי. גם על הCJ5 , עם בסיס גלגלים של 84 אינטש היה בזמנו עליהום דומה שלווה במחקרים, ומאז ג'יפ לא חזרו לייצר רכב עם בסיס גלגלים קצר כל-כך.

אדי
04-05-03, 14:41
אם אני לא טועה גם על הטרופר (דגם ישן) ופג'ארו (קינג) פורסם בזמנו שהם רכבים מסוכנים .

אדי

זאביק
04-05-03, 17:44
תגובה אחרונה שלי בעניין הסמוראי.
אני מסכים שסמוראי הוא לא כליל השלמות ביציבות. אחרי מקרה השחורה (איזו גזענות), סוזוקי מיהרו להחליף את המתלים לספירלה (ועד אז הוא לא נמכר בארה"ב).
אבל לבוא ולהגיד שהוא מסוכן במיוחד ? לטעמי זה לא נכון, וסתם יוצר פניקה.

גם על הקינג, באותם מבחנים (כמה שנים אחרי כמובן), הוכיחו שהוא לא יציב ומתהפך בקלות.
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-840868,00.html

cereal killer
04-05-03, 19:12
אם אתה (וכל השאר) מוצא(ים) או רואה (ים) ג'יפ למכירה CJ במודל 86-91 אנא כתוב לי (אם אתה מוכן)...
[email protected]
אמרו לי שאתה האיש בעניין...
אני כבר רוצה להצטרף אליכם...
עזור לי

דרור ברלי
05-05-03, 01:41
וסתם במקרה, התהפך היום אחה"צ סוזוקי ג'ימני כסוף על צידו בטיילת בת"א. 5 דקות קודם לכן הוא עקף אותי. דווקא לא נסע מהר במיוחד. איך הצליח הנהג המוכשר להתהפך בנסיעה בקו ישר, בדרך עירונית?... תהרוג אותי, אין לי מושג. ואח"כ יגידו שגם הג'ימני מסוכן?

RINCEWIND
05-05-03, 09:46
גם CJ מתהפך בנסיעה לא זהירה (שמעתי על איזה אחד שהתהפך בבור...)
גם נגמ"שים וטנקים התהפכו, מה זה אומר?
לדעתי, אם אין לך הרבה שומני כסף, עזוב אותך מCJ.
זה יהרוג אותך בדלק, זה יהרוג אותך בחלקים.
יש לך שומנים, WELCOME החוויה ממכרת, אם לא, תמצא את עצמך אחרי שנה
מנסה למכור בפחות משקנית, אומר לקונה הפוטנציאלי "ג'יפ מעולה, משאבת שמן חדשה,
גיר משופץ, סטרטר חדש...."

יוני5
05-05-03, 22:33
בשאלה המקורית נגעה ל CJ7 ב 30,000 ש"ח

אז לדעתי לא כדאי.
השיקולים המרכזיים ברכית ג'יפ לדעתי צריכים להיות פרקטיים. (ובכותבי ג'יפ אני מתכוון ל: CJ, סופה, סמוראי, דיפנדר... לא קינג, פראדו וכיו"ב).

מה אני רוצה ממנו, והאם הוא משרת את המטרות שלי.
העיקריות: האם אני מסוגל להחזיק אותו כלכלית, מצבו הטכני, וכמה יעלה לי להביאו למצב אותו אני רוצה.

מכיוון שכך, השאלה הראשונית הינה לא רלוונטית. יש לבחור 20K. תמצא ג'יפ ב 18 - 15 ותשאיר לך כסף לשיפורים, צמיגים, "יישור קו" ראשוני וכיו"ב.

שיקולים כגון יופי, ייחודיות וכאלה, ראוי להם שיישארו מחוץ לדיון.

אני הייתי הולך בתקציב הזה על סיקס משנים מתקדמות, במצב בסיסי כמה שיותר טוב, ומשקיע עם הזמן בשיפורים: צמיגים, כננת, נעילות וערגול קפיצים.

סמוראי מסוכן? אולי, אבל אני הייתי מתעלם מזה, אולי מפני שאני לא כושית שמנה שנוהגת במצב שיכרות. לרבים מאיתנו היה סמוראי, והם עברו את החוויה בשלום. אפילו נהנו, מי שאין לו תקציב להחזיק, מבחינת צריכת הדלק סיקס או סופה, שיקנה סמוראי. שוב, תקפיד על כלי מתוחזק היטב.

יש לך 40K? לך על סופה טובה.

בהצלחה,
יוני5

נמרוד
06-05-03, 11:22
פתאום שמתי לב לכותרת...
מה זה לעזאזל "רנגלר CJ7"???

CJ7 זה CJ7 .
רנגלר זה רנגלר YJ או רנגלר TJ - אין CJ רנגלר. האם מישהו השחית את פני הCJ המדובר עם חזית מלבנית?

אדי
06-05-03, 13:03
נמרוד ... כנראה זו רק מדבקה .

cereal killer
06-05-03, 19:14
בשלט למכירה על האוטו היה כותב wrangler....
וגם היה כתוב ורנגלר- והחזית לא היתה מרובעת... היא היתה ורנגלרית יפה...
:mrgreen:

cereal killer
08-05-03, 22:10
שסיפר לי שהוא קנה (וראיתי ) סופה 91 בחמשת אלפים שקל ושהוא מרוצה ממנה מאד.
סגורה, במצב טוב.
עשה לה טיפול כולל אחד שיצא לו איזה 1000 ש"ח (החלפות למיניהם, שמנים, כמה ברגים, ניקוי) והוא אומר שעכשיו היא אחלה....
נשמע לי הזוי במקצת, אני בטוח שהוא לא מז^#&ן את השכל...
איך אתם מסבירים תופעת טבע נדירה זו? או שמא היא לא נדירה?

asafk
08-05-03, 22:34
נחש מה?

אין כזה דבר סופה 91

סופה יש רק מ92.
גם CJ 91 ב5000 ש"ח זה יפה. תברר איפה הוא קנה. אולי ממישהו שהוציא ממכרז?
אסף.
(למדתי סופסוף איך עושים פונט גדול בהודעות. התרגשות.. )

cereal killer
10-05-03, 09:54
זה CJ8 וזה מודל 85....
לא יפה כל כך...
הוציא עליו הרבה כסף על דברים יותר שטותיים.
לקח כנננת הכי יקרה ושם גגון עם פטנט מוזר כזה ובפנים של מיני דברים אבל לא
השקיע בשום דבר לשיפור האוטו בפועל בשטח...

-->