PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוסף לסולר...איזה ?.תדירות?

gbais
18-10-10, 12:39
רכשתי לפני שבוע קינג 2001 שטופל במורשה בלבד 175K ק"מ
בוחן הרכב ממכון הבדיקה המליץ על תוסף לסולר לניקוי המערכת אחת לשלושה מיכלים?
אתמול מלאתי מיכל מלא בתחנת דור והוספתי תוסף של דור הנמכר בתחנה (50 ש"ח).
אנני זוכר את שם התוסף..
על איזה תוסף הייתם ממליצים?ובאיזו תדירות?
נ.ב
האנטנה עקומה מאוד.המנוע עובד,אבל האנטנה לא יורדת,אשמח לשמוע על פיתרון או מקום בו ניתן לרכוש אנטנה במחירים שפויים.

ניר ל
19-10-10, 09:39
ממליץ לך לרכוש תוסף אחת לשנה - בזמן מבחן הרישוי השנתי,
איזה - את זה שמוכרים במכון הטסטים במחיר מופקע.
למה - כי זה מה שיעביר אותך את הטסט אחרי ש"תיכשל" בבדיקת עשן.

לא אומר את זה בציניות, זה מה יש.

דניאל איש ההר
19-10-10, 21:16
אחת לחצי שנה. בזמנו שמתי Smog Doctor .

בזמן החלפת מסנן הסולר כדאי גם לשים תוסף כזה בבית המסנן.

ברור שרצוילשים תוסף במיכל לפני הטסט השנתי

ניר ל
19-10-10, 21:48
אחת לחצי שנה. בזמנו שמתי Smog Doctor .

בזמן החלפת מסנן הסולר כדאי גם לשים תוסף כזה בבית המסנן.

ברור שרצוילשים תוסף במיכל לפני הטסט השנתי

איך אמרו לנו בביה"ס - נמק .

asafk
19-10-10, 23:55
כל הסולר שנמכר בתחנות במדינת ישראל מתוסף. לכן לא ברורה לי ההמלצה לשים תוסף. לא ברור לי למה צריך את זה, לא ברור לי מה זה מוסיף.
תסיקו לקנות כל מה שמוכרים לכם. חבל על הכסף, וחבל על המנועים העדינים של המכוניות.
כיוון שמדובר ברכב דיזל מודרני, עם מערכת דלק מאוד עדינה, שבה "התוסף שמוכרים בתחנת דלק ואני אפילו לא יודע איך קוראים לו, מה הוא מכיל או למה הוא מיועד" יכול לגרום נזק - כדאי לברור טוב טוב מה שופכים לתוך המערכת.
ואני מדגיש - מנוע משנת 2001, שעומד ביורו3, עומד בתקני הזיהום גם בלי שום תוסף מיוחד או לא מיוחד, ותוכנן לעבוד עם סולר מזוהם יחסית למה שנמכר היום בתחנות (שהוא בסדרי גודל יותר נקי מהסולר של 2001 ). סביר שרוב התוסף יישאר אי שם במערכת הסינון ואפילו לא יגיע למנוע. תוספי סולר טובים רק לדבר אחד - רווחים קלים לבעלי מוסכים ותחנות דלק. מיותר, כבר אמרתי?

אסף.

סטורםטרופר
20-10-10, 07:31
אני משתמש בתוסף BG 244 המתאים לרכבי דיזל בלבד ( לעומת 44 המתאים גם לדיזל וגם לבנזין).
פגשתי סוכן מכירות של BG שאמר לי להוסיף מיכל יחיד של התוסף על חצי מיכל דלק, כל 10000 ק"מ שזה בערך כל טיפול(אצלי זה שנה).
אם מי שיש לו אינטרס שתקנה כל יום, מייעץ לך לקנות פעם בשנה אז כנראה שזה איש מכירות יחיד במינו שגם דובר אמת.:confused:

הוא יעץ לא לעשות זאת בתדירות גבוהה יותר - והציע שאם אני חושב שהמערכת מלוכלכת.. יש קיטים של BG שמיועדים לניקוי.

-ניר

ניר ל
20-10-10, 09:42
אני מבקש, שכל מי שיש לו המלצות יגבה אותן בעובדות טכניות / הנדסיות ולא ימליץ על סמך המלצות של אנשי מכירות / הרגליו האישיים. לא מתכוון להפוך את זה לוויכוח אישי בין אנשים, מי שבוחר להוסיף תוספים ברכבו הפרטי - זו זכותו, להמליץ לאחרים ע"ג הפורום - שייספק הסברים עניניים.

לפותח השרשור - יש סיבה שבגללה אתה מעוניין בתוסף ?

gbais
20-10-10, 11:21
הסיבה שבגללה אני מעלה שאלה היא,בבדיקה שנעשתה לרכב לפני כ-3 שבועות המליץ הבודק על תוסף לסולר ורצוי לחזור על פעולה זו אחת לשלושה מכלים מלאים(הדגיש כי איכות הסולר גרועה...)

בבדיקה מערכת הזרקה תקינה

ניר ל
20-10-10, 16:51
שמע, סולר מהול זו בעיה ואם נגרם עקב כך נזק בר תיקון - תקן אותו (נקוי מזרקים/ הח' פילטרים), לגבי התוספים - כמו שאסף ציין הסולר מתוסף, מעבר לכך זה במקרה הטוב לא מועיל. ישנם תוספים שיכולים לחפות על בלאי מסויים במנוע חלש ולהפחית צריכת שמן ועישון יתר, אם זאת לא הבעיה אצלך - אז אין בעיה.

דניאל איש ההר
21-10-10, 09:17
איך אמרו לנו בביה"ס - נמק .

אין לי הסבר מיוחד. אני עושה זאת לפי המלצת בעל המוסך שלאורך שנים של טיפולים אצלו ראיתי שהוא בעל מקצוע מעולה- אדם מאוד הגון וישר.

ד ו ר ו ן
21-10-10, 18:22
אסף,
אני דוקא זוכר שרשור שבוא אתה התבטאת בחיוב ל-K44.
ולא,
אני לא חושב שהוא נשר במערכת הסינון, עובדתית יש הרבה פחות עשן כשהחומר הזה בתוך המיכל- התופעה החיובית נגמרת רגע שמתדלקים שוב אבל משהו זה כן עושה.

asafk
21-10-10, 18:36
נכון, אני בעד 44K, באופן כללי ובמנועים שחיים איתו וצריכים אותו. באותו דיון השתכנעתי שלא לכל מנוע זה טוב, ובמנועי דיזל מודרניים ותקינים (לא כמו בגמל שלך, דורון, שם המנוע מאוד מיושן ובלי בקרה אמיתית) - אני ממש לא בטוח שיש יותר מדי משקעים פיח בחלל השרפה.
44K הוא דוגמה לתוסף ספציפי שיעילותו בתנאים מסויימים ידועה. זה משהו שאפשר להצדיק או להסביר כאשר מדובר על מנוע בנזין, או על דיזל מיושן. אפילו יכול להיות שעל דיזל מודרני. אבל ללכת לתחנת דלק ולשים "משהו שאני לא יודע איך קוראים לו אבל המתדלק דחף לי" - ממש לא אותו דבר.

אסף.

ד ו ר ו ן
21-10-10, 19:29
אבל ללכת לתחנת דלק ולשים "משהו שאני לא יודע איך קוראים לו אבל המתדלק דחף לי" - ממש לא אותו דבר.
אסף.
החידוד הזה היה חסר בתגובה הקודמת שלך, ההפרדה בין מוצרים אלו לאחרים.

-->