PDA

צפייה בגרסה מלאה : הג'יפ כרכב ראשי , ללא כריות אויר - זקוק לעצה

Erann
19-10-10, 11:30
חברים שלום ,
ברשותי טרופר שנת 95.
הרכב מושקע בעשרות אלפי שקלים (יישור קו רציני + שיפורים)
הוחלט לאחרונה להשאר עם רכב אחד במשפחה בשביל נסיעות קצרות יומיות בתוך העיר (להסיע את הילדה לגן ואז לסוע לרכבת בשביל העבודה) .

ברכב אין כריות אויר , עכשיו אני בדילמה כמה מסוכן הדבר .
האם לחפש ג'יפ חדש יותר ולאבד את ההשקעה בגלל (מכיוןן שאשתי תנהג ובריאותה חשובה לי מאוד) זה או שהדבר לא נורא ?! (עד הג'יפ נסעתי כל חיי על אופנוע אז למען האמת אני לא כל כך מכיר בחשיבות כריות האויר).

איציק - 4X6ZH
19-10-10, 11:42
תדאג שחגורות הבטיחות יהיו תקינות .
תדאג להושיב את הילדים מאחור ובצדדים . ולא באמצע !!
תדאג שתמיד יהיו חגורים !!
תדאג שהחגורות יהיו מכוונות נכון צמודות לגוף לא מונחות על הצואר וללא חופשים ( מקלות כביסה ועוד תעלולי זבל שמוכרים בחנויות אביזרים ) .

כריות אויר .... זה חשוב תלוי למי ... תלוי באיזה רכב ....ועוד ועוד
לחגורת בטיחות אין תחליף !

איציק

Erann
19-10-10, 11:47
תדאג שחגורות הבטיחות יהיו תקינות .
תדאג להושיב את הילדים מאחור ובצדדים . ולא באמצע !!
תדאג שתמיד יהיו חגורים !!
תדאג שהחגורות יהיו מכוונות נכון צמודות לגוף לא מונחות על הצואר וללא חופשים ( מקלות כביסה ועוד תעלולי זבל שמוכרים בחנויות אביזרים ) .

כריות אויר .... זה חשוב תלוי למי ... תלוי באיזה רכב ....ועוד ועוד
לחגורת בטיחות אין תחליף !

איציק

חגורות בטיחות תקינים מלפנים ומאחור.
מתוך סקרנות , שמחליפים חגורות בטיחות , מחליפים את כל המנגנון או רק את החגורה ?

איציק - 4X6ZH
19-10-10, 12:31
את הכל !

חגורה גלגלת מנגנון נעילה \ מנגנון נעילה נגד התהפכות \ נצרה .
זהירות בהתעסקות עם חגורת בטיחות .
רוב החגורות בכלי רכב חדשים משולבים בהם מגנון פרוטכני המושך את החגורה לאחור
במקרה של תאונה .
המערכת הזאת מורכבת בדרך כלל בכלי רכב שיש להם כרית אויר .
יש מערכות ריסון מכניות שמשולבות במושבים \ במשענות המושב .

בקיצור עולם שלם שצריך להכיר ולדעת מי נגד מי לפני שהולכים לגעת \ להחליף \ להתעסק .

איציק

raanan
19-10-10, 12:45
חברים שלום ,
ברשותי טרופר שנת 95.
הוחלט לאחרונה להשאר עם רכב אחד במשפחה בשביל נסיעות קצרות יומיות בתוך העיר (להסיע את הילדה לגן ואז לסוע לרכבת בשביל העבודה) .

האם לחפש ג'יפ חדש יותר ולאבד את ההשקעה בגלל (מכיוןן שאשתי תנהג ובריאותה חשובה לי מאוד) זה או שהדבר לא נורא ?! (עד הג'יפ נסעתי כל חיי על אופנוע אז למען האמת אני לא כל כך מכיר בחשיבות כריות האויר).

בעבר הייתי בדילמה דומה לשלך (גם כן רכב משופר מאוד , ARB ק/א , הגבהה מקצועית מחו"ל , צמיגי שטח מלא ועוד),
אבל החסרון הגדול היה נטול כריות אוויר והכי חשוב, נטול ABS .
זה היה אחד מהשיקולים למכור לאור שהג'יפ שימש לאשתי כרכב משני למזדה.

לדעתי, היום ABS זה חובה ! (בגי'פ שמשמש בין היתר לנסיעות מנהלתיות)
כריות אוויר גם נוסך בטחון.
ESP בעתיד יהיה מרכיב בטיחות כמו ה-ABS היום (שאני חושב שחובה שיהיה בכול רכב שנע על הכביש).

בקיצור, אני חושב שצריך לשים דגש קודם על הימצאות ABS

רענן

חנן-ג'יפולוג
19-10-10, 12:57
ידיד של המשפחה עבר בשבוע שעבר תאונת דרכים חזיתית בסובארו משנות ה90. הוא היה חגור. לרכב לא היו כריות אוויר.
הוא עם בית חזה וצלעות שבורים. היה חשד (שהופרך מאוחר יותר) לשבר בחוליה בעמוד שדרה צווארי. כבר החתימו את אשתו לפני שהוא נכנס לניתוח על כך שהיא מודעת שהוא עלול להפוך למשותק מהצוואר ומטה.

כל השברים נגרמו מהחגורה. יותר מסביר שאם היתה לו כרית אוויר הוא היה יוצא מהרכב בריא.

הרכב הבא שלהם יהיה עם כריות אוויר.

אתה רוצה ללמוד לאחר מעשה, כמוהם, או לעשות את הדבר הנכון מלכתחילה?

שמוליקו
19-10-10, 13:21
חברים שלום ,
ברשותי טרופר שנת 95.

אופציה נוספת היא פשוט להגדיל את ביטוח החיים של האישה :)

נדב42
19-10-10, 13:35

כריות אוויר זה חשוב, לגבי ABS זה תלוי בנהג וב- ABS עצמו. ברוב הרכבים עם ABS שנהגתי הוא היה רגיש מדי ונכנס לפעולה אם רק היה נדמה לו שאני מקרב את הרגל לדוושת הבלם (באופן מפתיע, ה- ABS הכי טוב שנתקלתי עד היום היה דווקא בפיאט פונטו ...). במצב כזה אני אישית הייתי מעדיף לוותר על ה- ABS כליל ואף הדגמתי את זה בזמנו בהדרכה על משטח החלקה, לתדהמת המדריך ...

בקיצור, ABS זה דבר טוב עקרונית, אבל היישומים שלו הם לרוב ברמה בינונית ומטה ...

Erann
19-10-10, 14:02
את הכל !

חגורה גלגלת מנגנון נעילה \ מנגנון נעילה נגד התהפכות \ נצרה .
זהירות בהתעסקות עם חגורת בטיחות .
רוב החגורות בכלי רכב חדשים משולבים בהם מגנון פרוטכני המושך את החגורה לאחור
במקרה של תאונה .
המערכת הזאת מורכבת בדרך כלל בכלי רכב שיש להם כרית אויר .
יש מערכות ריסון מכניות שמשולבות במושבים \ במשענות המושב .

בקיצור עולם שלם שצריך להכיר ולדעת מי נגד מי לפני שהולכים לגעת \ להחליף \ להתעסק .

איציק

איפה משדרגים את חגורת הבטיחות (שלי במצב טוב , אבל עושה רעש של חריקות... לא אכפת לי לחדש אותה)

Erann
19-10-10, 14:04
בעבר הייתי בדילמה דומה לשלך (גם כן רכב משופר מאוד , ARB ק/א , הגבהה מקצועית מחו"ל , צמיגי שטח מלא ועוד),
אבל החסרון הגדול היה נטול כריות אוויר והכי חשוב, נטול ABS .
זה היה אחד מהשיקולים למכור לאור שהג'יפ שימש לאשתי כרכב משני למזדה.

לדעתי, היום ABS זה חובה ! (בגי'פ שמשמש בין היתר לנסיעות מנהלתיות)
כריות אוויר גם נוסך בטחון.
ESP בעתיד יהיה מרכיב בטיחות כמו ה-ABS היום (שאני חושב שחובה שיהיה בכול רכב שנע על הכביש).

רענן

תודה רענן , יש בג'יפ ABS (ואפילו קרוז קונטרול).
התקנתי מתג ביטול ל ABS בשביל הנסיעות בשטח (ABS מבוטל אוט' ב LO אבל לא ב HI)

איציק - 4X6ZH
19-10-10, 14:09
כל השברים נגרמו מהחגורה.
יותר מסביר שאם היתה לו כרית אוויר הוא היה יוצא מהרכב בריא.

?

אין ספק שכרית אויר זה חשוב .
אבל כרית אויר באה כתוספת לחגורת בטיחות !!
וחגורת בטיחות שאינה יושבת נכון על גוף הנוסע יכולה לגרום לפציעה קשה .

לכן כתבתי חגורה שחגורה נכון !
חגורה ללא חופש .!
חגורה שלא יושבת על הצואר.
מושב נהג תקין .
משענת ראש למושב .

יש מספיק סיפורים על פציעות קשות מהכריות .
אני אישית לא מתלהב מהכרית .

אבל כל אחד יעשה מה שהוא מבין .

איציק

WildLove
19-10-10, 14:30
ידיד של המשפחה עבר בשבוע שעבר תאונת דרכים חזיתית בסובארו משנות ה90. הוא היה חגור. לרכב לא היו כריות אוויר.
הוא עם בית חזה וצלעות שבורים. היה חשד (שהופרך מאוחר יותר) לשבר בחוליה בעמוד שדרה צווארי. כבר החתימו את אשתו לפני שהוא נכנס לניתוח על כך שהיא מודעת שהוא עלול להפוך למשותק מהצוואר ומטה.

כל השברים נגרמו מהחגורה. יותר מסביר שאם היתה לו כרית אוויר הוא היה יוצא מהרכב בריא.

ובמקרה שלי שברתי את 2 החוליות בעמוד השדרה הצווארי בעת תאונה בגלל שכרית האוויר החזיקה את החזה העליון והראש עשה "הצלפת שוט"
לכל דבר יש 2 כיוונים :)

raanan
19-10-10, 14:34
לגבי ABS זה תלוי בנהג וב- ABS עצמו. ברוב הרכבים עם ABS שנהגתי הוא היה רגיש מדי ונכנס לפעולה אם רק היה נדמה לו שאני מקרב את הרגל לדוושת הבלם (באופן מפתיע, ה- ABS הכי טוב שנתקלתי עד היום היה דווקא בפיאט פונטו ...). במצב כזה אני אישית הייתי מעדיף לוותר על ה- ABS כליל ואף הדגמתי את זה בזמנו בהדרכה על משטח החלקה, לתדהמת המדריך ...

בקיצור, ABS זה דבר טוב עקרונית, אבל היישומים שלו הם לרוב ברמה בינונית ומטה ...

הכול טוב ויפה כשהבלימה מתוכננת .
כשיש מצב חירום אמיתי (פאניקה), הרגל והגוף "ננעלים" (אינסטינקט ) ללחיצה עד הסוף .
כול יכולת הבילמה (שחרור בסף נעילת הגלגלים) במצב רגיל אינה מתקיימת יותר והגלגלים ננעלים .

רענן

Erann
19-10-10, 15:43
אם כך...
האם אני יכול להסיק , שטרופר ישן (95) בעל צמיגים / חגורות בטיחות / בלמים תקינים
מספיק ממוגן ובטוח בנסיעות פנים עירוניות ?

דרך אגב , עם פגוש קדמי ואחורי מברזל , הסכנה יותר גבוהה לרכב שיתנגש בטרופר (חס וחלילה),
נכון?!

חנן-ג'יפולוג
19-10-10, 16:00
ובמקרה שלי שברתי את 2 החוליות בעמוד השדרה הצווארי בעת תאונה בגלל שכרית האוויר החזיקה את החזה העליון והראש עשה "הצלפת שוט"
לכל דבר יש 2 כיוונים :)

חמי ניצל ממוות כשהוא עף קדימה והחוצה דרך שמשת המשאית שלו, בעוד מטען הברזל שהמשאית נשאה החליק מהפלטפורמה ונכנס לתוך הקבינה. הוא לא היה חגור וזה מה שהציל אותו.

יש מקרים לכל כיוון, אבל יש גם סטטיסטיקה, וכמו שבאופן סטטיסטי חגורות בטיחות מצילות חיים יותר משהן מסכנות, כנ"ל גם כריות האוויר (והABS, והESP וכו' ).

raanan
19-10-10, 16:01
בטיחות מתחלקת לשני נושאים עיקריים :
א. פסיבית - התנגשות, יתרון לרכב בעל מאסה גדולה וגבוהה.
כמובן שחגורת בטיחות וכריות אוויר משפרות את השרידות בתא הנוסעים.

ב. אקטיבית - בלימה, האצה, תמרון (חמיקה ממכשול)
כאן היתרון לרכב זריז ונמוך .
ABS (מאפשר ניהוג הרכב בבלימת חירום) ו- ESP (מבצע תיקוני כיוון מרכב באמצעות שליטה על בלימה בכול אחד מהגלגלים למניעת מצב איבוד שליטה/סחרור של הרכב)

אז מה זה אומר,
מבחינת בטיחות פסיבית בתוך העיר ובחוץ אתה יחסית בטוח מאוד .
מבחינת בטיחות אקטיבית שבאה לידי ביטוי בעיקר מחוץ לעיר, פחות .

מכיוון שאתה מייעד את עיקר הנסיעות לעיר, אז דווקא הטרופר ייתן לך בבטיחות הכוללת שקט נפשי .

סעו בזהירות
רענן

Erann
19-10-10, 16:29
בטיחות מתחלקת לשני נושאים עיקריים :
א. פסיבית - התנגשות, יתרון לרכב בעל מאסה גדולה וגבוהה.
כמובן שחגורת בטיחות וכריות אוויר משפרות את השרידות בתא הנוסעים.

ב. אקטיבית - בלימה, האצה, תמרון (חמיקה ממכשול)
כאן היתרון לרכב זריז ונמוך .
ABS (מאפשר ניהוג הרכב בבלימת חירום) ו- ESP (מבצע תיקוני כיוון מרכב באמצעות שליטה על בלימה בכול אחד מהגלגלים למניעת מצב איבוד שליטה/סחרור של הרכב)

אז מה זה אומר,
מבחינת בטיחות פסיבית בתוך העיר ובחוץ אתה יחסית בטוח מאוד .
מבחינת בטיחות אקטיבית שבאה לידי ביטוי בעיקר מחוץ לעיר, פחות .

מכיוון שאתה מייעד את עיקר הנסיעות לעיר, אז דווקא הטרופר ייתן לך בבטיחות הכוללת שקט נפשי .

סעו בזהירות
רענן

תודה רבה לכולם ,
עכשיו אני רגוע יותר.
לא צריך למכור את הכתום :D

Nirho
19-10-10, 17:59
The way i see it,you need to ask yourself a simple question:
when the accident will come, and statistically it will come, will you be happy with you off-road capabilities although the air-bags could have prevented the health damage to your family

or

you will be happy with the job the air-bags did although you can not go up Ma'ale Zik?

נדב42
19-10-10, 19:15
הכול טוב ויפה כשהבלימה מתוכננת .
כשיש מצב חירום אמיתי (פאניקה), הרגל והגוף "ננעלים" (אינסטינקט ) ללחיצה עד הסוף .
כול יכולת הבילמה (שחרור בסף נעילת הגלגלים) במצב רגיל אינה מתקיימת יותר והגלגלים ננעלים .

רענן

אחרי הרבה שנים על אופנועים (כלומר בלימות חירום כדבר שבשגרה...), האינסטינקטים משתנים (למשל: בלימה בעוצמה מתגברת במקביל למבט חטוף במראה ...)

shmil
19-10-10, 20:57
אחרי הרבה שנים על אופנועים (כלומר בלימות חירום כדבר שבשגרה...), האינסטינקטים משתנים (למשל: בלימה בעוצמה מתגברת במקביל למבט חטוף במראה ...)
אל תפגע, אבל כנראה שלא היו לך בלימות חירום אמיתיות.
נסה, כששלושה חזירים בשורה, פחות מ-100 מ' ממך , ואתה על 260 קמ"ש, לבלום "בעוצמה מתגברת במקביל למבט חטוף במראה".
התיאור יפה, אך לא לחירומים של ממש. הוא טוב למצבים קשים, אבל כל מה שבאינסטינקטים של לחיות או לא, אין לך שליטה.

raanan
19-10-10, 21:46
נסה, כששלושה חזירים בשורה, פחות מ-100 מ' ממך , ואתה על 260 קמ"ש, לבלום "בעוצמה מתגברת במקביל למבט חטוף במראה".
התיאור יפה, אך לא לחירומים של ממש. הוא טוב למצבים קשים, אבל כל מה שבאינסטינקטים של לחיות או לא, אין לך שליטה.

צודק מאה אחוז !
אומת גם על נהגים מהשורה הראשונה בתחום המירוצים.

רענן

ד ו ר ו ן
19-10-10, 22:11
חנן,
בלי להכיר את האיש, אבל עם להכיר תאונות דרכים, מהצד של הנט"ן-אני די בטוח שהאשמה היא או בנהג שלא מודה בזה ששיחק עם החגורה אם בכלל חגר אותה או בחגורה לא תקינה.
הפציעה הזו מאפיינת אנשים שפגשו את ההגה- לא אנשים שפגשו את החגורה- חגורה גורמת לפציעות אחרות, שונות במנגנון (כולל פצעי קריעה פנימיים).
זה או שהוא נהג עם חגורה רפוייה מתוך בחירה (כמו שאיציק כתב- כל מיני עזרי הורדת לחץ מהחגורה) או שהחגורה לא היתה מתוחה כי הרכב ישן והמנגנון לא תקין, מה שאיפשר תאוצה קדימה של הגוף ופגישה עם החגורה וההגה אחרי שהגוף כבר קיבל את האינרציה לפנים.

ראיתי בחורה עם סובארו ליאונה מאותו סגנון שהזכרת שנכנסה חזית לדופן בסופה בשמונים קמ"ש, הרכב נמעך כמעט עד לחלון, כל מה שהחזיק אותה היא החגורה של הרכב, הבחורה היתה בחודש שמיני וחוץ מחבלות יבשות היא לא סבלה מפציעות "אמיתיות".
אגב לסופה, בלי כריות אויר, בלי וילונות ובלי שום מנגנון מודרני-נזק מינימלי- נהג הסופה בקושי טולטל ברכב..כולל הנוסעים מאחור של היו חגורים בכלל.
הסובארו נכנסה מתחתיו ולמרות אשמתו של נהג הסופה, הדבר היחיד שנפגע היה האגו וגם קצת סף-הדלת.

גם כריות אויר לא "תמימות לגמרי", פרצופים שבורים, חוליות סדוקות, שברים בבסיס גולגולת ועוד, היתרון הוא שלרוב נשארים בחיים..

יונדאי מודרנית עם 4 כריות אויר, ABS ושות', שעברה לנתיב הנגדי ונכנסה חזיתית בפראדו במהירות בינעירונית.
ביונדאי 4 הרוגים למרות הכריות אויר, נהג הפראדו שוחרר לביתו באותו הערב, לפראדו פגוש והגה שבור.

מה שאני בא להגיד זה שהכריות הן לא ביטוח לכלום והבטיחות הפאסיבית שלך בהחלט משחקת תפקיד, במיוחד במהירויות עירוניות איטיות, ועל זה מדבר פותח השרשור.
תזכור שחלק מהתאונות הן מהצד,כל החולרות שגונבים אור אדום ונכנסים בך מהצד ואז כריות האויר לא ממש עוזרות, גם לא הוילונות כי אתה צמוד לדלת שנמעכת פנימה לתוך הרכב ובדרך שוברת אותך..

אישית, אני מעדיף לנהוג רגוע ולדעת את המגבלות של הרכב שלי ולחילופין "להנות" מיתרון הפאסיביות" שמרימה אותי גבוה מעל מפלס הפגיעה של פרייבטים עצבניים אם בחזית ואם בצד.

איציק,
בתגובה שציינת לאל הושיב את הילדים במרכז- הכוונה היתה לא להשתמש בחגורת מתניים?

כי היום לרוב הרכבים יש חגורת 3 נקודות גם במרכז המושב האחורי.

Erann
20-10-10, 00:18
The way i see it,you need to ask yourself a simple question:
when the accident will come, and statistically it will come, will you be happy with you off-road capabilities although the air-bags could have prevented the health damage to your family

or

you will be happy with the job the air-bags did although you can not go up Ma'ale Zik?

אתה לגמרי לא בכיוון.
קניתי רכב לטיולים שהיה רכב שני בבית.
הנחתי שהוא הולך להיות אצלי הרבה זמן , השקעתי בו המון כסף ליישור קו ולשיפורים/שדרוגים. (לדוגמא , חוץ מפגוש ברזל אחורי , הוספתי גם אור ברקס שלישי על החלון ונרכש מוט מייצב לרכב בגלל שהגיע בלי למרות שיש נעילה אחורית ) הושקע הרבה כסף בהחלפת תושבות מנוע וגיר , ניקוי החשמל מזבל שהיה שם ומה לא...מכיוון שיש פגוש ברזל , לא ניתן להתקין חיישני רוורס , בקרוב תותקן מצלמה אחורית (החבר'ה שמכירים אותי יודעים כמה האוטו מושקע וצוחקים עליי שאני בקושי מטייל איתו).

עכשיו הוחלט להחזיר את הרכב הראשי לעבודה תמורת תוספת יפה מאוד למשכורת וככה לחסוך .כאן נכנסה הדילמה של האם לזרוק את כל ההשקעה בגלל חוסר בכריות אויר...

איציק - 4X6ZH
20-10-10, 07:48
רק זה מה שחסר חישני רברס ומצלמה :D :D :D

חישני רברס אולי נגיד וגם להם יש הרבה חורים בשטח הכיסוי .
אבל מצלמה ?!
אני כבר ראיתי כאלה שיש להם גם מצלמה טרמית . ( זאת לא בדיחה ) .

איציק

Erann
20-10-10, 07:59
רק זה מה שחסר חישני רברס ומצלמה :D :D :D

חישני רברס אולי נגיד וגם להם יש הרבה חורים בשטח הכיסוי .
אבל מצלמה ?!
אני כבר ראיתי כאלה שיש להם גם מצלמה טרמית . ( זאת לא בדיחה ) .

איציק

הרכבה מוגבהה ולכן כל דבר שיעזור לאשה לא להרוס לשבור או לדרוס יבורך :D

lior_b.s
20-10-10, 08:26

נדב, זה נכון שככל שאתה מתרגל האינסטינקטים מתגברים, גם נינג'ה יכול לתפוס חץ באויר (לפחות בסרטים;)), אבל אתה לא יכול להגיד שעדיף בלי ABS , כי שוב יש מקרים שגם אתה לא הכי מרוכז בנהיגה באותו רגע וצץ לך משהו בכביש לא בטוח שתזכור לבלום ולשחרר וכו'..ובטח שלא לכל אחד יש את אותם אניסטינקטים ומיכוון שכך לדעתי עדיף שיהיה ABS ואני אישית נמנעתי מלדרוס הולך רגל שהתפרץ לכביש כשהוא מדבר בפלאפון כנראה בזכות הABS הרכב נעצר חצי מטר לפני הולך הרגל (וולבו אם זה משנה), מה שלא בטוח היה קורה ללא ABS , אבל מה שבטוח אני אישית לא יכול לחקות את פעולת ה-ABS ולא משנה כמה אני אתאמן...

ולגבי השאלה בתחילת השרשור, קודם כל לבדוק טוב טוב את כל מה שאיציק כתב לגבי חגורות וכמובן אם יש אפשרות לעבור לרכב עם כריות אויר זה עדיף לדעתי, ציפורן אחת של בן משפחה לא שווה את כל אלפי השקלים שהושקעו בג'יפ..זה עדיין ערימת ברזלים וניירות...

ליאור

חנן-ג'יפולוג
20-10-10, 09:21
מערכות הABS המודרניות יודעות להחזיק כל גלגל בנפרד בהחלקה של 10-20 אחוז, שזה הערך האופטימלי לבלימה הקצרה ביותר האפשרית.

גם אם היה פה פנומן שמסוגל לתפעל ארבעה בלמים לארבעה גלגלים בו זמנית ובאופן בלתי תלוי ביניהם, הוא מוגבל לעובדה שלא מוכרים מכוניות עם ארבע דוושות בלם, שלא לדבר על החוסר המצער ברגליים.

שחר-סופה
20-10-10, 11:57
גם כריות אויר לא "תמימות לגמרי", פרצופים שבורים, חוליות סדוקות, שברים בבסיס גולגולת ועוד, היתרון הוא שלרוב נשארים בחיים..
יונדאי מודרנית עם 4 כריות אויר, ABS ושות', שעברה לנתיב הנגדי ונכנסה חזיתית בפראדו במהירות בינעירונית.
ביונדאי 4 הרוגים למרות הכריות אויר, נהג הפראדו שוחרר לביתו באותו הערב, לפראדו פגוש והגה שבור.
מה שאני בא להגיד זה שהכריות הן לא ביטוח לכלום והבטיחות הפאסיבית שלך בהחלט משחקת תפקיד, במיוחד במהירויות עירוניות איטיות, ועל זה מדבר פותח השרשור.
.

אישית ,אני מזדהה ומסכים עם התגובה שלך לצערי.כתבת דברים כל כך נכונים בהקשר לכריות
האויר .הם אינן "חפות מפשע" ולעיתים,גורמות יותר נזק שלא היה צריך להיות, כורח המציאות.
בדיוק כפי שקרה לאשתי לפני כ-6 חודשים.נסיעה עירונית,חצתה צומת מרומזר בירוק,קטנוע
חתך באדום,תוצאה:התנגשות חזית הרכב בצד הקטנוע,מהירות של לא יותר מ-40 קמ"ש.
כריות האויר נפתחו,והיא ספגה פציעות מאד לא פשוטות,בפנים,ידיים,גב,צוואר ושט"דים מרובים.
יש מצבים , בהם שום אמצעי בטיחות לא יעזור!!! תאונות חזיתיות(בדר"כ בין עירוניות),תאונה
בין פרטית/משאית/אוטובוס וכל הגדולים למניהם -בדר"כ לא מסתיימות בטוב .

שחר.

shais01
21-10-10, 23:38
לפותח השרשור:
אני מכרתי לפני כחצי שנה דיסקברי TDI-EDC שנת 97, יד שניה, שמור אהוב ומעולה, שלא איכזב אפילו פעם אחת, רק בגלל הבטיחות.
לא היה לו ABS, לא כריות אויר ולא פחות חשוב, במושב האחורי באמצע היתה רק חגורת מותניים.
לכן ורק בגלל זה הוא הוחלף ב TD5.
ואני מתגעגע עד היום... מאחל לעצמי שלא יגיע היום שאומר על ההחלפה הזו שצדקתי, אבל בסוף בבטיחות לא הייתי מוכן להתפשר.

yes1952
22-10-10, 00:14
חגורות בטיחותהיה לי סאאב מונטה קרלו לפני הרבה שנים ,מכרתי אותו לדוד נמרי-היו בו חגורות בטיחות מוצלבות שבעל הרכב הביא לי אחרי שמכרתי את הרכב-החגורות האילו שמשו אותי שנים רבות-והייתי מעורב בכמה תאונות עקב עבודתי בעבר-אף עצם לא נשברה -היום אני מחפש בנרות מערכת חגורות צולבות לג'ימי ולביואיק של רעייתי-ועד אז הגורות מהודקות כראוי לפני הנסיעה ולפחות בג'ימי כריות האוויר בוטלו-הנזקים והפנים המרוסקות שראיתי בכבישים מכריות האוויר היו לאין ספור.רצוי חגורת מרוץ מוצלבת יוסי

Saar
24-10-10, 09:56
בדיסקברי 97 אין כריות אויר ו ABS???
אפילו בויטרה 96 כבר יש את אלו.
באופן אישי, לנסיעות עירוניות כמו שאתה מתאר, אני מניח שהייתי נשאר עם הטרופר ודואג לתקינות החגורות ללא מקלות כביסה למינהם...

סער.
(אין בדברי כל המלצה, כמובן...)

fuksi
25-10-10, 11:07
ואללה הצלחתם להלחיץ אותי
נוסע על דיסקו 94 בלי כריות ובלי ABS כרכב ראשי במשפחה!
נראה לי שכדאי לרענן את חגורות הבטיחות בנות ה17 שנים...
איפה קונים ומתקינים חגורות בטיחות חדשות? וכמה אמור לעלות?

תודה

Erann
25-10-10, 11:11
בדיסקברי 97 אין כריות אויר ו ABS???
אפילו בויטרה 96 כבר יש את אלו.
באופן אישי, לנסיעות עירוניות כמו שאתה מתאר, אני מניח שהייתי נשאר עם הטרופר ודואג לתקינות החגורות ללא מקלות כביסה למינהם...

סער.
(אין בדברי כל המלצה, כמובן...)

זה מה שאני עושה.
גם הורדתי מכל החלונות את הציפוי השחור כדאי להגדיל את שדה הראיה.

נדב42
25-10-10, 12:42

מי קובע מהי בלימת חירום אמיתית ? ומה זה משנה דקויות המינוח ? עדיף להיות מאומן ומיומן, לתרגל גם איבודי אחיזה (בשטח כמובן) ולהכין את עצמך הכי טוב שאפשר. זה לא מבטיח כלום, אבל כנראה משפר את סיכויי ההישרדות ...

כל מה שנותר כעת זה להביא את הויטארה למהירות 260 קמ"ש ... :rolleyes:

-->