PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית Defender 110 HD חדש

itayt
19-10-10, 12:04
ממה שהבנתי מקריאה בפורומים ואצל היבואן, ההבדלים בין 110 רגיל ל 110HD הם קפיץ נוסף בכל צד מאחור (סליל קטן בתוך הסליל הגדול), סרנים מחוזקים וחיזוק בשילדה.
עקב הטבות המס עם 110HD, אני שוקל לרכוש אחד, אנחנו משפחה עם 4 ילדים ואוהבים לצאת לטיולים כך שמבחינת המושבים זה מצויין אבל הרכב אמור להיות גם ליום יום ולכן התוספות של ה HD לא מתאימות, היבואן מוציא מהרכב את הסליל הקטן מאחור ומחליף לי את כל הבולמים לבולמי Fox, ואומר שזה הופך את הנסיעה בכביש ברכב לזהה לדגם ה 110 הרגיל, אני אעשה נסיעת מבחן ואבדוק את זה, לגבי הסרנים המחוזקים אין לי בעיה, אבל מה שמטריד אותי זה החיזוקים בשלדה, האם הם פוגעים בגמישות השילדה בשטח ?
שאלה שניה היא, הרכב מגיע עם מזגן קדמי מקורי, בדקתי אותו והוא מעולה, אבל יש אופציה להוסיף מאחור גם מזגן נוסף בהתקנה מקומית עם שליטה נפרדת, האם זה כדאי ?
(עדיפות לתשובות של בעלי דיפנדר מהדור האחרון בגרסת HD 8))
תודה מראש

arnonshoshani
19-10-10, 14:34
איתי שלום

בדיפנדר בין HD ללא HD אין הבדל בסרנים הם נשארים אותו דבר.
השילדה עצמה עברה חיזוק כך שבתחתיתה רותך פס מתכת נוסף. השילדה המקורית של הדיפנדר היא קשיחה מאד במקור ואין לה גמישות כלל (חשוב ברכבים בעלי מתלי סליל).
החיזוק הנ"ל לא מפריע בכלל וגם לר מוסיף למי שאינו מעמיס את הרכב מעל 3 טון.

בקשר לערכת המיתלים אין שום ספק ששינוי הבולמים והוצאת הקפיץ עומס הם דברים חשובים מאד.
ניתן לבצע אותם גם אחרי הרכישה בסדנאות השונות בארץ כמו אצלנו למשל שמומחים לרכבי לנדרובר למיניהם.

אשמח לעזור או לייעץ (אצלנו בסדנא נמצאים כרגע 6 דיפנדרים חדשים בלבים שונים)

ארנון שושני
גלובל שילד
052-6991704

itayt
19-10-10, 15:14
קודם כל תודה ארנון על התשובה.
האמת שבסוכנות אכן אמרו לי לגבי השיפורים שהם יכולים לעשות כל שיפור שאבקש ואני אבחר את הסדנא מתוך רשימה די ארוכה של סדנאות בארץ.
בגדול, אחרי 2 רכבי שטח האחד מאוד משופר והשני די משופר, הפעם אני מעדיף רכב די סטנדרטי, מלבד מיגונים, לפחות בהתחלה אני לא ממש מעוניין לשפר כלום.
יש לך מושג לגבי הצורך במזגן האחורי שהם מציעים לי כתוספת ? האם הקדמי לא מספיק בשביל לקרר את כל הנפח ?
ועוד משהו אחד, קראתי די בעיון את השרשורים לגבי מידות הצמיגים בדיפנדרים, חשבתי על BF 50/50, לדעתי זה במידה 235/85, האם זאת בחירה מוצלחת ? כיום אני עם BF 50/50 והם מאוד מוצלחים, גם לא מרעישים במיוחד בכביש וגם עושים עבודה לא רעה בכלל בשטח טכני.

asafk
19-10-10, 19:36
אתה מדבר עם רכב טיולים משפחתי.
עזוב שיפורים. דיפנדר סטנדרטי זה רכב הטיולים הכי נוח שיש, ויותר נוח מהרבה ג'יפים משופרים. רק תוציא את הסליל עזר מאחור, ואתה מסודר (מקסימום, אם אתה בעמת נוסע עמוס בטיולים, תרכיב רק סליל ראשי MD או HD, וזה מפצה על המשקל). עם הבולמים המקוריים לא תהיה לך שום בעיה. בולמים של ה"ביוקר" תמיד תוכל להרכיב יותר מאוחר. התוספות היחידות שכן כדאי להרכיב לדעתי - מיגוני סף ופינות אחוריות, מגן גחון, מגן ביצה קדמית ומוט שפור מחוזק. בזה, בערך, אתה מסודר לכל החיים מבחינת רכב טיולים.
המזגן האחורי מאוד מומלץ, אם כי לא חובה אם אתה לא מעמיס נוסעים מאחור.
לגבי צמיגים - קח MUD, רוחב 265, חבל לבזבז כסף על צמיגים שהם לא באמת צמיגי שטח. זה לא שהדיפנדר כזה רכב שקט ומעודן והMUDים יקלקלו את חווית השקט.

אסף.

ד ו ר ו ן
19-10-10, 22:29
לגבי צמיגים - קח MUD, רוחב 265, חבל לבזבז כסף על צמיגים שהם לא באמת צמיגי שטח. זה לא שהדיפנדר כזה רכב שקט ומעודן והMUDים יקלקלו את חווית השקט.
אסף.
+1,
יש הבדלים גדולים בין 265 לבין הצרים יותר, באחיזה ובנוחות.
אם הרכב הזה יודע להית נוח, אז עם 265 שהורידו לו מעט אויר לשיפור האחיזה, הוא יהיה יותר נוח.

PW
19-10-10, 22:51
"...אני שוקל לרכוש אחד..."
יקירי,
למה?!!!

יש שני ברנדים יוצאים קפוט מהבית חרושת:
1. לנדרובר
2. פולריס
.....
:mrgreen:

arnonshoshani
20-10-10, 07:02
איתי שלום
בקשר למזגן אחורי... במידה ואתה באמת מתכוון לטיולים ביולי אוגוסט עם 7 נוסעים ברכב צריך את המזגן. המזגן המקורי בדיפנדר החדש הוא מאד חזק מסוד=גל לקרר לפחות את שתי השורות הראשונות של אנשים.

במידה והוצאת את הסליל עומס במתלה האחורי תצתרך להחליף את הבולמים האחוריים לפחות כי הם נועדו לשכך את הקפיצי HD ולכן הנסיעה תהיה קשה יותר וטיפה קופצנית (בולמים צריכים להיות מכוונים לקפיץ שאיתו הם עובדים)

שיפורים נדרשים לרכב הם באמת הגנת פינות אחוריות (מקבל כל הזמן מכות ביציאה מירידות או תעלות בגלל זנב ארוך) מיגן דיפרנציאל קידמי (סרן מפח דק מכה עלולה להגיע לקורונה).
מיגוני סף/מדרגה, מגן גחון ומוט שפור מחוזק שישי לו נטייה להתעקם מכל מכה קטנה.

בקשר לצמיגים גם ה235 וגם ה265 כם שתי אופציות מעולות באותו הגובה (32") כאשר יתרון הרוחב ל265 הופך אותו לצמיג מעולה בשטח אבל אוכל טיפה יותר דלק בכביש.
לגבי הBF 50/50 מומלצים ביותר אין שני לו ב50/50

כל השדרוגים הללו ניתן למצוא אצלנו בסדנא

אשמח לעזור בשאלות או בייעוץ

ארנון שושני
052-6991704

ארז
20-10-10, 08:13
כמה נקודות בנוסף (או בניגוד למה שנכתב פה)....

צמיגים, אני דווקא הייתי הולך על ה235, הם צרים יותר מה שאומר פחות עומסים(ואם אתה נשאר עם ציריות סטנדרטיות אתה רוצה פחות עומסים...), צריכת דלק טובה יותר וקל יותר לאזן אותם.

מזגן אחורי , הקדמי אומנם מצויין ,אבל בהחלט עדיף להיות גם עם מזגן אחורי, המזגן של אוטוקור(זה שהמזרח מספקים) מתאים לרכב מבחינה אסטטית ומקרר בצורה סבירה את האחורה, אם האסטטיקה פחות חשובה לך אני הייתי הולך על התקנה של מזגן פורמולה למינהם מאחורה,הם חזקים בצורה משמעותית.

שיפורים שצריך לרכב הזה? אתה לא צריך כלום....יכול להיות שאתה רוצה(וזה כבר עניין שלך ושל הכיס שלך...), עם הבולמים המקוריים הרכב הזה נוח מאוד, אחרי החלפה לFOX זה כבר אופרה אחרת והוא בסדרי גודל נוח יותר.

מיגונים כן צריך(מה שאסף כתב בהחלט מספיק).

בהצלחה ותהנה....

טל רותם
20-10-10, 10:24
אני הבעלים הגאה של אחד כזה 2010,
בכללי זה הדיפנדר ה4 שלי,
צמיגים, אם ניכנס לרישוי-אין רישוי ל265, לטעמי גם אין שום הצדקה... 235 עושים את העבודה מצויין,אוכלים פחות דלק ויש גם פתרונות לרוחב של הסרן...

מזגן אחורי מאד מומלץ,אני התקנתי דווקא את המזגן של אוטוקור (דרך המזרח), מקרר מצויין,ולפעמים אפילו אלה שיושבים מאחור מבקשים להנמיך... עוד שיקול לדעתי לטובת האוטוקור, זה שאתה מקבל את האוטו כבר מוכן,ועם אחריות גם על המזגן האחורי מהחברה.

לגבי A\T או M\T לדעתי רק שטח מלא, אצלי מורכבים הM\T 235, צמיגים מצויינים בשטח טכני, אבל כן שומעים אותם בנסיעה (הדיפנדר החדש כלכך שקט, שלא צריך לצעוק אחד על השני בנסיעה :) ), אני אגב פתרתי את זה עם מערכת טובה ;-)

ולגבי המתלים, אצלי מורכבת מערכת מתלים שמשלבת FOX + קפיצים של טאף דוג, לטעמי זה מצויין, האוטו מגהץ שבילים עם בורות כאילו זה כביש 6... (המערכת לא בדיוק סטנדרטית),
לפני שהרכבתי אותה, נסעתי זמן מה עם הקפיצים המקוריים, לטעמי אלא אם כן אתה מתכוון למגן את האוטו נגד ירי-תחליף גם קפיצים...
ההוצאה של הקפיץ האחורי זה נחמד, אבל מקדימה עדיין הקפיץ מיועד לשאת משקל גבוהה בהרבה ממה שרב האנשים נוסעים, כלומר הפרונט יהיה קשה ומאחור יהיה סביר, אני אומר, אם כבר אתה משקיע על רכב כל כך מדהים, תשקיע עוד קצת בקפיצים...

ואגב,
אין לי סדנא,אני לא בעל אינטרס כלשהו, אבל מה שכן ארז לא רק בנה לי את האוטו, אלא הוא גם חבר (כמו כל שאר המגיבים כאן ).

אם תרצה עוד פרטים\סיבוב על האוטו כדי להרגיש בעצמך-
0543973821
טל.

(תוכל לראות גם עוד כל מיני דברים טובים לדיפנדר... ;-) )

nirs
20-10-10, 15:28
צמיגים, אם ניכנס לרישוי-אין רישוי ל265, לטעמי גם אין שום הצדקה...

טל
אני קיבלתי אישור כזה (של חב' המזרח) במכון דרום וע"ס האישור הצמיגים הוכנסו לרישיון (אפילו צילמתי והפצתי פה באתר).

אתה טוען שהוא מזוייף/לא קיים???

טל רותם
20-10-10, 15:54
טל
אני קיבלתי אישור כזה (של חב' המזרח) במכון דרום וע"ס האישור הצמיגים הוכנסו לרישיון (אפילו צילמתי והפצתי פה באתר).

אתה טוען שהוא מזוייף/לא קיים???

אני לא מבין למה, אבל לדגם החדגש (מ2007) אין יותר אישור...
לגבי הדגמים הקודמים אין שום בעייה, בחדש אין....
טל.

itayt
12-11-10, 07:43
טוב התחדשתי ברכב המדובר, שבוע הבא אצלי (אי"ה...).
התפרסמה היום כתבת מבחן באתר פה של דרור, על הרכב הזה, ומשום מה היה רשום בה שהבדל נוסף בין ה 110 הרגיל ל HD הם מוטות מייצבים, האמת שאפילו אצל היבואן לא טרחו לציין את זה. האם מישהו שקנה עשה עם זה משהו ? ניתוק קבוע / ניתוק ידני וכו' ?

asafk
12-11-10, 08:28
תשאיר את המייצבים. הם מאוד עוזרים בכביש, ומעט מאוד מפריעים בשטח.

אסף.

דרור ברלי
12-11-10, 10:31
המייצבים פחות מפריעים בשטח מאשר בסופה לצורך ההשוואה. אפשר לראות בתמונות שבמצבי הצלבה קשים המתלים עובדים והמהלך בסדר בסך הכל. אם אתה לא מחפש אקסטרים ומהלכי מתלה מקסימליים אפשר להשאיר אותם, כי יש להם השפעה מבורכת על התנהגות הכביש, אם זה חשוב למישהו בדיפנדר 110.

אבל הקפיצים בתצורת HD לא ראויים למאכל אדם, וזה בלשון המעטה. זה ממש לא מרגיש כמו דיפנדר אלא כמו נ"נ, גם בכביש. אם האוטו לא עמוס באופן קבוע קרוב למשקלו המירבי - תעיף אותם לטובת קפיצים מקוריים רגילים או משופרים, ויש בארץ הרבה קומבינציות לקפיצים+בולמים לדיפנדר וכמה סדנאות מתמחות שמכירות את הכלי הזה טוב-טוב ויעשו בו קסמים.

ארז
12-11-10, 10:50
אין שום הבדל בין המיצבי בדיפנדר 90 ל110 וגם לא ל130, בין מיצבים של 110 ל110HD ,הם אותו הדבר(דבילי).
אם אתה לא מעוניין במערכות עם מהלכי מתלה קיצוני תשאיר את המיצב, מהלך המתלה לא נפגע ממנו, הגמישות של הרכב בשטח כן אבל זה שווה מול היתרונות בתמרון חרום על הכביש.

דרור הראל
12-11-10, 12:14
רק להשוואה עם הנעשה בחו"ל,
אני כרגע בודק רכישה של 110 חדש בגרמניה,דרגת גימור S(כולל שטיחים,ריפודים,נעילה מרכזית וחלונות חשמל,מערכת שמע4 ערוצים)
עלות -33,300 יורו
תוספות:
ABS -1850 יורו
תא כפפות-180 יורו
מזגן-1690 יורו
אזעקה-270 יורו
שורת מושבים שלישית-כורסאות-300 יורו
וו גרירה 1100-יורו

כל המחירים כוללים מע"מ,ועל מע"מ מזדכה כל מי שהינו בעל מקצוע חופשי או חברה ואינו תלוי בסוג הרכב,את המעה בגובה 19% מקבלים חזרה תוך שישה שבועות.

על פי היבואן-2013 שנת דגם אחרונה ואחריה יותר לא ייצרו דיפנדר.

דרור הראל

shachar
12-11-10, 13:12
אני הוספתי מוטות מייצבים ל 110, מיתלים סטנדרטים.
את רוב הזמן מבלים בכביש..

itayt
12-11-10, 13:21
לגבי המחיר בחו"ל, לפי החישוב שלי, המחיר אצלך כ 200000 ₪, בפועל אם תוסיף כ-90% מס תקבל בדיוק את מיר המחירון בארץ שזה כ 375000, בפועל כמובן המחיר נמוך בהרבה.
בכל מקרה, תשתדל לא לעקוף את כולם באוטובן:grin:

דרור הראל
12-11-10, 15:10
לגבי המחיר בחו"ל, לפי החישוב שלי, המחיר אצלך כ 200000 ₪, בפועל אם תוסיף כ-90% מס תקבל בדיוק את מיר המחירון בארץ שזה כ 375000, בפועל כמובן המחיר נמוך בהרבה.
בכל מקרה, תשתדל לא לעקוף את כולם באוטובן:grin:

איתי,
דבר ראשון מזל טוב ובהצלחה,איזה דרגת גימור רכשתה E,S,SE ?
כמה זמן אספקה(כאן צריך להמתין 5 חודשים)?
ABS?

דרור הראל

itayt
12-11-10, 17:16
איתי,
דבר ראשון מזל טוב ובהצלחה,איזה דרגת גימור רכשתה E,S,SE ?
כמה זמן אספקה(כאן צריך להמתין 5 חודשים)?
ABS?

דרור הראל

האמת שאין פה כמה רמות גימור, הרכב הוא בגרסת HD (כמו שרשום בכותרת השרשור), מגיע עם חלונות חשמל(רכב מודרני או לא ?! :D) מזגן מקורי ועוד מזגן אחורי בהתקנה מקומית, מערכת סטריאו משוכללת שקולטת 14 תחנות :D, נעילה מרכזית, וו גרירה נשלף, צמיגי BF 50/50 וכמובן ה ABS וה TC, לגבי זמן אספקה כ-10 ימים. המע"מ גם פה מקבלים חזרה וגם הרכב מוכר כהוצאה, פחת 15% בשנה + עלויות ביטוח רישוי טיפולים דלק (ושיפורים..). אם בסופו של דבר זה משתלם ? הזמן יגיד.

Gilad
15-11-10, 18:41
איתי - צמיגי BF + וו גרירה מגיעים אורגינל?

itayt
16-11-10, 06:29
הצמיגים והוו מגיעים עם הרכב אבל מן הסתם מרכיבים אותם פה בארץ, היבואן עם ראש די פתוח לנושאים של שינויים ברכב, למיטב ידיעתי בעבר היה אפילו יותר עם ראש פתוח.

-->