PDA

צפייה בגרסה מלאה : שני הסנט שלי לעניין נושא הפרייבטים

ניר ל
20-10-10, 12:56
רלבנטי ללא מעט שאלות שצצות כאן -
יוצא לי להחליף רכבי ליסינג קב'2 ו 3 בתדירות גבוהה ולדגום כ"א לכמה זמן שאני רוצה,
במבחן התחת -

פוקוס דור 2 1.6- עגלה (תאוצה), יותר מדור 1, שמעתי טענה שצר מדי ברגליים, לא שמתי לב בעצמי, אצלי עם 100K ק"מ הפנים מחזיק יופי , נסיעה נעימה על הכביש, נוח בדרכים משובשות ובכבישים ממוצעים,מכה מהמתלה בקפיצות על באמפרים, אמין - תקלה בודדת (החלפת חיישן מצערת). החלון הקדמי גדול ובזווית - מקשה על המזגן להתמודד מול שמש חזקה. בסה"כ אהבתי, הכי מפריע זה כמובן התאוצה.

מזדה 3 דור קודם - עם ק"מ דומה לנ"ל , צפוף, פחות נוח,שלדה טובה, יותר זריז כמובן אבל רועש ביחס לביצועים, שרד פחות טוב מבחינת פנים, רעידות בנסיעה שלא נפתרו עד שנפתרתי ממנו. לא אהבתי.

I30 וI30CW - רכב זריז ויותר חסכוני משני הנ"ל בכ 15%, גם חדיש יותר , מרווח, הפלסטיקה הפנימית מרגישה פחות טוב מבפוקוס, לא עובר את מבחן התחת - מעביר כל מהמורה בדרך ישר לעמוד השדרה.

רנו מגאן דגם נוכחי - גם הוא עם כ 100K, לא מצאתי שום דבר טוב להגיד עליו, נופל בכל הפרמטרים לדעתי , ד"א הדגמים של תחילת 2000 לא הגיעו אצלנו לק"מ האלו והיו מתקלקלים בירידה מהגרר שהביא אותם.

היום אני עובר לקורולה חדשה אוטו', נראה מה הסיפור שלה ונדווח.

ד"א גם מהסיוויק לא נפלתי, למרות שהיא נותנת בראש עם ה 140 כ"ס שלה.

בשורה התחתונה - היפנומטים ושאר ירקות, הם כלי רכב שקשה לאהוב, מה שהכי מפריע במכוניות מהמזרח זה המתלים שלא מגהצים טוב וגורמים לחוסר נוחות, אולי זו הסיבה שדווקא הפוקוס מצאה חן בעיניי. הפולקסוואגנים החדשים נראים לי בהחלט הדבר הבא - למרות שלא ניסיתי , אם הקורולה תאכזב ואבחר לקחת שוב ליסינג, קצין הרכב שלנו יהיה בבעיה ויצטרך לארגן ג'טה TSI .

klam
20-10-10, 13:03
מסכים לגבי הרוב. הסיויק אמנם לא מדהימה, אבל בכל-זאת עדיפה ברשימה שלך.
אל תצפה למאומה מהקורולה (וזהירות עם הגז..;)).
אם כבר TSI, נסה להגיע לאוקטביה - מעולה, ולדעתי עולה לאין שיעור על הג'טה.

ניר ל
20-10-10, 17:46
הסיוויק בקטגוריה יותר גבוהה,

לגבי אוקטביה/ ג'טה וכו' - לא מכיר, אבדוק אם זה יהיה רלבנטי, ב 2001 הייתה לנו VW חדשה שנתנה הרגשה שעלתה בכמה מידות על דגמים יפנים מקבילים, על אף שלא הייתה בחזית הטכנולוגיה לאותן שנים. האיכות העדיפה לא השאירה מקום לספק בכלל והמחיר אז היה אטרקטיבי לחלוטין בגלל שערי החליפין. היום ברור לי שיש לרכבים האלו יתרון מכל הבחינות כנראה, הבעיה היא קומבינות של מנהלי צי רכב שמנסים לחסוך 100 ש"ח לחודש בעלות ליסינג ומשלמים על זה פי חמש בעלויות הדלק...

דרור ברלי
20-10-10, 19:16
למכוניות העממיות מהמזרח יש נחיתות מסורתית בכל מה שקשור לכיול שילדות/מתלים. אתה רוצה נוחות ורכות? (קורולה) - תשלם בהתנהגות סמרטוטית. רוצה התנהגות חדה ומהנה (מזדה 3) - תשלם בנוחות. מהיכרות עם מכוניות יפניות יקרות יותר - אין ספק שהם יודעים לבנות מכוניות מדהימות לא רק באמינותן אלא גם באיכות הנסיעה. הם פשוט צריכים לרצות. לדעתי בלבד, וכבר כתבתי את זה לא פעם ולא פעמיים - יש תחושה שהתכונות הדינמיות לא עומדות בראש סדר העדיפות שלהם כשמדובר ברכב עממי. כאילו הבינוניות הכוללת של המשפחתיות שלהם היא מובנית. בכוונה תחילה.

nirs
20-10-10, 20:14
אי אפשר לצפות ממכונית ליסינג רמה 2 להתנהגות דינאמית / נוחות / בטיחות כאשר כולם מתכנסים למחיר המחוקק (ומעיפים אבזור, כולל בטיחותי, לצורך כך).
ההגדרה המתאימה ביותר למכונית ליסינג (2) היא קופסת פח שצריכה להעביר אותך מנק' א ל- ב' במינימום נזק ומקסימום אמינות / בטיחות (אם אפשר)
מניסיוני רב השנים עם ליסינגים (סובארו DL, רנו 19, מזדה לנטיס, לנסר, VW בורה, מזדה 3, יונדאי אילנטרה, קורולה (דור קודם ונוכחי)), טויוטה עומדת בהגדרה בצורה הטובה ביותר.
האירופאיות שהזכרתי הפגינו אמינות נמוכה מהיפניות אך היו נוחות ובעלות אבזור עדיף.

grand
20-10-10, 20:35
דווקא יש....
C4 ופג'ו 308 קבוצה2 + כל האיבזור, הבטיחות הנוחות והדינמיות.

מנסיון של 3 שנים עם C4 ליסינג - תקלות-מצבר החזיק שנתיים, מפסק חלון נהג קצת מזייף לפעמים, וזהו. פלסטיקה נראית קצת זולה למרות שאין כל קירקושים, ציפוי צבע ניקל מתקלף מלחצן בלם היד.
באופן כללי רכב נעים לנהיגה, חד בתגובותיו, גיר עצל אך סביר+ במצב ספורט, מלא בכל טוב גדג'טים, רמת בטיחות מצוינת, אינו נוח ברמת הסיטרואן של פעם, למרות זאת מגהץ במפרים היטב.

MMR
21-10-10, 11:04
מחזק מה שגראנד אמר- גם לי הייתה C4, נוח, מהנה ועם כל מיני פיצ'רים נחמדים באוטו, אצלי המצבר התאבד כבר אחרי שנה וחצי וכל החשמל ברכב השתגע (לא הבנתי למה, פשוט לא האמנתי שמצבר נגמר מהר כ"כ), אבל הרכב עגלה והגיר האוטומטי פשוט על הפנים.
ה-3 החדשה שהחליפה אותה הייתה זריזה בהרבה אבל עם נוחות נחותה בהרבה.
זכור לי שדיברו על בעיות מזגן ב-3 אבל אצלי הכל היה פיקס.

-->