PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשת עזרה לאחד שרוצה להיות ג'יפאי...

eyalma4
20-10-10, 17:23
ברשותי 2 פרייבטים, אחד משפחתי ואחד קטן.
סופסוף ברצוני להחליף את זה המשפחתי בג'יפ.
הגי'פ אמור לשמש את אישתי במהלך השבוע (עבודה , ילדים וכו') כ - 20 ק"מ ליום.
אני אסע לעבודה ברכב הקטן(מקבל החזר נסיעות).
בג'יפ ניסע כולנו (3 ילדים) בסופש"ים.לכן מתכוון לקנות ג'יפ ארוך.
הכוונה לעשות טיולי שטח 2-3 בחודש. טיולים קלים - בינוני. לא בא לי לקרוע את הג'יפ.
ברשותי 60-70 אלף לקניה.
ממש לא בא לי על הוצאות וטיפולים יקרים (כדוגמת הפג'ארו - למרות שזה החלום שלי).
לפי כמה מאמרים שקראתי באתר הנהדר הזה, אני מתחיל להתקבע לכיוון ניסן טראנו.
אני עצת המומחים לגבי סוג הג'יפ, האם טראנו בא בחשבון, או שיש עוד משהו שיתאים לי.
ומה לגבי טיפולים, צריכת דלק, התנהגות שטח/כביש וכו'.
מה עוד כדאי לדעת לפני הקניה ועל מה לשים לב?

תודה מראש,

אייל

raanan
20-10-10, 17:41
ממליץ לך,
תתחיל בקטן ע"מ שיהיה לך חשק לגדול ...

סוזוקי גראנד ויטארה,
יכולת סבירה בשטח ויספק את אופי הטיולים שהגדרת.
בכביש מתנהג כמעט כפרייבט ולא "כמפלץ" מגודל (האישה תסתדר ביום יום מצויין)
אחזקה, צריכת דלק במעט יקרה יותר מפרייבט אך זולה מ-SUV גדול.

אם "חיידק" השטח יתפוס אתכם, תוכל להשתדרג ל-SUV גדול וכנראה כבר תדע
לבחור לבד את הרכב שמתאים לכם.

בהצלחה
רענן

eyalma4
20-10-10, 17:50
רענן תודה על העזרה,
אבל,
הויטרה לא קטנה ל5 נוסעים + ציוד?
בחגים היינו בקמפינג ולקחנו איתנו חצי בית, והעמסתי הרבה ציוד אצל חברים עם ג'יפ.
לא רוצה יותר לבקש טובות, רוצה בגאז' גדול משלי.
הויטרה עונה על הדרישה הזאת?
ולא אמרת מה לגבי טראנו......

raanan
20-10-10, 18:03
רענן תודה על העזרה,
אבל,
הויטרה לא קטנה ל5 נוסעים + ציוד?
בחגים היינו בקמפינג ולקחנו איתנו חצי בית, והעמסתי הרבה ציוד אצל חברים עם ג'יפ.
לא רוצה יותר לבקש טובות, רוצה בגאז' גדול משלי.
הויטרה עונה על הדרישה הזאת?
ולא אמרת מה לגבי טראנו......

אכן גראנד ויטארה קטנה יותר אבל,
תאמין לי, כול נפח באגז' יתמלא ויהיה קטן ...

אם אתה בכיוון של טראנו, אז אתה כבר יוצא מקטגוריית "הגיפונים" ועובר לקטגוריית SUV מלא (יש לזה גם השלכות
של עלות נוספת בביטוח ובטסט).

טראנו זה הסובארו של פעם בפרייבטים.
לא מצטיין בשום קטגוריה אך סך הכול עושה את העבודה.

ממליץ לך לקרוא את המדריכים הללו (המחירים כמובן ירדו ) :
http://www.jeepolog.com/563.html
http://www.jeepolog.com/208.html

בהצלחה בבחירה
רענן

klam
20-10-10, 21:53
בתקציבך אתה יכול לקנות גם גרנד ויטארה XL7 2002-2003- גדולה ומרווחת מאוד, ויש לה את כל היתרונות שמנה רענן. המנוע הוא 2.7 - מצויין, אבל צורך יותר דלק, היא נדירה וקשה למצוא - אבל אלו שיש בדר"כ שמורות ושימשו לנסיעות משפחתיות.
חן

eyalma4
21-10-10, 09:47
לפי מה שקראתי כאן הגראנד ויטרה שותה דלק בכמויות,
זה נכון?
ומבחינת הבגאז', הוא גדול מספיק?
ואם אני מתעקש ללכת על ג'יפ אמיתי, ולא ג'יפון, מה הכי מתאים?
תשובות בבקשה, חברים

klam
21-10-10, 10:29
לגבי הויטארה - ראה את תשובתי הקודמת. אינה זוללת דלק יותר מכל 4X4. אפשר לשפרה לרמה גבוהה של עבירות שטח.
לגבי "ג'יפ אמיתי" - יש רק אחד; כזה שכתוב עליו JEEP.
אתה יכול לקנות גם גרנד-שירוקי בתקציבך, ותקבל כאן בפורום עזרה ופירגון - אבל זה לא למתחילים, ועלויות ההחזקה הטיפול והשיפורים גבוהות. אם הדלק של ויטארה מפחיד אותך - הרי שג'יפ זה לא בשבילך.

raanan
21-10-10, 13:58
בתקציבך אתה יכול לקנות גם גרנד ויטארה XL7 2002-2003- גדולה ומרווחת מאוד, ויש לה את כל היתרונות שמנה רענן. המנוע הוא 2.7 - מצויין, אבל צורך יותר דלק, היא נדירה וקשה למצוא - אבל אלו שיש בדר"כ שמורות ושימשו לנסיעות משפחתיות.
חן

מנוע מצויין , טרנספר עם יחס העברה נמוך, מרווח פנימי גדול וסה"כ הרגשה של פרייבט מוגבהה. אבל,
החסרון שלה , האורך !
מחייבת הגבהה (2.5 אינטץ לפחות) כדיי שניתן יהיה לטייל איתה ברמה סבירה (מעבר לשבילי קק"ל).

רענן

udi500
21-10-10, 22:17
מצטרף להמלצתו של רענן.
מעבר לכך, "כל הבית" זה מושג יחסי שגם יכול להיות על הגגון פעם ב....

raanan
22-10-10, 07:34
סוזוקי גראנד ויטארה,

סליחה אם לא הייתי מובן, הכוונה לסוזוקי גראנד ויטארה 5 דלתות מנוע 2.0 .
לדעתי תואם יותר לדרישות, עביר יותר בשטח מגירסת "הנקניק המאורך" -XL7

בהצלחה
רענן

eremor
22-10-10, 08:20
מצטרף להמלצתו של רענן על פניו הרכב האידאלי בשבילך.
רכב מעולה ויכול להגיע (עם קצת שיפורים )לכל מקום !,לקמפינג אפשר להתקין גגון פריק (גם אם אתה יוצא פעמיים בחודש ללינה בחוץ,מה שאני מעריך שלא קורה באמת )
הויטרה הינה התחלה טובה ,זולה ,והגיונית בכניסה לעולם הנ"ל .
הויטרה היתה הגיפ הראשון שלי ושל אישתי ולמרות עליה בסולם לרכבים גדולים וחזקים יותר (מכרנו את הלנד קרוזר אתמול והזמנו רוביקון;):p:) ) תמיד נזכור בחיבה .
ממליץ בחום.

nirs
22-10-10, 11:41
במידה ואתה (עדין) מעוניין ב- SUV, הייתי ממליץ לבחון גם את היונדאי טראקן.
יכולות שטח טובות מהטראנו והוויטארה (בתצורה הבסיסית) ונותן תמורה מצויינת למחיר.

sos4u
22-10-10, 12:10
במידה ואתה (עדין) מעוניין ב- SUV, הייתי ממליץ לבחון גם את היונדאי טראקן.
יכולות שטח טובות מהטראנו והוויטארה (בתצורה הבסיסית) ונותן תמורה מצויינת למחיר.

מצטרף להמלצה.
טראקן רכב נוח ומעולה למתחילים. הויטארה, רכב מדהים [ קצת יותר עדין, ופחות יכולת בשטח, אבל גם יותר זול לאחזקה]

לגבי מקום ברכב, מספר תובנות הנכונות לכל הרכבים:
1. אף פעם אין מספיק מקום.
2. כשתילמד כמה נכנס, [ ולא משנה באיזה רכב ] תגלה שני דברים : א. שאפשר להכניס עוד. ב. שלא צריך להכניס עוד, כי אז יבקשו לקחת עוד ועוד....
3. במקרה, ובאמת אין מקום באוטו, תמיד יש פתרון על הגג, גגון, או תיק גג מבית טריפנט [ אישית מחזיק כזה קרוב ל4 שנים פעילות ביותר, עובד ללא דופי ]
4. הכל עניין של סידרי עדיפויות. תגדיר מה חייבים לקחת ומה זה מותרות והחיים נראים הרבה יותר קלים.

אני מדבר מנסיון של אחד שייצא לטיולים של יומיים - שלושה, עם פג'רו קצר, וכיום עם גרנד צ'רוקי מאובזר ומצוייד בארגוניות מכל הסוגים ותיק גג זמין לכל טיול. תמיד תמצא עוד משהו שלא הבאת, ושהיה יכול להיות לעזר, גם אם תיקח עגלה נגררת ...

נמרוד
22-10-10, 15:17
כל רכב 4X4 גדול יגרור הוצאות אחזקה שוטפות גבוהות פי שתיים ויותר מאשר פריבט חדש. תעשה את החשבון הכלכלי בהתאם לקילומטראג' שלך - 4X4 ארבע דלתות עם מנוע דיזל עושה 8-9 קילומטר לליטר בממוצע, בנזינים - 6-7. עלויות תחזוקה מעבר לביטוח וטסט, סד"ג של עד 4000 שקלים בשנה בממוצע ישארו במוסך, וזה בלי הפתעות בדמות מכלולים גדולים תקולים.

טראנו, טראקן, שניהם אופציות טובות וזולות יותר ממובילי הקטגוריה, טויוטה לנדקרוזר ומיצובישי פאג'רו. עניין של היצע גדול וביקוש שקטן בשנים האחרונות עקב עלייה משמעותית במחירי הסולר, הוריד מאד את מחירי הדיזלים בפרט. איסוזו טרופר הוא גם רכב מצויין, גדול ומרווח, אבל כאן יש להזהר מהדיזלים דור אחרון (2000-2004) שיש להם בעיות אמינות רציניות. בשאר הדגמים שהוזכרו אין איזה מחלות כרוניות ידועות, אבל בכל רכב ישן יש סיכוי להפתעות.

נמרוד
22-10-10, 15:24
הגראנד וויטארה אינה פתרון קסם ד.א. בכלל, תזהרו כשאתם ממליצים על הרכב שלכם - גם אם אתם מרוצים, זה אומר שהוא מתאים לכם, ולאו דווקא פתרון כללי לכל מי שמחפש רכב בפורום המתחילים. היא בכל זאת קטנה קצת יותר מSUV הגדולים, בעוד שהXL 7 הארוכה ומרווחת יותר היא בעצם SUV גדול לכל דבר, כולל צריכת דלק. ויטארה אוטו מצוין אבל נסחרת במחירים יחסית גבוהים, ולכן ניתן להשיג יותר אוטו לכל שקל כשהולכים על רכב "אפור" יותר כמו טראנו, וטראנו AS-IS ללא שום שיפור בעל יכולת שטח גבוהה יותר מגראנד ויטארה.

ליאור קרלינסקי
23-10-10, 07:03
קראתי את כל הנאמר על ידי אחרים מקומך על טנדר דבל קבינה אוטומטי 4X4 אם תתאמץ תגיע להאנטר 2007 ותהיה בראש הסולם

עשיתי 100,000 ק"מ על אחד שכזה - השתדרגתי לפאגרו - 2008 ארוך ומתגעגע להאנטר מכל הבחינות
צריכת סולר, מקום לציוד, רכות על הכביש ובשטח , בקיצור זה הפיתרון !!!

רוצה זול אמין אך יקר יותר בסולר - קח איסוזו איפון 2003-2004 עם גג שמש ותהנה

בהצלחה

-->