PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוד מזויין של מטיילים בדרום???

sus
20-10-10, 19:13
ניתקלתי בזה היום:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/164/151.html
מישהו שמע על משהו כזה?
יכול להיות שקצת עברו את הגבול?
דוד

zerez
20-10-10, 19:35
הם מוכרים היטב למשטרת דימונה, לחלק מהם הרשאות קודמות....

אז למה הם מסתובבים חופשי????

six 4 life
20-10-10, 19:36
מפתיע אותך?

עברו את הגבול? הם מחקו אותו מזמן.

ינון
20-10-10, 19:56
no man land גבולות זה דבר שהם לא מכירים אבל הבעייה היא לא הבדויים כהכללה (אני מכיר כמה והם אנשים 10) אלא מדינת ישראל שמסרסת את השוטרים האזרחים ומרוממת את הפשע ומאפשרת לכמה בנדיטים לדפוק את כולנו.

MR BIG
20-10-10, 19:57
טירוף....

UNIX
20-10-10, 20:34
תמיד שאני הולך לישון באוהל זה הפחד שלי שיפתיעו אותי

six 4 life
20-10-10, 20:52
אתה מפחד גם מחוגלות שמקרקרות מחוץ לאוהל בבוקר אז אתה לא דוגמה.

ד ו ר ו ן
20-10-10, 21:26
חכו שהם ינסו לגעת בחיים רכס..
איזה הפתעה הם יקבלו..
:cool:

ניר ל
20-10-10, 21:56
לפני שהשד שוב יוצא מהבקבוק ...

חברים- שודדים, גנבים, רוצחים ואנסים, יש בשפע כאן במרכז , לא צריך ללכת רחוק מדי.
פורצים חפשי לבתים כשאנשים ישנים וגונבים להם מכל הבא ליד, פורצים שודדים וגונבים מכוניות בלי בושה, גם בכביש 6, שודדים קשישים ומה לא,גניבות חקלאיות, המשטרה והציבור חסרי אונים בכל מקום. אז למה זה צריך להיות כ"כ מפתיע שזה קורה גם בדרום ?! מבחינתם זה הרבה יותר קל ופשוט, לדעתי האישית אם נשים בצד את הכעס על זה שאנחנו בצד המותקף - דווקא לבדואים יש לגיטימציה גדולה יותר לנהוג כמנהגם מזה מאות שנים והכי פחות אלטרנטיבות.
אז חלאס, זה יכול לקרות לנו בכל מקום כולל בתוך הבית או בחדר האשפה, באופן אישי אני מעדיף להיות מותקף במהלך טיול בנגב ע"י 8 בדואים אוכלי גבינות מאשר ליד הבית ע"י קווקזי אחד או שניים בגודל מקרר side by side , זה משאיר לי יותר סיכוי לצאת מזה טוב, מה גם ששם אני יותר עירני ומוכן.
קחו בקלות ואל תתחילו שוב.

ד ו ר ו ן
20-10-10, 22:38
דווקא לבדואים יש לגיטימציה גדולה יותר לנהוג כמנהגם מזה מאות שנים והכי פחות אלטרנטיבות.

ניר,
אתה פשוט קשקשן, אין להם שום לגיטימציה, ואם כבר "מנהגם מזה מאות שנים" אז שיהיו מוכנים לתגובות פרופורציונליות בסגנון ימי הביניים בחזרה..
הדבר הבא שיקרה הוא שמישהו עם מעט פחות סובלנות ויכולת להגיב, פשוט יגיב.
לפי הכתבה הם תפסו בטחון על תיירים, שממש לא מייצגים את כלל האוכלוסיה.
בפעם הבאה הם יפלו על חניון קצת יותר אקטיבי, לא סתם כתבתי שאני לא מקנא בהם אם הם ינסו להתעלק עם חיים באחד משיטוטי הבדד שלו.

itt8
20-10-10, 23:07
הבעיה בענישה, רק שתחול ענישה הולמת לגנבים ושודדים, שתפסיק מדיניות הדלת המסתובבת, שגנבים נעצרים ל 48 שעות בתחנת המשטרה המקומית, או לשבוע מעצר בבית המעצר המחוזי ואח"כ משתחררים וחוזרים על ביצוע הפשעים,
רק שישבו תקופות ארוכות רק אז תיפסק התופעה,

לחילופין הפתרון הוא בחקיקה, לחוקק חוק "שטח פרטי" , כמו בחלק ממדינות בארה"ב, מי שנכנס לשטח ללא אישור ביום או בלילה שידע שהוא עלול לפגוש בכמה קליעים מנחושת בדרכו, רק ככה נלחמים בפשעי הרכוש, תשאלו את ראש עירית ניו יורק

ניר ל
21-10-10, 07:52
לא קשקשן, הבדואים הם קבוצה אתנית של נוודים או נוודים למחצה שמלבד גידול גמלים וצאן מתמחים בשוד דרכים והברחות מזה דורות, בחיי- תבדוק באבן שושן.
לעומתם היהודים... נו טוב, הייתה איזו הבלחה ב 48, אח"כ בשנות החמישים הקימו את ה 101 למשך מס' שבועות ולא מפסיקים לדבר על זה עד היום.
אבל אנחנו מה זה טובים בלצעוק "תחזיקו אותי !" , אילו רק היה מותר לנו כמו בארה"ב... בלה בלה בלה. כאילו שלאמריקאים אין בעיה של פשע חסר שליטה למרות שכל אחד שם זכאי עפ"י החוקה לרכוש כמה נשק שהוא רוצה ולהרוג כל מסכן שנקלע לו בטעות לטריטוריה.
דברו פחות, תעשו אם תצטרכו, תכינו אליבי טוב.
אני עדיין מאמין שלטייל במדבר בקבוצה (או לבד מתחת לרשת הסוואה ...), זה בטוח יותר מלישון בבית בת"א עם תריס פתוח.

השמשוני יחיעם
21-10-10, 08:23
רגע !!!!!!!!!!!

אני מבין שרק מי שישן באוהל או בשק"ש נשדד ?!
וכמו כן "קבוצות מטיילים"

אז ,,מפסיק עם האוהל ושק"ש,ונוסע לבד ,ושיחפשו קבוצות באוהלים .

ומאחר ואני נגד אלימות פיזית,,,,

אז לדעתי 9 מ"מ ממרחק סביר יכול לעזור ?!

סוף שבוע נפלא

zerez
21-10-10, 09:21
רגע !!!!!!!!!!!

אז לדעתי 9 מ"מ ממרחק סביר יכול לעזור ?!

9 מ"מ יפתור את הבעיה אבל יצור בעיה אחרת,
נראה אותך משכנע את השופט, שיושב במגדל השן הממוזג מוקף במאבטחים, שהשימוש ב 9 מ"מ היה מוצדק.

השמשוני יחיעם
21-10-10, 09:27
9 מ"מ יפתור את הבעיה אבל יצור בעיה אחרת,
נראה אותך משכנע את השופט, שיושב במגדל השן הממוזג מוקף במאבטחים, שהשימוש ב 9 מ"מ היה מוצדק.

למה שופט ?????

אני בכלל אין לי רשיון לנשק ולא נושא נשק מסיבות אידיאולוגיות,,,,,,,(:

דרור ברלי
21-10-10, 09:32
מתוך הכתבה:

"באחד המקרים התקשרנו למשטרה ודיווחנו להם שחברי הכנופיה יושבים לאכול במסעדה בתוך תחנת דלק ליד מצפה רמון. מסרנו תיאור שלהם, אבל אף אחד לא הגיע לעצור אותם", שיחזר בכיר במועצת רמת נגב, "נאמר לנו שלוחמי היחידה המרכזית של מג"ב נמצאים בפעילות בבאר שבע ושאין להם ניידות וכוח אדם לטפל בתופעה המפחידה הזו...".

בפעם הבאה תדווחו שכמה עשרות ג'יפים משופרים מאוד, כולם מוגבהים, לובשים צמיגי ענק ועטורי "בגושים", ממלאים תחנת דלק מסויימת.
פתאום תראו איך כל שוטרי המחוז הדרומי, כולל מפקד המחוז בעצמו, מגיעים מיד, ששים אלי קרב...

דרור ברלי
21-10-10, 09:33
דרך אגב, לא תמיד צריך נשק חם.
גם גרזן עושה יופי של עבודה.

השמשוני יחיעם
21-10-10, 09:49
מתוך הכתבה:

"באחד המקרים התקשרנו למשטרה ודיווחנו להם שחברי הכנופיה יושבים לאכול במסעדה בתוך תחנת דלק ליד מצפה רמון. מסרנו תיאור שלהם, אבל אף אחד לא הגיע לעצור אותם", שיחזר בכיר במועצת רמת נגב, "נאמר לנו שלוחמי היחידה המרכזית של מג"ב נמצאים בפעילות בבאר שבע ושאין להם ניידות וכוח אדם לטפל בתופעה המפחידה הזו...".

בפעם הבאה תדווחו שכמה עשרות ג'יפים משופרים מאוד, כולם מוגבהים, לובשים צמיגי ענק ועטורי "בגושים", ממלאים תחנת דלק מסויימת.
פתאום תראו איך כל שוטרי המחוז הדרומי, כולל מפקד המחוז בעצמו, מגיעים מיד, ששים אלי קרב...

או,,,,,מחכים 5 דקות ומודיעים :" זה בסדר אתם לא צריכים להגיע ירינו בהם !!" ואז תראו מה זה זריזות משטרתית

שלמי
21-10-10, 09:59
דווקא לבדואים יש לגיטימציה גדולה יותר לנהוג כמנהגם מזה מאות שנים והכי פחות אלטרנטיבות.

מה לעשות שניר צודק, למרבה הצער.
לאורך כל ההיסטוריה של הנגב, כשהשלטון חלש או לא קיים השליטים האמיתיים הם השבטים המקומיים, וזה בדיוק המצב כיום, עם שלטון רופס ומערכת משפטית שעסוקה בעיקר בהגנה על פושעים וניטרול השוטרים הבודדים שעוד רוצים לעשות משהו.
כשאין שלטון חוק לא נשאר וואקום, וזה די מובן מאליו שהבדואים ירגישו שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים, אם זה השתלטות על קרקעות, בניה לא חוקית בהיקף בלתי נתפס, גניבת רכבים, הברחות וכו' וכו'.
אם לא עוצרים אותך כשאתה גונב, למשל מחניון, למה שלא תעלה מדרגה לשוד ? ממי יש לך לפחד ?
ככה זה היה תמיד, משחר ההסטוריה, הנה מה שאבן ח'לדון כתב במֻקַדּימַה שלו (אקדמות למדע ההסטוריה, מ' 14) על טבעם של ערביי המדבר :

"ערביי המדבר [הבדואים] הם אומה פראית, שמנהגי הפראות ומסיבותיה טבועים בנפשם עד כדי כך שהפראות נעשתה להם טבע ותכונת אופי, חיי הפראות נעימים להם, מפני שיש עמהם פריקת עול השלטון ואי ציות למנהיגות מדינית. טבע זה עומד בסתירה עם התרבות ומונע אותה". (פרק 23)
"טבעם של ערביי המדבר הוא - לשדוד מה שיש בידי האנשים, ופרנסתם בצל רומחיהם. אין הם יודעים גבול ומעצור בביזת רכושם של הבריות. כל רכוש חפץ או מכשיר שהם רואים בעיניהם - מיד הם גוזלים אותו לעצמם; ואם הם בני חורין לעשות כך, משום התגברותם ושלטונם, הרי בטלה המנהיגות המדינית, אין עוד הגנה על רכושם של בני אדם, והתרבות נחרבת." (פרק 23)
"... ערביי המדבר, מחמת טבעם הפראי, הם אנשי שוד והשחתה, השודדים מה שהם יכולים לשדוד מבלי להלחם ולהסתכן, ובורחים אל מקומות המרעה שלהם שבשממה, ואינם יוצאים למערכה ולמלחמה אלא אם כן הדבר דרוש להם לשם התגוננות. אבל כל מקום מבוצר או שקשה להם להגיע אליו - אין הם מנסים לכבשו... אבל המישור הוא לחם שלל וטרף כל שעה שהם יכולים להשתלט עליו, אם מפני שאין בו חיל משמר ואם מפני שהממשלה השלטת בו חלשה. הם חוזרים ופושטים עליו, עולים עליו בצבאם ולוקחים בו שלל, מפני שזה קל להם - עד שהתושבים נכנעים להם..." (פרק 25)

השמשוני יחיעם
21-10-10, 10:06
חזרתי הרגע ממשרד הפנים !!!!!

שיניתי את הלאום ל - "בדואי",,,, זהו אני מסודר

שחר-סופה
21-10-10, 10:40

עם כמות השנים שלך בשטח / מדבר , אתה כבר מזמן בדואי ,
פשוט עכשיו , רצת לקבל על זה אסמכתא מהמדינה , מברוק ...:twisted:

נ.ב : כמה צריך לשלם לפקידה ? :lol:

שחר.

שלמי
21-10-10, 11:33

מזל טוב יחיעם.
זה באמת סוג של פיתרון, אם המצב ימשיך להידרדר, האבסורד יהיה שהמקום הכי בטוח להעביר לילה בשטח יהיה במאהל של חבר בדואי בהר הנגב.
הצד השני של המטבע הוא שלחלק (ההולך וקטן) של הבדואים שעדיין משרת בצבא וכן רוצה להיות אזרח נורמטיבי, קשה יותר ויותר לעשות את זה, והמדינה מצדה לא מעודדת את המגמה הזאת (מגורים, תעסוקה וכו').

ניר ל
21-10-10, 12:15
עדיין לא מבין למה דווקא הבדואים צריכים לקומם יותר מעבריינים אחרים,
לילדים שלי הסבירו בביה"ס שאם תיכנס לאוהל של בידואי הוא יארח אותך במשך 3 ימים (או אולי שבועות?) ורק אח"כ תצטרך להגיד לו מיוזמתך למה באת, הם מאמינים בזה באמת ובתמים - מבחינתם הבידואים הם עם של מכניסי אורחים. ככה שזה לא עניין של חינוך והסתה, או אולי ההתלהמות היא תוצאה של החלום ושברו - דווקא בגלל שחינכו אותנו שהם שבט לא מזיק של מכניסי אורחים - אנחנו מצפים מהם ליותר...
מצד שני - בשיעור תנ"ך הסבירו אתמול לבן שלי בכתה ד', על רחב הזונה, המילה עוררה כמובן צחוק בכתה, אז המורה הסבירה שזונה מעניקה חום לחיילים השבים מהקרב, כלומר נותנת להם פינה חמה לאכול, להתרחץ, לעשות צרכים... (אלו היו המילים של הילדים), הקטן בן ה 7 שמע את הסיפור ועשה חיפוש בגוגל..., הוא מתכוון להסביר היום למורה מהי זונה.

שלמי
21-10-10, 12:22
ניר,
קודם כל מדובר בשלושה ימים, לא שבועות (לא צריך להגזים...)
ההיכרות של הילדים שלי עם הבדואים היא בלתי אמצעית וחיובית לגמרי, חיכו הרבה זמן שניקח אותם ללילה במאהל של חבר בהר הנגב, היה להם ממש כיף ורק רוצים לחזור.
הבאנו כדורגל מתנה לילדים והמשחק בבוקר ליד האוהל היה ממש מחזה...
מבחינתם יש להם חברים בדואים בנגב, וזה מה שהם מכירים ויודעים.
את זה שהמציאות יותר מורכבת, יש להם עוד זמן ללמוד, אבל גם אז, יידעו שיש גם צד שני.
ד"א, מבחינת השמירה על הג'יפ, לא זוכר מתי ישנתי כל כך טוב כמו במאהל הזה של העזאזמה...

ניר ל
21-10-10, 13:03
אין לי ספק שבטוח מאד לישון במאהל של חבר בדואי, רק בבוקר לפני שאתה יוצא בקש ממנו לסמן בגיר את הרכב כדי שידעו שאתה תחת חסותו...
אני אגב ישן מצויין בטיולים דווקא לא במאהלים, הדבר היחיד שיכול להפריע לי הוא דווקא יתושים.

שלמי
21-10-10, 13:10
אין לי ספק שבטוח מאד לישון במאהל של חבר בדואי, רק בבוקר לפני שאתה יוצא בקש ממנו לסמן בגיר את הרכב כדי שידעו שאתה תחת חסותו...
אני אגב ישן מצויין בטיולים דווקא לא במאהלים, הדבר היחיד שיכול להפריע לי הוא דווקא יתושים.

תשמע, זה רעיון לא רע בכלל...
פעם היה לכל שבט וואסם שזה סימן של השבט (על גמלים למשל).
תסמן ככה ג'יפ, מובטח לך שלא יגעו בו.
גם אני ישן בד"כ בעומק השטח, לפעמים גם ג'יפ בודד, השאלה היא כמה זמן עוד אפשר יהיה להמשיך לעשות את זה.

ניר ל
21-10-10, 13:29
כל עוד לא ישפך דם נוכל להמשיך לעשות את זה, מטר מהבית שלי שלפו נהג מהרכב ברמזור ולקחו לו את הרכב, שני רחובות ליד - בגן של הילד, גנבו רכב מאחת האמהות לפני שהספיקה להוציא את התינוק מהמושב, מאחורי הבית חטף ושחט גנב רכב בחורה בת 27 מפ"ת שהפריעה לו באמצע.

ד"א רמת אביב ג' אם תהית.

זה לא מונע מאיתנו להסתובב ברחובות,

אם ישפך דם (שלהם) זאת תהיה בעיה - הם עלולים להתעצבן ממש ולחפש נקמה.
אז תנקו טוב אחריכם...

קיד
21-10-10, 22:40
אם ישפך דם (שלהם) זאת תהיה בעיה - הם עלולים להתעצבן ממש ולחפש נקמה....
מה אתה אומר, אתה חושב שגם מאיר דגן חושש?
ונניח שעשרה משלהם ימותו, אז מה הם יעשו? הם כבר עכשיו עושים כל מה שהם רוצים.
בכל מקרה, שלושלתנו לא ניתן להן סתם "לצאת" מזה.
קיד.

boaz avrahami
21-10-10, 23:38
תרגעו בבקשה!

הצוות שמאבטח את לוד בדרכו לדרום ועוד רגע יהיה לכווולם ביטחון.
במיוחד לשימשוני שישן בשטח כי אצלו בחצר שמעתי שאפילו פחות בטוח

:-)

itt8
21-10-10, 23:39
כל עוד לא ישפך דם נוכל להמשיך לעשות את זה, מטר מהבית שלי שלפו נהג מהרכב ברמזור ולקחו לו את הרכב, שני רחובות ליד - בגן של הילד, גנבו רכב מאחת האמהות לפני שהספיקה להוציא את התינוק מהמושב, מאחורי הבית חטף ושחט גנב רכב בחורה בת 27 מפ"ת שהפריעה לו באמצע.

ד"א רמת אביב ג' אם תהית.

זה לא מונע מאיתנו להסתובב ברחובות,

אם ישפך דם (שלהם) זאת תהיה בעיה - הם עלולים להתעצבן ממש ולחפש נקמה.
אז תנקו טוב אחריכם...

אחלה שכונה יש לך שם... נשארו דירות להשכרה?
כשאנו לנים בעומק השטח בדרום החברים הכי טובים שלי הם הנשק האישי ושתי המחסניות (מטעמים אידיאולוגים) ואני לא מציע לאף נווד מדבר כזה או אחר לבדוק מה הגלוק יודע לעשות במיוחד בשעות הקטנות של הלילה

דרור ברלי
21-10-10, 23:56
אחלה שכונה יש לך שם... נשארו דירות להשכרה?
כשאנו לנים בעומק השטח בדרום החברים הכי טובים שלי הם הנשק האישי ושתי המחסניות (מטעמים אידיאולוגים) ואני לא מציע לאף נווד מדבר כזה או אחר לבדוק מה הגלוק יודע לעשות במיוחד בשעות הקטנות של הלילה

אל תתהלל.
שלא תתעורר בבוקר ותגלה שהם ביקרו אצלך בלילה במאהל ואתה אפילו לא התעוררת, ופתאום גם הגלוק כבר לא איתך...

omri_t
22-10-10, 00:51
ואם מישהו יירה, ושודד \ גנב יפגע או ימות- מה נגיד לבייניש???
ומה נגיד כשיגזר עלינו להיכנס לכלא?

בכל מקרה, אני מבטיח להעמיד תרומה ככל שאצליח, וגם לבוא ולהפגין- בדיוק כמו שעשיתי למען שי דרומי.
שמבחינתי הוא לא רק זכאי- בראייתי הוא דוגמא ומופת!

לצערי, אנחנו פשוט מאבדים את המדינה שלנו... וזה מאוד מאוד עצוב לי.

itt8
22-10-10, 01:06
שורש הבעיה במוסדות ההשכלה הגבוהה בפקולטות למשפטים בפס הייצור למשפטנים, מי שהצליח לעוות את המשפט והצדק - בייניש מיי אס, שיקראו קצת דושטויבסקי,"הכל שפיט" , חבורה של ליצנים שיושבים בבג"ץ,

ניר ל
22-10-10, 01:27
אל תתהלל.
שלא תתעורר בבוקר ותגלה שהם ביקרו אצלך בלילה במאהל ואתה אפילו לא התעוררת, ופתאום גם הגלוק כבר לא איתך...

+1

עומרי, אם בייניש לא ישנה איתך באוהל אז פשוט אל תספר לה
ואם כן - תגיד לה שזה היה רק חלום רע ושתמשיך לישון...

tzagi
22-10-10, 07:26
כאילו שלאמריקאים אין בעיה של פשע חסר שליטה למרות שכל אחד שם זכאי עפ"י החוקה לרכוש כמה נשק שהוא רוצה ולהרוג כל מסכן שנקלע לו בטעות לטריטוריה.

ניר,
אני רוצה להסביר (לך) את ההבדל של הגישה לחוק, ולא את החוקים עצמם.
אשתמש בדוגמה,
אתה עובד כקופאי בפיצוציה, פתאום נכנס איזה זבל מוציא אקדח ורוצה הכסף,
אתה תופס את האקדח מתחת לדלפק ולוחץ על ההדק, ככה מהר, הגנב בורח אך לצערך פגעת במישהו אחר שעמד בצד.

עד פה הבנו?
(אני יודע, דוגמה מאד קיצונית)
אם אתה בישראל....מי אשם במות של זה שפגעת בו?
ואם אתה בארה'ב מי אשם?

אתה יכול לנחש לבד,

זה שהתחיל את השרשרת מקרים יואשם ברצח, ולא זה שירה.
כלומר, ברגע שאדם בחר לעבור על החוק ולגרום לאנשים אחרים לפחד על נפשם, הוא מאבד את אותם זכויות שמגינות על אחרים.

ניר ל
22-10-10, 09:10
ג'ו, אתה לא צריך להסביר לי
אמריקה היא מדינה/ אומה שנבנתה עבור אזרחיה/ לטובת אזרחיה הנורמטיבים, אזרחי ארה"ב מצידם דואגים לשמר את המצב הזה ולהנציח אותו. חלום, נקודה.

ישראל עוד מראשיתה הייתה מדינה של אידאולוגים מצד אחד - אנשים שהגיעו כדי להגשים חלום, שילמו ונלחמו בחירוף נפש עבורו ושל עסקנים בזויים מהצד השני שראו הזדמנות להתקרב לצלחת ולגנוב את הקופה, בשעה שהאידאולוגים מדממים בחזית. העסקנים היו חכמים יותר וידעו לנצל את הנאיביות של האידאולוגים לטובתם.
זה לא השתנה עד היום - סבא שלי שהגיע לארץ בשנות ה 20 של המאה הקודמת סיפר בדיוק את אותם סיפורים שאנו מספרים היום. אני לא רוצה להאשים בזה את המוצא היהודי שלנו זה קרה גם בבריה"מ, ברשות הפלשתינית ויש עוד דוגמאות. אני לא יודע מה יש כאן יותר כיום - עסקנים או אידאולוגים, אני יודע מי שולט עדיין.

אני התכוונתי לנושא הפשע בלבד - אין לו פתרון קל, בטח לא ע"י נטילת החוק לידיים ע"י אזרחים, חימוש חפשי לאזרחים תופס גם לגבי עבריינים ובמירוץ החימוש האחרונים תמיד יובילו. לחוקי הגנת זכויות האזרח בארה"ב יש תופעת לוואי חמורה - גם העבריינים הם אזרחים, גם הם מכירים את החוק, למוצלחים מבינהם יש עורכי דין טובים שמשחררים אותם ממעצר מהר יותר מאצלנו. אתה יכול גם לציין את הצד הזה של המטבע האמריקאי.

itt8
22-10-10, 09:55
ואם מישהו יירה, ושודד \ גנב יפגע או ימות- מה נגיד לבייניש???
ומה נגיד כשיגזר עלינו להיכנס לכלא?

בכל מקרה, אני מבטיח להעמיד תרומה ככל שאצליח, וגם לבוא ולהפגין- בדיוק כמו שעשיתי למען שי דרומי.
שמבחינתי הוא לא רק זכאי- בראייתי הוא דוגמא ומופת!

לצערי, אנחנו פשוט מאבדים את המדינה שלנו... וזה מאוד מאוד עצוב לי.

המשטר הדמוקרטי לא תמיד מתאים במקרה של טיפול בפשיעה, יש יתרונות ויש חסרונות כמו בכל דבר בחיים,
אם היו חוקים עם שיניים, של קטיעת ידיו של גנב ושודד, וסרוס אנסים ועבריני מין הפשיעה הייתה מצטמצמת לאפס,
אבל במדינת ישראל פושעים זוכים לחמלה ואזרחים תמימים הופכים לקורבנות ומשלמים את המחיר,
ראה מקרה שי דרומי - מה יצא מכל הסיפור?
ראה מקרה החקלאי ממושב מולדת שתפס על חם גנבי בקר בשיטחי המרעה בגילבוע ונשפט לשנה בפנים ושילם קנס פיצויים של 100K ש"ח לגנבים,
ועוד ועוד עשרות דוגמאות של פושעים בישראל (כמו קצב האנס למשל) שיש להם עו"ד ממולחים שתמורת בצע כסף מוכרים את נישמתם לשטן ומוציאים את הלקוחות שלהם נקיים,
מה המסר מכל הסיפור , שכחות החושך גוברים על כוחות האור בישראל? שנותנים אגוזים למי שאין שיניים, שההרתעה מתה כבר מזמן,
אז לא נותר לי לסמוך אלא על הגלוק היקר שצמוד צמוד 24 ש'

דרור הראל
22-10-10, 10:39
סלח לי המגיב שמעליי,

המשטר הדמוקרטי אינו מתאים לטיפול בפשיעה? אחי חפש פסים ותעלה עליהם מהר,קצת היסטוריה לקרוא,קצת פוליטיקה עולמית וסטטיסטיקה ילמדו אותך שבמדינות דמוקרטיות אמיתיות ישנה פחות פשיעה מאשר במדינות טוטליטריות,קומניסטיות או מוסלמיות.תבדוק את אחוזי הפשיעה במדינות סקנדינביה,קנדה ועוד.במדינות דיקטטוריות ישנה פשיעה של השלטון ומקורביו נגד השאר,אין פחות פשיעה להיפך.

ישראל אינה דמוקרטיה פשוטה,היא אינה דמוקרטיה אזרחית במלוא מובן המילה,היא מדינה דמוקרטית שנשלטת ע"י מנגנוני בירוקרטיה שלא תמיד רואים עצמם חלק מהדמוקרטיה(ראה התנהלות משרד האוצר, או למשל שליטת הממסד הדתי חרדי הלחלוטין לא דמוקרטי במוסדות מדינה משמעותיים),מנגנוני הבירוקרטיה נשלטים ע"י בירוקרטים שדואגם לרווחת קבוצת היחוס המרכזית שלהן.כל השאר לא מעניין.גם שממשלה או כנסת תנסה להתוות מדיניות יותר פלורליסטית ויותר מאוזנת-היוזמה תחסם אצל הבירוקרטים.

מה בין זה לבין פשיעת הבדואים--ניר טוען לסיבות תרבותיות מזל שלא התכוון לגנטיות,אני טוען שהמנגנונים הבירוקרטים שלנו מחסלים כל חלקה טובה,יוצרים שיתוק אצל מערכות חשובות-כמו חינוך ומשטרה ,מפלים מיעוטים ,מייצרים שנאה ועויינות ולמעשה שולטים במדינה-לא סתם המפלגות הסקטוריליות (החרדיות למשל)תמיד רצו את משרדי הממשלה עם המנגנונים הבירוקרטים הגדולים כמו הפנים והשיכון וזאת בעיקר כדי לשלוט במנגנון הבירוקרטי .משרד הפנים למשל,לאחר עשרות שנים של שליטה חרדית מטעם ש"ס המנגנון מוצף בעושה דברם שישארו שם לפחות על הפנסייה,תחשבו מה זה אומר מבחינת עבודת המשרד והדגשים שלו.
לא משנה למי תצביעו בבחירות הבאות,לא משנה אם יהיה שלום או מלחמה,אם תפונה התנחלות או החאמס יהפוך לארגון בני נוער למען חופש מיני.כל עוד שולט "המנגנון" מה שהיה הוא שיהיה.ותפסיקו לחפש את האשמים בממשלה,היא לא באמת שולטת.

בהמשך למה שניר כתב,אין הבדל בין הפושע הבדואי שידוד אתכם בלילה ויגנוב לכם את הרכב,לבין ההוא בנתניה שידקור אתכם רק כי "באתם לו לא טוב" הבעייה היא לא "בדרום" או בעייה שח "עארסים" יש בעייה של מדינה שמאבדת שליטה,וזו מפחיד הרבה יותר "מאחמניגאד" שמפחיד אותי הרבה פחות מחדלי אישים כמו ברק למשל.

דרור הראל

ניר ל
22-10-10, 11:03
דרור, כל מילה בסלע !

יאללה, אני מתגעגע למדורה עם החבר'ה בשטח וכל הזיוני שכל, מתי אתה מגיע לביקור מולדת ?
הייתי אוסף את יוני ומגיע אליך, רק לא נראה לי שמותר אצלכם להדליק אש בשטח מלבד במשרפות המאושרות. אני רציני - בוא כבר !

דרור ברלי
22-10-10, 11:18
הכל נכון.

ובנימה עניינית - מנסיון אישי, רוב הסיכויים שאתם לא תתעוררו בזמן שהם מטיילים לכם בחניון הלילה.
תקשרו את כלי הרכב זה לזה בשרשרת.
מי שיש לו נשק, שיישן איתו צמוד מתחת לשמיכה/בתוך השק"ש. בעלי כלבים - קחו אותם איתכם לטיול. הם בדר"כ נותנים את ההתרעה הדרושה ויעזרו לכם להתעורר אם מישהו מתקרב.
אין נשק? תחזיקו צמוד אליכם גרזן או אלה. לכל מקרה.

דרור הראל
22-10-10, 11:35
דרור, כל מילה בסלע !

יאללה, אני מתגעגע למדורה עם החבר'ה בשטח וכל הזיוני שכל, מתי אתה מגיע לביקור מולדת ?
הייתי אוסף את יוני ומגיע אליך, רק לא נראה לי שמותר אצלכם להדליק אש בשטח מלבד במשרפות המאושרות. אני רציני - בוא כבר !

סיכוי טוב שאני מגיע בחנוכה לכמה פגישות,תפנה ערב ודבר עם מר 5-מדורה בשטח זה בדיוק מה שחסר לי.

דרור הראל

ניר ל
22-10-10, 12:19
קבענו,

בנימה עניינית נוספת לדברי ברלי -
יכול להעיד רק לגבי עצמי - אני בוודאות לא אתעורר בזמן שיסיירו לי במאהל, אם הג'יפ יונע אולי אתעורר - אבל לא אראה שום דבר בלי העיניים הביוניות ולא אזכור איפה הנחתי אותן.
בשאיפה שלא יטרחו להיכנס לאוהל ולחפש את המפתחות - כי אז ימצאו גם את הנשק... זה כנראה לא יעיר אותי למרות שהוא מונח מתחת לראש, מי יודע אולי כן אתעורר ובניגוד לאינסטינקט - אעשה חשבון רציונלי שעדיף לי להמשיך לישון.
את כל זה אני כותב ברצינות גמורה, למרות שלמי שלא מכיר - אני סוג של רמבו וג'יימס בונד ביחד עם תושייה של מק'גיוור, יורה הרבה מעל הממוצע , במהלך עברי הבטחוני הקצר קיבלתי הרבה צ'ופרים בנושא הזה, למדתי להריח ערבים מ 5 ק"מ נגד כוון הרוח ומעולם לא נזקקתי לנשק חם כדי להוריד אותם. בקיצור - נכפולגר בגרסת המיקרו.
מי שמכיר אגב, יודע שארבעת המשפטים האחרונים הם שקר מוחלט.
חזרה למסלול - נשק בטיול עשוי להביא לכם תועלת מסיבות כגון - שיפור תחושת הביטחון או שמא אשליית הבטחון, הוא גם עשוי להרתיע אם הוא מוחצן - דגי רקק מסויימים שאחרת עשויים להציק לכם. לדעתי האישית עדיף עם. למרות שכל השאר - חסרונות.

ניר ל
22-10-10, 12:38
עכשיו, אחרי שהבנו שיש בעיה ואנחנו לא ערוכים להתמודד איתה,

מה אומרים המומחים ? יש תו"ל כבר בעניין הזה ?
לגבי גניבות רכב מחניוני יום - מובן שהשארת שומר פותרת את העניין,
מה כן מומלץ לעשות לגבי השודדים בנגב ? תורנות שמירה + כתת כוננות ?
התארגנות בקב' גדולות וחמושות ? הדבקת סמלי משטרה / פליירים של קרב משולב על הרכב ?
תשלום פרוטקשן לבדואי בכניסה ?

נמרוד מערד ?

boaz avrahami
22-10-10, 14:05
אני משתמש בפטנט עתיק ופשוט למניעת גניבת הרכב בשטח.
מתאים לרכבי בנזין.

פשוט לקחת\לנתק את הכבל הזנה של המפלג....
הגנבים לא מצפים לזה וגם לא באים עם כבל כזה מהבית...

ניר ל
22-10-10, 15:07
כן, הם באים עם כבל גרירה במקום זה...

ronenlivny
22-10-10, 17:36
"בחורים, בטחו באלוהים ושמרו על אבק השריפה יבש" א.קרומוול

moriseven
22-10-10, 18:11
אני משתמש בפטנט עתיק ופשוט למניעת גניבת הרכב בשטח.
מתאים לרכבי בנזין.

פשוט לקחת\לנתק את הכבל הזנה של המפלג....
הגנבים לא מצפים לזה וגם לא באים עם כבל כזה מהבית...

עכשיו הם יבואו עם אחד כזה מהבית ;)

itt8
22-10-10, 18:21
בשנים האחרונות , בטיולי המשפחות אנו עושים את הלילה בעיקר בחאנים בנגב מהסיבות שמניתם בשרשור ומסיבות נוספות, כמובן שיש גם חסרונות כמו הצורך בטיול כוכב, טיולי גברים זה כבר סיפור אחר, אבל במקרה הזה רוב הלילה השינה שלי עם עין אחת פתוחה ועין אחת סגורה , אני מניח שב 3 וחצי בלילה גם אני מנקר ונמצא בהכרה חלקית,
אם חניון הלילה באיזור מועד לפורענות גמני חושב שכדאי לעשות רשימת שמירה בזוגות - שלא יהיה משעמם,

אני מוכרך להודות כחייל קרבי כמו רבים מאיתנו, שתמיד הייתה לי הרגשה מוזרה שכולם הלכו לישון בלילה מבלי להשאיר שומרים על המאהל בשטח ,משהו לא הסתדר לי עם זה

עמית ש
22-10-10, 18:59
בעלי כלבים - קחו אותם איתכם לטיול. הם בדר"כ נותנים את ההתרעה הדרושה ויעזרו לכם להתעורר אם מישהו מתקרב.

כן אבל מה אם זה הפקח שמעיר אותך ב 23:30 ואומר לך לקשור את הכלב שהוא מפריע לחיות הלילה
(למרות שהוא ישן על הפתח של האוהל ולא זז משם)

ד ו ר ו ן
22-10-10, 19:21
בשנים האחרונות , בטיולי המשפחות אנו עושים את הלילה בעיקר בחאנים בנגב
החאנים הרבה יותר בעיתיים מאשר חניון לא מאוגרן באמצע השטח.

בחניונים המסודרים אתה פוגש את הגנב המאורגן, זה שהגיע למטרה מסויימת ומאורגן על דרכי הגישה וההימלטות, יודע מה השטחים המתים ומאיזה מרחק שומעים אותו.
מה גם שבמרבית החאנים הרכבים לא צמודים למקום הלינה.

בחניוני שטח מאולתרים אתה פוגש מקס' את מי שמנסה לנצל הזדמנות, הוא הרבה פחות מאורגן ועם הרבה פחות אפשרויות פעולה.

אני, אישית, מרגיש הרבה יותר בטוח בשטח מאשר בחניונים המסודרים או בחאנים.

במקום בו צריך שמירה בלילה אני לא מטייל- אני בא להנות, לא להרגיש במילואים עם סבב שמירות.

בפעם האחרונה שהייתי לבד בשטח והתארגנתי לחניון הרבה לפני השאר שהגיעו מאוחר יותר, הגיעו בדואים אחרי 10 דקות משומקום והתחילו לרחרח, לדבר ולשאות שאלות מרכב- כי הפירנאי המעורב היה לידי.. הם לא העיזו לרדת מהרכב.

ניר ל
22-10-10, 20:59
זה שמגיעים בדואים לרחרח, בעיקר בסמוך למקומות בהם הם שוכנים (לגיטימי או לא, זו למעשה החצר האחורית שלהם), לא נדיר לי ומעולם לא הרגשתי מאויים על ידם , למעט מקרה אחד מעט אחרי השחרור מסדיר - כאשר חמישה גורילות , עטויים לבוש זקנים וסמלי חמאס , לגמרי לא בדואים, ממש רחוק מהבית שלהם - פרקו מההיילקס שהגיעו אתה, התקרבו אלינו רגלית והקיפו אותנו. היינו שלושה חיילים משוחררים, חברי ילדות עם סמוראי אחד קטן ושריטה אחת עמוקה.

לבדואים די משעמם שם ואנחנו מהווים אטרקציה עבורם, לא כולם מחפשים להזיק, אני מניח שרצוי להתייחס אליהם בחשדנות בכל מקרה.

ronenlivny
22-10-10, 21:15
הכלל הוא שאם הם קטנים, שתי סטירות ורעש יבריחו אותם, אם הם גדולים צריך להזכיר את סעיד אבו סיאם- אחראי התרי המרעה, הם עושים את החשבון והולכים.*

ניר ל
23-10-10, 12:44
חייב לספר לכם שקראתי כתבה של דרור פוייר בעיתון סופ"ש על הצקות המשטרה בצפון הארץ,
בטענה של חיפוש אחר סמים קלים הם מחרבים לאנשים סופי שבוע ומפחידים את הילדים, אני לא מעשן ג'ויינטים בטיולים.
נזכרתי שוב למה אני אוהב יותר את הדרום, מעדיף שודדים בדואים...

omri_t
23-10-10, 17:26
חייב לספר לכם שקראתי כתבה של דרור פוייר בעיתון סופ"ש על הצקות המשטרה בצפון הארץ,
בטענה של חיפוש אחר סמים קלים הם מחרבים לאנשים סופי שבוע ומפחידים את הילדים, אני לא מעשן ג'ויינטים בטיולים.
נזכרתי שוב למה אני אוהב יותר את הדרום, מעדיף שודדים בדואים...

נו, הכל הגיוני-
במקום לשלוח את השוטרים לחכות למבריחים בגבול מצריים ולתפוס סופות מלאות בסמים- ובכך למנוע את הנגע ואת הסכומים העצומים שארגוני פשע מגלגלים.
או חלילה להגן על אזרחי המדינה בכל מקום בארץ שרמת הביטחון שואפת למצב באפריקה.
הם עולים צפונה ומפריעים לסטלנים שיסיימו את העסק בלי תיק בגלל שזה שימוש עצמי.

כל הכבוד למשטרה. באמת. טוב שיש על מי לסמוך.

Pilon
23-10-10, 19:48
כן נו, הם היו עסוקים בתפיסת הבן של הירשזון. הם תפסו את כללללל ה שלושה גרם עשב.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3968100,00.html

בגלל השרשור הזה הלכתי וקניתי לי גרזן.
אם המדינה המטומטמת הזו לא נותנת למשרת מילואים ביחידה קרבית למעלה מ 25 שנה רשיון אקדח, אז לפחות יהיה לי גם כלי לביקוע עצים למדורה וגם תחושת ביטחון מזוייפת משהו.

fuksi
25-10-10, 11:41
[QUOTE=ניר ל;345425]
ד"א רמת אביב ג' אם תהית.

QUOTE]

שלום שכן

ניר ל
25-10-10, 12:07
אתמול נשדד רכב בצומת גהה - ארבעה גברים (מן הסתם אזרחים סוג ב'), שלפו את הנהג מהרכב וברחו לכוון צומת קסם. בנו בן ה 18 נשאר בתוך הרכב ונמצא מאוחר יותר זרוק בצד הדרך.
יודעים מה, אני מסתובב עם נשק צמוד, הנשק הזה לא יורד ממני כבר 20 שנה כמעט, זה התחיל בהרגל מימי השירות הצבאי והמשיך בפחד מפני השארת הנשק נעול בבית - הן מצד גנבים והן מצד הילדים. אין לי אשליה של בטחון, ברור לי שאסתבך קשות אם אזדקק לו אי פעם ע"מ להגן על עצמי, ברור לי גם שיעילותו של נשק כזה מוטלת בספק מול איומי טרור וכו', אני עדיין מאמין בסלוגן
better have a gun and not need it ,then need a gun and not have it
לכן אני משאיר אותו איתי בכל זאת. למה אני מספר לכם את זה ? - מי שנושא נשק מכיר מן הסתם את הקטע הזה טוב - כי מי שמבחין בנשק עלי, מתפלא מאד ושואל "למה אתה צריך את זה ? " יענו - אנשים כאן חיים בסרט... חושבים שהם בטוחים, עד שזה מתפוצץ להם בפנים מול הבית או בתוך הבית. שיקאגו זה לא רק בנגב...

דרור ברלי
25-10-10, 12:19
הבעיה ניר, היא ש-99.9 אחוז מאזרחי ישראל שהם יוצאי צבא, ללא כל עבר פסיכיאטרי או חלילה פלילי, משרתים במילואים ובזמן השירות נושאים ומפעילים נשק הרבה יותר מאיים ורציני מאשר אקדח, לא מורשים על ידי המדינה להחזיק נשק משלהם להגנה עצמית ולא יהיו מסוגלים להגן על עצמם בשעת הצורך.

remy
25-10-10, 12:33
יש לי 9 מילימטר בחגורה באופן קבוע..
אני רק מחכה שיכנסו לכוונת..
שיתנו לי רק סיבה אחת ל...

צריך לשים לזה סוף!

ניר ל
25-10-10, 12:49
אני לא מסכים שזו בעיה, זה שהפעלת טנק, שאתה פוגע יופי במטרת דמות מ 50 מ' עם M-16 או ששלחו אותך לצלם את חור התחת של ערפאת בשעה שהוא מוריד כבדה בשירותים של המוקטעה, כדי להעריך את מצב הטחורים. לא אומר שבתור אזרח יש לך סיבה מספיק טובה, מיומנות מספיקה ואחריות מספיקה בכדי לקבל רשיון לנשק. הייתי אומר שבמדינה מתוקנת - כאשר האזרחים שומרי חוק, המשטרה אוכפת אותו ובתי המשפט מענישים, לא קיים שום צורך לחמש אזרחים.
הבעיה היא שהתאור הנ"ל הוא אוטופי, אנו חיים במדינה וחברה שפשטו רגל, לא ממשיכים להתדיין על זה כי זה כבר מוסכם. אז מה הבעיה עם חלוקת נשק לאזרחים נורמטיבים ?
בהנחה שתהיה הכשרה אמיתית (חייב לציין שבנושא הזה חל שיפור בשנים האחרונות)

א - מבחינת המדינה מדובר למעשה בהודאה בכישלון.
ב - אין כאן תשתית חוקית לשימוש בנשק להגנה עצמית - אסור להשתמש בו.
ג - יוצא שהשימוש בכלי הנשק יהיה לא חוקי מצד אחד, כמויות יותר גדולות של נשק יגנבו ויתגלגלו לידיים לא נכונות (לא שכיום קיים שם מחסור).
ד - גם במצב מובהק של הגנה עצמית, עדיין קיים סיכוי רב לפגיעה היקפית או טעות בזיהוי.
ה - אנשים לא נולדים פסיכים - הם מתחרפנים.
ו - תאונות נשק (קורות גם לחיילים), משחק ע"י ילדים (יודע, הייתי כזה, שיחקתי בנשק של אבא, לא הוא לא ידע, כן הוא נעל אותו בכספת, הפריד את המחסנית, החביא בחלקים נפרדים, מצאתי את המפתחות...) .

הקיצר - רוצה נשק - תשיג לך, לא ברשיון, אתה יכול גם לאלתר, זה יסבך אותך פחות מנשק ברשיון כי זה לא יוביל אליך, מקסימום תיתפס - אז מה, קח עו"ד ונצל את הטמטום לטובתך.

שני המשפטים האחרונים נאמרו כמובן בציניות, אין לראות בהם כהמלצה להפרת חוק.

azora
25-10-10, 12:57
הבעיה ניר, היא ש-99.9 אחוז מאזרחי ישראל שהם יוצאי צבא, ללא כל עבר פסיכיאטרי או חלילה פלילי, משרתים במילואים ובזמן השירות נושאים ומפעילים נשק הרבה יותר מאיים ורציני מאשר אקדח, לא מורשים על ידי המדינה להחזיק נשק משלהם להגנה עצמית ולא יהיו מסוגלים להגן על עצמם בשעת הצורך.

ותודה לנדב יאיר שהביאני עד הלום (ולימדתני לא לסמוך על אקדחים) ומי שמכיר/המבין יבין...

רפאל
25-10-10, 13:03

היי דרור

אתה יודע בדיוק מי אני ומה היחס שלי לנשק :rolleyes:
ולמי שלא מכיר, אני נושא נשק עלי 24/7 כולל מתחת לכרית בלילה או מתחת לראש בשק"ש בחניון לילה.

עכשיו לעניין, דרור.
אתה מתבלבל בין שני דברים ואני רוצה להפריד ביניהם
דבר ראשון זה למי מותר לשאת נשק
דבר שני זה מתי אותו אחד ישתמש בנשק

למי מותר לשאת נשק
אני בטוח כי התבחינים של משרד הפנים קשורים למציאות כשלג אשתקד - אין קשר.
מה שונה סגן שמשתחרר מהצבא לרס"ן שמשתחרר מהצבא (הרס"ן רשאי לנשק והסגן לא)?
יש הרבה נושאי נשק שהייתי לוקח אותו מהם ויש הרבה שאינם נושאים שהייתי נותן להם.
קביעת התבחינים הינה מצחיקה עד מביכה אך על כך אין אנו יכולים לערער.

מתי נשתמש בנשק
כאן כבר הנושא יותר מורכב וזאת מכיוון שיש לנו (נושאי הנשק) השפעה ישירה.
הכלל הראשון זה הרבה שיקול דעת !
אני, אישית, לא פוחד מלבצע שימוש בנשק (כולל שכבר ביצעתי בו שימוש) וחושב כי בכל מקרה של סכנה כזו או אחרת לי ולבני משפחתי והסובבים אותנו אבצע שימוש בנשק. בניגוד לאחרים אני אשתדל לא להשאיר עדים :rolleyes::rolleyes:.

וסתם אנקטודה קטנה
לפני כחודשיים חידשתי את רשיון הנשק.
במסגרת החידוש אתה עובר רענון של התקנות והכללים לשימוש.
מבחינת משרד הפנים הכלל אומר שאם אתה יכול להיסתובב ולברוח אז עליך לעשות זאת ולא לבצע שימוש בנשק.
אני חושב שהכלל הזה מייצג טוב מאוד את כל מה שקורה במדינתנו

המדינה מעדיפה להפקיר את אזרחיה מאשר להגן עליהם !!!!!!!!!!!!

רפי

דרור ברלי
25-10-10, 13:14
אני לא מסכים שזו בעיה, זה שהפעלת טנק, שאתה פוגע יופי במטרת דמות מ 50 מ' עם M-16 או ששלחו אותך לצלם את חור התחת של ערפאת בשעה שהוא מוריד כבדה בשירותים של המוקטעה, כדי להעריך את מצב הטחורים. לא אומר שבתור אזרח יש לך סיבה מספיק טובה, מיומנות מספיקה ואחריות מספיקה בכדי לקבל רשיון לנשק.

מה אתה אומר.
אם היית ברזלן שמפקד על מקלדת בקריה אתה כן מספיק מיומן ואחראי כדי לקבל רשיון לאקדח? אם אני מטורף משיחי שגר במאחז על גבעה בשטחים ומחפש הזדמנויות להציק לשכנים הפלשתינים שלי, אני כן כשיר להחזיק אקדח?...
אתה יכול להגיד אותו דבר על רשיון נהיגה - אוטו, כל אוטו, אפילו סוזוקי אלטו קטנה, זה וואחד נשק קטלני שרוצח כאן 300-400 איש כל שנה. אז מה? כל אוחזי ההגה במדינה הזו אחראים ומיומנים מספיק?

הייתי אומר שבמדינה מתוקנת - כאשר האזרחים שומרי חוק, המשטרה אוכפת אותו ובתי המשפט מענישים, לא קיים שום צורך לחמש אזרחים.
הבעיה היא שהתאור הנ"ל הוא אוטופי, אנו חיים במדינה וחברה שפשטו רגל, לא ממשיכים להתדיין על זה כי זה כבר מוסכם. אז מה הבעיה עם חלוקת נשק לאזרחים נורמטיבים ?
בהנחה שתהיה הכשרה אמיתית (חייב לציין שבנושא הזה חל שיפור בשנים האחרונות)

אתה צודק לגמרי - במדינה מתוקנת, עם מערכת אכיפת חוק שעובדת באמת ולא מאוננת כל היום על מצלמות מהירות ואקדחי לייזר, אזרחים לא צריכים לשאת נשק. אבל המדינה הזו לא מתוקנת ואני כבר לא מדבר על גנבים. אם שודדים מכוניות עם ילדים בתוכן באמצע צומת הומה בצהרי יום, כנראה שהחיים כאן הופכים להיות מסוכנים ממש.

א - מבחינת המדינה מדובר למעשה בהודאה בכישלון. מה הם אומרים... באמת? אולי הגיע הזמן שיודו בכלל בכישלון כולל, מערכתי, שמקיף את כל תחומי החיים כאן. למעשה מי שאחראי לכישלון המתמשך הזה אלה לא הפוליטיקאים, אלא אנחנו האזרחים - שנותנים להם להמשיך להרוס כאן כל חלקה טובה ולא תופסים יוזמה ומורידים אותם בכוח.

ב - אין כאן תשתית חוקית לשימוש בנשק להגנה עצמית - אסור להשתמש בו. אין לי בעיה עם זה. קודם תגן על החיים שלך ושל הילדים שלך, ואחר כך אלוהים גדול. לא תסיים את חייך בכלא כי הגנת על עצמך.

ג - יוצא שהשימוש בכלי הנשק יהיה לא חוקי מצד אחד, כמויות יותר גדולות של נשק יגנבו ויתגלגלו לידיים לא נכונות (לא שכיום קיים שם מחסור).
ומה היום? לא גונבים נשק? המשטרה רועדת מפחד מהרגע בו תצטרך לעשות חיפושים בבתים במגזר הערבי, שאין שם בית שאין בו נשק כלשהו - מעוזים דרך M16 וגלילונים דרך רובי ציד למיניהם ועד מא"גים וטילי לאו. הרי מחסני הצבא מופקרים באורח מעורר תדהמה ממש. רק עכשיו נתפסו חיילים שגנבו נשק ותחמושת ומכרו חופשי לעבריינים ולגורמי פח"ע, ולא מדובר על אקדח פה ואקדח שם אלא על רובים ומקלעים ותחמושת מתאימה.

ד - גם במצב מובהק של הגנה עצמית, עדיין קיים סיכוי רב לפגיעה היקפית או טעות בזיהוי.
אז איך תגן על עצמך? לא לכל אחד יש ידיים גדולות כמו של ידידנו נכפולגר.

ה - אנשים לא נולדים פסיכים - הם מתחרפנים.
כשמישהו מתחרפן ומחליט להרוג את אשתו, הוא לא מוכרח אקדח בשביל זה, אתה יודע... כל סכין במטבח עושה יופי של עבודה.

ו - תאונות נשק (קורות גם לחיילים), משחק ע"י ילדים (יודע, הייתי כזה, שיחקתי בנשק של אבא, לא הוא לא ידע, כן הוא נעל אותו בכספת, הפריד את המחסנית, החביא בחלקים נפרדים, מצאתי את המפתחות...) .
נכון, זה עלול לקרות. מה הבעיה לאכוף את זה? ממש כמו שאוכפים כאן תנועה. לא שזה תמיד עוזר, אבל לפחות יש הרתעה. להחזיק נשק זו אחריות. כמו לנהוג בעצם. אם תדע שיש לך מה להפסיד, תקפיד מאוד בהשגחה על האקדח שלך.

הקיצר - רוצה נשק - תשיג לך, לא ברשיון, אתה יכול גם לאלתר, זה יסבך אותך פחות מנשק ברשיון כי זה לא יוביל אליך, מקסימום תיתפס - אז מה, קח עו"ד ונצל את הטמטום לטובתך.

להשיג נשק לא חוקי ניר, זו ממש לא בעיה. במה זה שונה מלעבור טסט שנתי באמצעות שוחד או דרך מאכער?... זו הרי לא חוכמה. מדברי םכאן על לרכוש נשק חוקי ולקבל לצורך זה היתר ורשיון בדרכים רשמיות וחוקיות.

שני המשפטים האחרונים נאמרו כמובן בציניות, אין לראות בהם כהמלצה להפרת חוק.
...

ניר ל
25-10-10, 15:23
ותודה לנדב יאיר שהביאני עד הלום (ולימדתני לא לסמוך על אקדחים) ומי שמכיר/המבין יבין...

לא יודע אם באמת התכוונת לזה, אבל הסיפור האישי של נדב יאיר משקף בצורה די עגומה את המצב כאן..., בפעם האחרונה ששמעתי עליו הסתבר שאומנות ההישרדות בג'ונגלים לא עזרה לו לשרוד את הבירוקרטיה בישראל ואת משרד הבטחון...

azora
25-10-10, 15:34
לא יודע אם באמת התכוונת לזה, אבל הסיפור האישי של נדב יאיר משקף בצורה די עגומה את המצב כאן..., בפעם האחרונה ששמעתי עליו הסתבר שאומנות ההישרדות בג'ונגלים לא עזרה לו לשרוד את הבירוקרטיה בישראל ואת משרד הבטחון...

רציני? פעם אחרונה שדיברתי איתו הייתה לפני 5 שנים בערך, כשהוא עוד היה ראש אגף שדאות בצה"ל. אחד האנשים שמדינת ישראל צריכה להגיד שלוש פעמים ביום תודה לאלוהים על זה שהוא בצד שלה...

ניר ל
25-10-10, 17:18
שדאות מקצוע מכובד, אגף עדיין לא הקימו לכבודו בצה"ל ...
הבחור היה רמ"ד שדאות בביסלמ"ח ובפועל מדריך הישרדות הסוואה ואומנויות לחימה, לא איש קבע אפילו, סיפור חיים מעניין, עשו עליו כתבה בטלויזיה לפני לא הרבה זמן - תובע את הצבא שלא שילם לו משכורות וישן ברחוב. מקווה שהסתדר מאז.

azora
25-10-10, 17:41
שדאות מקצוע מכובד, אגף עדיין לא הקימו לכבודו בצה"ל ...
הבחור היה רמ"ד שדאות בביסלמ"ח ובפועל מדריך הישרדות הסוואה ואומנויות לחימה, לא איש קבע אפילו, סיפור חיים מעניין, עשו עליו כתבה בטלויזיה לפני לא הרבה זמן - תובע את הצבא שלא שילם לו משכורות וישן ברחוב. מקווה שהסתדר מאז.

מאוד מוזר לי מה שאתה אומר, בזמנו כשדיברתי איתו הוא גר בגימזו יחד עם הילדים (או לפחות זה מה שהוא אמר..)
(כד"א רק בשביל תיקון הטעות, הוא לא הדריך בעיקר הישרדות והסוואה, אלא חדר"ש).

לא מעט יחידות, והרבה מאוד חיילים חייבים לו המון (וקרוב לוודאי את החיים שלהם בחלק מהמקרים). לי לפחות,עוד לא יצא לפגוש מישהו ברמה ו/או עם הידע שלו, ופגשתי דיי הרבה...
חבל שאדם בעל שיעור קומה כשלו מגיע למצב שתיארת לעיל. במידה וזה נכון, זה רק מעיד משהו על המדינה המעוותת שלנו.

ד ו ר ו ן
25-10-10, 22:07
א - מבחינת המדינה מדובר למעשה בהודאה בכישלון.
ההודאה בכשלון כבר קיימת- קוראים לה "חוק דרומי", ששינה משמעותית את יכולתהתגובה שלך בבית.
מצד שני הוא הודאה שהמערכת לא מסוגלת להרתיע פושעים וצריך/כדאי לתת לאזרח כלים להתמודד בעצמו.

אחרי הכלת החוק היו מספר מקרים שאזרחים פתחו באש על גנבים, כולל נהג מונית שירה בשודדים בגב(!), שניסו לשדוד לו את המונית, הירי לפי החדשות והראיון שנתן האיש היה בשלב שהם ניסו לברוח מהמונית, ועדיין- שוחרר ללא הליכים (לפחות לפי הכתבה.

ניר ל
26-10-10, 00:06
ירי על גנבים ושודדים לא יחסל את תופעת הגניבות והשודים, כי הוא לא יחזיר אף עבריין בתשובה.
מי שפרנסתו על גניבות ושוד ימשיך לעשות את זה, רק יסלים את האלימות ויגיע מוכן יותר ועצבני יותר על ההדק - עיין ערך ארה"ב.
מצד אחד מגנים את זה ששוטר שירה בגנב רכב נענש ושזה אבסורד ששוטר צריך לחשוש ממעצר גנבים, מצד שני שלושת רבעי הדיונים כאן מדברים על סטימות של השוטרים במשטרת ישראל - אז אתם באמת רוצים לתת יותר כוח לחומר האנושי הירוד הזה ? ברור שב 99% מהמקרים הוא ישמש לרעה מול אזרחים תמימים.
הפתרון האמת די פשוט - להחמיר את הענישה, אני לא יודע אם ע"י שינוי השיטה לעונשי מינימום במקום מקסימום - מה שיביא לענישה חמורה יותר גם של חפים מפשע (אנשים שהמשטרה תפרה להם תיק ולא היה להם כסף לעו"ד טוב), או ע"י שינוי הנורמות ולחץ על השופטים להחמיר.
ברור שגנב שמסתכן בישיבה של 10 שנים בכלא על עבירה חוזרת בסבירות גבוהה, יוותר על גניבה של רכב ב 5000 ש"ח ויסתכן רק בשביל משהו הרבה יותר שווה. הפשע כיום משתלם ללא צל של ספק.

tzagi
26-10-10, 00:16
מי שפרנסתו על גניבות ושוד ימשיך לעשות את זה, רק יסלים את האלימות ויגיע מוכן יותר ועצבני יותר על ההדק - עיין ערך ארה"ב.

אתה מאמין למה שאתה כותב?
ואולי יעבוד ככה אצלכם או לא, אבל להשתמש בארה'ב כדוגמה למה שכתבת שגוי לחלוטין. העובדות שונות לגמרה.
יצר האנוש הוא לשאול את עצמו אם הסיכוי למות שוה את הגנבה של מוצר X, ולכן השיטה עובדת.

ניר ל
26-10-10, 09:27
ג'ו,
נרקומנים לא מתעסקים בלחשב הסתברויות, גם לא שהידים\
בארה"ב שוטר שעוצר אותך על עבירת תנועה חושש לחייו ולעיתים מכוון אליך נשק דרוך.
ממש לא מתאים לי להגיע למצב הזה בישראל עם שוטרים כמו "יוסף נעים" בצד ההדק.

דרור ברלי
26-10-10, 12:33
ירי על גנבים ושודדים לא יחסל את תופעת הגניבות והשודים, כי הוא לא יחזיר אף עבריין בתשובה.

לא רוצה להחזיר אותם בתשובה ולא לשקם אותם.
רוצה אותם מתים בלי שאלות. וכמה שיותר מהם.

יקיר גרין
26-10-10, 14:11
ג'ו,
נרקומנים לא מתעסקים בלחשב הסתברויות, גם לא שהידים\
בארה"ב שוטר שעוצר אותך על עבירת תנועה חושש לחייו ולעיתים מכוון אליך נשק דרוך.
ממש לא מתאים לי להגיע למצב הזה בישראל עם שוטרים כמו "יוסף נעים" בצד ההדק.

ניר, לא יודע מאיפה אתה שואב את ה"עובדות" שלך לגבי ארה"ב, גרתי שם כמעט שנתיים, נעצרתי 3 פעמים לביקורת ע"י שוטרים, בשום שלב לא חשתי שהם מפחדים, או מאויימים ובוודאי לא חשתי מאויים ע"י השוטרים ...
ג'ו, לך יש יותר פז"מ שם, מה אתה אומר?

azora
26-10-10, 16:14
מאוד מוזר לי מה שאתה אומר, בזמנו כשדיברתי איתו הוא גר בגימזו יחד עם הילדים (או לפחות זה מה שהוא אמר..)
(כד"א רק בשביל תיקון הטעות, הוא לא הדריך בעיקר הישרדות והסוואה, אלא חדר"ש).

לא מעט יחידות, והרבה מאוד חיילים חייבים לו המון (וקרוב לוודאי את החיים שלהם בחלק מהמקרים). לי לפחות,עוד לא יצא לפגוש מישהו ברמה ו/או עם הידע שלו, ופגשתי דיי הרבה...
חבל שאדם בעל שיעור קומה כשלו מגיע למצב שתיארת לעיל. במידה וזה נכון, זה רק מעיד משהו על המדינה המעוותת שלנו.

עדכון, אם זה מעניין מישהו.

בעקבות התכתובת לעיל הרגשתי צורך עז להתקשר אליו ולברר מה שלומו.

הוא באמת עבר מספר שנים קשות, היום הוא כבר הרבה יותר בסדר, בשולם עם הצבא ועדיין מעביר הדרכות.

tzagi
26-10-10, 16:39
ניר, לא יודע מאיפה אתה שואב את ה"עובדות" שלך לגבי ארה"ב, גרתי שם כמעט שנתיים, נעצרתי 3 פעמים לביקורת ע"י שוטרים, בשום שלב לא חשתי שהם מפחדים, או מאויימים ובוודאי לא חשתי מאויים ע"י השוטרים ...
ג'ו, לך יש יותר פז"מ שם, מה אתה אומר?

ניר, כמו רוב תושבי העולם שלא חיים בארה'ב מקבלים את ה"דעות" שלהם מהחדשות וסרטים,
וכמובן, זה מרוחק מהמציאות כמו אסקימוסים מאפריקה
על אותו קנה מידה, אדם שמעולם לא ביקר בישראל יחשוב שמטענים מתפוצצים שם 40 פעם ליום ורוצחים ילדים פלסטינאים בסיטונאות.

ניר, מה שאתה רואה בחדשות זה MAN BITES DOG
ולכן זה בחדשות, אם זה היה הנורמה, כמובן שזה לא היה מעניין ולא היה מוכר פרסום

לא נשמע לך מוזר שכול אחד שגר-או גר בעבר בארה'ב וראה איך זה מתנהל במציאות לא מסכים עם הדעה שלך? חומר למחשבה.

sku.37914
15-05-16, 04:33
סליחה על ההקפצה, אבל לא מצאתי ברשת הרבה התייחסויות לסיפור הזה. מישהו יודע אם היו אירועים כאלה בתקופה האחרונה?

ניר ל
17-05-16, 14:03
למה סליחה ? תודה על ההקפצה ! היה משעשע להיזכר בזה.
מה שהשתנה זה שהמצב החמיר, הבדואים שודדים בשביל לשדוד ( לא תמצא איזכורים כי כמו שג׳ו ציין על האירועים בארה״ב, מה ששיגרתי לא מעניין ולא מקבל חשיפה תקשורתית), ה״פלשתינאים״ דוקרים ויורים בשביל להרוג ולאזרחי ישראל משרתי המילואים ניתנה אפשרות לשאת אקדח.

דרור ברלי
17-05-16, 20:46
לאזרחי ישראל משרתי המילואים ניתנה אפשרות לשאת אקדח.

תרחיב בבקשה?... השתנו דברים?....

ד ו ר ו ן
17-05-16, 21:12
מה שהשתנה זה שהמצב החמיר, הבדואים שודדים בשביל לשדוד .
הסבר, נמק ותן דוגמאות..

אחרת זו אמירה מאאד בעייתית לצאת בהכרזה שיש בעיה כזו בדרום.

ישנו לא מזמן באזור רווי בדואים, וסמוך מידי לציר ראשי בשטח, שעברו בו הרבה רכבים לתוך הלילה.

חוץ מלבקש סיוע בניפוח גלגלים לפג׳רו (התלוננו שמישהו הוריד את הצינור אויר בתחנת דלק.. צרות משותפות..), לא הראו שום התעניינות בנו.
הציוד היה פרוש בלילה בלי שום קיפול מיוחד, כמו תמיד.
הכל היה במקומו בבוקר.
לא הפריעו ולא שום דבר.

מידבר
17-05-16, 21:21
+1. זה מה שקורה כאשר מדברים על הבדואים. כאשר מורידים את ה' הידיעה זה הופך פחות כללי ולכן, יותר מדוייק. ד"א, עברתי על הדיון הישן. הם הפסיקו לנדוד מאז...;)

-->