PDA

צפייה בגרסה מלאה : סטרטר לא מסתובב .... פוראנר

liorbn
22-10-10, 23:30
שלום חברים.

הראנר הקשיש שלי מסרב להניע, בהתנעה הסטרטר נוקש וכנראה קופץ לתוך גלגל התנופה, אבל לא מסתובב, המצבר בוודאות תקין ומלא.

לפני כשנה הייתה לי תופעה דומה וחיזקתי את המגע של הכבל העבה בכניסה לסטרטר, והתופעה, שהייתה לסירוגין, נעלמה, הפעם שום דבר לא עוזר, עברתי על כל המגעים, ניקיתי, חיזקתי, אבל הסטררטר מסרב להסתובב.

האם התופעה מוכרת ? איך מפרקים סטרטר בפוראנר ? (קבור עמוק מתחת לראשים ומעל המתלה) ומי מטפל בזה ?

תודה

ליאור

חנן-ג'יפולוג
23-10-10, 06:36
התופעה מוכרת בסטרטרים האלה. סיכוי טוב שמדובר בשחיקה של מגעי הנחושת בתוך הסולנואיד שצמוד לסטרטר (הבנדיקס). כן, ניתן לקנות אותם בנפרד, ויתכן שמספיק רק ליטוש שלהם, של שני אלו שבגוף הסולנואיד ועוד אחד עגול על הטובלן, פלוס ניקוי יסודי של כל חלקי הסטרטר, בדגש על הטובלן שבסולנואיד והגוף שבתוכו הוא מתנייד. בדוק גם את מצב הפחמים ונקה\לטש בעדינות את הקולקטור.

היה לי מגוון של תופעות בסטרטר עד שלפני כשנה הוא עבר ניקוי וטיפול יסודי ללא הח' שום רכיב. מאז הוא עובד באופן מושלם.

בהיילקס הגישה לא נוחה לאחד הברגים וסביר שבפורראנר היא עוד יותר לא נוחה. אני לא מכיר את הפורראנר אבל ייתכן ששווה להוריד כמה ס"מ את גשר הגיר בכדי לתת גישה נוחה יותר לבורג העליון ע"י בוקסה ומאריך ארוך מאוד.

-->