PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש תאת עזרתכם הדחופה - ויטרה מול טרנו

שי אורח
14-10-04, 22:56
שלום לכולם,
אחרי שננעלתי על הויטרה מודל 96 (יכולות כביש ושטח טובות לסטודנט עירוני שרוצה לטייל) גיליתי להפתעתי שטווח המחירים של ניסן טרנו במודל 96' דומה פחות או יותר (אני מעדיף קצר ואוטומטי - אבל התיבה פחות חשובה). הניסן, לפחות עושה רושם של רכב גדול ונוח בהרבה. אין לי מושג לגבי יכולות שטח אבל אני מניח שהן סבירות למרבית טיולי השטח ברמה עד בינונית.
אני מודע לחוו"ד המצויינת שיש לויטרה ולפי המחירים אני מבין שיש לה גם שוק לא רע בכלל, אבל אני לא עושה כאן טעות?

תודה.

שי

נ.ב. - למה דחוף? מחר ב 08:15 אני בבדיקה אחרונה לפני קניית הויטרה.

אלון_ק
15-10-04, 02:36
את הטראנו אני ממש לא מכיר, אבל אני יודע לומר לך שלויטארה יש שוק שיפורים גדול שרק גדל מדי יום (וימשיך במגמה הזו), מה שלטארנו אין. השיפורים של הויטארה זולים יותר, הפוטנציאל שלה כרכב שטח גדול יותר כתוצאה מכך.

בקיצור, הטראנו זה הרבה יותר כביש מהויטארה. זה צריך להיות הקו המנחה שלך, גם אם בתצורה סטנדרטית היכולות של שני הרכבים דומות (עם יתרון לטראנו דווקא, לדעתי - בסיס סרנים ומידת צמיגים גדולים יותר). עכשיו נותר לך להחליט איזה מהשניים אתה מעדיף.

barak4*4
15-10-04, 11:58
לאחר שהיה בבעלותי טראנו כשנתיים (מודל 97 דיזל ידני קצר 125 כ"ס)אני יכול רק לסתור את דבריו של נקסוס.
אמנם אתה מדבר על הדגם עם 100 כ"ס (עד 96 כולל), אבל סה"כ זה אותו דגם.(בהנחה שאנחנו מדברים על הדיזל ולא על הבנזין). לבנזין נשאר אותו המנוע במעבר לדגם של 97, כך שזה ממש לא משנה.
שיפורים לניסאן לא חסרים כלל, כל מה שתרצה קיים, המגבלה היחידה היא התקציב (וכאן שיפורי הוויטארה אכן זולים יותר).
הניסאו מרווח יותר, גדול יותר, מפנק יותר ובכלל יותר "אוטו" מהוויטארה.
לשניהם יכולות שטח לא רעות בכלל. אם אתה לא מתכוון להשקיע בשיפורים, אז תדע שהניסאן מגיע עם דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה, שזה שיפור לא רע בכלל.
הוויטארה יותר קלה וזריזה, במיוחד בחול.
אבל, וכאו מגיע אבל גדול מאוד, עליות האחזקה של הטראנו יקרות מאוד :cry:
כל חלק עולה את משקלו בזהב. :cry:
דגם הבזין קצת יותר זול לאחזקה, אבל עדיין יקר.
אם משום מה תחליט לטפל במוסך של ניסן, בכלל תיכנס להוצאות מטורפות.
בסיכומו של עניין, אם אין לך הרבה כסף, לך על הוויטארה. היא יותר זולה לאחזקה, יותר חסכונית בדלק ויותר כיפית כ"ג'יפ".

ארז
15-10-04, 12:06
אני הייתי הולך על טראנו דיזל(אל תקח בנזין), אפשר להגביה, אפשר לשים צמיגי 31" ,אפשר לנעול אחורה, למגן וזה בהחלט מספיק לרוב המוחלט של המסלולים בארץ.

יוני5
16-10-04, 10:08
נהגתי הרבה על ויטרה במסגרת סיורי קו 400 וכמו כן היה לי טראנו 3 שנים.
מכיוון שהטראנו היה חדש לחלוטין ולא היו לו תקלות (למעט 1 קטנה) והויטרות גם היו חדשות וגם התיקונים לא היו על חשבוני אז אני לא יודע לגבי עלויות.
אתה צריך להגדיר בנזין או דיזל בטראנו. אם אתה צריך דיזל אין לך ברירה - אתה הולך על טראנו, פשוט אין ויטרות דיזל למיטב ידיעתי. קח בחשבון שבשנים הללו זה מנוע הדיזל הישן והוא חלש.
אם בנזין אז שתי האופציות טובות. השיפורים לויטרה יותר זמינים וזולים.
מבחינת קיטים של מתלים, אופציה לנעילות אוטומטיות וגם צריכת הדלק, הויטרה טובה יותר.

יוני5

barak4*4
16-10-04, 18:14
יוני, יש וויטארה דיזל. היא הגיע במודלים היותר חדשים ונקראת "גראנד וויטארה".
רכב נחמד, אבל קצת כבד.

יוני5
16-10-04, 23:57
ברק תודה. למדתי משהו חדש.

בכל מקרה, בשנים ששי מדבר עליהן היתה ויטרה דיזל?
יוני5

Saar
17-10-04, 09:28
גרנד ויטרה הגיעה ממודל 99 והיא רכב שונה מהויטרה הישנה.
מכוונת לכביש, חלשה יותר בשטח (משקל, ניתן להרכיב צמיגים קטנים מבויטרה הישנה - 235)

סער.

osi90
09-03-06, 09:53
חבר קרוב נמצא כעת בצומת הדרכים הזו.

מתלבט בין ויטרה לטרנו.
כמעט כל נסיעותיו בכביש, אבל הוא אוהב שטח ועבירויות.
מתעקש על דיזל.
מתעקש על קצר.

מה עדיף ויטרה או טרנו?
האם יש ויטרה 3 דלתות דיזל?

תודה למשיבים.
אוסי.

אלון_ק
09-03-06, 13:08
דיזל קצר לעבירות? אני יכול לחשוב רק על רכב אחד - דיפנדר 90.

osi90
09-03-06, 15:21
דיזל קצר לעבירות? אני יכול לחשוב רק על רכב אחד - דיפנדר 90.

הוא לא ביקש טרקטור, הוא ביקש ג'יפ ;-).
כלי רכב נוסף שעונה להגדרה שלך הוא טרקטור ג'ון דיר.....

ברצינות עכשיו,
הוא מחפש רכב נוח אמין ופרייבט ככל הניתן, שעדיין לא מפחד מאתגרי שטח.
2 הדיזלים שעלו לי ולו לראש היו הוויטרה והטרנו.
הוא לא רוצה לנדרובר.

גיא
10-03-06, 10:52
פג'רו קצר דיזל ידנו ו/או אוטומטי

מהדגם שלפני הקינג.

יש עם נעילה אחורית מקורית.
נוח למדי
זריז למדי ..

שמועות על אמין למדי

יש לי חבר שיש לו כזה כבר 6 שנים. לא הוציא עליו חצי ממה שהוצאתי על הדיסקו ...

אלון_ק
10-03-06, 19:35
אם הוא חובב עבירויות, לא זה ולא זה אינם רכבים עבירים. גם ה90 לא ממש, בסיס הסרנים קצר מדי, אבל הוא לפחות מציג נתון בסיסי סביר - צמיג 33 כסטנדרט בלי שום בעיה, מנוע שמספק את הסחורה בשטח טכני ונוחות ששני האחרים לא מתחרים איתה (אם אתה לא הנהג... וגם זה ניתן לשיפור).
הTD5ים מתנהגים מאוד מאוד יפה על הכביש; הם ממש לא עגלות כמו הTDI300, אם כי אני אוהב את ה 300 וה200 יותר משום המומנט העדיף. תנוחת הישיבה היא הבעיה האחורנה הניצבת בפני הרכב הזה והיא ניתנת לפתרון סביר בהחלט.
שוק שיפורים... יקר יותר משני הקודמים אבל מסוגל לתת לך מה שתרצה, כולל צמיגי 35 עם 2 נעילות ומערכת מתלים אדירה, משהו שלעולם לא יהיה לאף אחד משני האפשרויות האחרות.

סע על אחד, אחרי זה תחליט. הויטארה והטראנו, כמו גם הפאחרו ושאר רכבי הקטגוריה הם רכבים עירוניים, עם דגש על כל מה שתרצה חוץ מ... שטח.
עכשיו זו כבר שאלה של כמה הוא רוצה משהו עירוני וכמה הוא מפחד מל"ר. לגיטימי להחליט שלא רוצים, אבל טיעונים כמו "התנהגות של טרקטור" או "עגלה" הם נחלת העבר.

גיא
10-03-06, 20:55
אלון,

אני לא משוכנע שהרכב המאונן הוא ממש ממש רכב עירוני.
זה נכון שהוא לא משאית כמו ה110 אבל בכל זאת יש נעילה אחורית ויש נוחות נסיעה סבירה בהחלט.
ולמרות שהוא לא יהיה הבחירה שלי אף פעם ואני מניח שגם לא שלך.... עדיין לא עושה אותו פראייר...

לא כולם נועדו לטפס את נחמל לארוחת בוקר...

זכור לי אישית איזה פעם שצפינו בגילי מנסה להרוס פאחרו בנזין קצר בחורשן במקומות שאני לא הייתי מנסה אפילו עם הטנדר.

-->