PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין בג'יפ קצר למתחילים

asiko
25-10-10, 12:16
שלום לכולם,
כבר חודש ימים אני מחפש ג'יפ קצר ואני מרגיש מבולבל לחלוטין!!!
בגדול אני מחפש גיפ קצר חסכוני מבחינת טיפולים, דלק וביטוח. בטווח מחירים 30-40k, מתכוון ליסוע בעיקר בכביש בשילוב של 2-3 נסיעות שטח.
חשבתי בהתחלה על קאיה ספורטז שנת 97-2000. חסכוני מבחינת ביטוחים וטיפולים אבל הבנתי שהוא שתיין, אשמח עם תגיבו לגבי הכלי.
אח"כ חשבתי על טיוטה ראב 4, אין לי מושג לגבי הכלי הזה..
וכמובן יש את גרנד ויטרה שזה כלי נהדר אבל לא יקר מידי מבחינת עלויות?
ויש את שלושת המופלאים - טרנו , פגרו וטרופר שהם כלים מצויינים לשטח אבל הביטוחים יקרים (מה המחירים ד"א?) והטיפולים יקרים גם כן.
בקיצור הבנתי שהאתר הזה מצויין ואודה לכם אם תוכלו "לסדר לי את הראש קצת" ולכוון אותי לכלי שמתאים לי ביותר.
תודה מראש
אסי:)

דרור ברלי
25-10-10, 12:26
כמה אנשים במשפחה?

אם אתה לבד/זוג, אתה רוצה וצריך ג'ימני.

sapog
25-10-10, 12:27
רכב שמתיישב לך כמו כפפה זה הג'ימני.

עומד בתקציב וזול לאחזקה.
אבל - הוא לא מיועד ליותר מאשר זוג.

asiko
25-10-10, 12:31
כמה אנשים במשפחה?

אם אתה לבד/זוג, אתה רוצה וצריך ג'ימני.

אכן אנחנו זוג. מה לגבי קאיה ספורטז?

דרור ברלי
25-10-10, 12:47
ספורטאז' יופי של אוטו, אבל כמו שאתה אמרת - צריכת הדלק גבוהה יותר וזה מטריד אותך.
ספורטאז' קצר-ברזנט ידני יכול להתאים גם, אבל די נדיר בארץ ועדיין צורך יותר דלק מהג'ימני.

asiko
25-10-10, 13:06
ספורטאז' יופי של אוטו, אבל כמו שאתה אמרת - צריכת הדלק גבוהה יותר וזה מטריד אותך.
ספורטאז' קצר-ברזנט ידני יכול להתאים גם, אבל די נדיר בארץ ועדיין צורך יותר דלק מהג'ימני.
סבבה תודה!

מה לגבי שאר הכלים שהזכרתי? (ראב 4 , טרופר, טרנו , פגרו) מפחיד אותי שהג'ימני קטן מידי , נפח מנוע1300..
תודה

nadler
25-10-10, 22:16
ראב 4 (ותקנו אותי אם אני טועה) הוא ללא הילוכי כוח ולכן מוגבל מאוד בשטח.
טרופר, טרנו ופג'רו לכל אחד יתרונות וחסרונות אך המכנה המשותף של כולם - צריכת דלק 5-7 ק"מ לליטר.
גימיני הוא בחירה מצויינת עם אתה יכול להדחס בו. זול לתחזוקה, נוח בשטח ובכביש וצריכת דלק ללא מתחרים.
ספורטג' - נחמד, לחבר שלי יש מודל 97 כבר שלוש שנים והוא משמש אותו כרכב יחיד במשפחה. הוא מצליח להפיק ממנו צריכת דלק של בערך 8 ק"מ לליטר. החיסרון הבולט שלו שהוא מכוער (לטעמי).
אולי ויטרה - רעיון לא רע בכלל. תעשה חיפוש באתר תמצא המון מידע על ויטרה, רכב אמין, נוח, נפוץ...
ורעיון נוסף (אבל אני משוחד) - אופל פרונטרה. הגודל בערך כמו ויטרה, צריכת דלק 8.5 ק"מ לליטר (בנסיעות משולבות עיר ובין עירוני) ועד 10 בבין עירוני, נוח ומשרת אותי בנאמנות כבר שלוש שנים. הבעיה המרכזית שלו שהוא נדיר בארץ ולכן צריך סבלנות ולפעמים התרוצצויות עם חלקי חילוף. ועוד לא ראיתה את המחיר (הנמוך יחסית בגלל הנדירות). מבחינת מראה, לא להשוות לקיאה.

asiko
26-10-10, 00:03
תודה רבה לכולם על העזרה!!
אני חושב שאני יתחיל לחפש ג'ימני ובמקביל גם גרנד ויטרה. הביטוח שלהם הוא בעלות של פרייבט או בעלות של גיפ? יש לג'ימני הילוכי כח? איך הוא בשטח?
תודה:cool:

sapog
26-10-10, 00:10
פרייבט. כן. חיה רעה.

asiko
26-10-10, 00:16
שיכנעת אותי.. תודה לכולם על העזרה
אסי

סופת המדבר
26-10-10, 07:47
כרגע אני עם סופה (אני לא בא לשכנע אותך על סופה כמובן חח)
אבל שיש תקלות רציניות שהג'יפ עומד אני יוצא לטייל עם הגימני של אמא שלי
אני רוצה להגיד לך שאני נהנה מכל רגע הגיפ קטן יחסית וזה גם + גדול
הוא מאוד מפתיע בשטח אתה תהנה מכל רגע לא תצטער

נ.ב אם אתה מעוניין יש לי ידידה מהמושב שמוכרת כרגע גימני ידני שנת 99. נראה לי שהוא יד 2
הגיפ שמור מאוד לא משופר ב3-4 שנים האחרונות הוא רק אצלה וכמובן שהיא לא ראתה איתו שטח
וגם ביד הקודמת הוא לא ראה טיפה שטח אני יודע רק שהמחירון 27 ושהיא רוצה 29
(יותר נכון אבא שלה מבקש בישבילה 29 כי הוא אחרי איזה טיפול וצמיגים חדשים)

asiko
26-10-10, 14:19
כרגע אני עם סופה (אני לא בא לשכנע אותך על סופה כמובן חח)
אבל שיש תקלות רציניות שהג'יפ עומד אני יוצא לטייל עם הגימני של אמא שלי
אני רוצה להגיד לך שאני נהנה מכל רגע הגיפ קטן יחסית וזה גם + גדול
הוא מאוד מפתיע בשטח אתה תהנה מכל רגע לא תצטער

נ.ב אם אתה מעוניין יש לי ידידה מהמושב שמוכרת כרגע גימני ידני שנת 99. נראה לי שהוא יד 2
הגיפ שמור מאוד לא משופר ב3-4 שנים האחרונות הוא רק אצלה וכמובן שהיא לא ראתה איתו שטח
וגם ביד הקודמת הוא לא ראה טיפה שטח אני יודע רק שהמחירון 27 ושהיא רוצה 29
(יותר נכון אבא שלה מבקש בישבילה 29 כי הוא אחרי איזה טיפול וצמיגים חדשים)

היי סופת המדבר
אודה לך מאוד עם תעביר לי את הפרטים של הידידה שלך(שם, כתובת וטלפון)
תודה

-->