PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול טיול בנגב

itaysa
25-10-10, 18:55
הייתי שמח לקבל חוות דעת על המסלול המתוכנן.

מדובר בשישי שבת, כרגע שני רכבים: פראדו והיילקס סטנדרטיים.

יום ראשון : כביש 40, נחל פארן, נחל שזר, נחל מעזר - לינה באחד מחניוני הלילה בנחל מעזר.

יום שני: בארות עודד, נחל ערוד, נחל אלות וצפונה הבייתה.

אם יש למישהו הערכת זמנים, המלצות, ניסיון עם קטעים בעיתיים וכו' אשמח לשמוע

asafk
25-10-10, 21:06
ככה זה נראה ב 2005:

http://jeepolog.com/112.html

אסף.

נעם1
25-10-10, 22:32
נחל אלות וצפונה הביתה?
נחל אלות הוא ציר איטי לתנועה. לא קשה, פשוט איטי.
צפונה מנחל אלות זה נחל חרשה שהפך איטי עד מאד מאז השיטפון בינואר, השביל נסע בשיטפון וצריך לגשש את הדרך. עד מאגורת חרשה זה סביר אבל צפונה משם זה הופך לסוג של סיוט. אפשר לחתוך לנחל סרפד אבל איני יודע מה מצבו היום.
צפונה לכביש מהר חריף לבה"ד 1, נחל אלות-חרשה ונחל עקרב דורשים יום מלא כך גם נחל יתר. את נחל נצנה עשיתי במאי האחרון בחצי יום.
לטעמי, היום השני ארוך מדי בטח עם שעון החורף.

איללכא...ותהנה.

itaysa
25-10-10, 22:51
התוכנית היא לחתוך לכביש בהתאם לזמן

נעם1
25-10-10, 23:05
התוכנית היא לחתוך לכביש בהתאם לזמן
אני מניח שלכביש 10.
אם אתה ממשיך בכחול מערבה לכביש 10, למיטב זכרוני יש שם שער נעול. צפונה משם יש יציאה מערבה בחניון לילה שבמאגורת חרשה, באזור גבעת ברנע ובנחל מתנן שמוציא אותך בצמוד למוצב חיוואי וליד מצפור קדש ברנע.
הצבא לא יאהב אותך אם תגיע לכביש 10 בחשכה ואני למדתי לא להרגיז אותם, בעיקר בגלל שאני משוטט בדיפנדר אדום והם זוכרים אותי כי הם לא ממש מחליפים גזרות שם.

תהנה, תכננת מסלול משובח.

שלמי
26-10-10, 10:19
צפונה מנחל אלות זה נחל חרשה שהפך איטי עד מאד מאז השיטפון בינואר, השביל נסע בשיטפון וצריך לגשש את הדרך. עד מאגורת חרשה זה סביר אבל צפונה משם זה הופך לסוג של סיוט.

המצב בנחל חורשה השתפר והוא כבר לא כזה נורא.
היינו מיד אחרי השטפונות, ואכן לא היה שביל אלא רצף בולדרים אחד ארוך.
אם זה סוג של סיוט או סוג של כיף - זה כבר עניין של טעם אישי...
היינו שוב לפני שבועיים, התוואי ברוב הנחל די ברור, פה ושם השביל קצת נעלם בריכוזי בולדרים רציניים, וצריך לחפש את הדרך אבל אין מה להשוות, נסעו שם הרבה ג'יפים מאז השטפונות, והמצב כיום די קרוב לסטנדרטי.
תהנו.

-->