PDA

צפייה בגרסה מלאה : רנגלר קצר חדש, ראיתי 5 דגמים, יצאתי מבולבל...

אילנגן
25-10-10, 23:33
שוקל קניית רנגלר קצר מיבוא אישי. ראיתי שמות של 5 דגמים .

1. רנגלר קצר.
2. רנגלר קצר ספורט אוט'
3. רנגלר קצר סהרה
4. רנגלר קצר אנלימיטד
5. רנגלר קצר רוביקון

קראתי קצת ברשת, פתוחים, סגורים, עם נעילה, בלי נעילה, ידני, אוטומט, אבל יצאתי מבולבל. מבקש את עזרתכם.
הם יש בדלים בין הדגמים או שאלו שמות שונים של אותו הרכב עם שינויים ?
אני מעוניין ברכב סגור, עם נעילה אחורית. (קדמית אני לא חייב), גלגלים רחבים 265 BF, 50/50 מרווח גחון חשוב לי מאוד, האם לכולם אותו מרווח גחון? האם אפשר לייבא רכב עם הגבהה? או שמומלץ להגביה ולמגן בארץ? או שהרכבים מגיעים במרווח גחון מספק?
ראיתי "עשרות" יזמי יבוא אישי, (באתר יד 2, וברשת) שמצעים רכבים משנת 2009 , 2010 שנסעו אתם בחו"ל ולמעשה הם משומשים. איך אפשר לדעת את מצבם? האם זו לא קניה של "חתול בשק" ? למה לא מייבאים רכבים עם 0 ק"מ?
האם יש פערים במחיר בין קניה בארץ ליבוא שמצדיק להתעסק ביבוא אישי ?
האם אני יכול לייבא לבד ללא מתווכים בארץ? מה לגבי אחריות?
האם אפשר לייבא רנגלר באיזה וריאציה שאני רוצה?
האם יש רנגלר עם מנוע דיזל בארה"ב שאפשר לייבא?

לסיכום – לפי התיאור הדרישות שנתתי, איזה דגם מתאים לי? ומה הדרך הכי זולה ובטוחה לקנות אותו?

תודה מראש למשיבים,
אילן

hadtomer
26-10-10, 08:21
יש בחור שעוסק ביבוא אישי, שמו יואל שקד. החברה נקראתDRIVING FIRST CLASS. בניגוד לרבים ולא הכי טובים שעוסקים ביבוא אישי, שכמו שאומרים "לא מומלץ להיתקל בהם בסמטה חשוכה", יואל הוא איש היי טק לשעבר וגם ג'יפאי מושבע. חפש את האתר שלו, אני משוכנע שהוא ישמח לסייע.
בנושא הגבהה, למרבה הצער משרד התחבורה פרסם לפני כחצי שנה עדכון של דרישות ליבוא אישי של רכבים, אשר כוללות התיחסות ספציפית לשדרוגים – כלומר "אסור". הרכב חייב להיות מקורי מהיצרן. מצד שני.......רנגלרים מוצעים בארה"ב עם ערכות מתלים של MOPAR, מקוריות מהחברה.....

דרור ברלי
26-10-10, 09:04
שוקל קניית רנגלר קצר מיבוא אישי. ראיתי שמות של 5 דגמים .

1. רנגלר קצר.
2. רנגלר קצר ספורט אוט'
3. רנגלר קצר סהרה
4. רנגלר קצר אנלימיטד אין דבר כזה. אנלימיטד זה ארוך. עוד שתי דלתות.
5. רנגלר קצר רוביקון

קראתי קצת ברשת, פתוחים, סגורים, עם נעילה, בלי נעילה, ידני, אוטומט, אבל יצאתי מבולבל. מבקש את עזרתכם.
הם יש בדלים בין הדגמים או שאלו שמות שונים של אותו הרכב עם שינויים ?
"ספורט", "X" ו"סהרה" הן רמות אבזור/גימור שונות של אותו ג'יפ בסיסי. המפרט הטכני משתנה בין שוק לשוק. "רוביקון" הוא דגם העל - משודרג מאוד מכנית - טרנספר חזק יותר, סרן קדמי גדול וחזק יותר, שתי נעילות, יחסי העברה קצרים ועוד.

אני מעוניין ברכב סגור, עם נעילה אחורית. (קדמית אני לא חייב), גלגלים רחבים 265 BF, 50/50 מרווח גחון חשוב לי מאוד, האם לכולם אותו מרווח גחון?
מערכת המתלים הבסיסית זהה בכולם. מרווח הגחו ןבפועל ייקבע על ידי קוטר הצמיגים. חשוב לך לקבל את הרכב עם הצמיגים במידה הגדולה ביותר שהיצרן מספק ומאשר.

האם אפשר לייבא רכב עם הגבהה? או שמומלץ להגביה ולמגן בארץ? או שהרכבים מגיעים במרווח גחון מספק?
"מרווח גחון מספק" זה עניין שכל אחד רואה בצורה שונה. יש בארץ סדנאות ומתקינים מקצועיים למערכות מתלים והגבהות של מיטב היצרנים בעולם.
רק קח בחשבון שמערכות מתלים מוגבהות מאוד פוגמות קשה מאוד בהתנהגות הג'יפ בכביש ויש גם בעיה עם החוק בישראל - מספיק שההגבהה "לא באה טוב בעין" לשוטר או בוחן, ואתה נכנס לסרט של הורדות מהכביש וטרטורים בטסטים.

ראיתי "עשרות" יזמי יבוא אישי, (באתר יד 2, וברשת) שמצעים רכבים משנת 2009 , 2010 שנסעו אתם בחו"ל ולמעשה הם משומשים. איך אפשר לדעת את מצבם? האם זו לא קניה של "חתול בשק" ? למה לא מייבאים רכבים עם 0 ק"מ?
אלה מכוניות כמעט חדשות. רובן נסעו מעט מאוד, יחסית ולפעמים יש כאלה שכמעט ולא נסעו בכלל. לא זוכר מה הסיבה אבל אין יבוא אישי לישראל של מכוניות חדשות לחלוטין מהיצרן. כאן חשוב מאוד לעבוד מול סוכנות יבוא אישי אמינה שתספק לך מידע אמין ואמיתי על כלי הרכב ומצבו האמיתי. כפי שנאמר, חלק מהסוכנויות הן באמת מפוקפקות משהו... וזה לא אני שאמרתי "עולם תחתון"...

האם יש פערים במחיר בין קניה בארץ ליבוא שמצדיק להתעסק ביבוא אישי ?

כן, הפערים גדולים מאוד. עשרות אלפי שקלים רבים. מצד שני מכיוון שהיבוא האישי הוא של רכב שכבר עבר יד אחת, ההשוואה האמיתית צריכה להיות לרכב משומש מיד ראשונה עם ק"מ זהה ולא לחדש מהיבואן - עדיין יהיה פער מחיר ו/או מיפרט לטובת יבוא אישי.
מעבר לזה, היבוא הרשמי לישראל מוגבל לדגם אחד בלבד (רנגלר "ספורט" בלבד, קצר או ארוך, למרות שהמיפרט הטכני שלו בישראל ממש טוב יחסית לכלי סטנדרטי - סרן אחורי דנה 44 עם נעילה, צמיגים 245, בקרת אחיזה, מייצב מתנתק) עם גיר אוטומטי בלבד. לא מביאים ידני ולא את הרוביקון. אם כבר אתה מתחיל עם יבוא אישי - זו ההזדמנות להביא רוביקון או גיר ידני שהוא עדיף בסדרי גודל בלתי נתפסים על האוטומטי.

האם אני יכול לייבא לבד ללא מתווכים בארץ? מה לגבי אחריות?
יש אחריות יצרן בינלאומית. מין הסתם לממש אותה זה עניין מסורבל יותר מאשר להפעיל אחריות של יבואן מקומי. בנוסף - כשאתה מביא ביבוא אישי אתה צריך לשלם כופר של כמה אלפי שקלים ליבואן הרשמי בארץ תמורת "אישור שירות" - מסמך מהיבואן שמאשר שהרכב יכול לקבל שירות במוסכיו בארץ.

האם אפשר לייבא רנגלר באיזה וריאציה שאני רוצה?
נראה לי שכן. כמו שציינתי - חשוב מאוד לקבל את הסרן האחורי האופציונלי (דנה 44), צמיגים גדולים, יחסי העברה מתאימים, גיר ידני, נעילה אחורית, בקרת אחיזה.
במיפרט האמריקאי הבסיסי שלו, הרנגלר JK הוא כלי די עלוב, וזה באנדרסטייטמנט - סרן אחורי חלש עם דיפ' פתוח, יחסי העברה מהירים לכביש, צמיגים פיצפונים 225, מרווח גחון של פרייבט... להמשיך? אתה ממש לא רוצה דבר כזה!... צריך לפקוח עשרים עיניים ולא להתפתות למחיר זול ולגלות שקיבלת רכב מוגבל.

האם יש רנגלר עם מנוע דיזל בארה"ב שאפשר לייבא? מנוע דיזל יש בדגם האירופי. לטעמי האישי הוא מנוע עדיף על הבנזין V6.

לסיכום – לפי התיאור הדרישות שנתתי, איזה דגם מתאים לי? ומה הדרך הכי זולה ובטוחה לקנות אותו?
הדגם שמתאים לך - עניין של העדפה אישית. אם יש תקציב - לך על רוביקון. בעולם אידיאלי אני הייתי לוקח רוביקון דיזל ידני ומתחיל לשדרג...

הכי זול ? ביבוא אישי. אתה יכול להביא דגמים ומפרטים שאין בישראל. מסתכן קצת בעניין מימוש אחריות ובכאב ראש קל עם התאמות קטנות לישראל כמו "גיור" מכשיר רדיו וכאלה, אבל הפער במחיר לא קטן וסביר להניח שמחפה על כל ההתרוצצויות.

הכי בטוח? כמובן שדרך היבואן בישראל. אתה משלם הרבה יותר ומקבל אוטו חדש. 0 ק"מ עם אחריות של היבואן. אבל אתה מוגבל בדגמים ובמפרט הטכני.

תודה מראש למשיבים,
אילן

תתחדש.

-->