PDA

צפייה בגרסה מלאה : איטום ארובת קמין במעבר דרך איסכורית.

עודד זנטון
27-10-10, 00:51
כאמור בכותרת,
הישתמשתי לצורך האיטום בסיליקון RTV (לאיטום ראש מנוע וכו').
הארובה עצמה עשויה נירוסטה.
משום מה, הסיליקון לא "ניתפס" על הנירוסטה ותמיד נוצר רווח בניהם.
צריך עיצה ליפני בו הגשמים בב"א.(במהרה בימינו, אמן, לאלא שאינם דוסים...).
אגב, החור באיסכורית גזור כמעט במדוייק לקוטר הארובה, אם זה משנה משהו..

תודה.

עודד

shmulikbg
27-10-10, 01:47
אהלן עודד.
פוליאוריטן מוקצף יתן לך פתרון לדעתי.
שפריץ קל סביב הארובה, הוא מתנפח ומקבל את הצורה.
בהצלחה.

itayhi
27-10-10, 02:16
פוליאריטן מוקצף בצרוף הטמפ' של הארובה זה לא חכם.
גם בשמש ישירה הוא לא מחזיק יותר משנתיים-שלוש

מנסיון, גם כן עם ארובת נירוסטה (אבל בגג רעפים, עם רעף פח מתאים)

איתי

עודד זנטון
27-10-10, 03:12
חשבתי על קצף יורדתי מזה בעיקר כי אני לא יודע כמה הוא דליק.
הסיפור אמור להחזיק מעמד בדיוק חורף אחד (סגרנו פרגולה לחורף...).
מה הפתרון אם כך?

אביעד פ.
27-10-10, 03:42
סתם מחשבה מטורפת שעלתה לי- מרק פחחים?
לא יודע אם זה יעבוד אבל מי שמכיר את החומר אולי יוכל לשפוך יותר אור.

sagisendler
27-10-10, 07:52
עודד שלום

אני לא זוכר בדיוק את שם החומר אבל יש חומר מיועד לאיטום גגות עם סיבי פיבר בתוכו, זו פחית בצבע ירוק צהוב.
צריך להיות בטמבוריות, אני אטמתי עם זה ארובה וזה עומד כבר כמה שנים, מדי שנה אני מחדש את האיטום (שכבה נוספת מלמעלה). ואין שום דליפות, ע"פ מה שכתוב על האריזה מתאים גם ליישום על חומרים רטובים, רק תעשה לעצמך טובה ותשתמש בכפפות חד פעמיות וקח בחשבון שכל הכלים שתשתמש בהם ילכו לזבל כי לנקות אותם לא תצליח.

שגיא

avi pilo
27-10-10, 08:02
הם נותנים תמיכה

http://www.itumen.co.il/site/forum.asp (http://www.itumen.co.il/site/forum.asp)<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

gilinash
27-10-10, 08:29
אני שפכתי פוליגג ומאז יש לי שקט
הארובה שלי מפח והגג בטון אבל נראה לי שלא תהיה לך בעיה

amirk
27-10-10, 10:14
אפשרות א - פח רעף.
אפשרות ב - יריעת זפת, (המשמשת לאיטום גגות שטוחים) חתיכה אחת שתדביק בעזרת חום לאיסכורית ותעלה 10 - 20 ס"מ על הארובה, גם על הארובה לחבר בחום.

huski360
27-10-10, 10:38
RTV לא יעמוד בטמ' כמו כן גם פוליאוריטן מוקצף, בקשר לזפת ומוצריה היא גם לא נראה לי עמידה בחום כלומר היא לא תישרף אבל היא גם לא תאטום.
מה שאולי יוכל לתת את המענה הפשוט והזול זה "אפוקסלינה"- פלסטלינה אפוקסית.

בהצלחה!!
תדהר.

amirk
27-10-10, 11:12
בקשר לזפת ומוצריה היא גם לא נראה לי עמידה בחום כלומר היא לא תישרף אבל היא גם לא תאטום.

מה שכתבתי מבוסס על נסיון בפועל ולא על "נראה לי".

אתה מוזמן לבוא להתרשם כיצד "זפת ומוצריה" אוטמים נהדר כניסה של ארובה לגג.

ח.שמואל
27-10-10, 11:59
סיכהפלקס. בסביבות 30 ש"ח בטמבוריות וכדו'. יישום פשוט בעזרת אקדח סיליקון, רק שהחומר צמיגי בהרבה.

מויש אברהמי
27-10-10, 12:20
סיכהפלקס. בסביבות 30 ש"ח בטמבוריות וכדו'. יישום פשוט בעזרת אקדח סיליקון, רק שהחומר צמיגי בהרבה.

סיכהפלקס ומקבילו סופר-7 חומרים מתקדמים ומצויינים, אולם עמידים במגבלות טמפרטורה של -5 ל+25 מעלות צלסיוס.
מויש

ronenlivny
27-10-10, 12:28
אם אתה אומר שהאיזכורית חתוכה כמעט בדיוק, אתה יכול לנסות חומר אטימה לאגזוזים (נהיה חזק כמו בטון אחרי יבוש).

gilinash
27-10-10, 13:50
אני אומר שוב אני שפכתי פוליגג וזה אטם לחלוטין את הנזילה זפת ימס חומר אגזוזים מתפורר אולי סיליקון ילך אבל מנסיון ארוך ומייגע שפוך פוליגג ושכח מהעניין

zagi
27-10-10, 17:50
בד"כ כלל משתמשים בזפת , אך השאלה אם זה איטום לאיסכורית רגילה או לפאנל מבודד ?

אם לאיסכורית ( או לגג בטון )- לוקחים חתיכת יריעת זפת גדולה יותר מהחור הגדול באיסכורית מניחים אותה על הארובה , מסמנים את ההיקף וחותכים אותו .
ממקמים את הארובה ,מורחים זפת חם על האיסכורית מסביב לחור ומשחילים את יריעת הזפת על הארובה עד לחור , מורחים שכבה נוספת של זפת על היריעה ועשרה ס"מ במעלה הארובה .

אם לפאנל מבודד - היות וזפת חם ימיס את הקלקר שנמצא בתוך הפאנל המבודד ולא יהיה טוב למטרה זו , צריך לעשות בפאנל חור לארובה מדוייק ככל האפשר למקם את הארובה ולמרכז אותה עם ספיסרים קטנים ולמלא בסיקהפלקס , לא ליישם על משטח רטוב/לח , לבדוק את מצב הסיקה אחת ל-4 שנים .

גילוי נאות - בחתימה ;).

נ.ב- פוליגג בחום מוציא גזים , לא יודע עד כמה גרוע ...

itt8
27-10-10, 18:46
פוליוריטן מוקצף זו אופציה גרועה מאוד ראשית בגלל החום הקצף פולט חומרים רעילים ביותר כמו ציאניד
האופציה שאני משתמש זה סיליקון של חברת "יעקובי" עמיד בחום עד 200 מעלות, ומחדש כל שנה עם שכבה חדשה

עודד זנטון
27-10-10, 18:56
מדובר באיסכורית רגילה.
נראה שאלך על זפת.
איך לעזזאל אני מוצא חתיכה של 30*30 ס"מ ??

kd2
27-10-10, 19:12
עודד, חסרים הרבה פרטים...

הארובה יוצאת מהאיסכורית "דוך" למעלה או שמדובר על חיבור צידי כלשהו (מאוזן או זוית כלשהיא) ?
האם מים שיורדים על האיסכורית הזאת מתנקזים במהירות או לא (שאלת המיליון דולר כשמדובר על איטום) ?

zagi
27-10-10, 22:27
מדובר באיסכורית רגילה.
נראה שאלך על זפת.
איך לעזזאל אני מוצא חתיכה של 30*30 ס"מ ??

תבוא תיקח ... אתה מוזמן להרים טל' לייעוץ .

נ.ב - ים , זה לא משנה , כשעושים איטום צריך שהוא יהיה טוב ולא משנה אם הוא אופקי או אנכי .

kd2
28-10-10, 05:39
בעיקרון אתה צודק,
אבל כשיש צורך לאטום כלי/גג עם ניקוז נהדר אז רמת האטימה הנדרשת יכולה להיות נמוכה יותר וזולה יותר.

אני אציע לעודד עוד כיוון חשיבה שעבד בשבילי באיטום ארובה -
רדיד אלומיניום (מקופל יפה וחלק לכמה שכבות שנדרש ) ובנדים.
לי היה סיפור של ארובה בשיא הגג - יצרתי חצאית מ"נייר כסף" שנתפסת ע"י חבק ענקי על הארובה ולא נדרשתי לכל מיני חומרי איטום (שספק אם עושים טוב לבריאות שלכם כשהם מגיעים לטמפ' גבוהות).
מחזיק כבר שנתיים.

בהצלחה

sagisendler
28-10-10, 07:42
לגבי אפוקסי פלסטלינה וסיליקון מיועד לחום, זה לא טוב לארובה של קמין מכיוון שאלו חומרים (אני מדבר על אלו שמיועדים לחום) שנהיים קשים מאוד וארובת קמין צריכה להיות גבוהה, הזעזועים שהרוח מעבירה לארובה גורמים להתפוררותם.
לא נעים לחזור מיום עבודה ארוך בחורף ולגלות את כל הבית מוצף ! (קרה לי פעמיים, פעם אחת עם אפוקסי פלסטלינה ופעם אחת עם סיליקון שמיועד לתנורים), לגבי הזפת נראה לי שאם הארובה שלך היא לא כפולה אז יש סיכוי טוב שהחום ימיס את הזפת והוא ינזל פנימה.
בערב אני אנסה למצוא את הפחית עם החומר שאני אטמתי ואני ארשום את שם החומר אבל אם תלך לטמבוריה ותבקש חומר אטימה לגגות אזבסט גם פיברגלס בפנים הם יידעו על מה מדובר.
(ולא אין בחור הזה אזבסט אבל יש נטייה להתמש בו לגגות כאלו מכיוון שהוא נתפס בקלות על כל דבר גם כשהוא רטוב או מלוכלך ושומר על גמישות מסויימת לאורך זמן).

שגיא

zagi
28-10-10, 20:58
לגבי הזפת נראה לי שאם הארובה שלך היא לא כפולה אז יש סיכוי טוב שהחום ימיס את הזפת והוא ינזל פנימה.
שגיא

טעות בידך , כדי להמיס אל הזפת צריך חום גבוהה מאוד .

אריה פאהן
28-10-10, 21:59
כל הפתרונות של חומרי איטום בין הפח לארובה לפעמים עובדים ולפעמים לא.
לפעמים זה מחזיק מס' שנים ואח"כ שוב תצטרך לטפל בזה.
אם אתה רוצה פתרון טוב וקבוע לאורך שנים, גש לחברת "מרזבית " בפ"ת, יש להם פתרונות מפח למטרות כאלה .

sagisendler
29-10-10, 08:48
zagi, אני לא מבין גדול בתחום לכן אמרתי לדעתי, אם אתה אומר ואתה עוסק בתחום אז אולי אתה יודע יותר טוב.

בכל מקרה החומר שאני אוטם איתו את הארובה הוא זה:

http://www.jacobi.co.il/products/seal/proseal/RoofFulling/%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%98.asp x

מנסיון, הוא אוטם מעולה, שומר על גמישות קלה כך שלא נוצרים סדקים, הפחית שלי היא קצת ישנה והיא בצבע ירוק אבל נראה לי שזה אותו חומר (השם זהה).

שגיא

עודד זנטון
30-10-10, 22:51
חברים, ספרי זפט לוקח?
כי פשוט הכי קל לי להשיג..

zagi
01-11-10, 00:28
חברים, ספרי זפט לוקח?
כי פשוט הכי קל לי להשיג..

לא תופס ...:|

kd2
01-11-10, 08:05
מנסיוני, כל מה שיש לו תזוזה מינימלית, וחשוף לשמש ומים - "ספריי זפת" לא מצליח לאטום אותו.

לדעתי יש כמה וכמה חומרים שיכולים לעבוד טוב ואף להחזיק שנים, הסוד פה הוא הכנה קפדנית של השטח לפני יישום חומר האיטום.

כמו שאמרתי - לדעתי הכיוון הוא "חצאית" , בטוח שיש פיתרונות מוכנים לזה, ואם לא, אפשר לקמבן משהו.

ניר.א
02-11-10, 23:27
לא מאד רחוק ממקום מגוריך -במושב נווה מבטח יש בחור שעיסוקו גגות ,מרזבים,ארובות וכ"ו
אני בטוח שיש לו פיתרון לבעיה .
אם תרצה דבר איתי 050-7404833 ואתן לך את הטלפון שלו

שימי בר
02-11-10, 23:58
גש לפחח שיעשה לך מעביר כמו שיש ברעפים זה נראה כמו t שהארובה עוברת דרכו .
תעשה קצת בטון מסביב ותמרח אח"כ פולי גג בסוף תאטום עם מסטיק לבן סביב הצינור והמעביר
בהצלחה

מלכי
03-11-10, 00:01
הפיתרון היעיל ביותר הוא כתר מפח שיולבש אם בורג כמו בנד של אגזוז סביב הארובה הכתר חייב להיות לפחות כפול מקוטר הארובה וגם אם ישאר מרווח קטן בינו לבין הגג לא יכנסו טיפות גשם.את מי הנגר מהצד השיפועי הגבוה של הגג ליד הכתר יש לנקז ע"י משולש מפח זוית אידאלי מתחת לכתר אבל גם צמוד יהיה מספיק טוב בצד הרלוונטי כך שהמים יגלשו מסביב הארובה ולמטה את המשולש תצמיד אם בורגי פח או ניטים. תחת למשולש לא יזיק כצאת פרמטקס כן ההוא מהפקונגים של המנוע.זה עובד בדוק.צריך שרטוט שלך הודעה בפרטי ותקבל בפקס השמח לעזור.

גלוי נאות הכותב קבלן בנין יומים וחצי ולא מתפרנס מיעוץ בכל דרך שהיא .

-->