PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושה המלצתכם בנוגע לאחזקת סיקס פתוח ברחבי באר שבע

אביעד_הלאלי
15-10-04, 21:54
אז ככה זה הסיפור,
אני מאוד רוצה לקנות סיקס כבר לפחות בשנה האחרונה ואחד השיקולים שבגללו עדיין לא קניתי הוא משום שאני גר בבאר שבע (ועוד אין לי חניה פרטית).

אני כל הזמן חושש שמא אקנה ויעלימו אותו בזריזות (כפי שרק הגנבים בבאר שבע יודעים לעשות).

התייעצתי עם מס' אנשים בנוגע למיגונים. אבל זה עדיין לא מניח את נפשי. זה רכב שאני מתכנן להחזיק והרבה, ואם ייגנב ברגע זה, יקח לי המון זמן להשקיע באחד נוסף (זה כסף שחסכתי במיוחד למטרה זו).

אשמח לשמוע את דעותיכם בנושא, ואם יש פה בעלי סיקסים מבאר שבע שיכולים להרגיע אותי מעט אשמח. אם לא כנראה שאוותר לעת עתה עד אשר אצליח להתארגן על חניה סגורה ונעולה איכשהו.

בתודה ובברכה,
אביעד

yanivcj
15-10-04, 22:48
תשמע, אני לא רוצה לדכא אותך, אבל גנבים מיקצועיים, גונבים היום רכבים לא פתוחים, שיש עליהם מיגונים ואזעקות ואיתורן ללא כל בעיה.
עוד שעבדתי במוסך פורד מזדה בת"א, היו מגיעות מכוניות אלי למחלקה, שהגנב כבר עשה הכל, רק שהפריעו לו ברגע האחרון, אתה רואה את המיקצועיות של העבודה, וזה ניראה כאילו הם עברו קורס או משהו כזה, כאילו זה מישהו שעבד בהתקנות ויודע בדיוק לאן לגשת ואיך לתת את המכה במקום הנכון.
לפני שלוש שבועות ניסו לגנוב לשותף שלי את הטנדר, כנראה היה מוזמן, הוא פשות תפס אותם בזמן מעשה והם ברחו, הוא חשב שבזה זה נגמר, אבל כמה ימים לאחר מכן שם ניסו שוב, אז הוא נאלץ לסגור את הרכב בחנייה הפרטית של ההורים שלו כאשר כלב רוטויילר שומר עליו ולנסוע לבית שלו בקטנוע במשך כבר שבועיים.
אני מכיר אנשים שגנבו להם רכבים מחנייה פרטית מקורה עם שער חשמלי, כאשר רכב אחר חסם אותו. הוא יצא לחול והשאיר את הבית בהשגחת ההורים, חנייה פנימית סגורה ומקורה כמו מחסן בבית, כאשר הרכב הראשון זה רכב פרטי והפנימי זה הג'יפ.
ובכל זאת גנבו את הג'יפ, המשטרה אומרת שכנראה הם באו עם משאית פרצו את הדלת, גררו את הרכב הראשון החוצה וגנבו את הג'יפ.
בקיצור זה לא משנה היכן אתה גר, הגנבים מגיעים לכל מקום. הרבה פעמים במשמרת של יח' הג'יפים ברעננה אני נתקל בתושבים מרהט שמחפשים פה מה לגנוב, או שיש להם מידע על רכב כזה או אחר שהם צריכים לגנוב כי הוא הוזמן, כמו הטנדר של השותף שלי.
המלצה אני לא יכול לתת לך, אחרי הכל זה כסף שלך, ואם החלטת לקנות ג'יפ, אז בהצלחה ואני מקווה שלא הבהלתי אותך יותר מדי, פשוט רציתי להגיד לך שרכבים ממוגנים יותר נגנבים בכל חלקי הארץ לא רק בבאר שבע.
יניב.

נץ לבן
15-10-04, 23:11
הבעיה עם ג'יפים ואזור הדרום מוכרת וכואבת, כל מי שמטייל בשיטחי הבדווים נתקל בג'יפים (בעיקר סופות) ללא סימני זיהוי שנעלמות כהרף עין ברגע שאתה רואה אותן.
קל מאוד לגנוב סיקס או סופה פתוח או סגור, לי אישית מותקנת בסיקס מערכת רדומה של פוינטר, כלומר ללא מיגון ללא אזעקה. אין להם סיבה לחפש מערכת כזו ולכן לא סביר שינתקו אותה. יש לי יותר סיכוי לאתר את הרכב אם יגנבו אותו.
נסה לבדוק מה הסטטיסטיקה של גנבת סיקסים באזור, לי אישית נראה כי הם מעדיפים סופות אבל אין בכך כל המלצה.

בהצלחה , נמרוד

six 4 life
15-10-04, 23:58
עצוב. פשוט עצוב.

הבנאדם רוצה לקנות סיקס, ומסתבר שבשביל להחזיק אחד כזה הוא צריך לעבור לגור במרכז קודם.... :cry: .

מדכא.

-ארז 8) -

yanivcj
16-10-04, 00:15
תשאל את מרק לוצקר, יש לו סיקס והוא גר בבאר שבע.
אתה יכול למצוא אותו בJEEPTRIP.
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Members&item=4387

UNIX
16-10-04, 09:10
עד היום לא היה לי שום מיגון על הרכב והיום
התקנתי קודנית ואזעקה משוכללת .
אתה יכול תמיד לקשור את הג'יפ לעמוד גדול עם שרשרת ומנעול רציניים, זה בטוח יעזור

haimmiri
16-10-04, 10:42
כמה עצות מאחד שגר בדרום והצליח לחווץ על בשרו שתי נסיויונות גניבה בפחות מ 6 שעות ( סובארו טנדר , וליאונה )

1. לפעמים הדברים הפשוטים עושים את ההבדל ניתוק חוט ועוד מיגונים ... ( לפעמים גם מתג מטומטם יכול לחסוך לך 20K-30K)
2. היות והיה לי עסק לאזעקות אני יכול לומר לך שהתראה זה הגורם הכי טוב שיש ( גם אם אין לך אזעקה אימובלייזר או איתורן שים מדבקות בחוץ או לד מהבהב שיחשבו )
3. לחלופין הדבר הכי טוב שיש זה לשים מערכות צופרים של 120DB צפונה מוחבאות היטב בתוך הרכב ( אני מדבר על צופרים שמי שלא מוכן מקבל התקפון קטן ופשוט לא מסוגל לעבוד בתוך הגיפ ) אתה יכול לעשות מערכת כפולה אחד לדלתות ןלמכסה מנוע והשניה לסוויטצ.

4. בכל מקרה ככל שתוסיף יותר מכלולים לגנב יהיה יותר קשה ומתי שהוא הוא יפול. מה שיניב אמר זה 100% נכון גנבים מקצועיים יכולים לגנוב כל דבר אבל מצד שני הסיכוי קלוש שדווקא הם ירצו לגנוב משהו שלא יקבלו עליו אפילו 1000 שח.

והכי חשוב תדאג שהגיפ יהיה מכוער בטרוף ללא רדיו טייפ וללא שום ציוד בפנים

מקווה שעזרתי
חיים

ד ו ר ו ן
16-10-04, 10:48
בדואים לא גונבים סיקסים בב"ש, הרכב לא מתאים להברחות..אי אפשר לברוח מהצבא איתו.
מי שכן גונב סיקסים אם בכלל באזור ב"ש הם ערסים שצריכים חלקים.

תדבר גם "ערן המסוקס" שמסתובב גם כאן וגם בג'יפטריפ.

אביעד_הלאלי
16-10-04, 19:05
תודה על תגובותיכם.
יניב:
אני מודע לכך שנגנבים רכבים ממוגנים יותר בקלות יתרה, אבל עדיין ג'יפ פתוח הוא פתוח= פחות כאב ראש לגנב. בנוסף דיברתי גם עם מרק לוצקר (בעבר) והוא גם לא כ"כ בטוח בקשר לג'יפ שלו.

נמרוד:
ניתן להתקין מערכת כזו, ייתכן מאוד ואקח את זה בחשבון לאחר שאברר עלויות וכו'.

ארז:
לעת עתה לעבור לאיזור למרכז- לא חלק מתוכניותיי.

ברוך:
אכן שקלתי לקשור את הג'יפ עם שרשרת גדולה ומאסיבית (של ספינות) לעמוד שאצוק בחנייה מאחורי הבית.

חיים:
תודה על כל הרעיונות איישם את חלקם (אם לא את כולם), ובקשר לזה שהג'יפ יהיה מכוער בטרוף, זה קצת בעיה אצלי כי לא אוכל לנהוג על אחד כזה, אין לי בעיה עם המראה החיצוני אבל פנים הרכב...
ולמען האמת גם עלה לי בראש העניין הזה של למה להם לגנוב רכב כזה ישן שלא שווה כלום, אבל עדיין אולי הם ירצו משהו בשביל להשתעשע...
לא תיכננתי גם להרכיב רדיו, מקסימום אחד נשלף...

דורון:
ראה חלק ממה שכתבתי לחיים: "ולמען האמת גם עלה לי בראש העניין הזה של למה להם לגנוב רכב כזה ישן שלא שווה כלום, אבל עדיין אולי הם ירצו משהו בשביל להשתעשע..." מדובר בעיקר על הצעירים שבהם. וביום חמישי נפגשתי עם ערן (אחלה בנאדם) ועשינו סיבוב בעיר עם האוטו שלו, וקצת נלחצנו... (איזה בדואי שם עין על הג'יפ...).

ובכן, לאור תגובותיכם אני לא חושב שאוותר על הרעיון, אבל אקשה עליהם עד מאוד.
אאמץ את רעיונותיכם, ואקווה שיהיה בסדר.

תודה רבה על עזרכתכם הרבה ואני מאוד מעריך אותה,
אביעד

זאביק
17-10-04, 10:11
כמה שתהיה יותר מקורי, תקשה עליהם יותר.

תעשה דברים שלא מצפים להם, תגרום להם לעבוד קשה, והם יתיאשו
(דוגמאות: נתק חוטי הצתה, נתק מפלג, שים 4 מפסקים על החוט חשמל למשאבת דלק (לא זוכר אם בסיקס היא חשמלית), תיצור דוושת גז מתפרקת וקח אותה . . . .
כיד הדמיון הטובה).

Etno
17-10-04, 11:53
קודם כל לפני הבדואים תזכור שג'יפ פתוח זה הזמנה על שלט חוצות לילדים קטנים ומעצבנים שמחפשים להרוס סתם.
בקשר לגנבים... הינה לך עצה שאני קבלתי מחבר בדואי שגר בתל שבע... "גנבים לא באים עם חוטי הצטה". הוא כל יום מנתק את החוט בין הקויל למפלג ועד היום לא גנבו את ההונדה סיוויק שלו. אבל אני אומר למה לקחת סיכונים...
אם אתה קונה ג'יפ דבר ראשון זה מנעול למכסה מנוע, מתג סודי לניתוק הצטה, מתג סודי שכאשר יתנו סוויטצ' הצופרים יתחילו לעבוד, מנעול הגה ומנעול הילוכים. זה קודם כל על היום הראשון שאתה קונה אותו.
תשכח מליפיף אותו אתה רק תתבאס כל פעם מחדש. אל תשים גלגלי מגנזיום כי ידפקו לך אותם. אל תשים קישוטים או מערכת יקרים כי סתם ישחיטו לך.

אבל אתה רוצה פתרון מקורי שעובד בשבילי? :)
קנה ג'יפ סגור, עם סגירה קשה לא בריזנט. תביא רוטווילר או פיטבול רצחני ותקשור אותו עם שרשרת שלוש מטר עבה שתהיה עגונה בשאסי. תאמין לי שלא רק שאף אחד אפילו לא יהרהר בליבו אם לגנוב את הג'יפ... אנשים גם יפחדו להחנות על יד הג'יפ ככה שתמיד תהיה לך חנייה שמורה לרכב היום יומי 8)
ותזכור דבר חשוב מאחד שגר בדרום... אל תהיה יפה נפש ואל תחשוב שמשטרה תעזור לך... אם אתה רואה מישהו מרחרח מסביב לרכב תנחת עליו כמו פסנתר מקומה שמינית, אחרי פעם פעמיים אף אחד כבר לא יתקרב אילו. נכון שאלה לא דברים יפים להגיד כאן אבל זה המצב ורק ככה גנבים ועבריינים קטנים למינהם מבינים.

ערן המסוקס
17-10-04, 22:47
עוד 2 רעיונות שמאוד יקשו על הגנב בהנעת הרכב.
הכן מתקן נוח לחיבור וניתוק יחידת ההצתה. זאת קוביה לא גדולה במיוחד שתוכל לנתק ולקחת איתך בכל מקום שתחנה בו את הרכב. כשאני חושב על זה, זה רעיון לא רע.. הממ...
אפשרי להשתמש בחיבור מהיר של רדיו נשלף.. :roll:

שיטה נוספת, הרבה פחות נוחה, היא להוציא את הרוטור המהפלג. העניין כרוך בפתיחת שני ברגים קטנים ושליפת חלק פלסטיק קטן. טוב כפתרון לחנייה ליום ויותר, אך לא ממש פרקטי לחנייה למספר שעות.

zagi
18-10-04, 01:52
בקצב הזה , נשאר רק לחבר את הכסא ל-220V ולעשות הפתעה לא נעימה לגנב ... :twisted: :twisted: :twisted:

גם באזור שאני גר בו יש די הרבה גניבות ...(גנבו לי שני רכבים ושני סוסים )
, אבל אף פעם לא הגעתי למצב שאני צריך לפרק חצי אוטו בשביל למנוע זאת ... :shock:
אצלנו הגנבים לא עד כדי כך מחוכמים ....
נשאר לי רק לאחל לך בהצלחה ..

UNIX
18-10-04, 08:46
אם הרכב יעמוד לשבןע או יותר מזה אז רק אז זה פרקטי להוציא חוטי הצתה וגם זה לפעמים לא כי גנב יבוא ביום ראשון (דוגמא) יראה שאין חוטי הצתה אז יחזור למחרת מצויד בחוטים ,(זה רק בתאוריה הוא לא יתאמץ כל כך בשביל cj ) .
אפשר גם לשלוף את ההגה ובכלל פעם ראיתי ויטרה עם הגה נשלף (ניתוק מהיר) , שווה לך לברר על זה אולי .

eran4x4
18-10-04, 10:14
כל חוט חשמל יכול להחליף חוטי הצתה, צריך רק לדאוג שהוא לא יגע בחלקים אחרים של המנוע, זה אולי פתרון לגנבים טפשים (מאוד), תחליפו את סדר ההצתה, הרבה יותר קשה לעלות על זה.

מורנו
18-10-04, 13:36
בכל מקרה אתה אוטוטו מצטרף לחוג חסרי השינה
לפני שאני קניתי את הcj ישנתי כמו פנטר עכשיו ב 3 בלילה אני מתעורר מכל פיפס קטן
ובכל זאת זה שווה את זה
תהנה

Etno
19-10-04, 14:40
אם כבר הגה נשלף אתה יכול גם לפרק ציריה או תפוחי הגה ולקחת איתך.
או לאבטחה מקסימלית פרק את הדריישפט או הגיר. :twisted:

asafk
19-10-04, 23:54
לחשמל את הכיסא. הסברתי פעם באחד הדיונים איך.
הגנבים עושים השתלמויות מקצועיות אצל כמה מתקינים מושחתים. זו עובדה.
עיכובים פיזיים- מנעול הגה, מנעול הילוכים- שום דבר לא מפריע להם, רק מעכב (לא משנה כמה המנעול גדול. החבר'ה משתמשים היות בספריי מקפיא, ומכה קטנה עם פטיש. מרסק את המנעול כמו ביסקוויט). ואתה צריך זמן, אז זה טוב.
סוויץ' במקום אחר. נתק את הסוויץ' המקורי, וחבר במקומו אחר, במקום לא טריוויאלי. הגנב יעבוד על לפרוץ את הסוויץ, אבל הרכב לא יניע.

אם ירצו את הג'יפ שלך- לא יהיה לך ג'יפ. אז תדאג שהוא יראה כמו משהו שלא רוצים.

אסף.

-->