PDA

צפייה בגרסה מלאה : חברים התייעצות-נוזל קירור נעלם

haimovich2000
30-10-10, 16:15
חיפשתי בפורום אך עדיין החלטתי לפתוח נושא חדש
לפני כ 3000 ק"מ החלפתי מנוע לאחר שהאוטו שבק חיים (חור בבלוק-כניראה טלטל שקפץ החוצה) עם המנוע הוחלפה גם משאבת הדלק לחשמלית (יש לציין שהמוסך עשה עבודה נוראית, החליף לי תושבת מנוע ויטרה בתושבת גיר של משהו אחר שגיליתי רק בדיעבד בהחלפת הגיר, ביליתי אצלו הרבה מאוד זמן עד שהכל "תוקן")...
האוטו נסע ואז הגיר גם נתן אותותיו ומת (כניראה צרות באות בצרורות או שזה רק אני?!)
הגיר הוחלף ונסע ניפלא, יש לציין את ארז מטופ גיר שעזר והפנה את תשומת ליבי לתקלות של המוסך הסורר.

הבעיה הנוכחית:
ההנעה קשה גם עם גז הטורים נופלים כשלוחצים גז אחרי הנעה והרכב נכבה
האוטו מגמגם בנסיעה (מרגיש כמו לסוע 20 קמש בהילוך חמישי)
מד החום השתגע-שנותנים גז הוא יורד
נוזל הקירור נעלם-לא ראיתי טחינה או נזילה לעומת זאת האגזוז פולט נוזלים

השאלה:
יש פה איזה מוטיב שמחבר את הבעיות? נוזל קירור יכול להיות אטם ראש?
המנוע עוד באחריות אך אני מעדיף לא לחזור למוסך שהתקין אותו, אלא אם אין ברירה.
רעיונות?!

תודה רועי

eli8ball
30-10-10, 16:36
ההנעה קשה גם עם גז הטורים נופלים כשלוחצים גז אחרי הנעה והרכב נכבה נשמע כמו מגבר טורים שלא עובד
האוטו מגמגם בנסיעה (מרגיש כמו לסוע 20 קמש בהילוך חמישי) מה משמע מגמגם - רעידות במנוע\מנוע לא עובד עגול\מנוע משתנק
מד החום השתגע-שנותנים גז הוא יורד נשמע כמו בעיית חשמל מינוס לא טוב או מתח מושפע ממשהו
נוזל הקירור נעלם-לא ראיתי טחינה או נזילה לעומת זאת האגזוז פולט נוזלים - פולט נוזלים רק בהנעה? רק כשקר? כל הזמן? אם אתה שומע בקפיירים יכול להיות שזה בעיה בהצתה

השאלה:
יש פה איזה מוטיב שמחבר את הבעיות? נוזל קירור יכול להיות אטם ראש? - נשמע לי כמו אטם ראש שלא עשו כמו שצריך + בעיה בהצתה+בעיות חשמל מה שנתון הרכב? קרבורטור או הזרקה? אם יש מחשב זה בהחלט עלול להראות על בעיות חשמל - אם קרבורטור בעיות של כיונים ואפילו גל זיזים לא מיושר מול שסתומים - אבל צריך פרטים.
רעיונות?! לדעתי גש למוסך שהתקין - ודרוש ממנו שייקח אחריות על העבודה שלו - שממה שאתה אומר לא נשמעת הכי מקצועית בעולם - ושיפתור את הבעיה.

בהצלחה

תודה רועי[/quote]

נדב42
30-10-10, 18:20
(כניראה צרות באות בצרורות או שזה רק אני?!)

רועי, זה בדיוק מה שקורה כשקונים בזול אוטו שחוט, אתה לא יודע מאיפה תבוא לך הצרה הבאה.
ואחרי שגמרנו עם הפולניות, רוץ מהר למוסך שעשה את העבודה ונתן את האחריות ודרוש לממש אותה לפני שהוא ייתנער לגמרי ...

צביקה קרבורטור
01-11-10, 17:13
הבעיה הנוכחית:
ההנעה קשה גם עם גז הטורים נופלים כשלוחצים גז אחרי הנעה והרכב נכבה
האוטו מגמגם בנסיעה (מרגיש כמו לסוע 20 קמש בהילוך חמישי)
מד החום השתגע-שנותנים גז הוא יורד
נוזל הקירור נעלם-לא ראיתי טחינה או נזילה לעומת זאת האגזוז פולט נוזלים.

השאלה:
יש פה איזה מוטיב שמחבר את הבעיות? נוזל קירור יכול להיות אטם ראש?
רעיונות?!

תודה רועי
שלום רב !
עידכון חם מהשטח !
רועי יצר איתי קשר טלפוני היום, ופרט את בעיותיו, שנשמעו לי מוכרות, משום שבמקרה הבוקר קראתי את השרשור, הזמנתי אותו אלי, ואלה הממצאים שנתגלו:
סלד סרק גבוה, ניסיון להורידו התברר כבלתי אפשרי, משום שכבל הגז שהוחלף לאחרונה, הורכב מתוח ללא חופש כלל, מה שלא אפשר לסלד לרדת, הבעייה טופלה ונפתרה.
קרבורטור עשיר בתערובת מסריחה וסלד לא יציב, טופל הCO כוון, ומגבר טורים אורות כוון מ1200 ל900.
נתגלה עודף שמן של ליטר לפחות, שמולא על ידי רועי, שקיבל המלצה להוריקו בדחיפות.
ההצתה היתה מאוחרת, ופגעה בסחיבה ובביצועי הרכב, ההצתה כוונה, נערכה נסיעת מבחן, ורועי ציין שחל שיפור משמעותי בסחיבה.
חוטי ההצתה נתגלו בלויים עם סדקים, ומתוצרת ביתן ספארק BS. רועי קיבל המלצה להחליפם לחוטי הצתה מתוצרת בירו, שיש קשיים להשיגם.
מכסה הרדיאטור הוחלף למקורי, בעלות של 90 שקל, בחנות של מכשירי תנועה, בפתח תקווה.
אני מניח שהסיבות לאובדן מי הקירור היה מכסה רדיאטור שלא אטם היטב.
בברכה
צביקה

eli8ball
01-11-10, 17:57
צביקה ידידי ...
אם לא הייתי מכיר אותך כמקצוען הייתי אומר שאתה מנסה לעבוד על הבחור...
איך בכלל המנוע שרד תנאי התעללות כאלה אני לא יודע...

רועי -רוקן את השמן בהקדם - לחץ שמן כזה עלול לגרום נזקים במנוע... אתה אמור להכניס 3.8 -4 ליטר למנוע, לא יותר מזה... ואם צביקה מהמר על מכסה רדיאטור שלא עושה את עבודתו לך תחליף אותו, המחיר הוא גרושים ולא שווה את ה"חסכון" בלשרוד עם הקיים.
בכללי - אם חוטי ההצתה שלך נראים כמו שצביקה תאר אותם, אני ממליץ כטיפול מונע לעשות החלפה של צנרות הגומי ברכב, בעיקר של מע, קירור, שכל סדק בצינור יכול בהחלט לגרום לאובדן המים שאתה מתאר.

בהצלחה..:razz:

צביקה קרבורטור
01-11-10, 19:59
אלי 8 שלום רב !
מי שמכיר אותי, מודע לכך שרכב מגיע אלי, אני בודק אותר לעומק, לאורכו ולרוחבו, מבלי קשר למטרה שהרכב הגיע אלי !
ולכן כאשר החלטתי לבדוק את מפלס שמן המנוע, גיליתי להפתעתי בליטר שמן, מעל קו המקסימום !
מתברר שעקב הזעה באזור צינור הנשם בחיבור למכסה השסתומים, הצינור נחתך על ידי רועי, ושמן מנוע הוסף למנוע מבלי לבדוק בכלל מה המפלס.
לגבי מכסה הרדיאטור אם לא הבנת, המכסה הוחלף על ידי רועי, בחדש מקורי, בעלות של 90 שקל במכשירי תנועה !
אני רוצה להאמין שבעיית איבוד מי הקירור פסקה.
בברכה
צביקה

raanan
01-11-10, 20:21
רועי -רוקן את השמן בהקדם - לחץ שמן כזה עלול לגרום נזקים במנוע... ..:razz:

עודף שמן לא מייצר לחץ במנוע.
הוא יוצר בעייה של הקצפה ע"י מובילי השסתומים שלמעשה מחדירים בועות אוויר מקרוסקופיות לשמן.
בועות אוויר זה רע ! (שימון לא טוב)

רענן

eli8ball
02-11-10, 00:05
רענן - תודה רבה על התיקון - בהחלט הכוונה היא לכמות השמן ולא ללחץ שמן.

צביקה - את העבודה והיחס שלך אני מכיר אישית. אתה אחד מבעלי המקצוע הבודדים שאני מוכן שיתקרבו לרכב שלי, שלא נדבר על יקבעו אבחנות למצבו בלי שאני אקח את האבחנה בערבון מאוד מוגבל. ואם יורשה לי לשאול... כתבת שרועי ניתק את הנשם של מכסה השסתומים? האם מדובר על נשם מנוע עליון - שמתחבר לבית פילטר אוויר? אם כן מה מטרתו המדוייקת? שימון של הקרבורטור ע"י אדי שמן או שריפת האדים?

שחר-סופה
02-11-10, 00:30
ואם יורשה לי לשאול... כתבת שרועי ניתק את הנשם של מכסה השסתומים? האם מדובר על נשם מנוע עליון - שמתחבר לבית פילטר אוויר? אם כן מה מטרתו המדוייקת? שימון של הקרבורטור ע"י אדי שמן או שריפת האדים?

אני מניח שהכוונה ל PCV = פוזיטיב קראנק קייס וונטיליישן , עם מה שמשתמע מכך .

שחר.

צביקה קרבורטור
02-11-10, 07:44
רענן - תודה רבה על התיקון - בהחלט הכוונה היא לכמות השמן ולא ללחץ שמן.

צביקה - את העבודה והיחס שלך אני מכיר אישית. אתה אחד מבעלי המקצוע הבודדים שאני מוכן שיתקרבו לרכב שלי, שלא נדבר על יקבעו אבחנות למצבו בלי שאני אקח את האבחנה בערבון מאוד מוגבל. ואם יורשה לי לשאול... כתבת שרועי ניתק את הנשם של מכסה השסתומים? האם מדובר על נשם מנוע עליון - שמתחבר לבית פילטר אוויר? אם כן מה מטרתו המדוייקת? שימון של הקרבורטור ע"י אדי שמן או שריפת האדים?

אלי שלום רב !
אכן הכוונה לציהור נשם עליון המחובר למכסה שסתומים, ולא לPCV, ומטרתו מחזור מחזור אדי השמן, ושריפתם מחדש.
הצינור נחתך בקצהו הקרוע, וחובר מחדש.
בברכה
צביקה

haimovich2000
04-11-10, 10:54
בעצתו של צביקה אני מחפש סט חוטי הצתה כל המקומות שבדקתי עד עכשיו יש רק BS שהבנתי שהם לא משהו
מישהו יודע איפה אפשר למצוא סט איכותי במחיר טוב?
ד"א במכשירי תנועה סט רק של 4 חוטים משהו בסביבות 390 לפני מע"מ

GodsFather
04-11-10, 16:36
חפש בחנויות של "שיפורים", לפעמים יש להם דילים טובים שעדיין יותר זולים ממכשירי תנועה.

אגב, אין רע בלקנות מהם גם, בסה"כ מדובר במוצר שהבלאי שלו נמוך מאד, כך שההשקעה היא לטווח ארוך ואתה יודע שאתה מקבל מוצר טוב.

איפה חיפשת ? מרכז/צפון/דרום ?

נסה לדבר גם עם עידן (http://www.e-shetach.co.il/default.asp)
אמנם באתר שלו אין את זה, אבל אולי הוא יוכל להשיג ולשלוח לך עד הבית.

haimovich2000
09-11-10, 16:31
עדכון-
החלפתי חוטי הצתה האוטו מגיב יפה הגימגומים פסקו

כרגע הבעיה שנותרה היא איבוד נוזל הקירור
מילאתי לגמרי את הרדאיטור ומיכל העודפים ואיפסתי את המד ק"מ
אני אעדכן בימים הקרובים אם עדיין נעלמים
כמו כן ההנעה בבוקר עוד קשה למרות שהשתפרה....
כאשר אני נותן גז יש נפילת טורים והאוטו נכבה ככה עד שהאוטו מתחמם טיפה-הצעות?!

eli8ball
09-11-10, 16:46
עדכון-

ניסית מכסבה מפלג ורוטור... תראה שין סדקים סימני מכות או אבנית על המגעים...
תנסה גם לבדוק לגבי מע' הדלק... יכול להיות שיש לך סתימה בצנרת\משאבת דלק מגמגמת?

צביקה קרבורטור
10-11-10, 00:05
עדכון-

שלום רב !
חזור אלי לשם פיתרון בעיית ההתנעה בבקרים, ואנסה לפתור זאת.
צור איתי קשר טלפוני.
בברכה
ולשרותך.
צביקה

GodsFather
10-11-10, 04:59
אתה לא אמור למלא את מיכל העודפים...

-->