PDA

צפייה בגרסה מלאה : משרד התחבורע!

ArikB
31-10-10, 19:25
הזמנתי מקוויגלי, חלקים חדשים למערכת המתלים, לא שיפורים, חלפים
לחלקים שהתבלו וקוויגלי המליצו להחליפם בהקדם.
מיותר לציין שליבואן (דלק מוטורס, שעליו מגנה המערכת המסואבת) אין את החלפים האלו במלאי.
למרות הכל, אין אישור להכניס לישראל את החבילה.
למה? ככה.
מה עושים? יש טעם לעו"ד?

דרור ברלי
31-10-10, 20:00
חבל על זמנך ועל שכר טירחת עורך דינך.
כל הטירטור הזה הוא על פי חוק.

באמת למה?
ככה.
כי ככה החליט איזה פקידון שכולם כאן יודעים את שמו, שמוסמך לקבוע נהלים על דעת עצמו, והאיש הזה שם לעצמו מטרה בחיים - לטרטר את כל מי שמייבא חלקים בעצמו. למה?

1. כדי להראות לכולם שהוא הכי חזק ואסור להתעסק איתו.
2. כדי לשמור על האינטרסים של היבואנים הגדולים. מי אמר הון ושילטון?
3. כדי להמאיס את החיים כאן, במדינה הרעה הזו - וזו כנראה מהות קיומם של פקידים במשרדים ממשלתיים בכלל ובמשרד התחבורע בפרט. אנשים קטנים ורעים שבאמתלה של "בטיחות" יעשו כל שביכולתם כדי להרע, לעכב, לטרטר, להציק, להכעיס ולגרום לנו לשנוא את המדינה הזו ובצדק - שהרי הם הפרצוף שלה. הם עובדיה והם נציגיה.

אחרי הוצאת הקיטור - יש תהליך שלם של טירטור שעליך לעבור. מילוי ערימת טופסיאדה, טלפונים (למספרים שגויים שהודפסו ככה על הטפסים בכוונה תחילה - כדי שהם לא יצטרכו חס וחלילה לענות לך), ריצות, החתמות ואישורים של מוסכים מורשים ויבואני המותג של הרכב שלך שמתחייבים כי החלק תקני ומתאים וכי רק הם אלה שירכיבו אותו, ובעיקר - שבועות רבים של המתנה שפקידון אחד יעביר את הטפסים מצד ימין של שולחנו לצד שמאל, ורק אחרי הרבה תחנונים וטלפונים (את המספרים הנכונים תשיג בדרך לא-דרך) ומכתבים ובקשות, יעביר את הטפסים הלאה לחדר הבא במסדרון, לידיו של פקידון אחר, וחוזר חלילה.
אם תהיה לך סבלנות ותעבוד לפי ה"נהלים", וידידנו הפקידון הבכיר שקובע נהלים יקום בוקר אחד במצב רוח טוב, אולי בסוף תקבל את האישור. כמובן שגם תצטרך לשלם סכום שמנמן לידי המכס, אבל לפחות תקבל את החלקים שהזמנת (ותגלה שאחרי כל הריצות והטרטורים זה יצא לך יותר יקר מאשר בארץ - אבל זו מטרת הטירטור מלכתחילה - שתקנה אצל היבואן הרשמי, זה שמקורב לאותו פקידון).

הטירטור הזה אגב, יחזור על עצמו בכל הזמנת חלק מחו"ל, ולא רק חלק בטיחותי כמו רכיבי מתלה. אפילו מצית או ידית לחלון... מה שמוביל למסקנה הבאה - נגמרו ימי ההזמנות באינטרנט. או שאתה מביא חלקים פיזית במזוודה, ומסתכן בתפיסה במכס - או שאתה קונה כאן בארץ, ומשלם ביוקר.

תאמינו לי - מי שאין לו כאן ילדים, נכסים, משפחה ושאר סוגי האינטרסים שמחייבים אותו להישאר, פשוט שיקח את עצמו וילך מכאן. הבירוקרטיה הרעה הזו הופכת את ישראל למדינה בלתי נסבלת ובלתי אפשרית. לצערי אני ממש רציני בדברים הקשים האלה שנאמרים בלב כבד.

שחר-סופה
31-10-10, 20:11
דרור , דיברנו בדיוק על זה לפני שבוע בערך בטלפון , זוכר ?
עכשיו אני לא צוחק , בחיי..., השקעת בתשובה ארוכה ונכונה מאד לטעמי ,
חבל שכל פעם מחדש תצטרך להשקיע בתשובה מפורטת כל כך , במיוחד לאור
העובדה , שאחת לשבוע לפחות , נפתח שרשור העוסק בעניין הזבלים האלה ומעלליהם.
הצעה תשאיר את השרשור הנ"ל בסטטוס 'נעוץ' בראש הדף .

שחר .

asafk
31-10-10, 21:06
בואו נחזור לפסים תכליתיים.
מילאת את הטופס?
צירפת אישור מוסך מורשה כי החלקים מתאימים לרכב?
צירפת צילום מהקטלוג של קוויגלי שבו איור ומק"ט של החלקים?
צירפת צילום ת"ז?
צירפת צילום רשיון הרכב (בתוקף) ?
צירפת חשבונית בה מצויינים המק"טים שתואמים לאישור המוסך ולדף מהקטלוג?

אם כן - נהגת על פי הנהלים, ואם עדיין לא אישרו לך, יש לך עילה להתחיל בהליכים משפטיים.
אם קיבלת דחיה, בבקשה סרוק ושלח לי את המסמך עם דחיית הבקשה.

אם לא - קודם כל תשחק על פי הכללים ותגיש להם הכל כפי שפירטתי לך כאן.

אסף.

ArikB
31-10-10, 21:21
בואו נחזור לפסים תכליתיים.
מילאת את הטופס?
צירפת אישור מוסך מורשה כי החלקים מתאימים לרכב?
צירפת צילום מהקטלוג של קוויגלי שבו איור ומק"ט של החלקים?
צירפת צילום ת"ז?
צירפת צילום רשיון הרכב (בתוקף) ?
צירפת חשבונית בה מצויינים המק"טים שתואמים לאישור המוסך ולדף מהקטלוג?

אם כן - נהגת על פי הנהלים, ואם עדיין לא אישרו לך, יש לך עילה להתחיל בהליכים משפטיים.
אם קיבלת דחיה, בבקשה סרוק ושלח לי את המסמך עם דחיית הבקשה.

אם לא - קודם כל תשחק על פי הכללים ותגיש להם הכל כפי שפירטתי לך כאן.

אסף.

על כל השאלות.... כן!
ויותר מכך, אין ליבואן הרשמי שום קשר לקוויגלי, ומן הסתם הם לא מחזיקים חלפים של קוויגלי
במלאי הקבוע.
יש קייס?

asafk
31-10-10, 22:28
יש קייס.
עשית כל מה שנדרש לפי החוק, הבאת חלקים תקניים וחדשים, ובכל זאת בקשתך נדחתה.

היבואן הרשמי לא קשור לקוויגלי, ויכול מאוד להיות שהיבואן הרשמי הוא בכלל לא היבואן של הרכב, אבל אם הרכב ייובא ולא בייבוא אישי, היבואן חייב לתת לך את השירות המינימלי של אישור כי החלפים מתאימים לרכב. (גם אם מי שייבא את הרכב הוא משרד הבטחון למשל, ולא דלק מוטורס). עם אישור כזה מהמחלקה הטכנית כנראה שהיה לך יותר קל (אבל שוב - קשה להם לאשר חלקים שאפילו אין להים את הקטלוג של הרכב, ובזה אני מבין אותם)

מה כתוב בכתב יד? מה סיבת הדחיה? סרוק ושלח לי אם לא אכפת לך, אני אוסף חומר בנושא.

איפה החלקים נמצאים? אתה משלם אחסנה?

אסף.

יריב קלר ברוך
31-10-10, 23:27
בקיצור מי שמעוניין להזמין חלפים ולא מעוניין להלחם בתחנות רוח מוזמן לפנות אלי בפרטי ולהזמין מה שיחפוץ ליבו.

asafk
01-11-10, 00:26
לפותח הדיון, שים לב גם לזה:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=47751

אסף.

tzagi
01-11-10, 05:12
אתה מוזמן להגיד למכס שיחזירו את החבילה לשולח
כשהיא תגיע חזרה צור קשר ונארגן לך משלוח שיגיע אליך בלי טירטורים.

ולכול אלה שחושבים להזמין חלקי רכב מארה'ב לבד, חבל על הזמן והכסף, ובכלל חבל על המאמץ, במיוחד כשיש אפשרויות
למנוע את כול הטימטום הזה מההתחלה, ועוד יצא יותר זול.
לבא בתור שיתלונן על חבילה תקועה במכס בלי אפשרות לשחרר, אין מה להגיד חוץ מ: "אמרנו לך"

תומר א.
01-11-10, 17:38
באילו חלקים בדיוק מדובר?

-->