PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצעת חוק - איסור תיקון כלי רכב

שחף110
01-11-10, 00:04
אם מישהו כבר העלה את זה (http://www.rechev.net/50683/CARFIXING224), אני מתנצל.

בימים אלה החלה להתגלגל הצעת חוק חדשה האוסרת תיקון רכב במוסך בלתי מורשה.בדברי ההסבר להצעת החוק (של חברי הכנסת איתן כבל, אברהם מיכאלי ואורי אורבך) נטען כי החקיקה המוצעת נועדה למגר תופעה של תיקון רכבים במוסכים בלתי מורשים. תיקון כאמור מהווה סיכון בטיחותי, כרוך בהעלמת כספים מרשויות המיסוי, ושימוש בחלפים גנובים. מטרת הצעת החוק לוודא שכלל הרכבים הנמצאים בשימוש יהיו תקינים וראויים לשימוש עפ"י כל דין. מכיוון שאין אפשרות לפקח על רמת התיקון והחלפים במוסכים לא מורשים, אין לדעת מהו מצבו הבטיחותי של רכב שטופל במוסך כזה. על כן, מוצע לקבוע כי תיקון רכב במוסך בלתי מורשה או אצל מתקן בלתי מורשה, וכן הפעלת מוסך בלתי מורשה, יהווה עבירה פלילית שעונשה מאסר שנה וחצי. כמו כן מוצע לקבוע כי רישיון הרכב של רכב שנתפס מטופל במוסך בלתי מורשה, יישלל עד להוכחת תקינותו המלאה של הרכב ע"י גורם המוסמך לכך.
הצעת החוק תגרום לצמצום התופעה של גניבות רכב משום שמוסכים בלתי מורשים מהווים צרכנים לחלפים גנובים. כמו כן, החוק יסייע למהלך העסקים של מוסכים מורשים וירתיע מוסכים מניהול עסקם ללא רישיון.
בהתאם להצעת החוק, מוסך בלתי מורשה הוא מוסך שלא ניתן לו רישיון כדין. מטרה נוספת של החוק המוצע היא לסייע באכיפת הוראותיו של חוק רישוי עסקים, התשכ"ח–1968 וצו הפיקוח על מצרכים ושירותים (מוסכים ומפעלים לכלי רכב), התש"ל–1970. החוק המוצע מהווה תמריץ שלילי למפעילי מוסכים בלתי מורשים בכך שהוא מוסיף עליהם הגבלות ואיסורים ומסכן את מצבם הכלכלי, שכן הוא עלול להיפסל בעתיד מלקבל רישיון להפעלת מוסך או הסמכה כמנהל מוסך.
על פי הצעת החוק הפעלת מוסך בלתי מורשה וכן טיפול רכב במוסך בלתי מורשה יהוו עברה פלילית שעונשה מאסר של שנה וחצי או קנס כספי בגובה 20,000 ש"ח. בנוסף, רישיון הרכב של מי שטיפל במוסך זה יישלל עד שתקינות הרכב שלו תוכח באמצעות הגורמים המתאימים.
לדברי רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים בישראל פועלים כ 2,500 מוסכים לא חוקיים שאינם משלמים מיסים וגוזלים את פרנסת המוסכים החוקיים. גרוע מכך, מוסכים אלה מופעלים ע"י בעלי מלאכה בלתי מיומנים, ללא מכשור וידע מתאימים וללא הסמכה כדין ובכך הם מסכנים את בטיחות הציבור. אותם מוסכים משתמשים בחלפים גנובים ולכן גם מעודדים את תופעת גנבות הרכב. הצעת חוק שתאסור תיקון רכבים במוסכים בלתי חוקיים הינה בעלת חשיבות בטיחותית וצרכנית ממדרגה ראשונה ואין ספק כי היא תתרום למיגור תופעות חמורות אלה.
חה"כ איתן כבל ממגישי הצעת החוק אמר כי מדובר במהפכה של ממש. לפי ההצעה יוכלו הנהגים לתקן רכביהם במוסכים בעלי רישיון בלבד. ההצעה איננה באה רק כדי להסדיר את שוק המוסכים, אלא בראש ובראשונה היא נועדה להציל חיים.

שחף110
01-11-10, 00:11
הכנסת השמונה-עשרה

הצעת חוק של חברי הכנסת איתן כבל
אברהם מיכאלי
אורי אורבך

פ/2482/18
הצעת חוק איסור תיקון רכב במוסך בלתי מורשה, התש"ע–2010

הגדרות 1. בחוק זה –
"בעל רכב" – כהגדרתו בפקודה;
"הפקודה" – פקודת התעבורה ;
"מוסך" – מקום שבו ניתנים שירותי אחזקה ותיקונים לרכב;
"מוסך בלתי מורשה" – מוסך הפועל ללא רישיון לפי דין;
"מעבדה לבדיקת רכב" – מעבדה לבדיקת תקינות רכב שאישרה רשות הרישוי;
"מפקח" – מי שהשר הסמיכו לעניין חוק זה;
"מתקן בלתי מורשה" – אדם המבצע עבודת תיקון ואחזקה של רכב מנועי ללא הסמכה לפי דין;
"רכב" – רכב מנועי כהגדרתו בפקודה, למעט אופניים ותלת אופן;
"רשות הרישוי" – כהגדרתה בפקודה;
"תיקון" – תיקון או טיפול מכני, חשמלי או אלקטרוני ברכב, לרבות פעולות אחזקה, פחחות וצביעה וכן תיקון מערכת מיזוג אוויר או טיפול בה.
איסור מסירת רכב לתיקון בידי גורם בלתי מורשה 2. לא ימסור אדם רכב לצורך תיקונו לאחד מאלה:
(1) מוסך בלתי מורשה;
(2) מתקן בלתי מורשה.
אחריות בעל הרכב 3. נעברה עבירה לפי סעיף 2 על ידי מי שאינו בעל הרכב, יראו את בעל הרכב כאילו עבר את העבירה, זולת אם הוכיח כי לא ידע ולא היה עליו לדעת כי רכבו נמסר לתיקון במוסך בלתי מורשה או אצל מתקן בלתי מורשה וכי נקט אמצעים סבירים כדי למנוע את ביצוע העבירה.
אחריות מפעיל מוסך בלתי מורשה 4. המפעיל מוסך בלתי מורשה או המבצע את התיקון ברכב במוסך בלתי מורשה, דינו – קנס 20,000 שקלים חדשים או 18 חודשי מאסר.
הסמכת מפקחים 5. (א) השר רשאי להסמיך, מבין עובדי משרדו, מפקחים להפעלת סמכויות לפי חוק זה, כולן או חלקן, ובלבד שלא יוסמך מפקח, אלא אם כן התקיימו בו כל אלה:
(1) משטרת ישראל הודיעה, לא יאוחר משלושה חודשים מפנייתו של השר אליה, כי היא אינה מתנגדת להסמכתו מטעמים של ביטחון הציבור, לרבות בשל עברו הפלילי;
(2) הוא קיבל הכשרה מתאימה בתחום הסמכויות שיהיו נתונות לו לפי חוק זה, כפי שהורה השר בהסכמת השר לביטחון הפנים;
(3) הוא עומד בתנאי כשירות נוספים ככל שהורה השר, בהסכמת השר לביטחון הפנים.
(ב) הודעה על הסמכת מפקח לפי סעיף זה תפורסם ברשומות.
סמכויות פיקוח 6. לשם פיקוח על ביצוע הוראות חוק זה, רשאי מפקח:
(1) להיכנס לכל מקום שהכניסה אליו דרושה לשם הבטחת ביצועו של חוק זה בכל עת סבירה, למעט מקום המשמש למגורים בלבד;
(2) לדרוש מכל אדם הנוגע בדבר למסור לו כל ידיעה או מסמך המעיד על תיקונים ברכב שבבעלותו או בחזקתו שנעשו בשנה האחרונה ושיש בהם כדי להבטיח או להקל את ביצוע ההוראות לפי חוק זה;
(3) לחקור כל אדם בנוגע לעבירה לפי חוק זה; לעניין זה תהיינה לו הסמכויות המסורות לקצין משטרה לפי פקודת הפרוצדורה הפלילית (עדות) .
התייצבות בפני קצין משטרה ושלילת רישיון רכב 7. היה לשוטר יסוד סביר להניח כי אדם עבר עבירה לפי סעיף 2, רשאי הוא לדרוש מאותו אדם להילוות אליו אל קצין משטרה; קצין המשטרה רשאי, לאחר שנתן לאותו אדם הזדמנות להשמיע את טענותיו, לשלול את רישיון הרכב שבו בוצעה העבירה, למשך 30 ימים, או עד אשר תאושר תקינות הרכב במעבדה לבדיקת רכב, לפי המוקדם.
תחולה 8. הוראות חוק זה יחולו גם על המדינה.
ביצוע ותקנות 9. השר ממונה על ביצוע הוראות חוק זה והוא יתקין תקנות לביצועו.

דברי הסבר
הצעת חוק זו נועדה למגר תופעה של תיקון רכבים במוסכים בלתי מורשים. תיקון כאמור מהווה סיכון בטיחותי, כרוך בהעלמת כספים מרשויות המיסוי, ושימוש בחלפים גנובים. מטרת הצעת החוק לוודא שכלל הרכבים הנמצאים בשימוש יהיו תקינים וראויים לשימוש עפ"י כל דין. מכיוון שאין אפשרות לפקח על רמת התיקון והחלפים במוסכים לא מורשים, אין לדעת מהו מצבו הבטיחותי של רכב שטופל במוסך כזה. על כן, מוצע לקבוע כי תיקון רכב במוסך בלתי מורשה או אצל מתקן בלתי מורשה, וכן הפעלת מוסך בלתי מורשה, יהווה עבירה פלילית שעונשה מאסר שנה וחצי. כמו כן מוצע לקבוע כי רישיון הרכב של רכב שנתפס מטופל במוסך בלתי מורשה, יישלל עד להוכחת תקינותו המלאה של הרכב ע"י גורם המוסמך לכך.
הצעת החוק תגרום לצמצום התופעה של גניבות רכב משום שמוסכים בלתי מורשים מהווים צרכנים לחלפים גנובים. כמו כן, החוק יסייע למהלך העסקים של מוסכים מורשים וירתיע מוסכים מניהול עסקם ללא רישיון.
בהתאם להצעת החוק, מוסך בלתי מורשה הוא מוסך שלא ניתן לו רישיון כדין. מטרה נוספת של החוק המוצע היא לסייע באכיפת הוראותיו של חוק רישוי עסקים, התשכ"ח–1968 וצו הפיקוח על מצרכים ושירותים (מוסכים ומפעלים לכלי רכב), התש"ל–1970. החוק המוצע מהווה תמריץ שלילי למפעילי מוסכים בלתי מורשים בכך שהוא מוסיף עליהם הגבלות ואיסורים ומסכן את מצבם הכלכלי, שכן הוא עלול להיפסל בעתיד מלקבל רישיון להפעלת מוסך או הסמכה כמנהל מוסך.

---------------------------------
הוגשה ליו"ר הכנסת והסגנים
והונחה על שולחן הכנסת ביום
ט"ז בתמוז התש"ע – 28.6.10

cj 64
01-11-10, 00:33
שילך לרכוב על זברה!!
הכבל הזה!
700,000 חוקים יש במדינה שאת רובם ,הם לא אוכפים!למה?
כי זה נותן להם פרנסה,ותולא!
לנקות את את הרכב מותר!? או שנקבל קנס על רחצה במקום ציבורי.
ילה.......

eli8ball
01-11-10, 01:25
הסיבה היחידה שלהם להעביר חוקים כאלה היא כסף כסף ועוד כסף
באמת שכמה שקשה לי להגיד את זה כל חוק כזה רק מעודד אותי לעזוב את המדינה המטומטמת וחולת הכסף הזו... אם לטפל ברכב שלי אני לא יכול לבד אז מה אני כן יכול? טיפול 10000 נקרא ככה בגלל המחיר שלו ולא בגלל הקילומטראז שהרכב עבר, והאיכות שלו ב99 אחוז מהמקרים שווה ל... למה שאני אתן ל"בעל מקצוע" לעשות לי "טיפול" כולל הפתעות ועוד אשלם לו על זה כשאני עושה את זה הרבה יותר טוב ממנו ובמחיר עלות החלפים? כדי שאח של איזה ח"כ שיש לו מוסך יקבל עוד כמה לקוחות?

מדינה מטומטמת -ארץ אוכלת יושביה

שחף110
01-11-10, 05:28
שימו לב - כולנו עבריינים. גם אם התקנו רדיו דיסק באוטו :
"תיקון" – תיקון או טיפול מכני, חשמלי או אלקטרוני ברכב, לרבות פעולות אחזקה, פחחות וצביעה וכן תיקון מערכת מיזוג אוויר או טיפול בה.
"מתקן בלתי מורשה" – אדם המבצע עבודת תיקון ואחזקה של רכב מנועי ללא הסמכה לפי דין;

tzagi
01-11-10, 05:29
כרגיל,
Follow the money
כול זה לא מפתיע בכלל במדינה עם דפוס התנהגות שמגן על בעלי הון
חס וחלילה שמישהו יתקן את רכבו בעצמו או יתקין חלפים שלא באו דרך "היבואן הרשמי"
זה גנבה!

כמובן, שאין צורך להלחם ולחפש גנבי רכב כי אם ימנעו מהאזרח ללכת לכול מקום אלא המוסך המורשה, גנבות רכב יעלמו לחלוטין! זה ברור שכול מוסך "לא מורשה" מרכיב חלקים גנובים ועושה עבודה חרא שמסכנת את הציבור.

הדבר הכי מפחיד פה, שאני מוכן להתערב שרוב מדינת ישראל מאמינים בזה ותומכים בחוק הזה, במיוחד עם הצורה שמוכרים להם את הזבל הזה.

שחף110
01-11-10, 05:33
חברות הליסינג שגמרו למוסכים את הצורה זה בסדר, אי אפשר להאבק בהם - אבל באזרח הקטן, למה לא ?

hadtomer
01-11-10, 06:01
מן הסתם ברור לך שחברי הכנסת כבל ושות אינם מבינים מהו ההבדל בין קמשפט לקרבורטור...מדובר בהצעת חוק שיזמו רונן לוי ודורון אובז'נק מאיגוד המוסכים, במטרה ברורה למגר את כל המתחרים. האיגוד קידם הצעה דומה שאוסרת על אנשים לטפל לבד בחצר ביתם, מאותה סיבה בדיוק. אבל כמובן שלנו מוכרים את לוקש הבטיחות.

s_n_p
01-11-10, 07:53
החוק הבא יאסור בישול עצמאי וישלח את כולנו למסעדות :cool:

avi pilo
01-11-10, 08:11
זוהי הצעת חוק פופוליסטית וכמו רבים כמותה לא תגיע לידי חקיקה, אך כמו שאנו מורגלים במדינה שלנו היא הסכנה שהיא מסתירה הצעת חוק או תקנה ארצית חדשה שבאה כמובן להטיל הגבלות חדשות.
והתוצאה של מהלכים כאילו מסתכמים בתקנה ארצית חדשה שאף אחד לא שם לב אליה אשר מנתבת כספים של אזרחים שומרי חוק ומשלמי מיסים , לכיסם של אילו אשר מסתתרים מאחורי התקנות האילו, ותמיעד יש שם מישהו שמסתתר ודוחף ובסופו של דבר המניע הוא שליטה וכסף והתוצאה - עוד הצרת השוק החופשי במסבה של רגולציה לטובת המדינה פרועת החוק שלנו.
לאנשים ישרים אילו הם ימים עצובים אשר נמצאים חשופים ללא מגן חברתי ברשויות השלטון ;שבאמת יגן וידאג לטובתם של אזרחי המדינה.
בתקווה לימים טובים יותר.
;)

רפאל
01-11-10, 09:31
ואני רוצה לשאול שאלה רצינית .....
ותחשבו לפני שאתם מקלידים תשובה......

מה ההבדל בין מוסך ללא רשיון לנהג ללא רשיון ?

מה ההבדל בין בניית בית ללא רשיון קבלן לפתיחת מוסך ללא רשיון ? וכאן אני יודע שאתם הולכים לענות לי שזה אפשרי וצריך אישורי מהנדס מוסמך. ואז אני הענה לכם שאתם צודקים ואני צודק.
יש מהנדס מוסמך לענף הרכב - קוראים לו טכניון וזה שהוא לא מבצע את עבודתו זה סיפור לשירשור אחר. הישארו בבקשה בתגובות רק על הצעת החוק שמוצעת. אולי צריך לשנות אותה ולהתאים אותה :confused:

כאחד שעוסק בענף אני יכול להגיד שיש המון מוסכים ללא רשיון טובים ומקצועיים, אבל על כל אחד כזה יש מאה שהם לא כאלו. בדיוק כמו שיש הרבה מוסכים עם רשיון שלא הייתי מכניס את רכבי לשם.

אבל צאו שניה מהקופסא הקטנה של דלת אמותייכם הקטנות ותחשבו על התמונה הגדולה (ואני לא מדבר על בטיחות, חלפים ושאר הבבלת) ותבינו כי מעבר לפופוליסטיות - שקיימת..... ומעבר למרוויחים מהנושא - שאני בטוח שישנם כאלו......

הצעת החוק הזו היא טובה, לא מצויינת אך טובה לענף התחבורתי בארצנו הקטנה - רק צריך לוודא שבאמת יאכפו אותה.

רפי

azora
01-11-10, 10:28

גמרת אותי, אני כבר רואה את זה מגיע...:eek:

avi pilo
01-11-10, 11:12

מה ההבדל בין בניית בית ללא רשיון קבלן לפתיחת מוסך ללא רשיון ? וכאן אני יודע שאתם הולכים לענות לי שזה אפשרי וצריך אישורי מהנדס מוסמך. ואז אני הענה לכם שאתם צודקים ואני צודק.
יש מהנדס מוסמך לענף הרכב - קוראים לו טכניון וזה שהוא לא מבצע את עבודתו זה סיפור לשירשור אחר. הישארו בבקשה בתגובות רק על הצעת החוק שמוצעת. אולי צריך לשנות אותה ולהתאים אותה :confused:

כאחד שעוסק בענף אני יכול להגיד שיש המון מוסכים ללא רשיון טובים ומקצועיים, אבל על כל אחד כזה יש מאה שהם לא כאלו. בדיוק כמו שיש הרבה מוסכים עם רשיון שלא הייתי מכניס את רכבי לשם.

אבל צאו שניה מהקופסא הקטנה של דלת אמותייכם הקטנות ותחשבו על התמונה הגדולה (ואני לא מדבר על בטיחות, חלפים ושאר הבבלת) ותבינו כי מעבר לפופוליסטיות - שקיימת..... ומעבר למרוויחים מהנושא - שאני בטוח שישנם כאלו......

הצעת החוק הזו היא טובה, לא מצויינת אך טובה לענף התחבורתי בארצנו הקטנה - רק צריך לוודא שבאמת יאכפו אותה.

רפי

אתה בהחלט צודק! אך סביר להניח שההגיון הבריא שלך לא נמצא בהצעת החוק ולא בראשו של המחוקק,
והפופוליסטיות היא בכותרת של הצעת החוק!!! אבל הסרחון נמצא בפרטים.
אני מאמין שגם אתה לא רוצה ליפול למלכודת של הצעת חוק שהכותרת שלה "הגיונית"
ראה הוזהרת (מאחד שיודע מה המשמעות של הגשת הצעות חוק)

ניב151
01-11-10, 11:25

רפי

צריך לעשות אבחנה ברורה בין תחזוקה לתיקון.
במדינות קצת יותר מפגרות מאיתנו ... מעבר לים , בכל תחנת דלק אתה יכול לעשות SERVICE לרכב.

לכל חצר תטפל ברכבך כמה שתרצה.......

לגבי תיקונים שימוש בחלפים וכו' אפשר וצריך לעשות סדר בנושא ולאו דווקא ע"י הגבלת מקום הטיפול .
אם המדינה רוצה היא יודעת טוב מאד לטפל בגניבות.... אך היא המרוויחה העיקרית מכך.

ניב

eli8ball
01-11-10, 12:32
רפי

אין ספק שהטכניון צריך לאשר כל שינוי מבני או חלק תחליפי שמורכב ברכב..
אני מסכים לחלוטין שטיפול במערכות בטיחותיות כמו ABS ודומותיה מחוייב להעשות במכון המומחה לכך...

והנה מגיע אבל - והוא גדול ... אין שום מוסך בארץ או בעולם שמקבל אישור מהנדס על החלפת שמן במנוע... או על החלפת רפידות בלם... או על נוזל קרור שהוחלף\טרנספר שהוחלף בו השמן\בדיקת שמן בדיפרנציאל\החלפת פלגים\כל טיפול שגרה דומה...

אבל חברי כנסת שיש להם אינטרס מעבירים הצעות חוק מטומטמות שיימנעו ממני לעשות את כל הטיפולים האלו שדורשים בעיקר ארגז כלים כמו זה שנמצא אצל כולנו בגיפ קבוע, ולא מוסך "מומחה" להחלפת פילטר אוויר.

הגיע הזמן שנלמד מחברינו שמעבר לים, ולא מאלו שמעבר לגבול...

pinister
01-11-10, 13:02
ואם בעסקי מזון עסקינן, הרי שעוד ישלחו אותנו לחברותיה של רחב "מוכרת המזון" במקום לעשות את זה עם "לא מקצועיות" (בתנאי שיש להן רשיון עסק...)...

רפאל
01-11-10, 13:51
רפי

והנה מגיע אבל - והוא גדול ... אין שום מוסך בארץ או בעולם שמקבל אישור מהנדס על החלפת שמן במנוע... או על החלפת רפידות בלם... או על נוזל קרור שהוחלף\טרנספר שהוחלף בו השמן\בדיקת שמן בדיפרנציאל\החלפת פלגים\כל טיפול שגרה דומה...

היי אלי (אני מקווה שלא טועה בשם)

פה הטעות הגדולה שלך בעיקר ושל רובנו בפרט.
אין אישור מהנדס להח' רפידות בלם או להח' שמן.
כן יש הסמכה לניהול מוסך שבלעדיה לא תוכל לקבל רשיון עסק למוסך !

ולא ניכנס לויכוח מה לומדים בהסמכה או באיזה רמה.
המחוקק קבע כי לצורך קבלת רשיון למוסך יש צורך במנהל מקצועי (בעל תעודת הסמכה).
וכמובן שיש דרכים לפיתרון כזה או אחר שלא נדון בהם מעל גלי האתר ......

ואני הולך עוד שלב אחד קדימה.
רוצה לטפל ברכב מונע בנזין - יש הסמכה.
רוצה לטפל ברכב מונע דיזל - יש הסמכה.
רוצה לטפל במיזוג - יש הסמכה.
רוצה לטפל בחשמל - יש הסמכה.
ואני יכול עוד להמשיך אבל הנקודה הובנה , אני מקווה :rolleyes:

לא רק זה, ברישיון עסק של כל מוסך רשום במפורש באילו תחומים מותר לו לטפל, מי המנהל המקצועי ומה מס' ההסמכה שלו.

ההסמכה הזו מהווה את האישור שהמדינה נתנה לך - כמנהל מקצועי - לטיפול ברכב (ע"פ כתב ההסמכה).
אני אישית לדוגמא, בעת מבחני ההסמכה שלי החלטתי לוותר על בחינת הבלמי אוויר (זו הבחינה היחידה שניתן לוותר עליה) ולכן בכתב ההסמכה שלי כתוב שאני מורשה לטפל בכל רכב מנועי עם הסתייגות לטיפול בבלמי אוויר שבהם אסור לי לטפל. לדוגמא, אני לא יכול להיות מנהל מקצועי של מוסך למשאיות, אלא אם יהיה מישהו שיהיה רשום כמנהל מקצועי נוסף שיש לו הסמכה כוללת בלמי אוויר.

עכשיו אני אומר שוב, אני מסכים איתכם כי יש המון פופוליסטיות, לוביסטיות והרבה כסף מאחורי הצעת החוק הזו, אבל בסיכומו של דבר אני רואה אותה כמוצדקת ונכונה.
ובאותה נשימה אני גם אומר שאם הגוף הממונה (משרד התחבורה/טכניון) היו עושים עבודתם נאמנה והגיונית אז אתם צודקים שאין צורך בכזה חוק ובכלל נוכל להיתנהג כמו חברינו מעבר לים הגדול....
אבל, וזה אבל גדול....
כל זמן שהגופים הללו נוהגים כמו שהם נוהגים - ו FACE-IT, הם לא ישתנו, אז אני רואה בהצעת חוק שכזו כמבורכת.

אגב...
מאותה סיבה אנחנו גם מחוייבים להביא לטסט השני חשבונית תיקון על ליקויים שנתגלו בזמן הטסט.
אתם לא מתארים לעצמכם כמה חפאריות וזילות מקצועית היו עד אז.....

ואני לא בת-יענה שקובר את ראשי בחול. אני פשוט מבין כי ללא הלוביסטיות והפופוליסטיות - שלצערי אין לנו כקהילת הג'יפאים - לא נוכל לשנות את הדברים.
ואם מישהו חושב שיש לו את הכוחות, הפיזיים והנפשיים, להוביל כזה מהלך של שינוי אני מוכן לתמוך, לסייע ולתרום ככל שיידרש !!!

רפי

דרור ברלי
01-11-10, 14:29
מה אתם מתרגשים?

אז עכשיו אסור להרכיב לבד רדיו-דיסק או פנסי ערפל. וואלה יופי.
אסור גם להרעיש משתיים עד ארבע ואסור גם לרחוץ מכונית בצינור.
מישהו אוכף את זה? מישהו יאכוף את זה?... מישהו ממכם יפסיק בגלל זה לטפל בג'יפ שלו בעצמו?... קישקוש.

הכל קשקושים של חברי כנסת - שהם אוכלי חינם, קרציות, טפילים שמקדמים אינטרסים של מקורבים.
חלקים גנובים? הצחיקו אותי. המדינה הרעה הזו הרי מעודדת באופן כמעט רשמי את גניבות הרכב. יש לה אינטרס מובהק שהגניבות לא רק יימשכו, אלא אף יתגברו.

הבעיה שלי עם הצעות חוק מטומטמות כאלה, היא הקלות הבלתי נסבלת בה הן עוברות ומתקבלות, והקשיים הבלתי אפשריים לתקן/לבטל אותן אחר כך.

אבן שטיפש אחד זרק לבאר, אלף חכמים לא יוכלו להוציא.

kobiarava
01-11-10, 14:53
רפי, קח בחשבון, שגם אתה, עם ההסמכה לניהול מוסך, לא תוכל אחרי העברת החקיקה המגוכחת הזו אפילו להחליף פיוז, או להוסיף קצת שמן מנוע, או להחליף פאנצ'ר מחורבן ברכב הפרטי שלך בחניה מתחת לבית, ותצטרך להגיע איתו, נגיד, בשבת בצהריים, למוסך אותו אתה מנהל לצורך העניין.
החוק הזה, במילים פשוטות, לא נועד להעלות את רמת הבטיחות של הרכבים, ולא להפחית את גניבות הרכב, ולא למנוע העלמות מיסים (מי אמר שמוסך מורשה לא עובד בשחור? הצחקתם אותי...). הוא נועד למלא בכסף נוסף את בעלי המוסכים הגדולים, מוסכי היבואן ורשתות "מרכזי השירות" למיניהן, ודוחפים אותו עסקנים מלוכלכים ופוליטיקאים קטנים בשם איגוד המוסכים באינטרס מובהק. אין שום ספק שבגין החוק הזה, שיעבור ודאי אישור בקרוב, יועברו מתחת לשולחן או מעליו מעטפות שמנות עם חבילות נאות, או טובות הנאה אחרות, שהם השמן שמחליק כל חוק או החלטה בתקופה האחרונה במדינה הזו. שוחד, שחיתות וריקבון, כל חור שתכניס את הראש אליו בארץ תמצא אותם.

קובי

רפאל
01-11-10, 15:21
רפי, קח בחשבון, שגם אתה, עם ההסמכה לניהול מוסך, לא תוכל אחרי העברת החקיקה המגוכחת הזו אפילו להחליף פיוז, או להוסיף קצת שמן מנוע, או להחליף פאנצ'ר מחורבן ברכב הפרטי שלך בחניה מתחת לבית, ותצטרך להגיע איתו, נגיד, בשבת בצהריים, למוסך אותו אתה מנהל לצורך העניין.

קובי

היי קובי

אתה צודק לחלוטין !
ואגלה לך סוד קטן, בשקט שאף אחד לא ישמע, אני לא מטפל ברכב שלי לבד, אני תמיד ניגש לחברי היקר שהינו בעל מוסך מורשה ומטפל אצלו תחת פיקוחי למרות שאני יכול ולפעמים גם משאיר את רכבי וסומך עליו בעיניים עצומות.

אבל מצד שני..... גם.....
יפסיקו לדחוף לאנשים סתם שמן מנוע בתחנות דלק.....
יפסיקו לדחוף לאנשים סתם תוספים כאלו ואחרים שמצויינים רק למי שמוכר אותם.....
יפסיקו ויפסיקו ויפסיקו.

ועכשיו לנושא שהינו חשוב והתעלמנו ממנו....
מה הגדרת החוק לגבי מהו תיקון רכב.....
מה הגדרת החוק לגבי מהי תחזוקת רכב.....

אני חושב שאלו השאלות שצריך לשאול :rolleyes:

תסכימו איתי שהוספת שמן מנוע שונה מדין הח' שמן מנוע שונה מדין הח' בלמים ובטח ובטח שונה מדין תיקון פחחות ברכב.

אני חושב שלפני שאנחנו מתחילים להיתלהם ולהקליד יש לבדוק את ההגדרה לשתי השאלות ששאלתי למעלה.

רפי

tallevi
01-11-10, 15:46
אגב...
מאותה סיבה אנחנו גם מחוייבים להביא לטסט השני חשבונית תיקון על ליקויים שנתגלו בזמן הטסט.
אתם לא מתארים לעצמכם כמה חפאריות וזילות מקצועית היו עד אז.....

רפי

זו בדיוק הדוגמא לטמטום הגדול בכל מה שקשור לנהלים והתקנות שרק המדינה המטומטמת הזו יכולה להכתיב.
תסביר לי רפי,מה יותר מטומטם מזה שמכון טסטים מוסמך שמעסיק בוחנים מוסמכים לא מסוגל לאשר לך את התיקון שבוצע ברכב על סמך בדיקתו הוא!!??
זה דומה למרצה באוניברסיטה שלאחר שסיים לבחון את הבחינה שלך יבקש ממך אישור מהמורה הפרטי (המוסמך) שלך לצורך קביעת הציון.

אני חושב שדעתך לא אובייקטיבית בדיון הזה משתי סיבות:
א.אתה בעל אינטרס,צד בעניין.
ב.בניגוד לרובנו כאן,אתה לא נוהג לטפל ברכבך באופן עצמאי.

טל.

יקיר גרין
01-11-10, 15:55
תסכימו איתי שהוספת שמן מנוע שונה מדין הח' שמן מנוע שונה מדין הח' בלמים ובטח ובטח שונה מדין תיקון פחחות ברכב.

אני חושב שלפני שאנחנו מתחילים להיתלהם ולהקליד יש לבדוק את ההגדרה לשתי השאלות ששאלתי למעלה.

רפי

אני לא מסכים איתך.
אני רוצה לתקן את הרכב שלי לבד. גם להוסיף שמן, גם להחליף שמן, וגם להחליף רפידות בלם.
אם אני אעשה טעות, אני אשלם עליה.

תראו איזה הדרכה מצויינת ...
http://www.youtube.com/watch?v=7GZkkg6aerI&p=FD2F538498E1CDBF&feature=list_related&playnext=1

רפי, בתור מכונאי שעבד קשה על ההסמכה שלו, המוטיווציה שלך ברורה ולגיטימית. לכל השאר, שטוקהולם זה כאן ...

pinister
01-11-10, 15:57
יקיר, אם תחליף בעצמך רפידות בלם, ובגלל התקנה לקויה הרכב שלך יהיה מעורב בתאונה, עוד אנשים עלולים להפגע.

יקיר גרין
01-11-10, 16:02
יקיר, אם תחליף בעצמך רפידות בלם, ובגלל התקנה לקויה הרכב שלך יהיה מעורב בתאונה, עוד אנשים עלולים להפגע.

ועל זה אני אשלם!
ואם אני לא בטוח שאני יודע לעשות את העבודה, אני לא אעשה אותה ...

גם כשאני נוהג ברכב תקין לגמרי, אנשים יכולים להפגע.

tallevi
01-11-10, 16:04

פיני,אם תנהג בעצמך ברכב שלך,ובגלל נהיגה לקויה הרכב שלך יהיה מעורב בתאונה,עוד אנשים עלולים להיפגע.

pinister
01-11-10, 16:13
נכון, אבל אני הוכשרתי רשמית לנהוג ברכב, כמו כל אחד שקיבל רשיון, אבל רוב האנשים המטפלים ברכב שלהם לא קיבלו שום הכשרה רשמית, ולמרות שרובם יודעים מה הם עושים, חלקם (לא יקיר...) עלול לטעות בגלל חוסר ידע.
ולהחליף רפידות, למשל, דורש קצת יותר ידע מאשר לקדוח חור לדיבל (למרות שגם כאן עלולים לקדוח בטעות צינור מים או קו חשמל. רגע, צריך גם לזה אישור...???).

יקיר גרין
01-11-10, 16:19
נכון, אבל אני הוכשרתי רשמית לנהוג ברכב, כמו כל אחד שקיבל רשיון, אבל רוב האנשים המטפלים ברכב שלהם לא קיבלו שום הכשרה רשמית, ולמרות שרובם יודעים מה הם עושים, חלקם (לא יקיר...) עלול לטעות בגלל חוסר ידע.
ולהחליף רפידות, למשל, דורש קצת יותר ידע מאשר לקדוח חור לדיבל (למרות שגם כאן עלולים לקדוח בטעות צינור מים או קו חשמל. רגע, צריך גם לזה אישור...???).

פיני, תמשיך, אתה בסוף תבין מה דפוק בהצעה ...

עוד שבוע יאסרו על מכירת כלי עבודה למי שאין תעודה ...

רפאל
01-11-10, 16:31
היי יקיר

אני לא יודע במה אתה עוסק....
אבל האם אתה יכול לבנות בית לבד ...... (וכאן אין סיכון חיי)
אז התשובה היא לא ! רק לאחר שמהנדס מדופלם יחתום לך (אם הוא יחתום) תוכל לקבל אישורים לבניה או טופס 4 או WHAT EVER

על אותו משקל הנושא שבו אנו עסקינן.
האם אתה יכול להחליף רפידות לבד...... כן
האם תמצא בעל הסמכה שיסכים לחתום לך על כך.......לא, לא אני בכל אופן

למה על אישורי בניה אתם לא קופצים וצורחים לשמיים ?
הרי אנחנו יודעים כמה חוסכים בבניה לבד :rolleyes:

והאמינו לי שאני עבדתי קשה כדי לקבל את התעודה\ אבל זו לא הנקודה מכיוון שאינני מבצע בה שימוש.....
אני בסה"כ מנסה לתקן את הזילות המקצועית שיש למכונאות רכב בארץ.

למה אתה לא יכול לקנות תרופות ללא מרשם מרופא מוסמך.....
למה אתה לא יכול לנהוג ללא רשיון.....
למה אתה לא יכול לבנות ללא חתימת מהנדס .......
ועוד למה ועוד למה.

אם לא אנחנו הלקוחות היינו מורידים את הענף לזנות אז בעלי המוסכים לא היו מתנהגים אלינו ככה....

ותחשבו על זה :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

רפי

נמרוד
01-11-10, 16:38

בהרבה כלי רכב, להחליף רפידות קל יותר מאשר לקדוח חור לדיבל.

זה שאתה באופן אישי חסר בטחון ביכולת שלך להתעסק עם מכונות, זו בעייה שלך (ואתה יכול אגב לטפל בה), אל תשליך מזה על אחרים.

גיא
01-11-10, 16:54
אלי@ אתה תמים כמו ילד אם אתה חושב ככה. גם המוסכים הגדולים מחזיקים את הסבא של העוזרת בשביל התעודה שהוא קיבל בזמן המנד"ט ...

פיני@אתה גם תמים ... יודע כמה מתקנים / מטפלים באוטו אצל השכן שהוא האחראי החלפת שמן במוסך של דוד שלו כשהוא מחלטר בחניה אחרי הצהריים ?

שחר-סופה
01-11-10, 17:44
[quote=pinister;347475]נכון, אבל אני הוכשרתי רשמית לנהוג ברכב, כמו כל אחד שקיבל רשיון, quote]

לא פלא שמדינת ישראל מובילה בכמות הרוגים ותאונות דרכים בהשוואה לאירופה/ארה"ב .
כאן ידידי , מלמדים לעבור ת'טסט..., לא לנהוג !!!
לא פרקטיקה,אימון,משטחי החלקה,תגובה במצבי חירום ואפילו לא לימוד והבנה בסיסית איך
בכלל נע הרכב (הנעה קדמית/אחורית) והשפעותיה ,כמו גם ,הכוחות השונים שפועלים עליו.
מזיינים לנו ת'שכל ומחפשים אותנו ,קהל הג'יפאים ,בכביש ובטסטים על שינויים ושיפורים ברכב כמו הגבהות,צמיגים,'בגושים' וכו'...בטוענה ובתירוצים על מעורבות בתאונות,סיכון חיי אדם וכל מיני חארטות...שיבוא מבחינתי שר התחבורה,נציג בכיר ממשרד התחבורע ויוכיח לי בנתונים רשמיים, שאכן כך המצב.אתם יודעים מה ...לא אני ולא אתם צריכים את העובדות והנתונים,אנחנו יודעים בדיוק מהם .פשוט נח מאד לשר התחבורה ובכירי משרדו המצב הקיים.למה להתחיל לעבוד,לשנות ולהפעיל את הראש וההיגיון האנושי , כשמשלמים את אותה משכורת על לגרבץ כל היום,לשתות קפה ולחשוב רק על איזה צד של אינטרס אישי אני הולך לטפח היום .
תרשו לי , לא לחזור על דבריו של 'קובי ערבה' ,אלא לצטט אותם! כי אין... פשוט אין מה להוסיף :

"החוק הזה, במילים פשוטות, לא נועד להעלות את רמת הבטיחות של הרכבים, ולא להפחית את גניבות הרכב, ולא למנוע העלמות מיסים (מי אמר שמוסך מורשה לא עובד בשחור? הצחקתם אותי...). הוא נועד למלא בכסף נוסף את בעלי המוסכים הגדולים, מוסכי היבואן ורשתות "מרכזי השירות" למיניהן, ודוחפים אותו עסקנים מלוכלכים ופוליטיקאים קטנים בשם איגוד המוסכים באינטרס מובהק. אין שום ספק שבגין החוק הזה, שיעבור ודאי אישור בקרוב, יועברו מתחת לשולחן או מעליו מעטפות שמנות עם חבילות נאות, או טובות הנאה אחרות, שהם השמן שמחליק כל חוק או החלטה בתקופה האחרונה במדינה הזו. שוחד, שחיתות וריקבון, כל חור שתכניס את הראש אליו בארץ תמצא אותם."

שחר.

eli8ball
01-11-10, 18:22
אלי@ אתה תמים כמו ילד אם אתה חושב ככה. גם המוסכים הגדולים מחזיקים את הסבא של העוזרת בשביל התעודה שהוא קיבל בזמן המנד"ט ...

גיא ידידי היקר

לא סתם כתבתי מוסך המומחה ל... ולא מוסך מורשה ל...

אני לא מכיר בערכן של תעודות נייר, במקצוע שלי אין אופציה לניירות - או שאתהת יודע מה שאתה עושה או ש... יתגדל ויתקדש.... בגלל זה אני מכיר בערכו של בעל מקצוע לפי העבודה שהוא עושה ולא לפי התעודה שתלויה לו במשרד

asafk
01-11-10, 20:05
רובכם מגיבים תגובה אינסטינקטיבית, בכלל לא קשורה לחוק הזה.
החוק הזה שמקודם על ידי איגוד המוסכים בסך הכל אוסר על תיקון במוסך לא מורשה - אין כאן שום חידוש או שינוי לגבי תיקונים עצמיים בבית.
יש בעיה של מוסכים שפועלים ללא רישוי, והיא בעיה אמיתית. מוסך ללא רשיון = מוסך שאחרי ששילמת לו כסף, אפילו אין לך למי להתלונן אם הוא עשה עבודה לא טובה.
אבל בין זה לבין תחזוקה עצמית בבית אין כלום, זה אפילו לא מוזכר בחוק.
העיקר כולכם צועקים ומתלהמים על זה שאסור לתחזק לבד את הרכב...

אסף.

zerez
01-11-10, 20:54
ולי יש רק שאלה אחת לחברי הכנסת הנכבדים,
כמה תאונות נגרמו השנה עקב רכב לא תקין שטופל במוסך שאינו מורשה?
כמה תאונות נגרמו עקב עבירות תנועה שמשטרת התנועה לא מנעה?
כמה תאונות נגרמו על ידי נהגים מורשעים שבתי המשפט לא הורידו מהכביש?

בקיצור ה $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ לא נותנים לעובדות לבלבל אותכם.

גיא
01-11-10, 23:42
רובכם מגיבים תגובה אינסטינקטיבית, בכלל לא קשורה לחוק הזה.
החוק הזה שמקודם על ידי איגוד המוסכים בסך הכל אוסר על תיקון במוסך לא מורשה - אין כאן שום חידוש או שינוי לגבי תיקונים עצמיים בבית.
יש בעיה של מוסכים שפועלים ללא רישוי, והיא בעיה אמיתית. מוסך ללא רשיון = מוסך שאחרי ששילמת לו כסף, אפילו אין לך למי להתלונן אם הוא עשה עבודה לא טובה.

אסף.

תכלס, זכור לי משהו מהילדות שבאמת אסור לתקן לבד מכוניות. אפילו לרוקן את המאפרה כמו שדרור אומר.

six 4 life
02-11-10, 00:16

רק דבר אחד הייתי רוצה להעיר לך, בתור אחד שעבד במוסך או 2.
ההסמכה שיש על הקיר- היא של הבעלים, ואין קשר בינה לבין הפועל שעובד לך על האוטו. לרוב הוא אחד שלא ישב מעולם בכיתת לימוד מכונאות, והנה הוא מרכיב לך ולעוד עשרות ברקסים.
אז תבוא ותגיד שהבעלים אחראי על העבודה שלו "ועובר על הרכב אחריו". הצחקת אותי.
הביטחון שאתה מרגיש כשאתה יוצא ממוסך הוא בראש בשלך בלבד, והוא פיקציה.

אגב, במוסכים המורשים המצב חמור הרבה יותר, רוב הפועלים רוויים באנטיגוניזם על המוסך, השכר, המנהל עבודה וכך הלאה. למה זה גורם אתה יכול לנחש (כל מה שיעלה בראשך- נכון).

אפי מאגנום
02-11-10, 00:29
הכל קשקוש
רק אינטרס כספי עומד מאחרי החוק.
מספרים לנו על "חאפרים"
הרי יצרן הרכב בעצמו (טויוטה לדוגמא) ייצר רכב שלפתע לא בולם ורץ לתוך הצומת ומתרסק למוות.

שחר-סופה
02-11-10, 01:11
מה שמכעיס יותר מהכל הוא , שמשרד התחבורה מתיימר לספר לנו סיפורים על בטיחות ,סדר,חוק ואכיפה , מטיל עלינו איסורים לרוב ,זאת בזמן שהוא , הוא ולא אחר , אחראי באופן ישיר למותם של אזרחים יום יום בכבישים בתאונות דרכים , שכלל לא צריכות להיות כורך המציאות !!!
מנכ"ל 'אור ירוק' ,מר שמואל אבוהב, זועק כבר חודשים רבים ומדבר על שיפור תשתית כבישים
במקומות בעייתיים ,שיכולה היתה לחסוך חיים .הפרדת מסלולי נסיעה (אקטיבית) בכבישים דו סיטריים זו רק דוגמא אחת מיני רבות .
זוכרים את תאונת הרכבת בה היה מעורב רכב מסחרי בדרום לפני כחודש בערך ? , בה נהרגה
משפחה שלמה ? מעניין שכשבוע אחרי אותה תאונה מזעזעת ,נפתח לתנועה המעבר העילי
שכבר היה בנוי ומוכן כבר אז , אבל המתין לאישורים . בירוקרטיה = היא מה שהרגה את האנשים
האלה , לא הרכבת !!! אתה מבין את זה סאנשיין ??? מר שר התחבורה ישראל כץ ?
שימו לב , בחיי ...אני מצטט מתוך אתר מאקו : " בחזונו של ישראל כץ שני דברים עיקריים: הראשון הוא המאבק בתאונות הדרכים והשני הוא לקרב את הפריפרייה למרכז. הוא חולם על מדינה אירופאית מתוקנת, הצלת חיי אדם ושיפור השירות לציבור."
הצחיק לי אתם יודעים בדיוק את מה ...ראית אסף איזה איפוק אני מפגין ?

שחר.

tzagi
02-11-10, 02:48
דבר אחד מאד מדהים אותי,
איך אפשר להמשיל למכור את כול הלוקשים האלה בשם "בטיחות בדרכים"
מעבר לגבולות מדינת ישראל יש עולם שלם עם כמה מליארדי תושבים,
לחלק ענק מהם אין כול חוקים שאוסרים על בעל הרכב לתפל בריכבו בעצמו, כמו כן אין כול פיקוח על "מיהו מכונאי"
ובכול זאת, אין כול סטטיסטיקה בשום מקום שתוכיח שעבודה "לא מקצועית" גורמת לאלפית אחוז של תאונות.
כמו כן אין סטטיסטיקה שמראה ששנויים ברכב, שיפורים, גודל צמיגים ושאר ירקות גורמת לתאונות, אפילו לא אחוז אפסי!

איך אפשר למכור את הזבל הזה לאוכלוסיה שביכול, הכי מלומדת בעולם?

או שאני בכלל לא בכיוון הנכון, אוכלוסיה מלומדת=אוכלוסיה ששונאת כלי רכב ותשתמש בכול כלי להפטר מהם?

גיא
02-11-10, 06:33
דבר אחד מאד מדהים אותי,
איך אפשר להמשיל למכור את כול הלוקשים האלה בשם "בטיחות בדרכים"
מעבר לגבולות מדינת ישראל יש עולם שלם עם כמה מליארדי תושבים,
לחלק ענק מהם אין כול חוקים שאוסרים על בעל הרכב לתפל בריכבו בעצמו, כמו כן אין כול פיקוח על "מיהו מכונאי"
ובכול זאת, אין כול סטטיסטיקה בשום מקום שתוכיח שעבודה "לא מקצועית" גורמת לאלפית אחוז של תאונות.
כמו כן אין סטטיסטיקה שמראה ששנויים ברכב, שיפורים, גודל צמיגים ושאר ירקות גורמת לתאונות, אפילו לא אחוז אפסי!

איך אפשר למכור את הזבל הזה לאוכלוסיה שביכול, הכי מלומדת בעולם?

או שאני בכלל לא בכיוון הנכון, אוכלוסיה מלומדת=אוכלוסיה ששונאת כלי רכב ותשתמש בכול כלי להפטר מהם?

טזאגי היקר

אל תתיפיף בבקשה.
גם לאומה החזקה בעולם מוכרים לוקשים וגם אתם אוכלים את זה.
עניין החור בתחת של האוזון למשל ...

אנשי מכירות טובים ימכרו שלג לאסקימוסים, נכון ?
הפתגם הזה הוא המצאה שלכם.

אז מוכרים, הלוביסטים מוכרים לשר
השר מוכר לממשלה
הממשלה, מה איכפת לה ? ...

ואנחנו, אנחנו מוכרים לעצמינו :)

קטע יפה, בארה"ב ( כך פורסם פעם ) משקיעים יצרני הרכב כסף בפירסומים שיגרמו ללקוח להרגיש טוב עם רכב שכבר קנה .... יענו לטשטש את הדיסונסס הקוגניטיבי ( איזו מילה מפוצצת :) )
זה קורה בכל העולם.

1984 זה לא רק בחלום

tzagi
02-11-10, 07:02
בובו,
אתה תוקף את הסימפטום ומזניח את המחלה.

אי אפשר למכור לאלה שלא רוצים לקנות בדיוק כמו שאי אפשר לאנוס את המעונינים באונס.

או, נותנים לעם את מה שהוא דורש.

שחף110
03-11-10, 23:52
אסף.

אני לא מכיר חוק ישן / אחר - אבל זה מאוד מתייחס לזה שאסור לך לעשות משהו לבד:

איסור מסירת רכב לתיקון בידי גורם בלתי מורשה 2. לא ימסור אדם רכב לצורך תיקונו לאחד מאלה:
(1) מוסך בלתי מורשה;
(2) מתקן בלתי מורשה.
אחריות בעל הרכב 3. נעברה עבירה לפי סעיף 2 על ידי מי שאינו בעל הרכב, יראו את בעל הרכב כאילו עבר את העבירה, זולת אם הוכיח כי לא ידע ולא היה עליו לדעת כי רכבו נמסר לתיקון במוסך בלתי מורשה או אצל מתקן בלתי מורשה וכי נקט אמצעים סבירים כדי למנוע את ביצוע העבירה.
אחריות מפעיל מוסך בלתי מורשה 4. המפעיל מוסך בלתי מורשה או המבצע את התיקון ברכב במוסך בלתי מורשה, דינו – קנס 20,000 שקלים חדשים או 18 חודשי מאסר.

itayhi
04-11-10, 00:14
שחף,

אני לא רואה בתקנה הזאת איסור על תיקון הרכב הפרטי שלך.

אני לא אומר חלילה שמותר, אולי זה בתחום האפור ואולי בתקנה אחרת, אבל התקנה שהבאת פה מדברת על מסירת הרכב לידי צד ג' שאינו מוסמך לתיקון.

ושוב, אולי אני מדבר שטויות, עו"ד אני כבר לא אהיה (תודה לאל), אבל זה מה שאני מבין מהטקסט.

איתי

tzagi
04-11-10, 00:45
לשון החוק די ברורה לדעתי:

(1) מוסך בלתי מורשה;
(2) מתקן בלתי מורשה.

כשבעל הרכב מוסר את הרכב לעצמו, והוא בידיעה שהוא עצמו לא מוסך או מתקין מורשה, הוא אשם
אם כוונת החוק היתה לפטור את בעל הרכב מהחוק (ע'י עבודה עצמית) היו כותבים את זה במפורש כיוצא מהכלל.

asafk
04-11-10, 02:33
ממש לא. החוק הזה נועד לקחת את הפרנסה ממוסכי המדרכה. הוא יוזמה של איגוד המוסכים וזה הכל.
לא תמיד צריך לצעוק, לא תמיד גוזלים אותנו ומגבילים אותנו. אבל אם אתם בוחרים להיות מסכנים ודפוקים - אני לא מתערב.

אסף.

boaz avrahami
04-11-10, 02:58
לא מצליחים להכיל חוק על הפשע המאורגן אז מתחילים להיטפל לאזרחים שכן מפחדים מהחוק...

חשבתם למה החוק מהלך אימים על הקליינטים ולא על המוסכים הלא מורשים?
למה לא מחוקקים חוק ישיר נגד מוסכי המדרכה והמוסכים הפועלים ללא רשיון?

אהה, יש כבר חוק כזה...
אז למה אותו לא אוכפים??

יותר קל לשוטר לרדוף אחרי המסומם מאשר להתעסק עם סוחרי הסמים וכנופיות הפשע.
סיכומו של דבר שיהיה עוד דף שאף אחד לא קורא או מיישם בספר החוקים המפואר שלנו.
עוד אחד שיתווסף לדוגמא לחוק הקסדות לאופניים.

ושלא תבינו לא נכון, אני מאוד בעד שאנשים ילמדו מקצוע ויעסקו בו בכבוד כמו בשוויץ למשל.
שם אפילו נגר לומד שבע שנים ואסור לאף אחד לעבוד בלי תעודת מקצוע.
אבל דם חוק הוא חוק....

אולי שיחוקקו חוק שהמשטרה חייבת קודם לאכוף את החוקים שכבר חוקקו?

אבישי מ
04-11-10, 18:26
לא מצליחים להכיל חוק על הפשע המאורגן אז מתחילים להיטפל לאזרחים שכן מפחדים מהחוק...

חשבתם למה החוק מהלך אימים על הקליינטים ולא על המוסכים הלא מורשים?
למה לא מחוקקים חוק ישיר נגד מוסכי המדרכה והמוסכים הפועלים ללא רשיון?

אהה, יש כבר חוק כזה...
אז למה אותו לא אוכפים??

יותר קל לשוטר לרדוף אחרי המסומם מאשר להתעסק עם סוחרי הסמים וכנופיות הפשע.
סיכומו של דבר שיהיה עוד דף שאף אחד לא קורא או מיישם בספר החוקים המפואר שלנו.
עוד אחד שיתווסף לדוגמא לחוק הקסדות לאופניים.

ושלא תבינו לא נכון, אני מאוד בעד שאנשים ילמדו מקצוע ויעסקו בו בכבוד כמו בשוויץ למשל.
שם אפילו נגר לומד שבע שנים ואסור לאף אחד לעבוד בלי תעודת מקצוע.
אבל דם חוק הוא חוק....

אולי שיחוקקו חוק שהמשטרה חייבת קודם לאכוף את החוקים שכבר חוקקו?

מסכים עם כל מילה.

עידו לוריה
04-11-10, 21:23
מותר לרוקן את המאפרה לבד ?
עידו

שחר-סופה
05-11-10, 00:34
ממש לא. החוק הזה נועד לקחת את הפרנסה ממוסכי המדרכה. הוא יוזמה של איגוד המוסכים וזה הכל.
לא תמיד צריך לצעוק, לא תמיד גוזלים אותנו ומגבילים אותנו. אבל אם אתם בוחרים להיות מסכנים ודפוקים - אני לא מתערב.
אסף.

אני אתקן אותך ...אנחנו לא בוחרים להיות מסכנים ודפוקים...אנחנו פשוט כאלה !!!
האהבה שלנו לתחביב המטורף הזה ,של כולנו ,כולל אותך...עולה לנו בביוקר...
שעות של עבודה עצמית ותחזוק/שיפור הג'יפ , שעות רבות אל מול המסך כאן באתר(סוג של
התמכרות ?)כספים רבים שמוקצים לטובת השיגעון , ריצות , טירטורים ומה עם הטסט =בכלל סרט...אחרי כל זה , צריך להיות אמיתי , כמה זמן נשאר למשפחה אישה/ילדים ?
אז כן , באיזה שהוא מקום אנחנו באמת כאלה .*עיין ערך מעללי משרד התחבורה/מכס ושות'
בשרשור שפתחת *עיין ערך בשרשורי נעים ועוד...
חבל , פשוט חבל שאנחנו לא מתלכדים ועושים משהו , כי כח ...ממש לא חסר .
כמה כלי רכב נכחו במפגש ג'יפולוג 2010 ? כ - 900 לערך ? ועם כמות אנשים של יותר מכ 1200 ? וכל זה כמובן בהרכב חסר . עבודת הכנה לא פחות ממעולה עם נתונים רשמיים , כולל השוואה מול מדינות אירופה / ארה"ב , הצגת הבעיה או המצריך שינוי דחוף ,מנקודת מבט ונסיון
שלנו והצגתם לשר התחבורה ולכל הנוגעים בדבר יכולה וצריכה להוביל לשינוי .הכל תלוי ברצינות
ורמת הלחץ ובלאגן שיוצרים .
לסיכום : אסיים במשפט הידוע מהתוכנית "מצב האומה"...
"אל תשאל מה המדינה יכולה לעשות בשבילך , אלא , מה אתה יכול לעשות לה בחזרה... "
נ.ב : עידו , אל תצחק ...תמתין שאסיים את תואר ההנדסאי , תן צלצול... אני כבר ירוקן לך :rolleyes:

שחר .

שחף110
05-11-10, 07:38

אסף.
בזה אני מסכים. אממה - מחר יהיה לך שכןשעיצבנת אותו (או כל אחד אחר שרוצה להתנקם בך),
הוא יכול לדווח ואתה תמצא את עצמך אוכל ז*ן.

ולגבי החוק, החוק נועד לאלו ששומרים אותו (וגם נפגעים ממנו).
במדינת ישראל יש לא מעט אנשים שהחוק הוא לא בנורמה שלהם.
הוא נועד בעיקר ל"אשכנזים לפלפים".

asafk
05-11-10, 08:36
בזה אני מסכים. אממה - מחר יהיה לך שכןשעיצבנת אותו (או כל אחד אחר שרוצה להתנקם בך),
הוא יכול לדווח ואתה תמצא את עצמך אוכל ז*ן.

גם זה כבר קרה, לפני שנים לא מעטות, וכשהבינו שלא מדובר ב"מוסך" הלכו כלעומת שבאו..
יש גם פסיקה לגבי בעל עסק כזה או אחר שעשה טיפול לרכב שלו בתחומי העסק, קיבל תלונה מהפקחים של משרד התחבורה, וזוכה בבית משפט (כי מדובר ברכב שלו והוא לא קיבל תשלום מלקוח תמורת זה).

אסף.

-->