PDA

צפייה בגרסה מלאה : איטום החיבור בין האגזוז לסעפת פליטה עם אפוקסי

עירא
16-10-04, 18:55
בחיבור בין האגזוז לסעפת פליטה יש בריחה קלה של גזים.
בעיקרון היה שם חומר אטימה של אגזוזים שמנע את הבריחה, אבל בגלל פירוק והרכבה של האגזוז החומר נשבר ונפל.
השאלה שלי היא האם דבק אפוקסי (פלסטלינה) יוכל לעשות את העבודה?
עירא

שחר-סופה
16-10-04, 20:08
אהלן עירא ...
חבל"ז , לא יעשה את העבודה ויסריח בטרוף לאחר שיתחמם , לאחר מכן הוא
גם יפול / יתפורר .רק ריתוך טוב .אם תמצא חומר טוב ,כמו זה שהיו משתמשים בו
פעם ואין לי מושג איפוא להשיג אותו -תעדכן , אני מעוניין.

שחר.

UNIX
16-10-04, 20:10
לא יעשה את העבודה , ניסיתי את זה בעבר כשהקונוס נשבר לי , תבדוק אולי גם לך הוא נשבר .
לא אמורה להיות בריחת גזים גם ללא החומר אטימה ואם כן אז היא זניחה .

אריאל
16-10-04, 20:11
לך לכל אגזוזן , הוא ישמח למכור לך אטם בכמה שקלים.

הכנס את האטם הדק ברגים וסע לשלום.

אריאל.

UNIX
16-10-04, 20:16
אריאל ב cj לא צריך אטם לאגזוז

עירא
16-10-04, 20:55
חבל"ז , לא יעשה את העבודה ויסריח בטרוף לאחר שיתחמם , לאחר מכן הוא
גם יפול / יתפורר .רק ריתוך טוב .אם תמצא חומר טוב ,כמו זה שהיו משתמשים בו
פעם ואין לי מושג איפוא להשיג אותו -תעדכן , אני מעוניין.

טוב, קראתי את התגובה קצת מאוחר מידיי... :twisted:
השאלות הבאות:
1. האם הריח יוצא מתישהו או שעדיף לי כבר לפורר בייד את האפוקסי?
2. האם האפוקסי מתפורר בגלל החום? (מבחינת גמישות גם המשחת תיקון אגזוזים מתקשה לחלוטין ולרוב היא לא מתפוררת אלא אם יש חופש רציני)

לגבי החומר "הישן" אני מניח שהכוונה למישחה לתיקון אגזוזים ואני אשיג כזו מתישהו...
לצערי ללכת לאגזוזן לא רלוונטי כרגע, אני יוצא עם הג'יפ מחר על הבוקר המוקדם.
עירא

t_uri
16-10-04, 21:14
אז מחר אתה תריח. ועוד איך תריח.....

אורי טל

רכס חיים
19-10-04, 02:18
בשורה התחתונה כל האטמים המקובלים היום מתפרקים במוקדם או מעט מאוחר יותר. האטם היחידי שעובד לנצח הינו פקונג מרשת נחושת שפעם עשו והיום לא מיצרים עקב המחיר. אם הדליפה באה מחריץ קטן, תמצא פח נחושת רכה בעובי 1-2 מ'מ בערך , עשה ממנה פקונג בעשר דקות עבודה , ובעת ההרכבה תסגור חזק ככל האפשר מבלי לשבור את הגוז'ונים , הנחושת תימעך ותתאים את עצמה לסדק. וזה פתרון לנצח. אפשר בעת ההידוק לתת למנוע לעבוד כמה דקות בכדי לחמם את לוחית הנחושת , מה שיקל מאוד את המעיכה. אפשרות נוספת , מישהו מחמם מלמעלה ואחר סוגר מלמטה. בהצלחה.

עמיקם
19-10-04, 15:25
לפעמים כשסוגרים את הברגים לא מקפידים על סגירה שווה ואז הקונוס לא יושב טוב.
יכול להיות גם שהצינור קיבל מכה ויש עליו לחץ.
אתה צריך לפרק את הברגים, לנקות טוב את כל האיזור,ואז להקפיד שהצינור יכנס בחופשיות למקום.אם יש צורך ניתן לפרק את תושבות הצינור על מנת שיתאפשר משחק קטן והתאמה יותר טובה.
שים לב לחזק את הברגים באופן שווה

עירא
19-10-04, 19:24
א. הריח (הנוראי :evil: ) עדיין עופף את הג'יפ מדיי פעם בעצירות.
ב. הקונוס לא שבור (לפחות לא לפי מה שראיתי)
ג. הברגים נסגרו בצורה שווה (לפחות באחת מהעשר פעמים שפירקתי את זה)
ד. חוץ מבחיבור של הסעפת יש בריחת גזים רצינית גם בצינור שנכנס אל הדוד בחלק האחורי שלו (את החיבור הקידמי ריתכתי אבל עדיין יש בו חור)
ולכן הפתרון של חיים נשמע לי בדיוק אבל בדיוק מה שאני צריך.
רכס, אתה יכול לפרט קצת יותר על איך מכינים פקונג (או מה זה בכלל?)
עירא

רכס חיים
19-10-04, 21:12
אצל כל אגזוזן תמצא פקונגים מחומר דמוי קרטון עבה עם טבעת פלדה היקיפית שמתאימה לאגזוז שלך. אלה מוצרים סטנדרטיים שעולים גרוש וחצי ושווים גרוש אחד. יתרונם שהם באים באלף מידות ומתאימים לכל האגזוזים שבעולם. מצא את המתאים לך והוא יהיה הדוגמא לייצור של פקונג מנחושת רכה. נסה למצוא פיסה של נחושת אצל פחחים או אצל מתקני רדיאטורים , או פרק רדיאטור ישן, או כלי נחושת ישן וגזור אותו בהתאם לדוגמה. זו עבודה של עשר דקות . השאר כבר יעשה לפי המוזכר בשרשור. משום מה אני משוכנע שגם אם תעשה זאת מפח אלומיניום זה יעבוד באופן דומה. אני יכול לתת לך אלומיניום למטרה הזו, ואנסה למצוא לך גם נחושת. בהצלחה.

asafk
19-10-04, 23:45
הרחבה לרעיון של רכס-
קח צינורית נחושת, דקה מאוד, כופף אותה לטבעת בקוטר שיתלבש על הקונוס, תלביש אותה וסגור ככה שהיא תימעך. פשוט, זול, ויאטום משו- משו.

אסף.

UNIX
19-10-04, 23:47
אני לא מבין למה זה טוב כל הפתרונות קסם האלו? במקור לא צריך את זה וזה אוטם מצוין אז למה?

-->