PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון במסגרת אחריות - שאלה

G-Jimny
01-11-10, 11:29
אחרי תיקון שבוצע במסגרת אחריות ביקשתי פירוט לגבי מה נעשה ברכב ובסוכנות טוענים שזה נשאר אצלם ולא יוצא ללקוח.

מי מכם שהתנסה בתיקון במסגרת אחריות - האם גם אצלכם זה היה כך?
האם אני צריך להתעקש או שכך זה נהוג?

תודה

Richard
01-11-10, 13:09
אחרי תיקון שבוצע במסגרת אחריות ביקשתי פירוט לגבי מה נעשה ברכב ובסוכנות טוענים שזה נשאר אצלם ולא יוצא ללקוח.

מי מכם שהתנסה בתיקון במסגרת אחריות - האם גם אצלכם זה היה כך?
האם אני צריך להתעקש או שכך זה נהוג?

תודה

בזמנו ניסיתי להוציא פירוט של הטיפולים שהרכב שלי עבר במורשה, סתם טיפולים תקופתיים, אך נענתי בסירוב.. לא ברור לי מה ההגיון.

kalil
01-11-10, 13:09
לא יודע מה נהוג , אבל אני אחרי סדרת טיפולים במוסך נארכזי של סוזוקי ניגשתי לפקידת הקבלה וביקשתי פירוט של כל הטיפולים והתיקונים שנעשו ברכב (בעיקר לקראת תום האחריות).
קצת חיוכים ופלירטוטים עם הפקידה והיא העניקה לי את כל התדפיס.

eyalzo
01-11-10, 14:12
זה לא נכון שמותר להם להסתיר ממך דברים, ואפילו חוצפה. תאר לעצמך שאתה עכשיו רוצה למכור את הרכב ואתה נדרש להציג היסטוריה מלאה. מה תעשה?
יש לי הרבה ניסיון בזה. תיקונים באחריות הם נושא רגיש מבחינת המוסך. הוא מרוויח מזה הרבה כסף, אך צריך לקבל אישור לכל דבר ולהיזהר לא למתוח את החבל. אתה צריך מההתחלה ליצור מערכת יחסים עם המוסך בה ברור לכולם שאתה החזק, וששניכם באותו הצד מול היבואן. שב עם המנהל ונער אותו קצת.

איציק - 4X6ZH
01-11-10, 14:48
כל תגובה יותר מוזרה מהשניה
כל תגובה ממש לא מדויקת .
למה בכלל צריך לנער.

פשוט לבקש אחרי 24 שעות ( לאחר עידכון מערכות המחשב )
תדפיס הסטוריה של הרכב .
זה הכל
והיום אין איסור למסור מידע זה . ( עד לא מזמן היה אסור למסור מידע זה ) .
את המידע מוסרים לבעל הרכב .

ומי שחושב שכדאי לנפנף בתדפיס הטיפולים כמכשיר שיווק לרכב משומש כדאי לו לחשוב פעם נוספת .:roll:

איציק

eyalzo
01-11-10, 15:32
כל תגובה יותר מוזרה מהשניה
כל תגובה ממש לא מדויקת .
למה בכלל צריך לנער.

פשוט לבקש אחרי 24 שעות ( לאחר עידכון מערכות המחשב )
תדפיס הסטוריה של הרכב .
זה הכל
והיום אין איסור למסור מידע זה . ( עד לא מזמן היה אסור למסור מידע זה ) .
את המידע מוסרים לבעל הרכב .

ומי שחושב שכדאי לנפנף בתדפיס הטיפולים כמכשיר שיווק לרכב משומש כדאי לו לחשוב פעם נוספת .:roll:

איציק

איזה כיף. אני אוהב שמחלקים ציונים לכתיבה שלי. עוד בבית-ספר אהבתי את זה.
הבנאדם כתב שסירבו לתת לו פירוט. כך התחיל הדיון. נכון?
אז בוא נתמקד בעניין החוקי. מוכר רכב חייב להצהיר היום על מצב הרכב לאשורו. ניסיונות להסתיר מידע נגמרים בדיונים מעניינים בבית המשפט. תופתע לגלות כמה פעמים מוכר נאלץ לפצות קונה כשרק "שכח" לספר שחלק זה או אחר תקול בידיעתו.
עוד דוגמה לשקיפות הנדרשת בחוק: יבואן שמוסר רכב חדש שנפגע בהובלה אינו יכול עוד להסתיר פרט זה. הוא לא חייב בדיווח (עד נזק מסוים) אך חייב להציג תיעוד מלא לפי דרישה, אם הלקוח מבקש. זה מספיק? הייתי עד לדיון כזה בסוזוקי, בו לקוח התלונן על פגם בצבע ומנהל שירות בכיר אמר ללקוח שהכל מתועד והוא זכאי לקבל תדפיס.
לכן אמרתי שהמנהל של המוסך זקוק לניעור. מישהו צריך להזכיר לו שיש קצת חוקים במדינה.

מזגנים
01-11-10, 18:52
זה לא נכון שמותר להם להסתיר ממך דברים, ואפילו חוצפה. תאר לעצמך שאתה עכשיו רוצה למכור את הרכב ואתה נדרש להציג היסטוריה מלאה. מה תעשה?
יש לי הרבה ניסיון בזה. תיקונים באחריות הם נושא רגיש מבחינת המוסך. הוא מרוויח מזה הרבה כסף, אך צריך לקבל אישור לכל דבר ולהיזהר לא למתוח את החבל. אתה צריך מההתחלה ליצור מערכת יחסים עם המוסך בה ברור לכולם שאתה החזק, וששניכם באותו הצד מול היבואן. שב עם המנהל ונער אותו קצת.

לא יודע מאיפה "יש לך הרבה נסיון בזה" וש המוסך "מרויח מזה הרבה כסף " אבל לידיעתך המוסף מפסיד כסף בכל תיקון

באחריות היבואן .. וזה בדוק. אז לפני שאתה כותב דברים תבדוק אותם עם המנהל אחרי " שתנער אותו קצת" .

eyalzo
01-11-10, 21:45
לא יודע מאיפה "יש לך הרבה נסיון בזה" וש המוסך "מרויח מזה הרבה כסף " אבל לידיעתך המוסף מפסיד כסף בכל תיקון

באחריות היבואן .. וזה בדוק. אז לפני שאתה כותב דברים תבדוק אותם עם המנהל אחרי " שתנער אותו קצת" .

מודה שהניסיון שלי רק כצרכן של מכוניות חדשות. פשוט שאלתי. בסוזוקי החליפו לי השנה שלושה רכיבים יקרים (מושב נהג ושתי קופסאות של הנעילה המרכזית), וקיבלתי תיאור של הליך ההזמנה ומי משלם על מה. בסיטרואן החליפו לי במהלך השנים המון דברים (מרדיו ועד מנוע) והתיידדתי עם צוות המוסך שהסביר לי מי נגד מי. הפרוצדורה בסוזוקי אכן קשוחה יותר מבסיטרואן מבחינת המוסך, אבל לא הבנתי איך המוסך יכול להפסיד אם הוא מקבל החזר על החלק ותשלום (סביר?) עבור העבודה. אבל אם אתה עובד בזה בטח אתה יודע יותר טוב מה קורה מאחורי הקלעים.

מזגנים
02-11-10, 00:01
מצטער עם היתי מעט בוטא אבל אני לא אוהב שמנערים אותי .לא לקוח ולא אף אחד אחר.

ולעינינו. כמו שכתבת "קיבלתי הסבר " וזה שונה לגמרי מלקבל פרוט כתוב של תיקון באחריות .

מאחר ואתה לא משלם על התיקון אלה היבואן נוצר מצב שאתה לא הלקוח של המוסך אלה היבואן וכל התחשבנות שהיא מתבצעת בין המוסך למח שרות וכך גם החשבונית.

לא נראה לי שמוסך לא ידוח לבעל הרכב מה בוצע אבל ניר כתוב מהוה בעיה למוסך מאחר והחשבון יוצא ליבואן ואין זה מעינינו של בעל הרכב כמה שולם וכ"ו.

בכל מקרה המוסך מפסיד בתיקונים באחריות . הרווח היחידי שיש למוסך הוא בהשארת הלקוח במוסך לטווח ארוך .

G-Jimny
02-11-10, 00:20
מצטער עם היתי מעט בוטא אבל אני לא אוהב שמנערים אותי .לא לקוח ולא אף אחד אחר.

ולעינינו. כמו שכתבת "קיבלתי הסבר " וזה שונה לגמרי מלקבל פרוט כתוב של תיקון באחריות .

מאחר ואתה לא משלם על התיקון אלה היבואן נוצר מצב שאתה לא הלקוח של המוסך אלה היבואן וכל התחשבנות שהיא מתבצעת בין המוסך למח שרות וכך גם החשבונית.

לא נראה לי שמוסך לא ידוח לבעל הרכב מה בוצע אבל ניר כתוב מהוה בעיה למוסך מאחר והחשבון יוצא ליבואן ואין זה מעינינו של בעל הרכב כמה שולם וכ"ו.

בכל מקרה המוסך מפסיד בתיקונים באחריות . הרווח היחידי שיש למוסך הוא בהשארת הלקוח במוסך לטווח ארוך .

אתה צודק בעובדה שאני לא הלקוח של המוסך אלא מח' שרות של היבואן, אבל מצד שני - אני לא מעוניין לקבל חשבונית או לדעת כמה עלה התיקון. זה באמת לא אכפת לי. אני רק רוצה לקבל "סיכום טיפול" או "מכתב שחרור" מהמוסך שמפרט מה נעשה. בלי עלויות, בלי מחירים.

נמסר לי שהכל קיים במערכת אבל "אני לא בטוחה שאני יכולה לתת לך מסמך כזה"...

-->