PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניה קלה- מי יכול לעזור?

savyon
03-11-10, 20:38
שלום,
מי יכול לשפוך קצת אור ונסיון על אחת משתי החברות הבאות בנושא של בניה קלה,
כל אחת מהן טוענת שהמוצרים שלה טובים יותר משל השניה, האלומיניום לא באותו העובי, הקלקר לא באותה דחיסות, ההדבקה פחות איכותית עד רמה שמבנה הסנדוויץ שבינהם נפרד והגג קורס...

הראשונה עילית אלומניום (http://www.eliteal.co.il/) חברה אמריקאית ישראלית, כך על פי המתקין (http://www.pr7.co.il/), המוצרים חלקם מארה"ב וחלקם מיוצרים בישראל.

החברה השניה היא למעשה חברה שנאמר לי שפשטה את הרגל, פאנל טק (http://www.pr7.co.il/) וכשדיברתי עם מי שעבד שם והיום הוא מתקין עצמאי שבין הייתר, לטענתו, מייצר במפעל במישור אדומים את הלוחות, ואת הפרופילים הוא קונה מארה"ב.

ע"פ הכתוב וע"פ אנשי המכירות של החברה, מבחינת בידוד טרמי,לוח בעובי של 7.5 ס"מ טוב פי 2.5 במבלוק איטונג 20 ס"מ.
מבחינת אקוסטיקה יש להוסיף צמר סלעים בין הלוח לבין החיפוי גבס הפנימי.

מי מכיר והתנסה בשיטה זו?
מה בנושא התעבות מים בשל הפרשי טמפ' בחורף / קיץ בין החוץ לפנים?
(לטענתם, אביזרי חיבור "טרמיים", כאלה שמיוצרים משני חלקים כשביניהם יש חומר אפוקסי המבטל את המגע הישיר בין החוץ לפנים, מונע את ההתעבות.)
מי יכול להמליץ או לשלול את השיטה ולמה?
למי יש "חברים" (כי אם יש חברים לא צריך פרוטקציה...) במפעלים הנ"ל ע"מ לקנות את הלוחות ואביזרי החיבור ישירות מהם ולהרכיב לבד?
למה לבחור בשיטה זו במקום בבניה קונבנציונאלית (מעבר לעובדה שבניה זו מהירה פי כמה, זולה והרבה פחות בלאגן- יסודות עמוקים וכו'...)?

ואם יש עוד דברים שאני עדיין לא יודע שאני צריך לשאול ומישהו כבר יכול לענות אני אודה מראש.

המטרה היא הוספת שני חדרים לבית קיים, לאסגירת מרפסת אלא תוספת מלאה של קירות וגג.

תודה,
סביון

itaysa
03-11-10, 20:49
על רוב השאלות שלך אני לא יכול לשפוך אור

אבל אני גר בדירה הבנויה בשיטה המדוברת כבר מעל חמש שנים

אתה מוזמן לבוא לראות או לפנות בפרטי לעוד פרטים

ירון גל
03-11-10, 22:46
אינני מכיר מי מהחברות הללו
אך לפי הפרופיל שלהם הם אינם קבלני בנייה קלה אלה ספקי פנלים מבודדים

ונעשה קצת סדר בית מפנלים מבודדים אפשר להכין בעשרות שיטות וכמעט כל קבלן פשוט יודע לבנות איתם

בארץ יש עם אני לא טועה 5יש חברות עיקריות לפנלים וכולם פועלים על אותו עיקרון של איזכורית-בידוד-איזכורית
ההבדל שחברהאחת מדביקה את השכבות לעומת אחרת שאת הבידוד מזריקה על האיזכורית ואז בד"כ זה יותר עמיד
האיזכורית החיצונית יכולה להיות לקיר עם גלים קטנים או לגג עם גלים גדולים
הבידוד יכול להיות קלקר, פלוריטן מוקצף או צמר סלעים. לכל חומר יש את ההיתרונות והחסרונות שלו
האיזכורית הפנימית בדרך כלל חלקה ויכולה להיות או אקוסטית (לא לשמוע גם את הראש של הגשם וגם למתן את ההד) או רגילה

העובי הוא נא מ 5 ס"מ עד 15 ס"מ כמובן שככל שהוא יותר מבודד אבל הסיבה העיקרית היא מפתחים ככל שהוא יותר עבה המפתח בין הפטות יכול להיות גדול יותר

בית מפנלים בד"כ נבנה מקונסטרקצית פלדה אבל ראיתי כבר כאלה מבטון (רק שלד כמובן)

שאת חלקו החיצוני ניתן לצפות בעץ או לטייח ויש כאלה שמשאירים פנלים חשופים

וחלקו הפנימי מצפים בגבס

לפי דעתי האישית בית מפנלים עדיף על פני בית בלוקים מכל מיני סיבות שונות (אני מהנדס בניין וזה המקצוע שלי) החסרון שעלות הבנייה זהה לבית בלוקים אבל עם רוצים למכור או לשעבד את הבית הוא שווה פחות (למה? ככה כי בישראל רק בית מבטון זה "בית אמיתי")

savyon
04-11-10, 03:02
תודה על התשבות.

ירון,
במקרה של מי שאני דיברתי איתם מדובר על שכבת קלקר דחוס נכבה מאליו בין שתי שכבות אלומניום.
החברות אמרו שהאלומיניום עדיף מבחינת תחזוקה ועמידות והקלקר עדיף מאחר והפוליאורין הינו חומר דליק המפיץ גז ציאניד בזמן שריפה ואילו הקלקר, כאמור נכבה מאליו.

סביון

savyon
05-11-10, 09:30
אנשים,

הרי לא יכול להיות שאף אחד פה לא מכיר את החברות או את החומרים הללו, נכון?

האם יש יתרון משמעותי ללוחות אלומניום על פני לוחות המתכת?

האם יש מישהו שעבד עם אחת משתי החברות שהצגתי בהודעה הראשונה?

מישהו מכיר מישהו בחברות האלו שיסכימו למכור ללקוח הסופי ולא דרך מתקין?

אשמח אם יש מי שיכול לשפוך קצת יותר אור על הנושא.

תודה,
סביון

tomer s
05-11-10, 09:50
לא מכיר את היתרונות של הפאנל אלומניום אל מול הרגיל,
אם תרצה מהפאנל ה"רגיל" דבר איתי.

zagi
05-11-10, 12:25
פוליפח בבית שמש (http://www.polipach.co.il/) , פאנלים אכותיים מאוד !!!( מותקנים אצלי בבית ובעוד בתים בהם התקנתי כאלו במשך השנים האחרונות ) .

מהיצרן לצרכן , עלות בין-70 ש"ח ל-90 ש"ח למטר רבוע ( תלוי מי קונה ;-) .

אלדר
05-11-10, 18:13
פוליפח בבית שמש (http://www.polipach.co.il/) , פאנלים אכותיים מאוד !!!( מותקנים אצלי בבית ובעוד בתים בהם התקנתי כאלו במשך השנים האחרונות ) .

מהיצרן לצרכן , עלות בין-70 ש"ח ל-90 ש"ח למטר רבוע ( תלוי מי קונה ;-) .

+1
ממליץ בחום על הפנלים של פוליפח.

klam
05-11-10, 18:30
תודה על התשבות.

ירון,
במקרה של מי שאני דיברתי איתם מדובר על שכבת קלקר דחוס נכבה מאליו בין שתי שכבות אלומניום.
החברות אמרו שהאלומיניום עדיף מבחינת תחזוקה ועמידות והקלקר עדיף מאחר והפוליאורין הינו חומר דליק המפיץ גז ציאניד בזמן שריפה ואילו הקלקר, כאמור נכבה מאליו.

סביון
הקלקר עשוי מפוליסטרן ולא מפוליאוריטן. פוליאוריטן מוקצף אינו פולט גזים רעילים משום שלאחר שהוא מסיים את הפילמור, הוא חומר אינרטי, בלתי-פעיל, והוא המבודד הטוב ביותר שבנמצא. בזמן שריפה עלולים להשתחרר גזים רעילים ולטענת היצרנים - בכמות נמוכה שדומה לזו של עץ.
החומר מאושר לשימוש במבני מגורים לפי כל התקנים, כולל האירופי והאמריקאי. יחד עם זאת, בזמן שריפה משתחררים גם חומרים שכיום ידוע שחלקם מסרטנים (המחקר מגיע בכלל מתחום השתלים לשדיים, שגם בהם יש פוליאוריטן..). אחת מחולשות הפוליאורריטן היא נטייתו להתפורר (במיוחד בחשיפה), ולא ברור אם גם אז יש שחרור של מרכיבים מסרטנים.
בקיצור - כדאי להזהר - לא רצוי להשתמש בו כחומר מוביל באיטום, ועדיף להסתפק ביישום נקודתי.
חן

ירון גל
05-11-10, 20:46
לא מכיר פנל אלומיניום אבל מכיר עשרות עם לא מאות פנלים פח ולא ניתקלתי בבעיות איתו
את החברות הגדולות ממש לא מעניין מי קונה מהם אבל כמובן שיש כאלה שיקבלו מחיר יותר טוב
אני עבדתי מספר רב של פעמים עם "מבני דרום"
וכנראה שאם אף אחד לא מכיר את החברות הללו אלו לא מפעלים אלה "יד שניה" כלומר הוא בקשר עם מפעל מסוים שמיצר סדרה מסוימת רק בשבילו שאותה הוא בונה ומרכיב לבד ולכן הוא לא מוכן למכור באופן ישיר לאנשים רק דרך הקבלנים שלו

למה אתה מתעקש דווקא על החברות הללו?

savyon
05-11-10, 21:05
תודה לכל המשיבים,

היום הייתי אצל אחד מחברי האתר כדי להראות לאישתי "בניה קלה"-תודה לך איש יקר, היא נרגעה...

תוך כדי שיחה עם אותו חבר, התברר שאנחנו נמצאים ליד המפעל עילית אלומנים, היה ספק לגבי פעילותם ביום שישי אבל בכל זאת ניסתי, הם היו שם.

ראיתי את המוצרים בעיניים גם את הלוחות וגם את הפרופילים- נראה טוב, גם הקטע של הפרופיל טרמי, זה שמורכב משני חלקים עם חומר פלסטי כלשהו המחבר ביניהם.

אחרי שיחה קצרה, הבנתי (אני חושב שהבנתי נכון...) שהם מוציאים מוצר "מוגמר" ע"פ תוכניות הכולל את הפנלים חתוכים במידה, כל הפרופילים, חומרי האיטום השונים שבהם הם משתמשים, הברגים וכו' כך שבפועל יש לך עבודת לגו בשטח.

החברה שייכת לבעלים יהודי עשיר (ויקר) שגר בארה"ב ומעסיק רק יהודים אשר שירתו בצבא ועושים מילואים- התרשמתי לטובה ובאופן עקרוני בחיים אני בעד העניין...

לגבי הפחים, אני לא נגד מוחלט, אבל אם יש משהו יותר טוב (אנשי מכירות טובים...) לא מחליד (במקומות שחותחים וקודחים האבץ נפגע) קל יותר ולא הרבה יותר יקר (אני מקווה) אז למה לא?

אשמח לתשובות :confused:

סביון

אלדר
05-11-10, 21:37
בעיקרון פנלים נמכרים לי מידה שמזמנים, יש פנלים לגג ויש פנלים לקירות.

liorb
30-12-10, 16:00
הי יכול להמליץ לך בחום על חברת נגב מבנים. המתמחים בשיטת בניה קלה (http://www.negev-mivnim.co.il/בניה_קלה).
בהצלחה!

dingo1st
30-12-10, 17:03
דבר עם דובי 0523206700 מייטק
http://www.mitek.co.il/mitek/aboutus.html

AvinoamNa
01-07-14, 14:36
סביון,
בניתי בעבר מספר לא קטן של מבנים בבניה קלה,
בצורה מתומצתת-
היתרון של האלומיניום היינו בעיקר העניין של החלודה, וכן גם העניין של המשקל,
אם עובדים נכון עם הפנל מהפח- לא אמורה להיות שום בעיית חלודה, וכן להבדל במשקל אין הבדל כל כך רציני,
הלקוחות שלי בדר"כ לא ראו לנכון להוסיף את ההפרש עבור ההבדל בין האלומיניום לפח.
בנוגע לחומר המילוי, הקלקר אינו תקני לבניית מבני ציבור בגלל הנושא של דליקות, ולכן במבני ציבור משתמשים אך ורק בפנל שמלא בצמר סלעים, לקוחות פרטיים בדר"כ לוקחים פנל קלקר (שוב עניין של מחיר) במידה ותרצה אוכל לעזור לך בהזמנה ישירות מול אחת החברות ותוכל לקבל מחיר קבלן.
יותר מאשר סוג החומר, הכי חשוב פה איכות הביצוע.

shachar
01-07-14, 17:01
אבינועם,
התבלבלת עם פורום יוני דואר.

השירשור מ 2010

AvinoamNa
01-07-14, 19:38
פאדיחה.
לא יודע איך זה קפץ לי
סליחה..

רכס חיים
02-07-14, 05:51
כמי שייבא לארץ מעל מיליון מ''ר -אולי שני מיליון מ''ר - של פנלים מכל הסוגים מגרמניה ואיטליה - אין לך מה לחפש בשיטות הבניה האלה כלום - במיוחד למגורים.
הן לא זולות,הן לא מהירות הן לא מתאימות למגורים לחלוטין,זולתי אם תפעיל מזגנים כל חייך.(קבוע הזמן שלהם הינו בערך 20 דקות לעומת 6 שעות בבניה קונבנציונלית)

אין עדיין שום דבר למגורים שעולה על מוחמד וקירות איטונג 25 או 30 ס''מ עובי. זול יותר ,מהיר יותר והרבה הרבה יותר טוב למגורים.

שני חדרים - כולל הכל עם קבלן נכון - אתה מסיים בפחות מחודש,ובחצי מחיר מכל הפנלים שצריכים קונסטרוקציה וחיפוי פנימי יקר עם בידוד טרמי ומחסום אדים למניעת קונדסציה. ועוד לא דיברנו על פלשונגים מסביב לחלונות,לדלתות וכרכובי הגג,מזחלות מרזבים והכל בעיה גדולה עבור 30 מ''ר. בלי תכנון מעולה,יקר ומפורט שרק מעטים יודעים לעשות נכון בארץ לעבודות פח,המבנה ייראה סלמס כבר ביום הראשון.

לפחות הזהרתי אותך.

DANI1
02-07-14, 08:34
בוקר טוב
אני כמתכנן ומבצע עם צוות קבלנים שלי, די הרבה שנים בניה קלה ,נכון שכל אחד יגיד לך שהחומר שהוא מייצר טוב יותר מהשני ,
אין חשיבות בין אלומניום לפח ,הרי שנהיהם מתחממים בשמש ,הבידוד הפנימי יכול להיות משלשה דברים, קלקר דחוס, פוליאורטן מוקצף ,או צמר סלעים דחוס ,אתה צריך להגדיר לאיזה איזור מגורים אתה מתכוננן לבנות ,שכך לפי בדיקות טכניון תוכל לדעת איזה צפיפות חומר אתה צריך ,לאיזור המגורים כדי לשמור על בידוד חום/קור.
חלק חשוב זה לא לחשוב איך לצמצם עלויות לקירות חוץ ,מומלץ לשים קירות חוץ פנל עובי 10 ס"מ ,ולצפות בחוץ עם פלטות OSB כדי למנוע התחממות הפח/אלומניום ,עליו יש לשים חומר מקשר למרוח שליכט צבעוני ,
לכל מה שכתבתי ,לאיכות העבודה והגימור הסופי יש לזה משמעות מאד גדולה לחיסכון בכסף ,
אשמח לענות ולעזור ,וכן לסייר בבית שסיימתי לא מזמן .
DANI 1

נמרוד
02-07-14, 08:56
רכס הזהזרת מאוחר מדי. סביון בנה את הסלאמס לפני שלוש שנים.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

savyon
02-07-14, 10:00
רכס הזהזרת מאוחר מדי. סביון בנה את הסלאמס לפני שלוש שנים.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

עכשיו הילדים גדלים בחדר שבניתי והם לומדים להבחין בין טוב לגרוע, בין יפה למכוער בין איכותי לתת רמה,
אין ספק שעבורם זה חינוך לחיים...

asafk
02-07-14, 11:02
על זה כתבו את הספר אבא עשיר אבא עני ..?

אסף.

נמרוד
02-07-14, 11:16
עכשיו הילדים גדלים בחדר שבניתי והם לומדים להבחין בין טוב לגרוע, בין יפה למכוער בין איכותי לתת רמה,.

זה ההבדלים בין אמא לאבא במקרה שלהם.

tomer s
02-07-14, 14:03
אסף ונמרוד תפסיקו.
לא יפה. גם ככה צחקו על סביון חברים בגן,
עכשיו גם חברים בפורום?

לא יודע מה בנית ואיך בנית עם הפנל,
אבל בניגוד לטענות של רכס
היום בונים אחלה בתים ברמת דיוק וגימור גבוהות בבניה קלה ומהירה.
מה שלעולם לא יקרה בטח שלא באותו פרק זמן ומחיר עם אחמד איטונג ושות'.
גם כאן להשקעה ולדרישות אין סוף.
כשתהיה בדרום אתה מוזמן לראות כמה וילות כן וילות מבניה קלה,
שחיים בהן כבר כמה שנים,
נכון שהן לא בנויות בתקן תעופתי, אבל זו וילה היא לא עפה.

asafpeleg
02-07-14, 15:26
אהלן תומר. אני מתכנן לבנות יחידה קטנה במשק. אשמח לראות את אחד הבתים שהזכרת, אם תוכל לקשר אותי, אשמח.
אסף

-->