PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאקלים ארוכים מקדימה?

ד ו ר ו ן
17-10-04, 01:15
מישהו כאן התקין\נוסע עם שאקלים ארוכים מהמקור מקדימה?
לא ארוכים בהגזמה, משהו כמו 1-2" בלבד, אחרי שקראתי כתבה לגבי זויות עבודה של שאקלים במצב מנוחה\עבודה הבנתי שאפשר בקלות להוסיף 1" בלי לשנות את התכונות של עבודת הקפיץ ובלי להוסיף הרבה גובה מושך עין("1 של הגבההת שאקל מוסיפה 0.7" ~ של הגבהה,לא יותר).
הכתבה על שאקלים:
.http://www.4crawler.com/4x4/ForSale/Shackles.shtml

ומה הרעיון מאחורי הארכת השאקלים האלו?
היום בפתיחה מלאה מקדימה הקפיץ מוגבל בפתיחה גם ע"י השאקל הקצר,עוד אינצ' לאורך זה עוד אינצ' לאורך של הקשת בפתיחה מלאה וכמעט אינצ' למהלך.

בקיצור, יש כאן מי שנוסע\יודע\מכיר מישהו עם שאקלים ארוכים יותר מקדימה ויכול לתת חוות דעת לגבי ההתנהגות של הרכב ביום-יום עם שאקלים ארוכים מהמקור?
שוב,לא הגבהות פראיות,שינוי של "1-"2 לכל היותר

נמרוד
17-10-04, 17:23
קודם כל, אם רוב האמריקאים עושים את זה - כנראה שזה בסדר.

בג'יפים כמו שאתה יודע רובנו נוסעים על שאקלים ארוכים יותר מהמקוריים. האפקט השלילי העיקרי הוא הגדלת החופש הצידי של הסרן. בג'יפים זה מורגש וברור תמיד, אני לא יודע מנסיון על טויוטה אבל אני מניח שהמצב זהה או פחות חמור, בגלל שהשאקל מאחור.

עוד הבדל בין טויוטה (שאקל רברס) לג'יפ הוא בכל מה שנוגע לדרישפט - בג'יפ עם שאקל אחורי אין שום השפעה, ברכב עם שאקל רברס מהלך הפתיחה של הדרישפט (הסליפ-יוק) יגדל, בכמה ואם זה משמעותי - לא יודע. כמו כן תהיה השפעה לרעה על זויות הדרישפט, קבועה, ולדעתי גם כן חמורה יותר מאשר הארכת שאקל קדמי. האם משמעותית? שוב, לא יודע.

אני אישית לא הייתי מפחד מזה - אבל הייתי עושה את זה רק בשביל תוספת גובה. אם אתה לא צריך, אל תעשה.

ד ו ר ו ן
17-10-04, 18:02
o.k. תודה נמרוד.
סוף סוף תשובה למה שהטריד,האם החופש כזה מורגש.
לא,הכיוון לא היה הגבהה אלא שחרור אי-אלו ס"מ חבויים מהמהלך מקדימה וגם מאחור.
גובה יש מספיק,תודה.
אולי נעשה את זה רק בשביל ההתנסות אבל זה עובר לחלק האחורי של הרשימה.

-->