PDA

צפייה בגרסה מלאה : ARMOR X10 - טעינה ממתקן העגינה ברכב

raanan
05-11-10, 16:46
שלום לכולם,

מתקן העגינה לא מטעין ה-ARMOR למרות שיש חיווי מעבר ממצב סוללה למתח חיצוני.
מס' השערות לבעיה :
א. תוכנה - חסר דרייבר או שדרייבר לוח האם לא מתאים
ב. חומרה - המתקן במקור ל-XRT ולמרות שמתח העבודה זהה, כנראה אין "דחיפת" זרם מספקת
כי ה-ARMOR צרכן הספק גדול יותר מה-XRT .

רעיון לפתרון,
ביצוע מעקף למעגל החשמלי (בחלק האחורי של המתקן) וחיבור ספק (DC TO DC ממתח 12V למתח 15V ) ישירות לקצוות המעגל החשמלי.
ניתן להשתמש בספק לרכב שמוכר ה-ARMOR סיפק (לקונים הראשונים) או,
בספק אונברסלי דוגמת זה :
http://www.amperel.co.il/products/110968
הערה- רצוי למצוא באיביי שם זה בטוח בדולרים בודדים.

בהצלחה
רענן

בוטן
05-11-10, 19:21
מהבהבת נורת הטעינה וגם בחיווי של תוכנת TWONAV מוצג חיבור טעינה, איך אני יודע אם טוען או לא?

raanan
05-11-10, 19:33
מהבהבת נורת הטעינה וגם בחיווי של תוכנת TWONAV מוצג חיבור טעינה, איך אני יודע אם טוען או לא?

תחבר את ה-ARMOR לא טעון במלואו (נורית אחת או שתיים דולקת), תראה אם לאחר זמן נוספו נורות חיווי סוללה טעונה.

בהצלחה
רענן

נדב42
05-11-10, 22:02
רענן,

שים לב שאם השתמשת בסוללה מעט והיא כמעט מלאה, אז המכשיר לא יטען אותה גם כאשר תחבר לחשמל כדי לחסוך במחזורי טעינה. את ניסוי הטעינה ממתקן העגינה יש לבצע עם סוללה במצב פרוק למדי. אולי אצליח להגיע לזה מחר ...

בוטן
06-11-10, 12:29
תחבר את ה-ARMOR לא טעון במלואו (נורית אחת או שתיים דולקת), תראה אם לאחר זמן נוספו נורות חיווי סוללה טעונה.

בהצלחה
רענן
סוללה פרוקה לגמרי -> לילה שלם ברכב -> סוללה טעונה במלואה.
המתאם שלי מחובר ישירות למצבר (פיוז 7.5 אמפר).
נראה לי שיש כמה סוגי מתאמים. שלי עם תופסן כסוף, לאחרים אדום, אנסה לרשום את הדגם המדויק.
עמית

raanan
06-11-10, 13:44
סוללה פרוקה לגמרי -> לילה שלם ברכב -> סוללה טעונה במלואה.
המתאם שלי מחובר ישירות למצבר (פיוז 7.5 אמפר).
נראה לי שיש כמה סוגי מתאמים. שלי עם תופסן כסוף, לאחרים אדום, אנסה לרשום את הדגם המדויק.
עמית

אם כך אז לך יש את הידית הקצרה וכנראה גם USB .

מאוד מעניין להשוות בין המעגלים החשמליים ולזהות את ההבדל .
יתכן שהחלפת רכיב פשוט תיישר קו אצל כולם.

רענן

נדב42
06-11-10, 13:48
טוב, תוצאות מהשטח:
(טוב, לא ממש שטח, מהחנייה ...)

הוספתי לתחנת העגינה שלי שקע הזנת חשמל סטנדרטי (כמו שיש בארמור עצמו) ועגנתי את הארמור, כבוי ועם סוללה פרוקה לחלוטין.

בתחילה חיברתי ישירות למצבר (האוטו כבוי), שום דבר לא זז.
אח"כ חיברתי את המטען רכב שהגיע עם הארמור, נדלקו נוריות טעינה כמו עם המטען הביתי.

לא ניסיתי להניע את הרכב ולבדוק בחיבור ישיר לתחנת העגינה. לדעתי גם אם זה יעבוד זה יפגע באורך חיי הסוללה ואולי גם המכשיר. הארמור מצפה למתח מיוצב, ובתחנת העדינה אין מעגל ייצוב פנימי, לכן יש לחבר את תחנת העגינה למתח מיוצב של 15V באמצעות המטען רכב המקורי, ולמי שאין אז דרך מייצב ממתח אחר ג'נרי (לא צריך להיות קשה מדי למצוא ...)

בהצלחה לכולם, ותמצאו לי כבר תחנת עגינה עם USB - כולם ירוויחו מזה !!!

נדב.

raanan
06-11-10, 14:07
נדב,

קראתי את ההודעה שלך מס' פעמים ולא בדיוק הצלחתי להבין מה עשית ואת התוצאות ...
לא נורא, כנראה בגלל שחם, תכף אדליק המזגן ואקווה שהמוח יחזור לתפקד ...

רענן

דיננוזאור שטח
06-11-10, 14:41
ציוד לבדיקה
2 תושבות לארמור ידית אדומה ללא יו אס בי אחת מותאמת לארמור ואחת ל-XRT ול-HH3
3 מחשבים ארמור אקסארטי ואמרהד3
4 סוללות שונות שתיים חדשות שהגיעו עם האמור ושתיים ישנות עם קיבולת נמוכה לקראת סוף חיים
מוד טעינה שנוסו:

1. ישירות מהמצבר לתושבת מונע ודומם לא נמצא הבדל בין מונע לדומם!!
2. שימוש במטען רכב שסופק עם הארמור שקע מצית ישירות למצבר ארמור נמצא בתושבת כשהיא מנותקת מהחשמל הרכב
3. מטען אוניברסלי שנרכש בבאג 220VAC 12 VDC ויציאות 15-24VDC מחובר לשקע מצית
4. ממיר מתח 12 ל 220VAC 150W שאליו מחובר מטען הבית או המטען האוניברסלי

להלן הדרוג:
שני מודים נתנו טעינה מהירה ויעילה כמו בבית של מחשב מרוקן לחלוטין 3 ו- 4

4 היה הכי אמין ללא כל בעיה 3. עבד טוב למעט רעש רדיו ורעשי ממסר ברוזננס במתח מצבר נמוך
לא היה הבדל בביצועים בין 3 ו 4 בשניהם חיווי נורת הטעינה מהבהבת

לא היה הבדל בין 3 המחשבים

ב-HH3 יש מד מטח טעינה בתוכנת ה-DRS המתח בתושבת מגיע ל-11.4V בדומם כנל גם במטען המצית במונע 11.8

הכנסתי לתושבת ארמור טעון מלא בתחילת יום העבודה ויצאתי לשטח הארמור עבד כל היום רצוף הרבה מעבר לזמן הסוללה והיה יכול להמשיך לעבוד ללא הגבלה

נורית הטעינה הייתה קבועה כל הזמן דולקת לא מהבהבת הקיבולת יורדת לבסוף קיבולת סוללה מתייצב על בערך 30% סוללה ומשם זה קבוע והמכשיר עובד רצוף

התנהגות זהה הייתה עם מטען הרכב שסופק

הקיבולת בהתייצבות תלויה באיכות הסוללה סוללה טובה זה יתייצב יותר גבוהה

אני אנסה למצוא מגבר מ-12DC ל- 18DC ולחבר את ההזנה לתושבת

לא ניסיתי להשאיר מכשיר כבוי בתושבת לטעינה ארוכה

לא ניסיתי את מטען המצית שסופק כשהארמור מחוץ לתושבת

raanan
06-11-10, 15:22
אבי,

הכי פשוט וטוב זה מה שהצעתי בתחילת השרשור.
נדב ביצע זאת בכמה דקות עבודה עם ספק הרכב שהמוכר סיפק.

יתרון בשמוש עם ספק (מקורי או אונברסלי), מתח יציב ומסונן קבוע על 15V ללא תנודות ורעשים
שמספק האלטרנטור.

לדעתי זה הפתרון הכי בטוח לשלומו של ה-ARMOR .
ממליץ לכולם להשתמש בשיטה זו. גם למי שיש מתקן עגינה שמטעין ישירות בחיבור מהמצבר.

רענן

נדב42
06-11-10, 15:25
רענן, ואת זה אתה מבין ???

הערות/שאלות שלי מודגשות בפנים:

ציוד לבדיקה
2 תושבות לארמור ידית אדומה ללא יו אס בי אחת מותאמת לארמור ואחת ל-XRT ול-HH3
3 מחשבים ארמור אקסארטי ואמרהד3
4 סוללות שונות שתיים חדשות שהגיעו עם האמור ושתיים ישנות עם קיבולת נמוכה לקראת סוף חיים
מוד טעינה שנוסו:

1. ישירות מהמצבר לתושבת מונע ודומם לא נמצא הבדל בין מונע לדומם!!
2. שימוש במטען רכב שסופק עם הארמור שקע מצית ישירות למצבר ארמור נמצא בתושבת כשהיא מנותקת מהחשמל הרכב
3. מטען אוניברסלי שנרכש בבאג 220VAC 12 VDC ויציאות 15-24VDC מחובר לשקע מצית
נדב: לא הצלחתי להבין מה זה ...
4. ממיר מתח 12 ל 220VAC 150W שאליו מחובר מטען הבית או המטען האוניברסלי

להלן הדרוג:
שני מודים נתנו טעינה מהירה ויעילה כמו בבית של מחשב מרוקן לחלוטין 3 ו- 4

4 היה הכי אמין ללא כל בעיה 3. עבד טוב למעט רעש רדיו ורעשי ממסר ברוזננס במתח מצבר נמוך
לא היה הבדל בביצועים בין 3 ו 4 בשניהם חיווי נורת הטעינה מהבהבת

לא היה הבדל בין 3 המחשבים

ב-HH3 יש מד מטח טעינה בתוכנת ה-DRS המתח בתושבת מגיע ל-11.4V בדומם כנל גם במטען המצית במונע 11.8 נדב: בלי קשר לסוגיית הטעינה, הפער נמוך מדי. מה המתח אם אתה מעלה סל"ד ?

הכנסתי לתושבת ארמור טעון מלא בתחילת יום העבודה ויצאתי לשטח הארמור עבד כל היום רצוף הרבה מעבר לזמן הסוללה והיה יכול להמשיך לעבוד ללא הגבלה

נורית הטעינה הייתה קבועה כל הזמן דולקת לא מהבהבת הקיבולת יורדת לבסוף קיבולת סוללה מתייצב על בערך 30% סוללה ומשם זה קבוע והמכשיר עובד רצוף

נדב: זה לא מצב תקין. הסוללה לא היתה צריכה לרדת כלל. בדוק בנסיעה ארוכה עם מטען הרכב שסופק עם הארמור, בלי תחנת העגינה. (אני בשלבי התקנה מכנית שלה כרגע אז לא נוח לי לבדוק לאורך זמן עד שאסיים...)

התנהגות זהה הייתה עם מטען הרכב שסופק

הקיבולת בהתייצבות תלויה באיכות הסוללה סוללה טובה זה יתייצב יותר גבוהה
נדב: לא. זה לא אמור לרדת כלל.

אני אנסה למצוא מגבר מ-12DC ל- 18DC ולחבר את ההזנה לתושבת
נדב: גם זה לא... אתה צריך מתח מיוצב של 15V.
אם תתן יותר אתה עשוי לגרום לטעינת יתר או אולי אפילו נזק למחשב.

לא ניסיתי להשאיר מכשיר כבוי בתושבת לטעינה ארוכה

לא ניסיתי את מטען המצית שסופק כשהארמור מחוץ לתושבת
נדב: אז תנסה ותראה ...

דיננוזאור שטח
06-11-10, 15:42
רענן, ואת זה אתה מבין ???

הערות/שאלות שלי מודגשות בפנים:

נדב אני רוצה ליטעון את הארמור כשהוא על התושבת

הבדיקה של מטען המצית שהמוכר סיפק מחוץ לתושבת היא לצרכים אקדמיים כי אם יתברר שבמקרה כזה זה כן טוען לא עוזר לי

חיבור מטען המצית שסיפק המוכר למארמור בתוך התושבת כשהיא מנותקת מחשמל סיפקה חשמל אך לא טענה וזה בעיה בשבילי

לפי הספרות לתושבת יש מעגל הגנה וייצוב מתח אני רוצה להזין 18 V לתושבת ולמדוד את מתח הטעינה לדעתי עם אני מבין משהוא פלוס 3 וולט יאפשר למעגל שבתושבת להוציא מתח טעינה ייציב ומוגן

והמטען האוניברסלי שלי הוא אח של זה מתוצרת היטאצי

http://www.sollan.co.il/sale.asp?pid=5688&salenum=#topnews

raanan
06-11-10, 15:54
והמטען האוניברסלי שלי הוא אח של זה מתוצרת היטאצי

http://www.sollan.co.il/sale.asp?pid=5688&salenum=#topnews

אני חושב שהמטען הזה לא טוב.
ה-ARMOR צורך זרם בערך של כ-7.5 אמפר . כלומר צריך הספק של 120 וואט לפחות.

רענן

נדב42
06-11-10, 16:48
חיבור מטען המצית שסיפק המוכר למארמור בתוך התושבת כשהיא מנותקת מחשמל סיפקה חשמל אך לא טענה וזה בעיה בשבילי

לפי הספרות לתושבת יש מעגל הגנה וייצוב מתח אני רוצה להזין 18 V לתושבת ולמדוד את מתח הטעינה לדעתי עם אני מבין משהוא פלוס 3 וולט יאפשר למעגל שבתושבת להוציא מתח טעינה ייציב ומוגן

לא הבנתי את המשפט המודגש - מה זאת אומרת "... בתוך התושבת כשהיא מנותקת מחשמל סיפקה חשמל ..." ?

פתחתי את התושבת. יש במעגל 2 דיודות, 2 קבלים וסליל, זה לא מעגל ייצוב, מקסימום סוג של הגנה.
אני ממליץ בחום להזהר עם מה שמזינים שם, חבל להרוס את המחשב ...

נדב.

דיננוזאור שטח
06-11-10, 16:52
אני חושב שהמטען הזה לא טוב.
ה-ARMOR צורך זרם בערך של כ-7.5 אמפר . כלומר צריך הספק של 120 וואט לפחות.

רענן

על המטען שלי כתוב 80W יש לו הגנות ממתח נמוך גבוה וקצר וחימום

אני טוען איתו את הHH3 XRT שנים ללא בעיה וגם את האמור בעיקר בבית אבל גם לפעמים ברכב וב-HH3 עקבתי אחרי יציבות המתח והוא כמו שעון

חבל שאין בארמור פונקציה לראות את מתח ההזנה

raanan
06-11-10, 17:04
על המטען שלי כתוב 80W יש לו הגנות ממתח נמוך גבוה וקצר וחימום

אני טוען איתו את הHH3 XRT שנים ללא בעיה וגם את האמור בעיקר בבית אבל גם לפעמים ברכב וב-HH3 עקבתי אחרי יציבות המתח והוא כמו שעון

חבל שאין בארמור פונקציה לראות את מתח ההזנה

אצלי הספק המקורי של ה-XRT נשרף כאשר חיברתי אותו ל-ARMOR והרצתי תוכנת בדיקה/מדידת ביצועי מחשב.
ספק ה-ARMOR מסיבי יותר ואין לו כול בעיה להריץ XRT .
אגב, ספק ה-ARMOR יחסית לא מתחמם בעמסת המחשב .

כנראה שהספק של ה-XRT שרד אצלך בחיבור ל-ARMOR כי אולי הסוללות היו טעונות במלואן ולא העמסת את המחשב.

רענן

דיננוזאור שטח
06-11-10, 20:41
לא הבנתי את המשפט המודגש - מה זאת אומרת "... בתוך התושבת כשהיא מנותקת מחשמל סיפקה חשמל ..." ?

פתחתי את התושבת. יש במעגל 2 דיודות, 2 קבלים וסליל, זה לא מעגל ייצוב, מקסימום סוג של הגנה.
אני ממליץ בחום להזהר עם מה שמזינים שם, חבל להרוס את המחשב ...

נדב.

אם כך יש כמה סוגי תושבות כי לפי המידע שלי יש תושבות עם מעגל הגברה
אם כך לתושבת הזאת אין סיכוי ליטעון כלום

כי בעבר לפני שהיה לי המטען האוניברסלי הייתי מטעין עם כבל פשלו מהמצית בלי הגברה ואז זה התנהג כמו שהתושבת מתנהגת אולי טיפה יותר טוב בגלל העדר הדיודות

raanan
06-11-10, 21:22
אם כך יש כמה סוגי תושבות כי לפי המידע שלי יש תושבות עם מעגל הגברה
אם כך לתושבת הזאת אין סיכוי ליטעון כלום

איזה טמבל יצאתי, התשובה הייתה לי "מתחת לאף", בעצם בממ"ד.
מצאתי בקרטון של מתקן העגינה שלי (חדש חדש בקופסה ומהדגם הכסוף) את המסמך שמצורף.

עכשיו הכול מובן,
DRS קלטו את הבעיה והוציאו דגם מתקדם יותר הכולל DC TO DC CONVERTER להגברת המתח + הגנות .
על הדרך הוסיפו את ה-USB ועוד שיפורים מכניים לתפיסת החיווט למניעת ניתוקים ברעידות.

בקיצור, מחר אני אחפש את מס' היצרן שמופיע על התושבת שלי, אח"כ נדע מי בר מזל וקיבל מתקן עגינה משופר.

רענן

אפיז
06-11-10, 21:28
היום נסעתי מ-10 בבוקר עם הארמור כשהוא מורכב על הזרוע טעון לגמרי ,ניתקתי את הספקת המתח לזרוע וחיברתי את מטען המצית ,
המכשיר עבד רצוף עד 1500 עם GPS ו- נביגייד +טונאב+IGO +OBD2ברקע רוב הזמן בשטח ,
רמת הטעינה בזמן כיבוי לשינה נורית ליפני העליונה =כלומר שמר כל הזמן על מצב הסוללה
לא הי שום בעיות עבד בכל התוכנות במקביל בלי בעיה ,
חלק מהזמן גם WIFI פתוח וגלישה באינרנט במקביל לכל השאר כולל עידכון אנטי וירוס וסריקה מקיפה למחשב !!!! לא מיצמץ פרט למסך שחור בקטעים מסויימים של הסריקה לזמן קצר, ושוב כשכל התוכנות פעלו בכוונה לא סגרתי כלום
רענן ה-GPS פורט עובד בבלוטוט מול כולם במקביל חלק גם בשטח קשה טילטולים והתעללות שאפו
ואין על הרזולוציה של הטונאב בשטח קשה הנביגד בקקט כשמחקו שבילים ומעברים מהשטח הנביגיד הייה בקקט , רק עם טונאב והרזולוצייה שלו אפשר הייה לצאת ,
צריך להתקין שוב את גוגל לראות את הביצוע במצב כזה

נדב42
06-11-10, 23:20
בקיצור, מחר אני אחפש את מס' היצרן שמופיע על התושבת שלי, אח"כ נדע מי בר מזל וקיבל מתקן עגינה משופר.

לא צריך מק"טים... המתקנים עם הלשונית הכסופה כוללים USB ומייצב מתח, הישנים יותר, עם הלשונית האדומה לא כוללים אותם ולכן צריך לחבר אותן למטען המקורי/חליפי ולא ישירות למצבר, ואת ה- USB אני מקווה לקמבן עוד הערב, לאחר שעמית תרם את התושבת שלו למדע (ובעצם כבר מיפה את החיווט עוד לפני שהגעתי אליו). תודה עמית !!!

דיננוזאור שטח
07-11-10, 01:34
איזה טמבל יצאתי, התשובה הייתה לי "מתחת לאף", בעצם בממ"ד.
מצאתי בקרטון של מתקן העגינה שלי (חדש חדש בקופסה ומהדגם הכסוף) את המסמך שמצורף.

עכשיו הכול מובן,
DRS קלטו את הבעיה והוציאו דגם מתקדם יותר הכולל DC TO DC CONVERTER להגברת המתח + הגנות .
על הדרך הוסיפו את ה-USB ועוד שיפורים מכניים לתפיסת החיווט למניעת ניתוקים ברעידות.

רענן

ואני יצאתי פיתה עם 3 תושבות אדומות שאפשר למכור לברזל

זבל של תושבת

דיננוזאור שטח
07-11-10, 03:15
http://www.drs-ts.com/pdf/vehicledock-030107.pdf

דיננוזאור שטח
07-11-10, 03:22
מידע על התושבת האדומה ישנה אבל עם חיבור USB בתיבת הפיצול בשלי אין USB כניראה היו לפחות 3 דורות

The HAMMERDOCK offers compact versatile mounting for a
variety of automobiles. The one-piece aluminum body ensures
sturdy docking with no adjustments. The HAMMERDOCK has tilt
swivel functionality, a built-in keyboard tray, and a push button key
lock. A break-out box with a 3-foot or 6-foot cable provides
convenient installation for permanent connections.
SIDE VIEW
FRONT VIEW
Noise reduction circuitry, surge protection, reverse polarity
protection, and power conditioning circuitry are built into the
HAMMERDOCK. In some cases a GPS receiver may also be
included. Connectivity on the rear of the HAMMERDOCK includes
a power connector, keyboard connector, and USB connector.
Connectors in the “break out box” at the end of a 3’ or 6’ cable
include 1 keyboard, 2 COM ports, 1 USB and 1 parallel port.
No adjustments are ever required to assure precision insertions of
the docking connector. The tension of the tilt/swivel functions and
the angle of the keyboard tray are the only adjustments available
on the HAMMERDOCK. All tension adjustments are made at the
time of installation with an Allen key provided with each docking
system. The keyboard tray is removable.
The computer can be secured in position by turning down the
spring-loaded red retention latch. Once the latch is turned
completely down the push button lock can be depressed to
prevent unauthorized removal. Security keys for fleet users are
identical to eliminate logistic problems.

נדב42
07-11-10, 07:55
ואני יצאתי פיתה עם 3 תושבות אדומות שאפשר למכור לברזל

זבל של תושבת

גם פיתה, עם שמים בה חומוס-צ'יפס-סלט, אפשר לשים בה פלאפל או שווארמה ולאכול בכיף ...

הנה תושבת אדומה מהסוג הישן, שהוספתי לה שקע חשמל נורמלי שמתאים לספק המקורי של הארמור, וגם USB HUB של 7 פורטים, והכל מנגן :razz: :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28490&stc=1&d=1289105495

אז אל ייאוש, בלי האמונה גם צסק"א לא היתה אוכלת אותה ...

נדב.

דיננוזאור שטח
07-11-10, 17:12
אז ככה היום קראתי את התוית של מטען הרכב שסופק עם הארמור

זה מטען סיני לא של DRS
80W MAX זרם 4 אמפר 15V מיוצב

חיברתי את הארמור לתושבת כשהוא כבוי והתושבת מחוברת לחשמל לא קרה דבר
חיכיתי כמה דקות ולא היה שינוי
ברגע שהדלקתי את הארמור זוהתה הזנת המתח ובארמור נידלקה נורית הטעינה קבוע
מצב הסוללות בערך 10%
ניתקתי את התושבת מהחשמל וחיברתי את מטען הרכב נידלקה נורית הטעינה שוב באופן קבוע לא הייתה טעינה ולא אבל גם לא הייתה פריקה נסעתי כה 20 דרות וניראה שהמטען מספק חשמל לארמור אבל טעינה אין

כשהמטען מחובר לארמור הפועל הוצאתי את הארמור מהתושבת לא היה שינוי במצב
עשיתי שאט דאון
וכשהדלקתי את הארמור שוב בעוד המטען מחובר אליו מחוץ לתושבת התחילה מידית טעינה עוד בשלב הביוס הכנסתי את הארמור הפועל לתושבת המנותקת והייתה טעינה מנורה מהבהבת
כיביתי את הארמור הטעינה המשיכה מנורה מהבהבת
ניתקתי את המטען רכב מהארמור הכבוי חיכית עשר דקות וחיברתי שוב התקבלה טעינה מידית
ניתקתי אץת המטען וחזרתי על ניסיון טעינה מהתושבת הנורה לא נידלקה לא היה מתח ולא טעינה
הדלקתי את נארמור התקבל מתח אבל מנורה קבועה בלא טעינה
ניתקתי חשמל מהתושבת וחיברתי את המטען התחילה טעינה
נסעתי כחצי שעה והארמור ניטען מ-10% ל-60%

ניתקתי את המטען והמשכתי ליסוע על סוללות עד התרוקנות מלאה וכיבוי הארמור
חיברתי את מטען הרכב ומיד הדלקתי את הארמור
הפעלתי סריקת וירוסים
אייגו מחובר לגי פי אס
וטו נאב אוף ליין במצב גוגל כשאני מזיז את המסך
הנטען התחמם בגלל הסוללות הריקות והצריכה הגבוהה של הארמור וניכנס לקיטעון והארמור עבר בין טוען למתח שוב ושוב והמטען התחמם מאוד
שמתי את המטען מול פתח המזגן והוא חזר לטעון קבוע
הוצאתי מהמזגן נכנס לקיטעון

מסקנה
לתת למטען רכב לטעון לפחות 20% לפני שמפעילים

ורעיון מפגר (אמרתי אני פיתה כי אני מחפש לקנות תושבת כסופה שהיא אידאלית אבל יש לי שלש אדומות)

מאחר ובתושבת יש מעגל הגנה פסיבי המגן בפני היפוך קוטביות קפיצות מתח וסיגנל מזוהם ברעש חשבתי להזין את התושבת ממטען הרכב דבר זה אמור לתת לתושבת האדומה סיגנל שיאפשר טעינה כמו בתושבת הכסופה למעט שבתושבת הכסופה יש מעגל שמכבה עצמו כשאין ארמור או שאין טעינה וכאן זה לא יקרה

חשבתי אפילו לנסות להטמין את המעגל של המטען רכב בתוך התושבת אבל אני לא יודע עם יש שם נפח פנוי.

המטרה הסופית להגיע למצב עם התושבת האדומה כמו בתושבת הכסופה שאין צורך לחבר כבל מתח של המטען או כבל USB לצרכי אבזרים כמו סאונד וGPSUSB אלא פשוט להניח בתושבת

מה דעתכם רעיון מפגר?

אפיז
07-11-10, 20:44
לדעתי לא צריך את כל החגיגה
צריך מישהו עם ידע באנגלית לא נלעגת כמו שלי....פשוט לברר איך אפשר לקנות מעגל הספקה כמו של הכסוף (בטענה שנישרף ובו' ) ופשוט להתקין בזרוע ,כל השאר עינין טכני
מי מרים את הכפפה ? דינו ?

raanan
07-11-10, 21:04
לדעתי לא צריך את כל החגיגה
צריך מישהו עם ידע באנגלית לא נלעגת כמו שלי....פשוט לברר איך אפשר לקנות מעגל הספקה כמו של הכסוף (בטענה שנישרף ובו' ) ופשוט להתקין בזרוע ,כל השאר עינין טכני
מי מרים את הכפפה ? דינו ?

לא צריך גם את הסיבוך הזה !
כול מה שצריך זה ליישם את ההצעה שלי בתחילת השרשור.
למעשה נדב כבר יישם אותה וזה עובד מצויין !

אפי, אתה בכלל מסודר! נדב "יפנק" אותך בשינוי של התושבת כמו שביצע לעצמו (רק אל תשכח להביא איתך את
הספק של הרכב).

רענן

אפיז
07-11-10, 21:21
רענן ההצעה הייתה בכדי לאפשר שימוש ללא המטען שכידוע במצבי קיצון =חום קיץ ועומס יתר כמעט בטוח שיקרוס הוא לא נועד לכך , כרגע הסידור של צדב יותר ממספיק ,אבל חושבים קדימה

raanan
07-11-10, 22:01
רענן ההצעה הייתה בכדי לאפשר שימוש ללא המטען שכידוע במצבי קיצון =חום קיץ ועומס יתר כמעט בטוח שיקרוס הוא לא נועד לכך , כרגע הסידור של צדב יותר ממספיק ,אבל חושבים קדימה

ספק חיצוני (אונברסלי או מקורי), יהיה אמין יותר ובעל ביצועים טובים יותר (ייצוב מתח ומניעת רעשים)
מהמעגל החשמלי שקיים בתושבת עם הידית הכסופה.

רענן

נדב42
07-11-10, 22:17
ואללה, קיבלתי סחרחורת מלקרוא את זה ...

אז ככה היום קראתי את התוית של מטען הרכב שסופק עם הארמור

זה מטען סיני לא של DRS
80W MAX זרם 4 אמפר 15V מיוצב
נדב: יפה לך, שלי 60W ...

חיברתי את הארמור לתושבת כשהוא כבוי והתושבת מחוברת לחשמל לא קרה דבר
...
הוצאתי מהמזגן נכנס לקיטעון

נדב: לא הבנתי מה אתה רוצה מכל הנאום הזה. המטען לא מספיק חזק לטעמך? קנה אחר מיוצב באותו מתח עם הספק גבוה יותר וסע לשלום...

מסקנה
לתת למטען רכב לטעון לפחות 20% לפני שמפעילים
נדב: לא. פשוט לחבר ספק מתאים.

ורעיון מפגר (אמרתי אני פיתה כי אני מחפש לקנות תושבת כסופה שהיא אידאלית אבל יש לי שלש אדומות)

מאחר ובתושבת יש מעגל הגנה פסיבי המגן בפני היפוך קוטביות קפיצות מתח וסיגנל מזוהם ברעש חשבתי להזין את התושבת ממטען הרכב דבר זה אמור לתת לתושבת האדומה סיגנל שיאפשר טעינה כמו בתושבת הכסופה למעט שבתושבת הכסופה יש מעגל שמכבה עצמו כשאין ארמור או שאין טעינה וכאן זה לא יקרה
נדב: לא הבנתי את החפירה הזו, אבל שוב: חבר מטען רכב מיוצב מתאים וזהו.

חשבתי אפילו לנסות להטמין את המעגל של המטען רכב בתוך התושבת אבל אני לא יודע עם יש שם נפח פנוי.
נדב: שלי לא נכנס שם, אבל נראה לי מיותר, הסתר אותו איפה ששאר החיווטים רצים אצלך ...

המטרה הסופית להגיע למצב עם התושבת האדומה כמו בתושבת הכסופה שאין צורך לחבר כבל מתח של המטען או כבל USB לצרכי אבזרים כמו סאונד וGPSUSB אלא פשוט להניח בתושבת
נדב: שזה בדיוק מה שעשיתי, ראה תמונה מספר הודעות למעלה ...

מה דעתכם רעיון מפגר?

לדעתי אתה סתם מתחזה ובעצם אתה חפרפרת שטח ולא דינוזאור שטח ...
(ואם אני טועה אז אולי יש לנו ממצאים חדשים על הסיבה להיכחדות הדינוזאורים :rolleyes:)
בכל מקרה, מספיק לשרוף מקלדות... אם אתה רוצה, אתה מוזמן אלי באיזשהו ערב ונסדר את הכל ...

נדב.

דיננוזאור שטח
08-11-10, 16:36
ספק חיצוני (אונברסלי או מקורי), יהיה אמין יותר ובעל ביצועים טובים יותר (ייצוב מתח ומניעת רעשים)
מהמעגל החשמלי שקיים בתושבת עם הידית הכסופה.

רענן

רענן איך אתה בטוח התושבת מיוצרת בסדנדרט MIL SPEC כמו המחשב ולכן כל מעגל שיותקן בתוכה צריך להיות אמין ועמוד בתנאים הרבה יותר קיצוניים מכל מטען אזרחי

raanan
08-11-10, 18:06
רענן איך אתה בטוח התושבת מיוצרת בסדנדרט MIL SPEC כמו המחשב ולכן כל מעגל שיותקן בתוכה צריך להיות אמין ועמוד בתנאים הרבה יותר קיצוניים מכל מטען אזרחי

נדב שפתח התושבת, זהה רכיבים סטנדרטיים .
ספק אונברסלי ("אזרחי") נדרש להגברה, ייצוב מתח, סינון רעשים מדוייק.

אם תבחר כמו שהצעתי (מעל 120W ) , הספק יעבוד בתחום האופטימלי ולא יועמס מידיי ויתחמם.

רענן

נדב42
10-11-10, 00:09
טוב, למרות שהרכב שלי מאושפז כרגע, התושבת אצלי בבית וגם הארמור, אז בדקתי את נושא הטעינה, והוא פשוט עד מאוד: בתחנת העגינה יש מנגנון הגנה פשוט מבוסס דיודות, קבלים וסליל גדול. מעבר הזרם דרך דיודה מוריד בין 0.6V ל- 1.4V, תלוי בסוג הדיודה (לא היה שם גשר דיודות)

ההשערה: בטעינה דרך תחנת העגינה יש להשתמש בספק בעל מתח גבוה יותר ב- 1V-2V

הבדיקה:

1. ריקון חלקי של סוללות הארמור כדי שהמכשיר יבחר לטעון אותן בהנתן חשמל מספק
2. הפעלה של תוכנת בדיקה לדיסק הקשיח + סריקת וירוסים יזומה כדי להעלות את צריכת החשמל של המחשב
3. חיבור המטען המקורי של הארמור אל המחשב ישירות. תוצאה: יש טעינה
4. חיבור המטען המקורי של הארמור לתחנת העגינה במקום ישירות. תוצאה: עובד על החשמל אך אין טעינה
(לא חיכיתי מספיק לבדוק מה קורה עם הסוללות לאורך זמן)
5. ניתוק המטען המקורי של הארמור וחיבור מטען של מחשב נייד IBM במתח 16V לתחנת העגינה. תוצאה: יש טעינה.

מסקנות:

א. ההנחה היתה נכונה
ב. צריך לחפש מטען מיוצב לרכב שמוציא 16V מיוצב בהספק מעל 60W, ולהשתמש בו.

נדב.

נדב42
10-11-10, 00:23
הנה, למשל זה: http://www.palmnet.co.il/Product.asp?Pid=4543566&Cat2Cat1ID=3538&Cat2ID=0&aff=Zap&lang=he
(מספק גם מתח לארמור וגם ל- USB Hub למי שצריך)

לילה טוב,

נדב.

דיננוזאור שטח
10-11-10, 01:40
טוב, למרות שהרכב שלי מאושפז כרגע, התושבת אצלי בבית וגם הארמור, אז בדקתי את נושא הטעינה, והוא פשוט עד מאוד: בתחנת העגינה יש מנגנון הגנה פשוט מבוסס דיודות, קבלים וסליל גדול. מעבר הזרם דרך דיודה מוריד בין 0.6V ל- 1.4V, תלוי בסוג הדיודה (לא היה שם גשר דיודות)

ההשערה: בטעינה דרך תחנת העגינה יש להשתמש בספק בעל מתח גבוה יותר ב- 1V-2V

הבדיקה:

1. ריקון חלקי של סוללות הארמור כדי שהמכשיר יבחר לטעון אותן בהנתן חשמל מספק
2. הפעלה של תוכנת בדיקה לדיסק הקשיח + סריקת וירוסים יזומה כדי להעלות את צריכת החשמל של המחשב
3. חיבור המטען המקורי של הארמור אל המחשב ישירות. תוצאה: יש טעינה
4. חיבור המטען המקורי של הארמור לתחנת העגינה במקום ישירות. תוצאה: עובד על החשמל אך אין טעינה
(לא חיכיתי מספיק לבדוק מה קורה עם הסוללות לאורך זמן)
5. ניתוק המטען המקורי של הארמור וחיבור מטען של מחשב נייד IBM במתח 16V לתחנת העגינה. תוצאה: יש טעינה.

מסקנות:

א. ההנחה היתה נכונה
ב. צריך לחפש מטען מיוצב לרכב שמוציא 16V מיוצב בהספק מעל 60W, ולהשתמש בו.

נדב.

לא מסכים עם המסקנות...

להזכירך כבר בתחילת השירשור הצעתי להזין 18VDC STAB לתושבת ההנחה שלי שכל מעגל אפילו גשר דיודות יפיל 2V עד 3V

עכשיו אני מבין מדוע מדדתי בזמן טעינה בחיבור חשמל לתושבת 11.4 ב-HH3 כלומר כאשר המתח בכניסה נמדד 13.4 (יש לי מד מתח דיגטלי במכשיר קשר) כלומר נפילה של 2V

אבל עצם זה שהמטען מצית של המוכר טוען לך את המחשב דרך התושבת מצביע על זה שזו לא בעית מתח לדעתי המטען קרס ולא הצליח לשמור על מתח יציב של 15V וברגע שצריכת הזרם עלתה נפל המתח מתחת למה שדורוש לטעינה או שהקבלים התרוקנו והארמור רואה מתח נמוך

אחכה להגעת המטען שלי ואז אבדוק

דרך אחרת לזהות את הרגליים שמקבלות הזנה בקונקטור של המחשב ולהזין ישירות אליהם ולעקוף את מעגל הסינון של התושבת

נדב42
10-11-10, 07:37
אבל עצם זה שהמטען מצית של המוכר טוען לך את המחשב דרך התושבת מצביע על זה שזו לא בעית מתח לדעתי המטען קרס ולא הצליח לשמור על מתח יציב של 15V וברגע שצריכת הזרם עלתה נפל המתח מתחת למה שדורוש לטעינה או שהקבלים התרוקנו והארמור רואה מתח נמוך

במקור לא עשיתי את הבדיקה הזו כמו שצריך - בדקתי רק את הנוריות ולא את התוכנה שמראה אם יש טעינה.
בבדיקה שערכתי אתמול, גם בלי להפעיל את המחשב בעומס גבוה לא היתה טעינה עם הספק המקורי דרך התושבת. לעומת זאת בהזנה ישירה היתה טעינה גם תחת העומס המוגבר כך שלא נראה לי שהבעייה בנפילה/ירידת מתח של הספק.

אפי, הספק שרשמתי 2 תגובות למעלה ניתן לאיסוף עצמו בקניון אורות באור עקיבא, תוכל לאסוף כזה בפעם הבאה שתגיע למרכז ולבדוק ? אני מאמין שהוא יעשה את העבודה, ובנוסף יש לו גם אספקת מתח חיצוני ל- USB כמו שחיפשת ...

raanan
10-11-10, 07:54
אפי, הספק שרשמתי 2 תגובות למעלה ניתן לאיסוף עצמו בקניון אורות באור עקיבא, תוכל לאסוף כזה בפעם הבאה שתגיע למרכז ולבדוק ? אני מאמין שהוא יעשה את העבודה, ובנוסף יש לו גם אספקת מתח חיצוני ל- USB כמו שחיפשת ...

אפי, כשתעבור אצלי, אני אשאיל לך את האונברסלי שלי.
תשתמש כמה זמן שתרצה. אם זה עובד טוב, תעדכן באתר שלא ימשיכו כולם עם הניסוי והטעייה.

רענן

דיננוזאור שטח
10-11-10, 08:05
במקור לא עשיתי את הבדיקה הזו כמו שצריך - בדקתי רק את הנוריות ולא את התוכנה שמראה אם יש טעינה.
בבדיקה שערכתי אתמול, גם בלי להפעיל את המחשב בעומס גבוה לא היתה טעינה עם הספק המקורי דרך התושבת. לעומת זאת בהזנה ישירה היתה טעינה גם תחת העומס המוגבר כך שלא נראה לי שהבעייה בנפילה/ירידת מתח של הספק.

יש לי מטען כזה

הוא לא משהוא שהייתי מחבר קבוע
יש לו מקום לטעות שתזין 20V במקום 16 ותשרוף משהוא האמן לי זה כבר קרה לי
חוץ מזה הEMI שלו זוועה
ואפילו אני חושד שחירבש לי את המחשבים באוטו

יש מצב לעקוף את המעגל של התושבת ולהזין ישירות לקונקטור?

raanan
10-11-10, 08:07
אבל עצם זה שהמטען מצית של המוכר טוען לך את המחשב דרך התושבת מצביע על זה שזו לא בעית מתח לדעתי המטען קרס ולא הצליח לשמור על מתח יציב של 15V וברגע שצריכת הזרם עלתה נפל המתח מתחת למה שדורוש לטעינה

בשעה טובה אתה בכיוון הנכון . המטען קרס אבל לא רשמת למה ?
אז אני אענה , בתחילת הטעינה כשהוא היה קר הוא "סחב בקושי" כשהתחיל להתחמם, חלק מההספק התבזבז עליו
(חימום) לכן הפסיק להטעין .
מסקנה, המטען חלש מידיי !

או שהקבלים התרוקנו והארמור רואה מתח נמוך
קבלים מטרתם לסנן ולמנוע ספייקים של מתח , הם לא משמשים כסוללה .
אם אספקת המתח "נופלת" הם מתרוקנים כשצרכן עדיין מחובר אליהם.

דרך אחרת לזהות את הרגליים שמקבלות הזנה בקונקטור של המחשב ולהזין ישירות אליהם ולעקוף את מעגל הסינון של התושבת

ניתן לבצע במידה והספק החיצוני מיוצב ומסונן איכותי

רענן

נדב42
10-11-10, 09:58
חברים, קומבינות אפשר לעשות מפה ועד לירח, אבל אתם באמת חושבים שאנחנו יותר חכמים ממי שתכנן את כל המוצרים האלו ? אני מאמין שלא יהיה קשה מדי לאתר מאיפה מוזן המתח לקונקטור בגב של הארמור, בטח ייקח לי משהו כמו 10 דקות, אבל זה לא נראה לי חכם לעקוף את מנגנוני ההגנה, אפילו אם הם מיושנים ומותאמים לדגם ישן יותר. יכול להיות שהזנת החשמל הזו בגב של הארמור מתחברת בלי מעגלי הגנה נוספים ואז מהר מאוד ייגרם נזק למכשיר.

קומבינות ומעקפים עושים כשאין דרך פשוטה וישירה. במקרה הזה יש דרך כזו ולכן לדעתי עדיף לבחור בה.

נדב.

דיננוזאור שטח
10-11-10, 11:55
פורסם במקור על ידי דיננוזאור שטח http://www.jeepolog.com/forums/images/buttons_red/viewpost.gif (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=349209#post349209)

רענן עונה
ניתן לבצע במידה והספק החיצוני מיוצב ומסונן איכותי

ואני שואל וגם עונה כל מטען רכב שנמצא ראוי לספק סיגנל לשקע הטעינה יהיה מתאים לספק סיגנל לטעינה בגב בקונקטור בגב המכשיר?

נדב כתב
אבל זה לא נראה לי חכם לעקוף את מנגנוני ההגנה, אפילו אם הם מיושנים ומותאמים לדגם ישן יותר. יכול להיות שהזנת החשמל הזו בגב של הארמור מתחברת בלי מעגלי הגנה נוספים ואז מהר מאוד ייגרם נזק למכשיר.

קומבינות ומעקפים עושים כשאין דרך פשוטה וישירה. במקרה הזה יש דרך כזו ולכן לדעתי עדיף לבחור בה.

נדב יש בחיבור בטור של מטען מיוצב ומוגן למעגל הסינון וההגנה מישום רידנדנסי (יתירות) וכשמתכננים מערכות הייתרות מורידה MTBF והיא הראשונה שמסולקת.
מעגל ההגנה והסינון של התושבת האדומה לפי המסמך שפירסמתי מיועד למנוע פולריות הפוכה ולסנן רעשים וספייקים, הוא תוכנן במקור לטפל במתח המגיע ישירות מהרכב, סיגנל זה רועש ומלוכלך מאוד ממש זוועה כאשר המנוע מונע עם תחום ענק של מתחים בין 10V בעת הנעה בבוקר חורף קר עד 15V בעת נסיעה בסלד גבוה ביום חם בלא צרכנים חבר פעם וולטמטר או יותר טוב אוסילוסקופ ותיראה.
עובדה המחשב לא ניזוק מטעינה מהתושבת נסעתי ככה עד לאחרונה הוא פשוט לא טען את הסוללות ורק סיפק חשמל לתמיכה בפעילות המחשב תוך שימוש בסוללה להשלמה.
ברגע שאתה מזין סיגנל נקי (בפולריות הנכונה) הוא מיותר לחלוטין!!!!!!!!! אין בו צורך!!!! מטען מוגבר מיוצב מספק סיגנל נקי הרבה יותר מכל מעגל פסיבי של קבלים וסלילים המוזן מתח רכב
עובדה - DRS בתושבות הכסופות מזינה מתח מוגבר של 15V מיוצב לגב הארמור ככה שאין בעיה עם זה ואין בכך סכנה
עובדה אם יש הבדל בטיפול בסיגנל בין הזנה בשקע ההזנה בצד לבין הזנה מגב המכשיר (אני מעריך שאין ) אז השקע בגב צריך להיות מוגן יותר מהשק בצד כי השקע בצד יועד תמיד למתח מיוצב מהספק הביתי וממטען רכב מיוצב ומוגבר
אני חושב שהזנה של מתח מיוצב מהמטען שהמוכר סיפק שכולנו משתמשים בו היום או מטען טוב יותר ישירות לקונקטור הפיתרון הבטוח ביותר והנכון ביותר לכולנו

נב
עם מחשב HH3 שלי קיבלתי בערכה המקורית של DRS חוט טעינה פשוט שקע מצית עם פיוז המחובר לקונקטור שמיועד לשקע הטעינה בצד... שעבד בדיוק כמו התושבת ... זה תומך בהשערה כי אין הבדל בהגנות בים שצי ההזנות לטעינה

נדב42
10-11-10, 12:06
דינוזאור יקר (אפשר לקרוא לך דינו ?) ,

אני כרגיל לא מצליח להבין מה אתה רוצה, אבל עייפתי מלהתווכח, בעיקר כי ברור שאתה יודע הכי טוב מה טוב עבורך...

בהצלחה, ואני מאחל לך ולארמור שלך חיים ארוכים ומהנים ביחד :p:p:p
(ולא היתה פה אפילו טיפת ציניות, אלא תקווה כנה שהכל יעבוד כמו שצריך. אישית, אני לא מתכוון להזריק מתח ישירות לגב של הארמור שלי, אפילו בתור ניסוי - תחשוב על זה כמו אפידורל: מקום שלא מיועד להתעסקות ע"י מי שלא הוכשר לכך ספציפית ...)

נדב.

דיננוזאור שטח
10-11-10, 13:07
דינוזאור יקר (אפשר לקרוא לך דינו ?) ,

אני כרגיל לא מצליח להבין מה אתה רוצה, אבל עייפתי מלהתווכח, בעיקר כי ברור שאתה יודע הכי טוב מה טוב עבורך...

בהצלחה, ואני מאחל לך ולארמור שלך חיים ארוכים ומהנים ביחד :p:p:p
(ולא היתה פה אפילו טיפת ציניות, אלא תקווה כנה שהכל יעבוד כמו שצריך. אישית, אני לא מתכוון להזריק מתח ישירות לגב של הארמור שלי, אפילו בתור ניסוי - תחשוב על זה כמו אפידורל: מקום שלא מיועד להתעסקות ע"י מי שלא הוכשר לכך ספציפית ...)

נדב.

נדב מה אתה לא מבין?

המעגל התושבת (תכנון של לפני 20 שנהל- HH3) מיועד לסנן מתח גולמי צף ורועש מהרכב על מנת להגן על המחשב!!!

אין בו כל צורך כאשר אתה מזין מתח מוגן מוגבר ומיוצב

נהפוך הוא אתה יכול לגרום רק נזק!!!!!!!! רב למחשב שלך

לא קניתי את הדוקטורט שלי בשוק בבדיה

raanan
10-11-10, 13:30
ממליץ שנפסיק את "ההתנצחות" !

אני מרכיב לאפי את האונברסלי האיכותי שלי (שימש אותי עם ה-XRT ).
הוא כבר יעדכן וידווח אם הסוגיה נפתרה אחת ולתמיד.

רענן

דיננוזאור שטח
10-11-10, 13:37
ממליץ שנפסיק את "ההתנצחות" !

אני מרכיב לאפי את האונברסלי האיכותי שלי (שימש אותי עם ה-XRT ).
הוא כבר יעדכן וידווח אם הסוגיה נפתרה אחת ולתמיד.

רענן

מה זה מרכיב ?

איזה מתח תזין מהאוניברסלי ולאן?

לא כל וויכוח זו התנצחות... ובכל מקרה לא הגענו אפילו לוויכוח כי נדב לא הבין את מה שכתבתי... :D

raanan
10-11-10, 13:47
מה זה מרכיב ?

איזה מתח תזין מהאוניברסלי ולאן?

:D

נתחיל עם מתח יציאה 15V

נחבר את האונברסלי במקום הספק של המוכר.

נדב חיבר לתושבת של אפי תקע נקבה עגול במקביל לתקע המלבני הלבן.
כלומר, הספק האונברסלי (עם תקע שיכול להטעין מהצד) יחובר לתקע הנקבה החדש שבתושבת בטור למעגל
סינון הרעשים המקורי שבתושבת.

רענן

אפיז
11-11-10, 03:31
רק עכשיו הגעתי למחשב אז אוסיף את הניסיון מאתמול להיום
בניסיון ראשון לחבר את הספק 12/15V שסופק עם המכשיר ל גב התושבת ישירות לקונקטור הספקת הזרם מהמצבר ,
התוצאה היתה (מצברי הארמור היו במצב 30 %) שמירה על מצב עבודה תוך המשך פריקה איטית של מצברי הארמור עד לריקון מוחלט וכיבוי המכשיר
ניסיון להפעיל את הארמור עם החיבור ומצברים מרוקנים (בתקווה שיטען תוך כדי ) לא צלח ,כלפעם שניתקתי את הספק גם לאחר שעה המערכת קרסה תוך שניות,(זה הייה ביום הקודם )
לכן העברתי את הפלג לשקע הטעינה הרגיל על הארמור לטעינה מלאה ביקה שגיעה ל100%
לאחר מכן העברתי חזרה את הספק לחיבור דרך הזרוע , והעלתי את המכשיר עם כל התוכנות האפשריות לעבודה ה מכשיר עבד כך לילה שלם ובמשך כל היום כולל נסיעה בלילה לצפון ,
ניבדק כל כמה שעות ,בכל הבדיקות כולל עכשיו כשהורדתי אותו מהרכב מצב הסוללות יציב 99%
כלומר השימוש הייה רק מהזרוע מחר (היום...) אוריד 50% מהסוללות ואני ירכיב על הזרוע ללא שימוש לראות אם הוא יטען וכמה ,לאחר מכן נעשה את הניסוי ב-50% טעינה כשהוא עובד (מה שלא הלך בפעם הראשונה ) ונחזור עם התוצאות

נדב42
11-11-10, 07:57
אפי, אם יוצא לך לעבור דרך אור עקיבא בדרך למרכז, אשמח אם תוכל לאסוף לי את הספק/מטען ההוא, אחזיר לך את הכסף כמובן.
דינו, מעגל הגנה נוסף, במיוחד כשהוא בנוי בצורה פשוטה, לא יזיק למחשב. אתה, אני, וגם כל היתר פה לא יודעים איך מוזן המתח בתוך הארמור. אני לא לוקח סיכון פה, אבל אני מחליט לגבי עצמי בלבד (וגם זה בקושי ...)

דיננוזאור שטח
11-11-10, 13:56
אפי, אם יוצא לך לעבור דרך אור עקיבא בדרך למרכז, אשמח אם תוכל לאסוף לי את הספק/מטען ההוא, אחזיר לך את הכסף כמובן.
דינו, מעגל הגנה נוסף, במיוחד כשהוא בנוי בצורה פשוטה, לא יזיק למחשב. אתה, אני, וגם כל היתר פה לא יודעים איך מוזן המתח בתוך הארמור. אני לא לוקח סיכון פה, אבל אני מחליט לגבי עצמי בלבד (וגם זה בקושי ...)

אתה צודק כעיקרון שמחתי לשמוע על האפשרות של חיבור בטור ולכן גם הזמנתי מטען מוקשח של 15V אם זה היה עובד זה אידאלי

יש מטענים מוקשחים עם מתח גבוה יותר יכולתי להזמין 15.6 או 16 V או יותר

הבעיה היא שאנחנו לא יודעים כמה מנחית מעגל ההגנה מה שאנחנו יודעים שההנחתה היא דינאמית תלוי בזרם שהארמור מושך

כלומר יש מצב שאתה מעמיס כשהמחשב לא מושך מתח 16V ולזה הוא לא תוכנן!!

יותר בטוח להזין 15V עם מעגל מייצב שבודק את מתח היציאה ומתקן כל הזמן את המתח הזה ממטען שמיועד לארמור ובטוח לארמור ישירות להזנה כמו שעושה המעגל של התושבת הכסופה בדיוק!!

אז מה שאתה חושב שזה בטוח זה למעשה הכי לא בטוח!

אפי צדק כשאמר שהכי נכון זה לנסות לקנות את המעגלים של התושבת הכסופה בטענה שהתקלקל אבל בשביל זה צריך מישהוא בארהב

לקרוא רק לידע כללי עם מעניין איך מגבירים מתח DC מ- 12DC לכל מתח DC שתרצו

מתח DC יש להעביר קודום כל למתח AC אחרת היא אפשר להגבירו ההגברה נעשת על ידי מעגל שעון מתנד לדוגמה אוהב את 555 ושני טרניסטורי הספק פוש פול יש מעגלים משולבים יעודדיים המכילים את הכל

את המתח AC מישרים ומסננים כרגיל גשר דיודות וקבלים

יש לנו מתח DC רצוי בכמה וולטים יותר גבוהה ממתח המטרה לצורך הדוגמה 15V נישתמש ב 24V המנימום זה 3 V יותר נשתמש לדוגמה בסוס עבודה L7815

78XX מכילה את כל ההגנות שצריך כולל קצר ביציאה התחממות ועוד

נדב42
11-11-10, 15:36
עייפתי. תעשה מה שבא לך. מחזיק אצבעות שלא יישרף כלום ...

דיננוזאור שטח
11-11-10, 17:17
עייפתי. תעשה מה שבא לך. מחזיק אצבעות שלא יישרף כלום ...

אל חשש נדב הארמור שלי מעולם לא היה בסכנה בכלל
עד שהסוגיה לא תיפתר אני מזין את הארמור מהשקע טעינה בצד על ידי המטען שסופק על ידי המוכר עם גיבוי של מטען אוניברסלי

את הניסויים אני עושה על HH3 ישן בעל מסך דפוק עם תוכנה שמאפשרת למדוד את מתח הטעינה שמקבל המחשב ולעקוב אחריה ולא לנחש על עיוור
גם התושבת שעליה אני עובד הינה תושבת נוספת כי יש לי שתיים לא זאת שהוסבה לארמור

דווקא אני דואג לארמור שלך נדב הוא תוכנן ל-15 לא לשש עשרה וולט בהצלחה

אפיז
11-11-10, 22:22
תוצאה סופית
כשהספק היעודי מחובר לזרוע אין טעינה ויש גיבוי כמעט מלא לשימוש רצוף אבל הסוללות מתרוקנות גם כן באיטיות ,כאשר הן במצב קרוב ל-100% התהליך יהייה איטי אפילו לאחר 15 שע' עדיין יהיו במצב קרוב ל80%
אבל אם נתחיל במצב של 40% סוללות הפריקה יהייה מהיר הרבה יותר
בעוד שחיבור ישיר למחשב טוען מהר מאד גם ממצב של 10% סוללה תוך העמסה של כל הצרכנים והתוכנות יש גיבוי מלא למכשיר + טעינה מלאה בלי בעיה
מסקנה או להחילף את מעגל הכניסה לזרוע או לבטל אותו כי אין בו צורך כשעובדים עם הספק היעודי

amit1
12-11-10, 13:45
תוצאה סופית
כשהספק היעודי מחובר לזרוע אין טעינה ויש גיבוי כמעט מלא לשימוש רצוף אבל הסוללות מתרוקנות גם כן באיטיות ,כאשר הן במצב קרוב ל-100% התהליך יהייה איטי אפילו לאחר 15 שע' עדיין יהיו במצב קרוב ל80%
אבל אם נתחיל במצב של 40% סוללות הפריקה יהייה מהיר הרבה יותר
בעוד שחיבור ישיר למחשב טוען מהר מאד גם ממצב של 10% סוללה תוך העמסה של כל הצרכנים והתוכנות יש גיבוי מלא למכשיר + טעינה מלאה בלי בעיה
מסקנה או להחילף את מעגל הכניסה לזרוע או לבטל אותו כי אין בו צורך כשעובדים עם הספק היעודי

יש מק"ט למעגל של התושבת הכסופה?

biranit
26-12-10, 16:28
למי שלא זכה בתושבת מקורית: האם השקע בבגב המכשיר הוא סטנדרטי כלומר כזה שאפשר לרכוש עבורו תקע סטנדרטי?
אם כן היש לו שם מוכר? היש מיפוי לחיווט כדי לחבר אליו USB KB וכד?
בתודה מראש

בוטן
27-12-10, 00:53
SCSI 50 pin

biranit
29-12-10, 02:18
SCSI 50 pin

תודה

biranit
29-12-10, 02:22
CN50 - 50 pin Centronics למען הדיוק

דיננוזאור שטח
29-12-10, 19:32
CN50 - 50 pin Centronics למען הדיוק

יש סכמה לחיבורים?? או שזה משתנה?

biranit
03-01-11, 11:45
תיקון לטעות שלי בזהוי
מדובר בHD50- female והתקע הדרוש הוא כמובן HD50 male

עדיין אין סכמה

boaz avrahami
04-01-11, 00:14
מתנצל מראש אבל לא היה לי פנאי לקרוא את כל השירשור.
בכל אופן אוכל להוסיף מנסיוני עם HH3 ...
מנסיון מעשי שלי הנ"ל מתפקד וטוען ללא דופי עם חיבור ישיר ל 12V של הרכב.
בלי לקחת אחריות על ציוד של אף אחד אחר.
התקנתי כ-20 יח' כאלו וחלקם הגדול בחיבור כאמור שעדיין עובד היטב.

1. ספק כח ביתי נותן 15V
2. הרכב נותן כ 13.7V ~
3. הנחת העבודה שלי היתה שמעל 15V יכול להיגרם נזק אבל בפחות מזה הוא או יגמור את הסוללות או לא יטען.
4. למיטב זיכרוני המחשב לא עובד כאשר הסוללות ריקות גם אם הוא מחובר לחשמל...

biranit
04-01-11, 02:05

1. ספק כח ביתי נותן 15V
2. הרכב נותן כ 13.7V ~
3. הנחת העבודה שלי היתה שמעל 15V יכול להיגרם נזק אבל בפחות מזה הוא או יגמור את הסוללות או לא יטען.

עם מטען של IBM 16V עובד בסדר גמור

דיננוזאור שטח
04-01-11, 13:07
צריכת ההספק בזמן עבודה של ה-HH3 נמוכה בצורה משמעותית מצריכת ההספק של הארמור

גם HH3 לא תמיד טוען בחיבור ישיר של 12V יש לי שני HH3 לפעמים כן לפעמים לא תלוי עם הרכב מונע או דומם וכמה צרכנים מחוברים למצבר הרכב ומה מצב הסוללה של הרכב והHH3 מה שבטוח מבדיקה הארמור לא טוען!!

למזלנו מרבית הארמורים סופקו עם מטען רכב בוסטר מיוצב מ-12V ל-15V בתנאי קיצון בקייץ במדבר בשמש כשהסוללה של הארמור ריקה והארמור מריץ אפליקציות כבדות במקביל קיבלתי קיטעון כי ההגנה של מטען הרכב מחום יתר נכנסת במקרה כזה המטען מפסיק להגביר את המתחולטעון אך משמש כחיבור ישיר ומספק את מתח מצבר הרכב כך שהסוללות הארמור לא מתרוקנות ...

ישנו מטען רכב מוקשח בסטנדרט צבאי המיועד במקור ל-HH3 או XRT המסוגל להגביר מ-11V ל-15V

כל זה נכון בטעינה דרך שקע הטעינה שבארמור

1. ספק כח ביתי נותן 15V
גם ספק נרכב

2. הרכב נותן כ 13.7V ~
רק כשהרכב מונע וללא צרכנים כבדים

הנחה נכונה השומרת על המחשב

נכון - נדרשות כמה דקות של טעינת סוללות ריקות לפני שהמחשב מסכים לעלות

כל האמור לעיל נכון לגבי טעינה בשקע טעינ, טעינה דרך התושבתהאדומה יותר בעייתית מאחרו בתושבתהאדומה יש מעגל המכיל שתי דיודות כהגנה בפני היפוך פולריות של ההזנה ישירות מהרכב הדיודות האלו מנחיתות 1.4V מהמתח המוזן

התשובות שלי**

דיננוזאור שטח
04-01-11, 13:09
עם מטען של IBM 16V עובד בסדר גמור

תיזהר לא לצלות את המחשב שלך.... הוא לא מתוכנן ל-16V

raanan
04-01-11, 14:08
תיזהר לא לצלות את המחשב שלך.... הוא לא מתוכנן ל-16V

אין בעיה גם עם מתח גבוה יותר.

רענן

דיננוזאור שטח
04-01-11, 16:37
אין בעיה גם עם מתח גבוה יותר.

רענן

ספקולציה או שכתוב איפה שהוא??

נדב42
04-01-11, 17:28
ספקולציה או שכתוב איפה שהוא??

הנה הספקולציה: אם 15V לא מספיק כדי לטעון כי תחנת העגינה מורידה את מתח הספק (ואנחנו רואים את הדיודה בעיניים ...), ודיודה מורידה בין 0.6V ל- 1.4V, אז עלייה במתח הכניסה מ- 15V ל- 16V לא תשרוף שום דבר (בטח לא את מעגל ההגנה הפשוט והמאסיבי של תחנת העגינה).

נדב.

נדב42
04-01-11, 17:34
אצלי כבר מספר שבועות ברכב עם הזנת 16V. בהתחלה עם ספק 16V של IBM שמחובר לממיר 220V, ועכשיו עם ספק סיני שמיועד למחשבים ניידים עם מספר מתחים קבועים + הזנת USB. ב- 15V לא טוען, ב- 16V הכל תקין.

נדב.

דיננוזאור שטח
04-01-11, 18:51
אצלי כבר מספר שבועות ברכב עם הזנת 16V. בהתחלה עם ספק 16V של IBM שמחובר לממיר 220V, ועכשיו עם ספק סיני שמיועד למחשבים ניידים עם מספר מתחים קבועים + הזנת USB. ב- 15V לא טוען, ב- 16V הכל תקין.

נדב.

הבחור מזין 16 וולט לשקע במחשב לא דרך התושבת....

דרך התושבת גם אצלי טוען כבר חודשיים שלא מוריד את הארמור בכלל מהתושבת, טוען דרך התושבת אבל עם 15V מהספק לרכב שקיבלנו עם המחשב גימפרתי את הדיודות בכניסה על לוח האם של התושבת הדיודות נמצאות להגנה מפני היפוך קוטביות של מתח גולמי מהרכב ומיותרות בהספקת מתח מהספק המיוצב לא צריך לקנות ספק סיני ולהזין 16V

biranit
13-01-11, 12:48
עם הארמור שלי קבלתי רק ספק 220Vץ ברכב חברתי 16V של IBM ולא קרה כלום

omri_t
17-02-11, 20:11
תיקון לטעות שלי בזהוי
מדובר בHD50- female והתקע הדרוש הוא כמובן HD50 male

עדיין אין סכמה

קניתי כבל כזה- לא מתאים... לתשומת לבכם.
אני מנסה לברר איזה קונקטור כן מתאים ולרכוש.

בוטן
17-02-11, 23:13
עומרי,
לפי דעתי הקונקטור הוא SCSI CN50 ולא HD50.
תראה את ההבדל ב:
http://www.ramelectronics.net/scsi_connectors.ep

omri_t
17-02-11, 23:37
עומרי,
לפי דעתי הקונקטור הוא SCSI CN50 ולא HD50.
תראה את ההבדל ב:
http://www.ramelectronics.net/scsi_connectors.ep

גם לדעתי.
הזמנתי כבל כזה.
לאחר שיגיע ושאראה שאכן מתאים אקבע אותו לתושבת הרכב שבניתי.
שקעי USB ימוקמו בתוך תא הכפפות כך שאזור הדשבורד ישאר נקי לחלוטין מחוטים.

אשמח אם מישהו יכול לסייע במיפוי הקונקטור מתושבת.
בעיקרון אני מחפש USB ואם אפשר חיבור למטען.

(אבל אם יש פיצ'רים נוספים זה תמיד מבורך... :) )

תודה!!

raanan
18-02-11, 10:47
הזמנתי כבל כזה.
לאחר שיגיע ושאראה שאכן מתאים אקבע אותו לתושבת הרכב שבניתי.

עם כול הכבוד לרצון לבנות, לדעתי אתה עושה טעות.
אם לא תמקם את הפלג במדוייק בתושבת (בשלושת הצירים), אתה עלול לפגוע בפינים שבפלג הארמור,
משם הדרך לקצרים והשבתה טוטאלית של הארמור, קרובה מאד ....

הייתי ממליץ לך (כמו בעבר) לרכוש את התושבת הייעודית, אבל כבר כמה חודשים אין היצע במחיר נורמלי.
לו הייתי במקומך, הייתי מוותר על המאמץ (התקנת פלג נגדי בתושבת).
סה"כ הייתי מזין מתח מהצד ומשתמש בבלוטוס בלבד לתקשורת עם רכיבים היקפיים ברכב.

בהצלחה בכול מקרה
רענן

omri_t
18-02-11, 11:45
רענן תודה על הדאגה.
לקחתי זאת בחשבון ולא תהייה לי בעיה למקם את החיבור כמו שצריך... יש לי פתרון בשביל זה.
לדעתי, התושבת המקורית (שהיא הרי לא באמת מקורית למחשב הזה, דורשת התאמות מכאניות וחשמליות) לא מצדיקה את עלותה ולדעתי גם לא מספיק טובה.

אבל תודה על הטיפ!! כמובן אקח זאת לתשומת ליבי.

נדב42
18-02-11, 13:46
אני לא יודע מה המבנה של התושבת שלך, אבל אם יש לך מקום לחבר את קונקטור הגב עם כבל (כלומר המקום פתוח מאחורי השקע), ואתה לא מכניס/מוציא אותו יותר מדי פעמים, זה יכול להיות פתרון סביר לגמרי ...

raanan
18-02-11, 14:56
רענן תודה על הדאגה.
לקחתי זאת בחשבון ולא תהייה לי בעיה למקם את החיבור כמו שצריך... יש לי פתרון בשביל זה.
לדעתי, התושבת המקורית (שהיא הרי לא באמת מקורית למחשב הזה, דורשת התאמות מכאניות וחשמליות) לא מצדיקה את עלותה ולדעתי גם לא מספיק טובה.

אבל תודה על הטיפ!! כמובן אקח זאת לתשומת ליבי.

עומרי,
שים לב שמתחת הפלג בארמור יש קדח קוני,
תפקידו למנוע פגיעה בפלג ע"י שילוב פין נגדי מהתושבת לארמור.
תפקיד נוסף, מניעת מאמצים על הפלג (תנועות לא משולבות בין הזכר והנקבה) בזמן קפיצות וויברציות בשטח.

מכיוון שיש המשכיות בפיתוח הארמור, השינויים שביצענו הם מינוריים ולא כללו החלפת פלג או שינוי מיקום פין הקביעה האחורי לארמור.

הצעה שלי (אם בכול זאת אתה מתעקש), להוסיף בתושבת שלך פין קביעה אחורי. ו/או לדאוג שהכבל שיתחבר לארמור
יהיה "צף" במידה מסויימת (אלסטיות ולא חיבור קשיח לתושבת).

בהצלחה
רענן

דיננוזאור שטח
18-02-11, 20:49
למכירה תושבת רכבBulkhead Vehicle Wall Dock (http://www.drs-ts.com/walkabout/products_specs_wall.html)

(http://www.drs-ts.com/walkabout/requestinfo.htm)

http://www.drs-ts.com/walkabout/products_specs_wall.html

ידית אדומה
התושבת מכילה בתוכה מטען 110-220VAC ל- 15VDCשניתן להחלפה על ידי שני ברגים המחברים נעלי כבל בספק מטען לרכב יציאות LAN ו-PS2 ניתן להוסיף USB בקלות אם יודעים איזה רגליים להתחבר

פרטים בפרטי

amit1
30-08-11, 22:20
הי נדב,
הצלחת לחבר USB לתושבת עם הלשונית האדומה?
תודה,
עמית

אפיז
30-08-11, 23:28
נדב מבלה באתר אחר , אענה לך במקומו , כן

-->