PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה ג'ריקן עדיף לדלק- פלסטיק או ברזל

עודדוש
17-10-04, 08:06
שלום
האם יש הבדל מבחינה בטיחותית בין השניים עבור בנזין, כאשר מדובר במיכל חשוף לשמש?
האם באופן כללי קיימת סכנה של התלקחות עצמית בג'ריקנים כתוצאה מהטילטולים של נסיעה בשטח בייחוד ביום חם?
תודה רבה
עודד

זאביק
17-10-04, 10:22
לא יודע אם יש סכנת התלקחות או בעיית בטיחות אחרת, אבל,
דלק מתחמם ומתאדה בשמש.
ג'ריקן פלסטיק יותר גמיש, ולכן מתנפח כתוצאה מהלחץ הנבנה מהאידוי.
אם זה יכול לגרום לפיצוץ שלו ?
לא יודע, בג'ריקני פלסטיק האדומים בהום-סנטר, זה מעולם לא קרה לי.

אני משתמש בג'ריקני ברזל מאוטו דיפו - פעם נמכרו ב80-100 ש"ח אחד.
יש ג'ריקנים ייעודיים לדלק, יוצר שטוחים, עם כוורת ברזל בפנים למניעת טלטול הדלק, עולים בערך פי 3.

Etno
17-10-04, 11:29
לי יש ג'ריקאן פלסטיק 30 ליטר שאני שם בו דלק בטיולים.
שמתי לו שסתום פורק לחץ והכל בסדר.
מבחינה של התלקחות כל עוד אתה משחרר כל כמה זמן את הלחץ שנוצר בג'ריקאן לא יקרה כלום.
לפני ששמתי שסתום בערך כל ארבע-חמש שעות הייתי עוצר, פותח קצת את הפקק נותן לכל הלחץ לצאת וממשיך.
לפי דעתי ג'ריקאן פלסטיק עדיף על ג'ריקאן מתכתי כי המתכתי מתחמם יותר בשמש וגם קצת כבד יותר.

נמרוד
17-10-04, 13:00
ג'ריקן מקורי = ג'ריקן נאט"ו = "דלקן" בצהלית = מה שאתה קורא ג'ריקן מתכת .

אותו דבר בדיוק מאז שמהנדסי הוורמאכט ימח-שמם המציאו אותו לפני 60 שנה. ואם זה עובד כל כך הרבה שנים, בכל צבאות העולם, בלי שינוי, מחזיק בנזין וסולר, בכל תנאי מזג האויר -

כנראה שזה בסדר.

asafk
17-10-04, 15:35
הג'ריקנים המקוריים- אין עליהם.
שלוש ידיות- אפשר לסחוב שניים ביד אחת כשהם ריקים.
יש צינורית פנימית- לא צריך פתח נוסף לכניסת אוויר.
הצלעות מחוזקות- הג'ריקן לא מתעוות גם כשמניחים עליו משקל גדול.
ידיות מתכת- לא מתעוותות כשמרימים ג'ריקן מלא.
מתאר של תיבה כמעט מושלמת- אפשר להניח ג'ריקנים אחד על השני, אפשר להניח על הצד, או בכל כיוון אחר.
ועוד ועוד... נראה שבמוצר הזה באמת חשבו על הכל.

יש ערמות של ג'ריקנים 20 ליטר משומשים אצל אונגר. בגרושים.
יש בל.כ. ג'ריקנים זהים, אבל חצי גובה (10 ליטר) חדשים. יש כאלה למכירה גם אצל ארז.

אסף.

דרור ברלי
17-10-04, 18:57
ולפני שממלאים את הרכב בג'ריקנים...
מישהו חשב שבמרחקים של ישראל, אין כמעט צורך בג'ריקן?

שחף110
17-10-04, 19:17

כמעט. אבל רק כמעט. צא לטיול בהר כרכום. תדלק בעובדה וסע לכיוון בורות לוץ ואז בכביש הגבול דרומה. נסעת בערך 100 קמ על מנת להגיע רק לחניון הלילה של הר כרכום.
נכנסים ורוצים לעשות מסלול של 70-80 קמ בשטח בערך ? מתחיל להיות גבולי - הרי צריך גם לחזור למצפה חזרה ולתדלק לא ? :roll:

עדיין לא הזכרנו איזה תקלונת במיכל הדלק שגרמה לנזילת נוזלים יקרים.
תמיד טוב שיש אחד. בכל טיול. במיוחד כשאתה נוסע עם מנוע בנזין.

שחף.

ד ו ר ו ן
17-10-04, 20:03
כמעט. אבל רק כמעט. צא לטיול בהר כרכום. תדלק בעובדת וסע לכיוון בורות לוץ ואז בכביש הגבול דרומה. נסעת בערך 100 קמ על מנת להגיע רק לחניון הלילה של הר כרכום.
נכנסים ורוצים לעשות מסלול של 70-80 קמ בשטח בערך ? מתחיל להיות גבולי - הרי צריך גם לחזור למצפה חזרה ולתדלק לא ? :roll:
שחף.
כל המרחק הזה לא גומר חצי מיכל של הגמל,גם אחרי 3 ימים רגועים בשטח.

עדיין לא הזכרנו איזה תקלונת במיכל הדלק שגרמה לנזילת נוזלים יקרים.
תמיד טוב שיש אחד. בכל טיול. במיוחד כשאתה נוסע עם מנוע בנזין.

זאת כבר סיבה טובה למה לקחת דלקן, בדיוק במתאר טיול כמו שתארת לקחנו דלקן יותר בשביל שקט נפשי לתקלות מאשר לצריכה בפועל-לא היה צריך.

תדלק בעובדת
חברה, אל תתדלקו בעובדת, מכמה סיבות,
הראשונה היא שזאת אחת התחנות שנתפסה עם בנזין וסולר מזוהם\מהול.
השנייה הוא שזאת תחנה של מאנייקים,יודעים שמי שמגיע לשם חנוק בדלק ולכן המחיר גבוה מאד לליטר סולר.
תחנת דלק משאבים מול משאבי שדה-טללים, גם דלק נורמלי(מתדלק הרבה שם) וגם הנחה של 1.5~ש"ח לליטר סולר במזומן, זה לא כתוב על השלט צריך לבקש.

boaziko
17-10-04, 20:48
אסף,
מה / מי / איפה זה אונגר?

דרור ברלי
17-10-04, 21:00
שחף, תסלח לי אבל... 180 ק"מ בסופה זה חצי מיכל +-. אולי טיפטיפה יותר אם משתוללים.
וזה בסופה. אני משוכנע שאצל לוגמי הסולר המצב יותר טוב. באוטובוס שלך, עם הקרבורטור מרובע הלועות שלו... נו מילא. אתה באמת צריך אולי כמה ג'ריקנים בשביל שקט נפשי... :wink:

קיד
17-10-04, 21:20
שמתי לו שסתום פורק לחץ והכל בסדר.
מבחינה של התלקחות כל עוד אתה משחרר כל כמה זמן את הלחץ שנוצר בג'ריקאן לא יקרה כלום.
זה בדיוק המצב הכי מסוכן. אתה משחרר אדי דלק לסביבה חמצנית. זו בדיוק התערובת הכי דליקה. אם תגיע לתערובת של 1/14 לפי מסה תגרום לבעירה מושלמת.

בצבא היינו משתמשים במיכלי שכיבה של 25 ליטר, המיוצרים ע"י "קוויקסילבר". מיכלים אלה שהו בשמש כל יום וכל היום וסבלו ממכות מכניות ודריכות וקפיצות של חובשי מדים. לעולם לא ראיתי נזק למיכל כזה. אבל שני חסרונות להם:א' הם מיכלי שכיבה, ב' לא ניתן למזוג מהם בנוחות.
לכן...רק דלקן ברזל.
ולמהדרין, קיימת זרבובית עם רישתית המתחברת על הפתח.
קיד.

שחף110
17-10-04, 21:20
דורון -
מה לעשות, לא כולנו נוסעים עם סולר (בקרוב...)

דרור -
תרים טלפון ותשאל את דוד מאיר על הטיול בהר כרכום בנושא הדלק.

אבל בקרוב נפתור את בעיית הדלק. זה מתקדם יפה.

asafk
18-10-04, 10:46
דרור... לא צריך ג'ריקן? ומה תעשה רגע אחרי שסתמת את החור במיכל עם עיסת תמרים? (זה קורה כמה רגעים אחרי שגילית שיש לך חור במיכל וכל הדלק נשפך. זה קורה כמה שעות אחרי שעלה הבוקר. זה קורה שעתיים אחרי נסיעת לילה כיפית בנחל נקרות במהלכה שמעת חבטה עמומה מאחורי הרכב. לא נורא מכה קטנה מאבן...)

אונגר- ליד צריפין. מגרש עודפים.

אסף.

boaziko
18-10-04, 13:08
יש במקרה טלפון של אונגר? או כתובת מדוייקת? איך אני מגיע?

איציק - 4X6ZH
18-10-04, 14:22
http://www.lkltd.co.il/
איציק

דרור ברלי
19-10-04, 02:54
דרור... לא צריך ג'ריקן? ומה תעשה רגע אחרי שסתמת את החור במיכל עם עיסת תמרים? (זה קורה כמה רגעים אחרי שגילית שיש לך חור במיכל וכל הדלק נשפך. זה קורה כמה שעות אחרי שעלה הבוקר. זה קורה שעתיים אחרי נסיעת לילה כיפית בנחל נקרות במהלכה שמעת חבטה עמומה מאחורי הרכב. לא נורא מכה קטנה מאבן...)

אונגר- ליד צריפין. מגרש עודפים.

אסף.

בלי להצהיר הצהרות בומבסטיות... בשביל זה אמרתי "כמעט", כי גם לי יש דלקן. 15 שנה אני חובט את הג'יפים שלי באבנים, אף פעם לא נהיה לי חור במיכל דלק... קימוטים כן. חלודה והתפוררות המיכל ב-CJ גם. חור במיכל הפלסטיק הגמיש של הסופה? עדיין לא. למותר לציין שאני הורדתי אותו פעם אחת לצורך מסאז', ניקוי ובדיקה שלו + יישור לוח המיגון שלו... פרפקטו. כמו חדש.
"כמעט" כי פרט לתרחישי קטסטרופה כאלה או אחרים, אין לנו בארץ מרחקים שמיכל דלק מקורי לא מספיק עבורם. תמיד אפשר לצאת לכביש קרוב ולתדלק. אני לא יודע מה קרה למאיר בכרכום, אבל גם אני נוסע בסופה, ויודע מה זו צריכת דלק הגיונית גם בשטח.
אפרופו נסיעה כיפית - נסיעת שטח בחושך לא עושה לי את זה. אני משתדל להימנע מזה ככל האפשר ורק אם אין ברירה אני נוסע, ומאוד בזהירות.

נמרוד
19-10-04, 08:48
אבל סיקסים כן צריכים בפרוש דלק נוסף בלא מעט טיולים. המיכל הוא של 50-55 ליטר בפועל, ולכן טווח הטיול על מיכל דלק הוא לא הרבה יותר מ200 ק"מ. כמעט כל טיול שהוא דרומה ממצפה רמון ולא לכיוון הערבה דורש דלק נוסף, כי אין תחנות דלק.

סולי
19-10-04, 10:47
היי קיד,
איפה אפשר לראות את המיכלים השוכבים שדיברת עליהם? ןמה מחירם?

גיא
19-10-04, 11:43
שלחתי מישהו לקנות לי מיכל מל.כ

הוא חזר ואמר שהם לא שווים, חלודים !

שימו לב !!

נמרוד
19-10-04, 12:01
בל.כ. יש כרגע ג'ריקנים קטנים, של 10 ליטר, ב60 ש"ח. נחמד, אבל לא ממש שימושי:
http://www.lkltd.co.il/newstore/shop2092/newstorefront/DEPLookup.taf?_function=details&_ID=113& GROOP=93&V=IN&_start=1&_UserReference=29 617D8F914743A54174E4C9

http://www.lkltd.co.il/newstore/shop2092/newstorefront/Common/Image/Product/pic-m/jerican.JPG

אונגר זה מגרש שכן של ל.כ., שאני מניח שעדיין לא גילה את עולם המחשבים ולכן אין לו אתר. מצד שני, יש לו טנק שרמן - מניע ונוסע!

asafk
20-10-04, 00:48
כל מה שרציתם לדעת על ג'ריקנים (והרבה יותר מזה... לבעלי פטיש):
http://www.olive-drab.com/od_mvg_jerry_can.php
https://www.expeditionexchange.com/wedco/

אסף.

-->