PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצי אויר לCJ8

yanivcj
06-11-10, 01:24
הסבה לקפיצי אויר לCJ8 במוסך הייטק מוטורס 4X4
תכנון וייצור תושבות לסרנים ולשלדה בחלק הקדמי ובחלק האחורי.

yanivcj
06-11-10, 01:27
המשך עבודה: התקנת הקפיצים.
יכולת הקפיץ להתכווץ לגודל מינימלי ולהפתח לגודלה המקסימלי, הוא מעבר לכל קפיץ סליל או עלה.
מעניק לרכב נסיעה נוחה ושקטה, יכולת עבירות מעולה ויכולת לתקל מעברים טכנים ע"י ניפוח והורדת אויר
מכל קפיץ בנפרד.

yanivcj
06-11-10, 01:29
יכולת השליטה בניפוח והורדת אויר בכל אחד מקפיצי האויר בנפרד, מאפשרת הרמת הרכב כולו או רק את החלק הרצוי.
אפשר להרים את החלק הקדמי, או את האחורי, ואפשר לשנות את זוית הרכב כנגד שפ"צ במיקרה הצורך.

yanivcj
06-11-10, 01:32
עוד כמה תמונות של מהלכי מתלה.
מי שמעוניין לראות את הפרויקט בצורה מפורטת יותר מוזמן להכנס לאתר של מוסך הייטק מוטורס לקישור הבא:
http://www.hitech-motors.co.il/apage/76022.php

ד ו ר ו ן
06-11-10, 01:34
אתה בונה על חצאי-אליפטיים שיהיו מסוגלים לעגן את הסרן כנגד סבסוב על צירו?

במתלים דומים של רכבים אחרים יש לפחות עיגונים של הסרן בצורה קשיחה למניעת הסבסוב, בנוסף לפנהרד, אבל לא רדיוסים גמישים ע"ב חצאי .
הדבר הזה אמור לנסוע על הכביש?

yanivcj
06-11-10, 02:05
זה בנוי על רבע אליפטי והם משמשים כמוטות רדיוס.
הקדמי והאחורי זה בעצם קפיץ רגיל שבנוי מ5 עלים וחתוך לחצי.
יש רק תמונה אחת עם עלה חצי אליפטי הבנוי משני עלים בלבד וזה ירד מהפרק לאחר בדיקה ומחשבה לעומק.
בסופו של תהליך אלא יהיו מוטות רדיוס אמיתיים ולא חצי קפיץ.
למרות שכרגע זה מוכיח את עצמו גם כנגד סיבסוב על צירו, הקפיץ מוחזק עם פלטה שאורכה 10 ס"מ מה שבעצם נותן עיגון של הקפיץ לאורך כל ה10 ס"מ ולא רק בנקודה אחת כמו מוט רדיוס בודד.
זה מאד דומה לעיקרון של מוט הרדיוס הבודד של לנדרובר בו יש שני אוזניים שמעוגנות לסרן.
במקרה שלי רק אם הכוח שמופעל על העלים יצליח לקופף את כולם ביחד בנקודה מסויימת הסרן יסתובב.

ד ו ר ו ן
06-11-10, 09:49
זה בנוי על רבע אליפטי והם משמשים כמוטות רדיוס.
הקדמי והאחורי זה בעצם קפיץ רגיל שבנוי מ5 עלים וחתוך לחצי..
להבנתי זה קפיץ חצי אליפטי, התמונה עם העלה הבודד היא לא קפיץ אליפטי אלא "סתם" חשיבה גרועה- זה בחיים לא יוכל להחזיק את הסרן במקום לאורך זמן, זה לא קפיץ שתוכנן ונבנה להיות עלה יחיד כמו קפיץ פרבולי.

בסופו של תהליך אלא יהיו מוטות רדיוס אמיתיים ולא חצי קפיץ.
למרות שכרגע זה מוכיח את עצמו גם כנגד סיבסוב על צירו, הקפיץ מוחזק עם פלטה שאורכה 10 ס"מ מה שבעצם נותן עיגון של הקפיץ לאורך כל ה10 ס"מ ולא רק בנקודה אחת כמו מוט רדיוס בודד...
מוט רדיוס יכול אולי להיות מחובר לסרן\שילדה בנקודה אחת אבל הוא חלק ממכלול רב חיבורי של זרועות נוספות ולכן הטענה שלך מטעה ומוטעית.

זה מאד דומה לעיקרון של מוט הרדיוס הבודד של לנדרובר בו יש שני אוזניים שמעוגנות לסרן.
במקרה שלי רק אם הכוח שמופעל על העלים יצליח לקופף את כולם ביחד בנקודה מסויימת הסרן יסתובב.
זה ממש לא דומה, הזרוע המקבעת של דיפנדר בנוייה אחרת מהעיגון של הקפיץ, המבנה שלה אחר, למרות ההקבלה של הפלטה לעיניים של חיבור הזרוע לסרן.
אתה שוכח או לא מתייחס כלל למבנה השונה לחלוטין של קפיץ עלה ביחס לזרועות רדיוס הקדמיות עם 2 עיגונים על הסרן (שלא לדבר על המאסיביות של הזרוע המדוברת) או כלל המבנה של המתלה האחורי בדיפנדר שכולל רדיוסים וזרוע A.

הבעיה אצלך היא שקפיץ העלה אצלך מחובר בעצם לשילדה בחיבור הקדמי רק עם העין של המאיה, הקונטרה, גם אם עוטפת אותה היא "צפה", יש רווח בינה לבין המאיה ונועדה לתת אבטחה, ולא חוזק.
מה שאתה עשית זה ליצור שעטנז של זרוע רדיוס ע"ב גמיש (קפיץ), שנותן משחק ומומנט פיתול על הקפיץ, תזכור שביום רגיל קפיץ העלה מחובר לשילדה גם בחלק האחורי ומתנגד לפיתול גם עם החלק האחורי.
עכשיו הורדת לו עיגון אחד והורדת לו את היכולת לעמוד במה שהוא תוכנן לו, כמה זמן תחזיק המאיה עד שתישבר?
מה מגביל את הסרן במקרה כזה לסבסב על צירו,להתנתק מקפיץ האויר ולשלוח את הרכב לעזאזל? במקרה הטוב "רק" עם בעליו ולא עם מי שהיה קרוב?

חסרים אצלך כל המרכיבים של מתלה רב חיבורי, ואני לא חושב שכולם חסכו בחשיבה הנדסית כשהם יצרו זרועות רדיוס ועיגונים אמיתיים של הסרנים ואתה פתאום מצאת קיצור דרך גאוני.

סלח לי יניב,
למרות אוירת ה"עשה בעצמך" של האתר, אני לא יכול להשתחרר מההרגשה שאתה משתין מהמקפצה עם הפרוייקט הזה, ועל משקל "אין , שכל אין דאגות" הייתי מעדיף לא לדעת שיש סיכוי שאני או מישהו ממכרי יפגוש דבר כזה ספציפית בכביש, אלא אם איפושהו פספסתי ואמרת שזה רכב שעשועים לשטח או משהו כזה.

יונתןמצפה
06-11-10, 10:21
אלא אם איפושהו פספסתי ואמרת שזה רכב שעשועים לשטח או משהו כזה.

דורון, להבנתי פספסת. המספר הצהוב מחוק מה שאומר שהרכב לא נועד לנסוע על הכביש...

yanivcj
06-11-10, 11:34
דורון, לא יפה להתלהם "אין שכל אין דאגות", למה להתחיל כך.
כפי שאמרתי בסופו של תהליך יהיו מוטות רדיוס גם קדימה וגם אחורה.
התמונות הבאות מראות את הזרועות שבכוונתי להשתמש בהם.
מאחורה זרועות רדיוס עליונות בצורת A וזרועות תחתונות ישרות ומקדימה זרועות רדיוס תחתונות כאשר מאמצע הזרוע יוצא הזרוע שהולכת לחלק העליון של הסרן, על מנת למנוע סיבסוב של הסרן.
עד כה זו הייתה בדיקה של קפיצי האויר והתיפקוד שלהם במערכת, ועל מנת לא לפגוע ביכולת הרכב לחזור לכביש, לא חתחנו את האוזניים של הקפיצים על השלדה והשתמשנו בקפיצים כמוטות רדיוס. אחרי שבדקנו והחלטנו שאכן מסבים את הרכב לקפיצי אויר, אפשר להסיר את האוזניים של הקפיצים מהשלדה ולרתך אוזניים למוטות רדיוס.

ד ו ר ו ן
06-11-10, 12:01
דורון, לא יפה להתלהם "אין שכל אין דאגות", למה להתחיל כך..
המשפט התייחס אלי אישית- אני מעדיף לא לדעת שיש דברים כאלו ולהחיות באשליה שאני לא עתיד לפגוש את הקומבינה הזו מולי, בדיוק כשהתכנון הזה יכשל.

אם הצגת רק שמינית דרך מהתהליך אז על זה נאמר: רק ל.. מראים חצי עבודה", או חצי תכנון.
ולחדד, אם זה לא התכנון אז הרמת להנחתה על הביצוע הנוכחי.
מה שהראת זה מוצר שעל פניו הצגת כמוגמר, או רגע לפני כן ולא ציינת כלל מה המשך התכנון- זאת לא הרמה כאן, על קומבינות כמו שהצגת עולים בשניה וחצי.
מה גם שהראת תמונות שלא קשורות אחת לשנייה- של מאיות בתור מוטות רדיוס ואחרי זה חצאי קפיצים- בקיצור, בניסוח ובמה שהצגת הזמנת את הביקורת.

זה נחמד שאתה מציג תמונות של קיט מסחרי על רכב אחר מהסיקס שלגביו פתחת את השרשור אבל זה לא מה שהצגת בפתיחה.
איך זה נראה כשזה מבוצע כמו שצריך זה פשוט מאד לזחול מתחת לכל רכב סדרתי, דוגמאות לא חסרות ישר מהמפעל- אם בהסבות עסקינן, לך לראות דיפנדרים שעברו הסבה לכריות במקום הסלילים.
לשנות מערכת מתלים בין עלים לסלילים זה משהו אחר לגמרי.
ניחא, שיהיה לך בהצלחה.

talberebi
06-11-10, 12:01
בתור אחד שמתקין את זה אם אפשר לדעת עליות של כל כרית בולם אוויר כזאת ללא התקנה ועם התקנה ומה החוזק שלה מבחינת אלסטיות ,דבר נוסף אם זה בא בגדלים מסוימים?
אתה יכול לשלוח גם בפרטי אם אתה רוצה

yanivcj
06-11-10, 12:11
דורון, חלק מהתמונות היו בשביל להמחיש למי שלא מכיר קפיצי אויר את היכולת של הכרית ואת אופצית השליטה על הרכב.
זה התחיל מתוך ההסבות של דיפנדר לכריות אויר, זה הרבה יותר קל להסב רכב שיש לו קפיצי סליל עם מוטות רדיוס לקפיצי אויר, אתה פשוט מחליף את הקפיץ סליל בקפיץ אויר.
שלבי הפיתוח היו קודם כל התקנת הקפיצים, יחד עם קפיץ עלה מלא, לאחר מכן הורדת מספר עלים על מנת לבדוק עומסים על קפיצי האויר וכל זה לפני שחותכים את הקפיץ לשניים. לאחר מכן חיתוך של הקפיצים על מנת לבצע סימולציה של מוטות רדיוס וזה היתה הבדיקה האחרונה לפני החיתוך של האוזניים על השלדה.
המוטות רדיוס שהצגתי בתור המוטות שבהן אני אשתמש, הן מוטות רדיוס ארוכים מבית קלייטון ארה"ב ולא פיתוח שלי, לא אמרתי לרגע שזה פיתוח שלי.

טל, זה היה אב תיפוס, אין מוצר מוגמר לCJ, אנחנו עובדים כרגע על הפיתוח וכרגע זה נמצא בשלב ביניים כפי שראית.
יש מוצר מוגמר לרכבים אחרים, כגון: פראדו (אחורה בלבד), לנדרובר (מלא) ועוד...
הקפיץ אויר מאד גמיש, הוא בעצמו בין כיווץ לפתיחה נותן 35 ס"מ. מאד נוח לנסיעה, תלוי בכמות האויר שאתה מנפח.
צור קשר בטלפון ביום ראשון למוסך 09-7602479 תן לנו פרטים לגבי הרכב שאתה מעוניין להתקין קפיצי אויר ונדבר.

-->