PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוויות מטיול ראשון עם הארמור ו TWONAV

בוטן
06-11-10, 17:49
שלום,
סיכום טיול ראשון (קצר) עם הציוד החדש:

ארמור
מתאם "כסוף"
תוכנת TWONAV חדשה עם סמ"ש
GPS Receiver של GSAT משומש מאיביי (11$).
המתאם הורכב בטנדר ע"י דניאל מ"שבלול".
טיול קושי בינוני באיזור נחל שילה (ראש העין).

TWONAV:
מסלול TWL מאתר מפה הומר לRTE ע"י twltool בקלות ומוצג בצורה ברורה מאוד.
חסרונות -

שמות הנקודות בעברית מופיעות "מג'וברשות" כנראה הגיור לא הושלם עד הסוף.
עשיתי את הטיול מהסוף להתחלה, לא הצלחתי למצוא איך לגרום לתוכנה לדלג אוטמטית בין הנקודות בסדר ההפוך - אם זה לא אפשרי זה חיסרון משמעותי. למרות שבסופו של דבר הכי נוח לי זה רק לוודא באמצעות "קווי" הנתיב שאני במקום הנכון. אני לא צריך "הנחיות" מעבר לזה. על כל פנים היתרון בניווט לפי נתיב שיש אינדקציה למרחק, והיום נאלצתי להסתדר בלי זה...

ארמור:

תצוגה מצויינת וברורה בכל התנאים.
המתאם יציב וחזק (כל הכבוד, דניאל).
לקראת סוף המסלול בורג האלן המקורי של המתאם (צידוד) השתחרר. לא היה לי מפתח להידוק ונאלצתי להסיר את המחשב כדי שלא יישבר משהו. עידן - אמרת שנתקלת בבעייה דומה, הצלחת לסדר את זה באופן קבוע?
לאחר שעתיים נגמרה הסוללה של מקלט הGPS ואז נזכרתי ששכחתי כבל USB לטעינה בבית. בהמשך הניווט נעזרתי בGPS שבתוך הסלולר שלי (E72 ותוכנת ExtGPS). בטיול הבא זה כבר יהיה מחובר לטעינה לארמור באופן קבוע.
פעם אחת נכבה המסך וחזר לפעולה רק לאחר RESET. ראיתי שרשור בנושא פה. אולי באמת עדכון דרייברים יפתור את זה. זו תופעה שקורית די שכיח אצלי.
לשיפור נוסף - המתאם של אפיז, כרגע אני עם "רגלית" אחת וזה לא מספיק יציב.
עוד כמה "שיופים" ונראה לי שהמערכת תהיה מצויינת. אוסיף גם רמקולים דרך הUSB ותהיה גם מוזיקה דרך הארמור - שמחה גדולה.

עמית

raanan
06-11-10, 18:17
אהלן עמית,

מקור המתח ל-ARMOR מהיכן ?
אם מהסוללות, אז כנראה זה הסיבה לתופעת "העלמות המסך".
בכול מקרה ממליץ על הזנת מתח דרך ספק חיצוני (מקורי או אונברסלי) כמו בשרשור שפתחתי.

לגבי הפיכת מסלול, מאמין שיש בתוכנה רק צריך "לחפור" ולמצוא. או, לשאול את גיא.

בכול מקרה, מצורף קובץ להפיכת המסלול בנווגייד (בהנחה שיש לך גם) + הסבר כיצד לבצע את הפיכת המסלול.
את המסלול ההפוך תשמור ותמיר ל-TWONAV .
ארוך, עקום ומסורבל. אבל עובד ...

בהצלחה
רענן

raanan
06-11-10, 18:20
מנסה שוב להעלות את הקובץ

Jo_P
06-11-10, 18:37
הי,
תודה על השיתוף.
אני משתמש ב ARMOR עם TWONAV.
ראשית לגבי האותיות ג'יבריש - האם זה קורה רק ב TWONAV או למשל גם ב EXPLORER, למשל בראש העמוד?
בכל מקרה - אתה כנראה צריך להתקים דריברים של עברית למעכרת ההפעלה. צור קשר אם יש בעייה כדי להתקין.
רענן - גם אצלי למרות שמוזן מספק חיצוני המסך נעלם (כמו שומר מסך) ויש צורך ליגוע בו כדי שידלק.
חוץ מזה - תענוג של ניווט במיוחד באור יום מלא.
יוחאי

erezgur
06-11-10, 19:03
Any track can be reversed so the order of its points is the opposite. This can be especially useful
if you have run a distance recording the track as you go and then you wish to go back along the
same way.
To reverse the track, all you have to do is open the contextual menu on it from the track list and
select „Tools > Reverse track‟.

ציטוט מתוך אחד המדריכים לתוכנה (ספציפית מתוך המדריך לגרסת האייפון).

ארז גור

נדב42
06-11-10, 19:03
ראשית לגבי האותיות ג'יבריש - האם זה קורה רק ב TWONAV או למשל גם ב EXPLORER, למשל בראש העמוד?
בכל מקרה - אתה כנראה צריך להתקים דריברים של עברית למעכרת ההפעלה. צור קשר אם יש בעייה כדי להתקין.
רענן - גם אצלי למרות שמוזן מספק חיצוני המסך נעלם (כמו שומר מסך) ויש צורך ליגוע בו כדי שידלק.

"מעכרת ההפעלה" ? בתור איש יוניקס, אהבתי ... :rolleyes:

עמית - תזכיר לי לגבי העברית כשאהיה אצלך, אם זה באמת הוספת העברית בלבד אז יש לי את כל מה שצריך בדיסק-און-קי שאכן נמצא בצרור המפתחות שלי ...

יוחאי - הבעייה אצלך היא אחרת והרבה יותר פשוטה - הגדרות חסכון באנרגיה במערכת ההפעלה. איך אני יודע ? כי כשאתה נוגע במסך הכל חוזר, זו לא הבעייה המדוברת..

נדב.

דיננוזאור שטח
06-11-10, 19:24
"מעכרת ההפעלה" ? בתור איש יוניקס, אהבתי ... :rolleyes:

עמית - תזכיר לי לגבי העברית כשאהיה אצלך, אם זה באמת הוספת העברית בלבד אז יש לי את כל מה שצריך בדיסק-און-קי שאכן נמצא בצרור המפתחות שלי ...

יוחאי - הבעייה אצלך היא אחרת והרבה יותר פשוטה - הגדרות חסכון באנרגיה במערכת ההפעלה. איך אני יודע ? כי כשאתה נוגע במסך הכל חוזר, זו לא הבעייה המדוברת..

נדב.

גם אצלי המסך נעלם וכשנוגעים בעט הוא חוזר אפשר לבטל את זה זו בכלל לא בעיה

רונן התושבת של בוטן כסופה זאת שטוענת טוב

גימל4
06-11-10, 21:15
TWONAV:
מסלול TWL מאתר מפה הומר לRTE ע"י twltool בקלות ומוצג בצורה ברורה מאוד.
חסרונות -

שמות הנקודות בעברית מופיעות "מג'וברשות" כנראה הגיור לא הושלם עד הסוף.
עשיתי את הטיול מהסוף להתחלה, לא הצלחתי למצוא איך לגרום לתוכנה לדלג אוטמטית בין הנקודות בסדר ההפוך - אם זה לא אפשרי זה חיסרון משמעותי. למרות שבסופו של דבר הכי נוח לי זה רק לוודא באמצעות "קווי" הנתיב שאני במקום הנכון. אני לא צריך "הנחיות" מעבר לזה. על כל פנים היתרון בניווט לפי נתיב שיש אינדקציה למרחק, והיום נאלצתי להסתדר בלי זה...

עמית,

לגבי עברית: אני לא מכיר שיש בעיה עם עברית בהמרה מנוויגייד.
כמו שענו לך, כנראה שיש בעיה מקומית של פונטים אצלך במחשב.

לגבי שינוי כיוון: תפריט - נתונים - נתיבים - קליק ימני על הנתיב ההפוך - כלים - שינוי כיוון הנתיב (ראה גם בתמונה המצורפת).
הסבר - יש שני מצבים של קליק ימני:
1. כאשר עושים קליק ימני במפה על נתיב/מסלול/נק עניין תקבל בעיקר פעולות שקשורות למפה ולניווט.
2. קליק ימני על הנתיב/מסלול/נק עניין מתפריט נתונים מאפשר יכולות נוספות.

גיא

בוטן
06-11-10, 23:10
עמית,

לגבי עברית: אני לא מכיר שיש בעיה עם עברית בהמרה מנוויגייד.
כמו שענו לך, כנראה שיש בעיה מקומית של פונטים אצלך במחשב.

לגבי שינוי כיוון: תפריט - נתונים - נתיבים - קליק ימני על הנתיב ההפוך - כלים - שינוי כיוון הנתיב (ראה גם בתמונה המצורפת).
הסבר - יש שני מצבים של קליק ימני:
1. כאשר עושים קליק ימני במפה על נתיב/מסלול/נק עניין תקבל בעיקר פעולות שקשורות למפה ולניווט.
2. קליק ימני על הנתיב/מסלול/נק עניין מתפריט נתונים מאפשר יכולות נוספות.

גיא

לגבי השני - הנחתי שיש פתרון, תודה גיא, הזנחתי את כלל ה RTFM, מצטער...
לגבי הגיבריש, עדיין בעייה, צירפתי תמונות מסך:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/f2czY-tbVwKa1K8ubmWi2HusaSA7FWv4cT3-AczVoFE?feat=directlink http://picasaweb.google.com/lh/photo/LY9FGIXnRaGDB0-g42v7sXusaSA7FWv4cT3-AczVoFE?feat=directlink http://picasaweb.google.com/lh/photo/LY9FGIXnRaGDB0-g42v7sXusaSA7FWv4cT3-AczVoFE?feat=directlink

http://picasaweb.google.com/lh/photo/f2czY-tbVwKa1K8ubmWi2HusaSA7FWv4cT3-AczVoFE?feat=directlink

כמוכן מצ"ב הקובץ הסורר.
כמו שאפשר לראות, שם הקובץ מופיע תקין, רק "תאור" הנקודה מג'וברש, יש למישהו רעיון?

תודה, עמית
http://picasaweb.google.com/lh/photo/LY9FGIXnRaGDB0-g42v7sXusaSA7FWv4cT3-AczVoFE?feat=directlink

erezgur
06-11-10, 23:45
בדוק האם ישנה אפשרות לשנות הקידוד (Encoding). אם כן נסה Windows-1255 ואם לא יהיה שינוי אז UTF-8.

בדוק גם את התוכנה שבעזרתה הסבת את הקובץ במקור, אולי יש שם תמיכה בקידוד.

ארז גור

גימל4
07-11-10, 00:28
הבעיה של העברית נפתרת כאשר פותחים את הקובץ עם התוכנה LAND ומבצעים שמירה.
לאחר מכן פתיחת הקובץ עם TwoNav ואין בעיות עברית (בדקתי גם עם אייפון, WinCE).

ארז,
האם לדעתך הבעיה קשורה לתוכנת ההמרה?
מה צריך לשנות שם?

בוטן
07-11-10, 00:39
בדוק האם ישנה אפשרות לשנות הקידוד (Encoding). אם כן נסה Windows-1255 ואם לא יהיה שינוי אז UTF-8.

בדוק גם את התוכנה שבעזרתה הסבת את הקובץ במקור, אולי יש שם תמיכה בקידוד.

ארז גור

אין בTWONAV הגדרות encoding (לא מצאתי על כל פנים).
תוכנת ההמרה היא זו שגיא המליץ עליה (twltool). אין לה גם כן אפשרויות קידוד.

תוכל לנסות להמיר את קובץ המקור הנ"ל ולראות אם תקין אצלך?

תודה
עמית

דיננוזאור שטח
07-11-10, 01:02

תודה
עמית

המרתי והכל תקין ולל בדיקה עם טקסט אדיטור בכל שלב

בוטן
07-11-10, 20:00
___

בוטן
07-11-10, 20:37

תודה
עמית

או-קיי, נמצא הפתרון (זה כפי הנראה מה שארז התכוון רק שהיה צריך ליפול האסימון):

אחרי המרת הקובץ, יש לפתוח אותו באמצעות ה notepad ולבצע "שמירה בשם" תחת הקידוד המתאים, UTF-8.
תמונה מצ"ב.

תודה, ארז.

בוטן
07-11-10, 20:59
וזה יעשה את העבודה מהר יותר:
http://www.rotatingscrew.com/downloads.aspx

-->