PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי "31 על ג'ימיני

Neilman
06-11-10, 20:49
שלום רב,

במידה ומדובר בג'ימיני סטנדרטי לחלוטין, איזה שינויים צריך לעשות כדי להכניס צמיגי 31 מבחינת יחסי העברה, בלמים, הגבהות וכו'??

תודה

sapog
06-11-10, 21:01
הגבהה בריאה של 3" לפחות, חיתוך כנפונים מקדימה (יהיה מגע בסגירת מהלך).
יחסי העברה - 4.16 ודרומה.

שינויים נלווים:
- מעבר לטרנספר סמוראי לצורך השתלת קיט יחסי העברה ובהתאם גם שינויים בגלי ההינע.
- הארכת צינורות בלמים קידמיים.
- עם הגבהה קיצונית כזו רצוי גם לשנות את זוית הסרן הקידמי (ע"י מוטות רדיוס מתקני זוית למשל).

מעבר לזה, יש הטוענים שזה צמיג גדול מדי עבור הסרנים של הג'ימני, מבחינת חוסן המכלולים (ציריות וכו').

eli8ball
06-11-10, 21:04
לא דורש מעבר למדינה אחרת? 31 זו לא מידה מאושרת לגימיני

Neilman
06-11-10, 21:41
לזה כבר דאגתי :p אני שוקל לקנות אותו ביוון....

גם אחרי הגבהה צריך לחתוך כנפונים??
מה אם אני שם את זה:
http://www.offroad-armory.com/jimny.html
אני מדבר על הפגוש הקדמי שרואים שם...

לגבי היחסי העברה קראתי פה איפהשהוא שהמקוריים בסדר עד בערך 30-31, אני טועה??

בנוגע לחוסן המכלולים יש למישהו יותר פרטים? האם זו באמת בעייה, ואם כן כיצד פותרים אותה?

תודה

Neilman
06-11-10, 21:59
למען הסר ספק זה הפגוש...
http://www.offroad-armory.com/images/JFB002SM.jpg

sapog
06-11-10, 21:59
גם אחרי הגבהה תצטרך לחתוך כנפונים.

יחסי העברה מקורי עם צמיג 31" - יש מצב לא רע שתצליח לבצע זינוק או שניים על כביש ישר בטרם החלפת קלאץ'.
סתם, אבל שטח לא תוכל לעשות בקומבינציה הזו.

לגבי חוסן הסרנים, אתן למומחים לענות.
רק אוסיף שישנה אופציה פופולרית להחליף לסרנים של טויוטה היילקס.

אביעד פ.
07-11-10, 01:13
מעבר לזה, יש הטוענים שזה צמיג גדול מדי עבור הסרנים של הג'ימני, מבחינת חוסן המכלולים (ציריות וכו').

אתה צודק שיש הטוענים, אבל לא שמעתי על אף אחד שניסה בארץ, וגם בפורומים בחו"ל שקראתי לא נתקלתי בטענות.
עד שלא ננסה, לא נדע :)

הדיפרנציאל חסון כמו של סמוראי, והציריות לא כל כך שונות, טיפה יותר ארוכות. אז עם זה עובד לסמוראי אולי זה יעבוד גם לג'ימני.

לגבי חוסן הסרנים, אתן למומחים לענות.
רק אוסיף שישנה אופציה פופולרית להחליף לסרנים של טויוטה היילקס.

החליפו בישראל בג'ימני לסרנים של טויוטה??? או שזה מפורומים מחו"ל?
אם כן, במידה ויש לך קישורים- אני אשמח לראות.

אביעד פ.
07-11-10, 01:33
נזכרתי בסוף-
תמונה שנתקלתי בה בפעם, קצת מפחידה, קצת משעשעת.
תראה את הגודל של הצמיגים, הסרן נראה מקורי- רק מחוזק מבחוץ.
אין הוכחות ברשת שהדבר הזה נסע אי פעם. :)
http://3.bp.blogspot.com/_WtXM2hz37N8/TAo3BWJ14mI/AAAAAAAAAE0/56vswHBtAC4/s1600/jimny1.jpg

Neilman
07-11-10, 08:51
זה בדיוק הפגוש שדיברתי עליו :-)
לגבי החיזוק של הסרן, זה החיזוק:
http://www.offroad-armory.com/images/jdg001.jpg
36 לירות סטרלינג לאחד או 65 לשניים... :-)
הפגוש דרך אגב 288 לירות סטרלינג...

אלון_ק
07-11-10, 13:15
מאוד סקסי לחזק את בית הסרן נגד כפיפה כשמגביהים את הרכב ומגדילים מידת צמיגים. עם זאת כדאי לזכור שהגדלת מידת צמיגים מגדילה את הפיתול על הסרן ולכן אין לחיזוק הזה שום משמעות מהבחינה הזו.
הבעיה עם חוסן מכלולים תתבטא (אם בכלל - אני לא חושב שזה כזה סיפור נורא) במיסבים, בציריות ובדיפרנציאלים. לדעתי לא שווה לדאוג לזה במידה הזו (31), אבל זו דעתי האישית שמתאימה לסגנון הנהיגה שלי.
יש עוד השפעות, כמובן - אבל הודעה זו מתייחסת לסרן כחלק מניע בלבד.

Neilman
07-11-10, 16:55
Sorry about the english, i am at work...
What do you think is the smartest way to put in 31" tires if i am doing stage by stage according to my budget?
what should i start with? putting a 5.14 or 6.5 transfer rate??

אביעד פ.
07-11-10, 18:13
דבר ראשון תחרוש את הפורומים בחו"ל ותקרא כמה שאתה יכול בנושא 31" לג'ימני.

אם אתה עם רכב ידני- אז אכן ההשקעה הכספית הראשונה- והיקרה יותר,
צריכה להיות בהחלפת יחסי העברה. אחוז גדול מכלל ההשקעה ילך על זה ללא ספק, וזה יהיה בלתי אפשרי לנסוע בלי זה.

לאחר מכן בסיבוב ב-
כדאי שתחליף את הגלגלים, (אולי תצטרך להוסיף בולם הגה? למרות שיש הגה כוח? הוצאה קטנה יחסית), יחד עם התאמה של הכנפיים והפגושים לגודל הגלגל. הרבה חותכים את הפגושים בלי קשר- תחפש תמונות של זה, זה לא רק יעיל זה גם נראה טוב.
יש לוודא שההגבהה של הרכב מספקת להכנסת הגלגלים. אם אתה מעוניין אני מוכר ספייסרים של 1" לג'ימני.

תתחיל לנסוע ותראה איך הציריות והמיסבים עומדים בעומס, אם המכלולים יתקלקלו, תחפש מכלולים חזקים יותר להחליף.

אם יש לך רכב אוטומט, יש לתיבה ממיר מומנט, ובתור התחלה חסכונית תוכל לנסוע גם ללא יחסי העברה לדעתי האישית, אז תדלג יש לסבב ב.

הערה חשובה-
ההודעה האחרונה נכתבה כדעה אישית ולא על בסיס ניסיון או ידע הנדסי. יש לקחת את הנאמר בה בערבון מוגבל.:p

Neilman
07-11-10, 18:37
מבחינת יחסי העברה, מה נראה לכם הגיוני, 5.14 או 6.50??
בעיקרון הרכב אמור להיות רק לטיולים, אבל מצד שני שלא יהיה עגלה לגמרי בכביש ויאכל דלק כמו סופה....

תודה

כמו כן אם מישהו מכיר פורומים טובים בחו"ל אני אשמח... ארה"ב הבנתי לא כל כך רלוונטי כי לא הגיע לשם ג'ימיני

Neilman
07-11-10, 22:11
מישהו???

אביעד פ.
07-11-10, 23:00
סבלנות חבוב,
זה לא שהאוטו שלך מחכה על הליפט...:p:p:p

בסוף בעל הדעה יענה.

GodsFather
08-11-10, 15:54
בעיקרון הרכב אמור להיות רק לטיולים, אבל מצד שני שלא יהיה עגלה לגמרי בכביש ויאכל דלק כמו סופה....

תודה

כמו כן אם מישהו מכיר פורומים טובים בחו"ל אני אשמח... ארה"ב הבנתי לא כל כך רלוונטי כי לא הגיע לשם ג'ימיני

THE SLOWER, THE BETTER.

לארה"ב לא הגיע הג'ימני, כך שתצטרך לחפש בפורומים אירופאיים או במזרח הרחוק. אז תצטרך גם עזרה עם התרגום, גוגל יודע לתרגם אבל גם הוא לפעמים נופל.

לזוקי-פרו יש כמה קיטים שהם טוענים שהם ייעודיים לג'ימני, מאיטליה למשל, שווה לך להציץ באתר שלהם ולהחליף מילה איתם.

לגבי חוסן הסרנים - הכל תלוי ברגל שלך. בגדול, הם אמורים להחזיק אפילו יותר טוב מסרנים של סמוראי. אבל שוב, הכל תלוי באופי הנהיגה וסוג האתגר.

danip
08-11-10, 19:04

עד כמה שאני זוכר הקיט של ה 6.5 מצריך שיוף של הדופן של תיבת ההעברה מה שמחליש אותה.

כתבת שזה רכב לטיולים אז לדעתי מבחינת ה תחום של ה Low ה 4.16 הוא די והותר לטיולים.
יחד עם זאת אני לא בטוח שההפחתה בקיט של ה 4.16 תספיק לצמיגי 31 אינץ אבל שווה לבדוק.
בנוסף הייתי בודק מה היחס בסרנים כי אני יודע שג'ימני הגיעו עם שני יחסי העברה (אוטומטי לעומת ידני??? לא יודע מעלה השערה).
אם זכית ביחסי העברה הקצרים יותר בסרנים אז אולי השילוב עם 4.16 יספיק.

בכול מקרה ב Low הוא בטוח מספיק לרכב טיולים.

בהצלחה

דני

GodsFather
08-11-10, 19:30
דני, כל עניין ההחלשה של הדופן הוא זניח עד מאד.

רבים נוסעים עם קיט 6.54 או 6.4 בלי שום בעיה, גם בארץ וגם בחול.

היתרון בLOW נהדר, במיוחד ל31" בהשוואה ל29" הנפוץ בארצנו.

המחיר של ה5.14 יקר יותר, מסיבה לא ברורה מה 6.54/40 אז למה לא ללכת כבר על האיטי יותר.

שוב אותו דיון כמעט נצחי בין הקיטים הללו.

בסרנים של ג'ימני יש 4.10 אם אני זוכר נכון. שזה מצוין ל31" מבחינת סחיבה ועומס על מכלולים.

yaniv050
08-11-10, 19:50
נזכרתי בסוף-
תמונה שנתקלתי בה בפעם, קצת מפחידה, קצת משעשעת.
תראה את הגודל של הצמיגים, הסרן נראה מקורי- רק מחוזק מבחוץ.
אין הוכחות ברשת שהדבר הזה נסע אי פעם. :)
http://3.bp.blogspot.com/_WtXM2hz37N8/TAo3BWJ14mI/AAAAAAAAAE0/56vswHBtAC4/s1600/jimny1.jpg

איזה חתיך אני מת.

לי היה 31 על הויטרה, עבד בסדר אבל הוריד יותר מדיי כוח אז ויתרתי.
אני שלם לגמרי עם המידה שיש לי היום.

תאמין או לא אני נוסע עם רכבים בעלי 33 ולא יורד מהיכולות שלהם. *

GodsFather
08-11-10, 19:56
איזה חתיך אני מת.

לי היה 31 על הויטרה, עבד בסדר אבל הוריד יותר מדיי כוח אז ויתרתי.
אני שלם לגמרי עם המידה שיש לי היום.

תאמין או לא אני נוסע עם רכבים בעלי 33 ולא יורד מהיכולות שלהם. *

נו ו... ?

אם היה לך קיט הפחתה בטרנספר, לא היית מרגיש את הירידה הזו. ואז היית פעמיים גבר על כל אלה עם ה33. כיף ?

עזוב עכשיו סיפורי גבורה. בסופו של יום, מדברים פה טכני ושידרוגים - הבחור שאל על 31, יקבל תשובה על 31. אם ישאל על המלצה, יקבל תשובה אחרת.

Neilman
08-11-10, 21:25
לפי מה שכתוב באתר של calmini הקיט של ה-6.5 לא מצריך שום חיתוך או שיוף... וזה לא שהם לא כותבים שצריך אלא הם כותבים במפורש
"Installs like factory parts - NO GRINDING or CUTTING is required to install"
מה ההשפעה לגבי הסחיבה של האוטו בנסיעת כביש? על המהירות הסופית?

yaniv050
09-11-10, 11:18
חשבתי שכתבתי ברור.
קיט הפחתה לא יעזור הרכב בכביש הופך לעגלה, בשטח טכני כמעט לא תרגיש הבדל.

אין שום סיפורי גבורה .

GodsFather
09-11-10, 11:22
יניב, אתה יכול להרגע.

בכביש אכן אין שינוי במקרה של קיט הפחתה בויטרה, אבל יש שינוי במקרה של ג'ימני/סמוראי. מ13 אחוז ועד 20 אחוז הפחתה, כדי שהסחיבה לא תיפגע.

לגבי שטח טכני, כשיש לך עוד 80-180 אחוז מומנט להילוך הראשון עם קיט וכן הלאה (מ4.10 ועד 6.5) יש הרבה מאד הבדל.

הירשפלד יובל
09-11-10, 12:25
המחיר של ה5.14 יקר יותר, מסיבה לא ברורה מה 6.54/40 אז למה לא ללכת כבר על האיטי יותר.

אמיר.אני הבאתי 5.14 קלמיני מארה"ב ,עלה לי שם 2800 ש"ח (כולל משלוח פנימי-מחיר יצרן 630$ ) ונכון לעכשיוו אני שלם עם כל שקל ששולם. בחרתי בגודל הזה עבור צמיגים 30.3-30.4
כי שיערתי שהיחס 6.5:1 עשוי להיות איטי מדי עבור רכב שמשמש אותי ביום יום וגם חששתי מהמומנטים שתפתח תיבת ההעברה ללא חיזוק מסיבי של שאר רכבת הכח ומכלולים אחרים.(איטיות וצורך בחיזוקים הם דברים שאתה אמור להעיד עליהם מנסיון אישי). בזמן הרכבה ראינו שנותר בדיוק 1-3 מ'מ בין הגלגל הגדול לקייס.השאלה שצריך לשאול הבחור היא למה הולך לשמש הרכב? ליום יום ,לטיולים/אקסטרים או שניהם יחד.אני גם קודם לקיט לא טסתי על הכביש ואחרי הקיט המהירות הסופית ובכל הילוך ירדה קצת אבל זמינות הכח בסל"ד נמוך/אפסי ב-high/low מהממת.
מה שכן הכח שמייצרת תיבת ההעברה מצביע אצלי לפחות על הצורך בשיפור אחיזת צמיגים/מהלכי מתלה כי כבר נקלעתי למצבים שהיה לי יותר כח מאחיזה.

GodsFather
09-11-10, 12:30
יובל, אתה היוצא מהכלל (חרוז :) ).

גם כי סוג הצמיגים שלך שונה מהממוצע. וגם כי אופי השימוש שונה.

א. לקיט 6.50 נראה שלא צריך לשייף (יש עוד קיט, להבדיל מה6.54 שהיה אצלי)
ב. גם השיוף הוא מינורי ועובדה שעד היום הקיט שלי עובד גם ברכב שלי וגם ברכב אחר אחרי ששלי נמכר.
ג. יש עוד קיטים זהים לשלי שרצים יופי טופי בארץ ובעולם.

לעניין המהירות הסופית וכד' - יש קיט 6.4 עם הפחתה של 17 בHI שנראה כפתרון עוד יותר אידאלי למי שרוצה עוד קצת בכביש.

יתרה מזאת, הסרנים של הג'ימני יותר חזקים/עמידים משל הסמוראי.

אנחנו חוזרים על אותם דיונים כל כמה שבועות על אותם קיטים ועל אותם גדלי צמיגים. האמת, זה מתחיל להיות לעוס, עם כמה שאני אוהב לדבר על זה עם אנשים.

צריך לחדש.

איפה בכלל פותח השרשור הזה ? שהדליק ככה אש וברח :)

Neilman
09-11-10, 17:49
sorry for the english, i am at work...
i am sorry for repeating, it's just that i havent found data on this tyre size...
since i am in Greece all the legality bullshit we have in israel is not relevant so i can finally build a car the way i like... so i am trying to make as thorough research as i can....

Neilman
09-11-10, 21:29
מישהו בחו"ל שאני מתכתב איתו כתב לי שבדגמים מ-2005 ומעלה עם מנועי ה-VVT אפשר להשתמש בדיפרנציאלים שלהם ללא קיט של 5.14....

The differential ratio from the older models is 14,4% shorter than the VVT.
You can also use (if you find....) the diffs from the VVT AUTOMATIC model, which is 19,7%!!!!!!! shorter than the MANUAL VVT.

מישהו מכיר\שמע על העניין הזה??

sapog
09-11-10, 21:37
היחס בסרנים לא מספיק נמוך כדי לסוע עם 31" - שכח מזה. רק קיט הפחתה בטרנספר.

אגב, ג'ימני ביוון (http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?t=829727).

Neilman
09-11-10, 21:43
הבחור שצירפת קישור לפרוייקט שלו זה הבחור שאני מתכתב איתן, ככה שהוא נראה לי די רציני.... בגלל זה אני נוטה לסמוך על מה שהוא אומר אבל עדיין רציתי לדעת אם מישהו שמע על זה....

danip
10-11-10, 09:37
הי אמיר,

נכון שאתה שייפת את הקייס אבל לא נראה לי שהבחור ידע את זה. וזה גם נראה לי פרט חשוב שכדאי להכניס למערכת השיקולים בקניה. עבורך זה היה סיכון כדאי אולי עבור מישהו אחר לא?!

בכול מקרה לדעתי כול קיט של הפחתה בין אם זה 4.16, 5.14, 6.5 או 6.54 מומלץ ביותר.
פשוט לשלב ולחייך... :p:p:p
דני

GodsFather
10-11-10, 09:59
איזה בחור, דני ?

מי שקנה את הקיט ממני, ידע גם ידע. לא כי אני סיפרתי (אני בכלל לא הייתי עד לעיסקה) , אלא כי הוא הכיר את הקיט ואת העניין של השיוף, ולא קנה חתול בשק. נהפוכו, הטרנספר עצמו עבר שיפוץ (מיסבים וכד') ולכן מתוך כך שגם נבדק בשלמותו.

ושוב - הכל מבוסס גם על נסיון של עוד עשרות כלים שנוסעים כל יום ברחבי העולם. אז בוא ניתן קצת קרדיט לזה.

בכל מקרה, מצטרף לסייפא של דברייך - כל קיט הפחתה יהיה מצוין. ויש כמובן את הקיט הנדיר של 1:8 :) וכמובן השילובים של דבל טרנספר או KICKER3.

אלון_ק
10-11-10, 15:13
הנחת יסוד מוטעית הקשורה למהירות הסופית של רכב היא שהחישוב הוא בסה"כ קצת מתימטיקה – לוקחים מהירות סיבובי מנוע, מכפילים ביחס ההעברה, מכפילים ברדיוס הגלגל ואיזה פאי או שניים בדרך והופ! יש מהירות סופית.
זה נחמד, אבל זה נכון רק בספרי פיזיקה של ביה"ס. במציאות יש עוד כל מיני גורמים שרובם משפיעים מעט וגורם אחד שמשפיע המון – היכולת של המנוע להגיע לסל"ד שאתם מחשבים בו.
כדי שמנוע יוכל להגיע לסל"ד מסוים הוא צריך הספק כלשהו, ועל ההספק הזה להיות גדול יותר מההתנגדות הכוללת לתנועה אחרת לא ניתן להאיץ. בגלל זה מורידים הילוך בעליה חדה: ההתנגדות לתנועה גדלה, ההספק נהיה קטן מדי אז מעלים סל"ד (מורידים הילוך) ומקבלים עוד כוח. הספק המנוע גם לא עולה ככל שמעלים סל"ד; זה נכון רק עד נקודה מסוימת, מעבר לה ההספק יורד (והנצילות צוללת – צריכת דלק למכביר). יתרה מכך, כשמגדילים בהרבה את ההתנגדות לתנועה (שמים צמיגים גדולים הרבה יותר, נאמר) אף אחד כבר לא מבטיח שהרכב יצליח להגיע לשיא ההספק שלו בהילוך הגבוה ביותר, שכן ייתכן כי בהילוך הזה הוא לא מפתח מספיק הספק כדי להתגבר על ההתנגדות.
דוגמא שתמחיש את בליל התיאוריה:
במציאות, לסמוראי סטנדרטי עם צמיגי 35 אינץ' יש מהירות סופית נמוכה מלאותו סמוראי עם צמיגים מקוריים, למרות שלפי קו המחשבה המצוי הוא אמור להיות מהיר יותר. אינטואיטיבית זה ברור – סמוראי עם צמיגי 35 ובלי שום שינוי ביחס ההעברה לא יוכל להשתמש בהילוך החמישי, הוא יהיה חלש מדי תמיד.

בלי קשר לכל זאת, כשמחליפים לצמיג גדול יותר העומס הנוסף איננו ליניארי לקוטר הצמיג.

המשמעות של שתי הנקודות מעלה היא שאם הבחור ישים 20% הפחתה בHI, למרות שהוא מגדיל צמיג "רק" ב-14-15%, זה כנראה יאפשר לו מהירות סופית מתאימה יותר מאשר הפחתה של 15%.

danip
10-11-10, 23:20
איזה בחור, דני ? התכוונתי לפותח השרשור

.

לא התכוונתי לרמוז חלילה שעשית עסקה לא כשרה... ואם זה מה שהובן אני מתנצל

-->