PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת שמן בסרנים.

AUG
07-11-10, 15:20
שלום.

עד כמה שידוע לי, הגרנד ויטרה (2000) שלי מעולם לא היתה במים מספיק עמוקים בכדי שיהיה חשש שחדרו מים. מה גם שלפחות מתוך הסרן האחורי, יוצא צינור גומי כלפי מעלה - ואני מניח שזו הערכה לשסתום (נשם?) שאמור להיות על הסרן.

האם למרות זאת יש סיבה כלשהי להחליף שמן בסרנים מידי פעם?

תודה.

omri_t
07-11-10, 18:12
בהחלט כן.

וממליץ לך בחום להוריד ספר רכב ולפעול לפיו.

אביעד פ.
07-11-10, 18:23
דווקא בגלל ההארכת הנשמים שהבעלים הקודם עשה- הייתי דואג ובודק את השמן.
תפתח את הפתח מילוי תדחוף אצבע ותראה מה מצב השמן. במידת הצורך תתיעץ במישהו בעל ניסיון שיודע לזהות שמן שנפגע ממים.

הארכות נשמים אומנם מגביהות את המיקום של הנשם עצמו- אבל יש יותר סיכוי לכשלים בדרך. אולי הצינור יבש וישן? אולי יש קרע סביב הבנד שחדרו דרכו מים?
הארכות כאלה דורשות מהבעלים לבדוק אותן על בסיס קבוע, בטח שאחרי קיץ כמו שלנו.

אישית, הייתי מחליף את השמן בכל מקרה, לא מדובר בהוצאה גדולה, ליטר אחד של שמן, ועבודה עצמית בין הפשוטות שיש.
יש לוודא שפתח המילוי נפתח לפני שמרוקנים את השמן מפתח הריקון.
לך תדע ממתי השמן הזה? העשרות שקלים הבודדים שתוציא עלולים לחסוך לך מאות בהחלפת מכלולים בסרן.

פרט לכך ובעתיד- תמצא ספר רכב ותחליף שמן בסרן לפי הטיפולים המתוזמנים בדיוק.

Richard
07-11-10, 19:00
סתם שאלה לידע כללי.. איזה שמן צריך למלות בסרנים? בגלל הגישה הלא נוחה יש צורך להעזר במשאבה ידנית?

תודה.

AUG
07-11-10, 19:21
הבעלים הקודמים (שהיו גם הראשונים) בקושי ירדו מהאספלט, וכשכן ירדו, זה היה בעיקר לשבילים קלילים - כך שלא נראה לי שהם התקינו את הצינור. אולי הרכב הגיע כך כחדש?

מה שכן, פתח המילוי בסרן האחורי מכוסח, באופן שהמפתח לא נשאר יציב שם כשאני מנסה לסובב.
יש למישהו טיפים לגבי איך להתגבר על זה?

לירן.
07-11-10, 19:49
תדפוק עליו קצת עם פטיש, תרסס ספרי זזקל.
אחרי זה תנסה לפתוח עם ידית כוח שאין לה ראש סיבובי שיכול להפריע בזווית ולהחליק,
אלא ידית כוח רגילה שהראש שלה לא מסתובב לצד שני.
וכשאתה מנסה לפתוח אל תיתן כוח הדרגתי ומתגבר על הידית כי זה עלול למעוך את החומר העייף של הפקק.
תיתן מכה על הידית.
אם לא נפתח גם ככה, פטיש ואיזמל, ובכל מקרה לרכוש פקק ואטם חדשים.

AUG
08-11-10, 15:26
תודה רבה על העזרה.

איפה ניתן להשיג פקק ואטם מתאימים?

-->