PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוט מזגן אוטוקור מתחמם ומקפיץ את הפיוז

torchak
07-11-10, 16:54
אני רק אתחיל מזה שהחלפתי את הפיוז לפיוז אוטומטי כדי שאני לא אצטרך להחליף פיוז כל עשר דקות.
הבעיה היא כזאת - אני מדליק את המזגן, הכל עובד פיקס עד שחוט אחד מתחמם מאוד והפיוז קופץ.
החוט שמתחמם הוא זה שמחובר מהריליי לפיקוד של המזגן. אני יודע שאם יש בעיות מגע זה יכול לקרות אז סידרתי שם את כל החיבורים (באיזור הריליי) והכל נראה כאילו זה עובד טוב. זה התחיל לי פתאום ככה. אחרי כמו דקות הפיוז משתחרר ואני יכול שוב להפעיל את המזגן, ושוב קופץ אחרי דקה. ככל שאני מתעקש יותר, הזמן שלוקח לפיוז לקפוץ הולך ופוחת, אני מניח שזה בגלל שהחוט כבר חם.
מה הכיוונים?

תודה,
נועם.

shachar
07-11-10, 16:59
מנוע מפוח תקוע/ בדרך להיתקע שהתנגדותו גדלה ובעקבותיה צריכת הזרם?

torchak
07-11-10, 17:37
מנוע מפוח תקוע/ בדרך להיתקע שהתנגדותו גדלה ובעקבותיה צריכת הזרם?

הלגר קצת בדרך למות, אבל איך זה גורם לבעיה? אני לא כזה חזק בחשמל/אלקטרוניקה אבל אשמח להסבר

Gershon
07-11-10, 17:49
אני רק אתחיל מזה שהחלפתי את הפיוז לפיוז אוטומטי כדי שאני לא אצטרך להחליף פיוז כל עשר דקות.
הבעיה היא כזאת - אני מדליק את המזגן, הכל עובד פיקס עד שחוט אחד מתחמם מאוד והפיוז קופץ.
החוט שמתחמם הוא זה שמחובר מהריליי לפיקוד של המזגן. אני יודע שאם יש בעיות מגע זה יכול לקרות אז סידרתי שם את כל החיבורים (באיזור הריליי) והכל נראה כאילו זה עובד טוב. זה התחיל לי פתאום ככה. אחרי כמו דקות הפיוז משתחרר ואני יכול שוב להפעיל את המזגן, ושוב קופץ אחרי דקה. ככל שאני מתעקש יותר, הזמן שלוקח לפיוז לקפוץ הולך ופוחת, אני מניח שזה בגלל שהחוט כבר חם.
מה הכיוונים?

תודה,
נועם.

call me

shachar
07-11-10, 18:47
הלגר קצת בדרך למות, אבל איך זה גורם לבעיה? אני לא כזה חזק בחשמל/אלקטרוניקה אבל אשמח להסבר

הלאגר שתקוע יוצר התנגדות מכנית ונדרש זרם גבוה יותר בסלילים כדי לסובב אותו.

התנגדות = זרם גבוה = פיוז קופץ והאנרגיה מתבטאת בחום.

תדמיין שאתה נוסע עם הנדברקס משוך חלקית, מה יהיו ביצועי המנוע ורמת החום שלו ?

asafk
07-11-10, 21:21
בדיפנדר שלי זה התחיל ככה (ופיוזים שעלו באש) ונגמר במדחס חדש (באוטוקור פ"ת, החליפו בזריזות וביעילות ובאותו מחיר כמו אצל כל מזגניסט)

אסף.

-->