PDA

צפייה בגרסה מלאה : cj8 נחנק בעליות: טיפול קרבורטור או קניית חדש?

ddl
07-11-10, 19:25
שלום רב. לCJ8 שלי יש תופעה: בכל פעם שצריך להאיץ בעליה, הגיפ נחנק, כאילו נגמר לו האוויר, לא יכול לבלוע בבת אחת, זה לא שלגיפ אין כוח, יש לו ועוד איך, במקרה כזה פשוט צריך להסיג את הרגל מהדוושת גז ולתת לו להאיץ בעדינות, בהדרגה, ואז הוא נוסע יופי, סוחב נורמאלי ומנגן יפה [אני יכול להתמודד עם זה כי אני מכיר את האוטו, אבל אני לא יכול להעלות נהג אחר על האוטו, הגיפ פשוט יכבה לו בעליות]. אבל למה? ברור שיש פה בעיה בקרבוראטור. הוא עבר טיפול קרבוראטור לפני שנתיים אצל המומחה הכי גדול בצפון [בשארה בכפר ראמה]. נראה שיש לו בעיות קרבוראטור כרוניות. האם למישהו פה היה נסיון עם הבעיה הנל, האם יש טעם בכלל ללכת לטיפול קרבוראטור, או שחבל על הזמן [והכסף] וכדאי לקנות קרבוראטור חדש?
תודה על כל עזרה

יונימוג אדום
07-11-10, 20:06
לפי התאור שלך לא מדובר בקרבורטור לא תקין אלא בעייה באספקת דלק .
בנסיעה רגועה מספיקה כמות הדלק אשר הרכב מקבל אולם כאשר הוא במאמץ וצריך עוד קצת ( רק קצת ) דלק , פשוט אין לו את זה .
תחליף מסננים , אולי משאבת דלק עייפה או שהרשתית בכניסה לקרבורטור סתומה .

בהצלחה אילן

golyat
07-11-10, 20:09
תתחיל מהקל לכבד.
בדקת כיוון הצתה?
אם כן, נסה לנתק את צינור הגומי שמגיע מהקרבורטור למפלג ובדוק אם יש ואקום כשהטורים עולים.
אם אין והצינור שלם, צריך לנקות את הקרבורטור, אם יש אפשר להתחיל לבדוק את מערכת ההצתה,
מערכת דלק, פילטר דלק ישן/סתום עלול לגרום לתופעה כזו, כדאי להחליף את כולם ועל הדרך גם לבדוק את המשאבה.
אצלי היתה בעייה דומה החלפת פילטרים פתרה את הבעיה ל100 ק"מ כל פעם עד שהחלפתי מיכל דלק.

דרור ברלי
07-11-10, 20:25
בדוק את מצב החלק הפנימי של צינורות זרימת אוויר מהמסכה הקדמית לבית מסנן האוויר.
יש מצב שהם מתקלפים מבפנים ובכל לחיצת גז הגונה הם נסתמים והמנוע נחנק.

ddl
07-11-10, 20:37
תודה ענקית לכולכם על העזרה

Charger12il
08-11-10, 19:51
נשמע לי כמו משאבת תאוצה לא תקינה.

ערן המסוקס
08-11-10, 20:03
אני מהמר על מה שדרור ברלי רשם, או שיש לך צ'וק תפוס סגור.

הסיכוי, שהקרבורטור לא תקין, וצריך להחליף אותו קטן מאוד, אם מדובר על הקרבורטור המקורי.

ddl
08-11-10, 20:12
נשמע לי כמו משאבת תאוצה לא תקינה. היום מישהו שמבין בדק לי את הבעיה, הוא מצא שהצינור שמחבר בין הקרבוראטור למשאבת תאוצה היה בכלל מנותק, חיברנו אותו [מהודק עם בנד] ונראה שהכל בסדר עכשיו:lol:

ערן המסוקס
08-11-10, 20:19
משאבת תאוצה זה חלק פנימי בתוך הקרבורטור. לא מחובר צינור.

ddl
08-11-10, 20:31
יכול להיות שטעיתי בשם, בכל אופן, מדובר ברכיב קטן מתחת לדיסטראבוטור שמקושר עם צינורית לקרבוראטור

Charger12il
08-11-10, 23:30
יכול להיות שטעיתי בשם, בכל אופן, מדובר ברכיב קטן מתחת לדיסטראבוטור שמקושר עם צינורית לקרבוראטור
כנראה זה דיאפרגמת איחור הצתה. תפקידה לאחר את ההצתה בזמן האצה, לשפר את תגובת המנוע ולהפחית צילצולים.

ערן המסוקס
08-11-10, 23:52
רק שבסיקס, זה מקדם את ההצתה.

ddl
09-11-10, 08:19
טוב לדעת, תודות.

-->