PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה במשאבת דלק

meir_k
07-11-10, 20:45
הבעיה: תוך כדי נסיעה נכבה לי הרכב, בנסיונות ההנעה דוושת הגז לא הגיבה והרכב נכבה מיד.
בדקתי את הכבל גז והמצערת הכל מגיב בלחיצה על הדוושה.
אחכ נזכרתי שבחצי סוויץ אני תמיד שומע את המשאבת דלק, בדקתי את זה והיא לא השמיע כלום, ניתקתי את הצינור שיוצא מהמשאבה ולא יצא דלק גם בלחיצה על הדוושה.
איך אני בודק שהבעיה היא במשאבה באמת?
יש למישהו רעיון לאילתור במקום משאבת דלק רק בשביל להגיע הביתה? כרגע הרכב תקוע בערך 5 קילומטר מהבית.

nadler
22-11-10, 19:02
קודם כל בשביל לסוע 5 קילומטר מספיק מיכל דלק קטן (אפילו קנקל) שמתוחו יוצא צינור שמחובר ישירות לקרבורטור. את המיכל יש להניח במקום גבוה יותר מהקרבורטור. אם זו נסיעה קצרה כל כך: כך בקבוק מלא בדלק, הכנס צינור, הנח את הבקבוק על הגג, שאב בפה דלק עד שיצא מהצד השני של הצינור, חבר לקרבורטור במקום הצינור המזין. עכשיו בקש מחבר שיסע איתך, שיכנס לאוטו ויחזיק את הבקבוק כמה שיותר גבוה. (אני פעם חיברתי בקבוק כזה עם חוט ברזל לחלון מביפנים וכך נסעתי במשך שבוע).
משאבת הדלק המקורית היא לא חשמלית!!! משאבות חשמליות עושות בעיות כיוון שלפעמים הן לא עובדות טוב בטמפרטורות גבוהות שיש בסביבת המנוע. כדי לבדוק מה מצב המשאבה שלך:
1. נסה לחבר למשאבה חשמל ישיר, עובד - משאבה תקינה בעייה בחיווט, לא עובד - משאבה הלכה.
2. האם המשאבה עובדת בהנעה וכבית כאשר היא מתחממת? כאשר המשאבה נכבית בגלל התחממות נסה להניח סמרטוט רטוב על המשאבה. עבד? עליך למצא פיתרון לצינון המשאבה (למשל להאריך את הצינורות ולמקם אותה רחוק מהמנוע).
3. נסה להסיג משאבה מכנית מקורית, אמנם תחזיק לך רק 10 - 20 שנה אבל ללא תקלות. במילים אחרות אין על מכני.
ודרך אגב, לניבה אין כבל גז, הכל מוטות. ולחיצה על הדוושה לא משפיעה כלל על משאבת הדלק.

meir_k
24-11-10, 18:18
תודה רבה הבעיה כבר הסתדרה , המשאבה התחילה לפעול בדיוק כשהגעתי הביתה, דרך אגב, עשיתי בדיוק כמו שאמרת.
צודק. אין כבל גז התכוונתי למוטות.
איפה אני משיג משאבה מכנית מקורית?
מאיר

nadler
25-11-10, 23:41
לפי הפרופיל שלך אתה מיורשלים.
כנס למוסך אוטופורום ברחוב הרכב 22 (בתלפיות).
בעל המוסך הוא בוריס, רוסי גאה, שמסרב בתוקף לטפל בניבות, אבל אולי הוא יעזור לך עם המשאבה.
דרך אגב, יש משאבה של פיאט שמתאימה בול אבל לא עובדת כי המנוף שלה קצר יותר.
בוריס נחמד, רק אל תגיד שאני שלכתי אותך ואל תתקשר כי אז הוא יגיד לך לא לבוא.

-->