PDA

צפייה בגרסה מלאה : צ'רוקי או גרנד צ'רוקי - זקוק לסדר והכוונה

מדברי
07-11-10, 22:46
ערב טוב

אני נעול על קניית ג'יפ צ'רוקי או גרנד צ'רוקי. אני רק לא יודע איזה שנתון כדאי, נפח מנוע? בנזין? גז? רוב הזמן ייסע על כביש מידי פעם שטח (רוב הזמן אני נוסע בשטח עם הסי ג'יי). האם יש משמעות למחירונים של הכלים האלה? האם יש טעם לקחת לבדיקה?
תקציב 50K

תודה
ניר

alal
08-11-10, 05:53
ערב טוב

אני נעול על קניית ג'יפ צ'רוקי או גרנד צ'רוקי. אני רק לא יודע איזה שנתון כדאי, נפח מנוע? בנזין? גז? רוב הזמן ייסע על כביש מידי פעם שטח (רוב הזמן אני נוסע בשטח עם הסי ג'יי). האם יש משמעות למחירונים של הכלים האלה? האם יש טעם לקחת לבדיקה?
תקציב 50K

תודה
ניר

את רוב המידע תמצא פה:
http://www.jeepolog.com/forums/forumdisplay.php?f=23

מחירונים הם המלצה בלבד ובערבון מוגבל לרכב בסיסי שלא עבר שום שיפור .
רכבים אלו נמכרים לפי כמה קריטריונים : מצבם הכללי, שיפורים , רמת החשק שלך וכמה מוכנים לשלם בשוק .

נמרוד
08-11-10, 08:31
ערב טוב

תקציב 50K

תודה
ניר

צ'רוקי XJ אין מבחר גדול, הרוב הם משנתונים 99 או 2001 שזו גם השנה האחרונה בה יוצר הדגם בכלל. אני לא יודע אם נכנסים בתקציב שלך, עניין של ביקוש והיצע. מבוגרים יותר משנת 99 נדירים בארץ, לא יובאו בצורה מסודרת.

גראנד ZJ יש הרבה יותר, כי הם יובאו בצורה מסודרת כבר משנת 94. המבחר בשוק גדול יותר, והמחיר בהתאם. זה כנראה מה שיש לך סיכוי הרבה יותר למצוא בתקציב שלך.

הסבה לגז - וואלה לא יודע. אישית לא אוהב, אבל אולי בעיות האמינות השתפרו עם הזמן.

המחירון הוא המלצה כללית, הכל תלוי במצב הרכב, ובעיקר בביקוש מול היצע.

בוודאי שיש טעם לקחת לבדיקה, אלא אם אתה יודע הכל... אבל לא במכון, אלא במוסך ג'יפים רציני. אני יכול להמליץ מנסיון אישי על ארנון בפרדס חנה. יש עוד כמה מומלצים, חפש בפורום האינדיאנים בהתאם לאזור מגוריך.

מדברי
08-11-10, 09:41
תודה חברים

שאלה : ראיתי את צירופי האותיות : XJ/ZJ/WJ/KJ מה ההבדלים?

יש גם 6 צילינדר מול 8 - עדיפות? כמה ק"מ לליטר בממוצע לזה ולזה?

אגב - למה לא במכון בדיקה??

grand
08-11-10, 10:24
V8 עדיף, צריכת דלק זהה בד"כ לכל הדגמים בלי קשר לנפח.
WJ ו KJ אלו דגמים חדשים יותר שכנראה לא יכנסו לתקציב שלך.
עצתי לי אליך להתרכז ב ZJ מנוע V8 עד לשנתון 98, ועדיף אם אתה רוצה קצת שטח שיהיה משופר, לשפר אחד כזה כיום זה סיפור לא זול, וגם קשה מבחינת הפרוצדורות המנהלתיות של ייבוא אישורים וכו'.

רוב הסיכויים שתזנח את ה CJ שלך גם בשטח לאחר שתטעם מהגראנד, אלא אם כן הסריטה שלך עמוקה במיוחד.

בהצלחה.

מדברי
08-11-10, 10:35
לא אזנח את ה סי ג'יי. :)

מה הנפחי מנוע של הV8 והV6 בהתאמה. כל הג'יפים האלה הם אוטומטיים (גיר) נכון?

ומה בממוצע צריכת הדלק של הגרנדים?

תודה

sos4u
08-11-10, 11:33

מה הנפחי מנוע של הV8 והV6 בהתאמה. כל הג'יפים האלה הם אוטומטיים (גיר) נכון?

ומה בממוצע צריכת הדלק של הגרנדים?

תודה

v8 = 5200 עד שנת 98 [ZJ]
V8 = 4700 מ 99 ועד 2005

אין V6 יש 6 בשורה כמו ב CJ .. מנוע 4000 , ממש כמו ב XJ

XJ/ WJ כולם אוטומטיים, ידניים זה רק בעבודת יד ...

צריכת דלק ממוצעת, משתנה ואינה קבועה, [ תלוי ביחסי העברה , מידת צמיגים, הגבהה וכו' ] אבל בגדול בין 3.5 ק"מ לליטר ועד 6.5 זה סביר .

תיקון לנימרוד, ZJ יובאו לארץ בייבוא סדיר החל מ 96, עד אז הגיעו טיפין טיפין בייבוא אישי.

המלצה חשובה,
במידה והדרך [ שיפוץ והגבהה ] אינה העיקר, אני ממליץ לך לקנות מוכן. תוכל למצוא רכב משופר ומוגבה, לפעמים נעול במחירים טובים מאד, ובטוח שיעלה לך פחות מאשר לשפץ לבד.

בהצלחה וברוך הבא !

eysham
08-11-10, 17:33

מילים כדורבנות... אני מקווה שהכובע שלך טעים... :lol:

מדברי
08-11-10, 22:32
מילים כדורבנות... אני מקווה שהכובע שלך טעים... :lol:

מה הקשר לכובע? לא הבנתי :)

אני שוקל לקנות את הג'יפ לכביש לכן לא נראה לי שאשקיע בהגבהות נעילות וכו. בשביל לנסוע בשטח יש לי את הסי ג'יי.

הבעייה היא שברגע שהתחלת לנסוע בג'יפים כל פעם שאני נכנס לפרייבט אני מרגיש שאני יושב על הכביש וזה בלתי נסבל...מחלה...לכן החלטתי לקנות ג'יפ

TEDDY
08-11-10, 23:06
בתיאבון...

מדברי
08-11-10, 23:41
אגב מה לגבי צרוקי ולא גרנד? מה עדיף? מה ההבדלים?

sos4u
09-11-10, 07:56
אגב מה לגבי צרוקי ולא גרנד? מה עדיף? מה ההבדלים?

משמעותיים
1. מנוע - צ'רוקי 4 ל' בשורה לעומת V85200 בחלק מדגמי הגרנד.
2. מתלים - צ'רוקי מאחור קפיצי עלים מקדימה סלילים, גרנד 4 סלילים.
3. גודל פנימי ואבזור - הגרנד, לסוגיו [ אפילו ה Laredo ] מצויין בפינוקים ובמרווח פנימי עדיפים

בקיצור, אלא אם כן נפל לך ליד איזה צ'רוקי מציאה, לך על גרנד.
דלק תשלם בכל מקרה, ההבדל בין ה 4 ל 5.2 זניח, אז לפחות תהנה מרכב נוח במחיר מגוחך.

בהצלחה

Saar
09-11-10, 08:24
הי,

צירוקי קטן וצפוף משמעותית מהגראנד. הוא רק נראה גדול מבחוץ :p
אם אתה צריך 3 מקומות מאחורה, לך על גראנד
אם אתה מחפש נוחות, לך על גראנד
אם אתה אוהב את ה XJ, כנראה שהגראנד לא יתאים לך :rolleyes:
זה מה שהיה אצלי, בנסיעה על הגראנדים הרגשתי מנותק מהשטח והכביש ויותר מדי פאר בשביל ג'יפ.
ב XJ הרגשתי כמו בסופה מתורבתת. אחרי נסיעה אחת ב XJ ידעתי שזה יהיה הרכב הבא שלי.
זה היה לפני 5 שנים...

סער.

דרור ברלי
09-11-10, 12:35
XJ קטן וקל יותר ולכן כייפי יותר לנהיגה מהגרנד.
עם אותו מנוע 4 ליטר, הוא "חי" וזריז יותר.
הוא גם קצת יותר קל מסופה ולכן מרגיש זריז יותר.

לטעמי, באותה רמת שיפורים, הוא גם עביר יותר בשטח מהגרנד.

המחיר - צפיפות.
זה אוטו קטן מבפנים. צפוף לא רק בהשוואה לגרנד אלא גם בהשוואה ליונדאי אקסנט.
לדחוס אנשים מבוגרים במושב האחורי? בעיה.
לחלץ אותם משם? רק עם כף נעליים.

מדברי
09-11-10, 13:27
תודה לכולם
אלך על הגרנד כי אני לא מחפש משהו קטן ויותר ספרטני ועביר בשביל זה יש לי את ה CJ הוא מספיק מאלה.
אאדכן בהמשך תודה לכולם
ניר

Jacob80
09-11-10, 15:31
XJ קטן וקל יותר ולכן כייפי יותר לנהיגה מהגרנד.
עם אותו מנוע 4 ליטר, הוא "חי" וזריז יותר.
הוא גם קצת יותר קל מסופה ולכן מרגיש זריז יותר.

לטעמי, באותה רמת שיפורים, הוא גם עביר יותר בשטח מהגרנד.

המחיר - צפיפות.
זה אוטו קטן מבפנים. צפוף לא רק בהשוואה לגרנד אלא גם בהשוואה ליונדאי אקסנט.
לדחוס אנשים מבוגרים במושב האחורי? בעיה.
לחלץ אותם משם? רק עם כף נעליים.

דרור,

אני בד"כ משתדל להתרחק מויכוחים שקובעים איזה אוטו יותר טוב ולו רק מהטעם הפשוט שכל אחד חושב שהאוטו שלו הכי טוב.

אבל אני חייב להעמיד אותך על טעות:

יש לי חבר טוב עם XJ ואנחנו מטיילים יחד שנים (להזכירך, אני מטייל עם ZJ) בכל חלקי הארץ.

כל זמן שב ZJ היתה רק הגבהה (3.5 אינץ) וניתוק מייצב הוא תמיד היה יותר עביר מה XJ, גם כשזה היה עם אותה הגבהה, עם גלגלים יותר גדולים (245/75/16 מול 235/75/16), צמיגי שטח ב XJ מול צמיגי AT ב ZJ (שניהם BF), ניתוק מייצב ונעילה אחורית.

היום, כשהוא נעול גם מקדימה, הוא הרבה יותר עביר מ ה ZJ :rolleyes:

אגב, הסיבה שה ZJ עביר יותר מ XJ עם שיפורים זהים היא בעיקר בגלל מהלך המתלה של ה ZJ שגדול וגמיש בהרבה מזה של ה XJ

zivviz
10-11-10, 00:28
יוסי , בפעם האחרונה שבדקתי , ראיתי מוט הילוכים ידני ב xj שלי...:p

צריכת דלק ממוצעת, משתנה ואינה קבועה, [ תלוי ביחסי העברה , מידת צמיגים, הגבהה וכו' ] אבל בגדול בין 3.5 ק"מ לליטר ועד 6.5 זה סביר .

תיקון לנימרוד, ZJ יובאו לארץ בייבוא סדיר החל מ 96, עד אז הגיעו טיפין טיפין בייבוא אישי.

המלצה חשובה,
במידה והדרך [ שיפוץ והגבהה ] אינה העיקר, אני ממליץ לך לקנות מוכן. תוכל למצוא רכב משופר ומוגבה, לפעמים נעול במחירים טובים מאד, ובטוח שיעלה לך פחות מאשר לשפץ לבד.

בהצלחה וברוך הבא ![/quote]

sos4u
10-11-10, 01:39
יוסי , בפעם האחרונה שבדקתי , ראיתי מוט הילוכים ידני ב xj שלי...:p

המלצה חשובה,

בהצלחה וברוך הבא ![/QUOTE]

זיו אתה צודק לגמרי, גם אני ראיתי אצלך ידית הילוכים ידנית ....

הכוונה כמובן הייתה
zj/ WJ כולם אוטומטיים, ידניים זה רק בעבודת יד ...

ולידיעה כללית, כבר פגשתי בחו"ל, דגם של ZJ דיזל עם גיר ידני, היישר מהמפעל .. בארץ לא זכיתי ..

תודה על תשומת הלב!

-->