PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרך בורמה - משלט 21 - האם מסלול קצר?

ש01
08-11-10, 22:28
שלום לכולם,
אם משהו מכיר את האיזור,
אנחנו מתוכננים לטיול סופ"ש, אך ביום ו' יהיו לנו רק כ-2.5 שעות אור (עקב אילוצים נתחיל רק ב02:30).
האם המסלול הירוק - משלט 21, רכש שיירות מתאים או שלמרות מה שנראה במפה מדובר במסלול איטי שלא כדאי להתחיל מאוחר?
מה לגבי דרך בורמה (המסלול האדום?)

תודה לעונים,

מדברי
08-11-10, 22:42
שלום לכולם,
אם משהו מכיר את האיזור,
אנחנו מתוכננים לטיול סופ"ש, אך ביום ו' יהיו לנו רק כ-2.5 שעות אור (עקב אילוצים נתחיל רק ב02:30).
האם המסלול הירוק - משלט 21, רכש שיירות מתאים או שלמרות מה שנראה במפה מדובר במסלול איטי שלא כדאי להתחיל מאוחר?
מה לגבי דרך בורמה (המסלול האדום?)

תודה לעונים,

אם אתה נכנס לדרך בורמה במחלף שער הגיא אני הייתי ממליץ לך לעשות את בורמה עד לכביש שעולה לבית מאיר. זה לקח לי 25 דקות ביום שישי האחרון עם המניאק. במקום לפנות ימינה לכביש תיקח שמאלה ותעלה בעלייה קלה לכיפה (משלט 16) שם אתה יכול לעצור לכוס קפה עם נוף מטורף ואחרי זה לעלות למשלט 21 ולרדת חזרה לחניון מאיפה שנכנסת לדרך בורמה או או לרדת חזרה מאותו כיוון לקחת בכביש שמאלה ולנסוע הבית.

לגבי משלט 21 העלייה האתגרית - הייתי שם וההתקדמות היא יחסית איטית אך כיוון שבדר"כ אני מטייל לבד לא רציתי לעלות עד הסוף ולמצוא את עצמי שם על שרטון בלי יכולת חילוץ אז פשוט חזרתי

דרך בורמה אגב ממשיכה מעבר לכביש אז אם יש לך עוד זמן או שלא עצרת לקפה תמשיך איתה...מקום מאד יפה

אני כנראה חוזר לאיזור השבוע אולי אקפוץ לשם שוב סתם בשביל הכיף אני מאד אוהב את דרך בורמה עם כל ההיסטוריה שלה.

שרון בן ארי
10-11-10, 20:15
אהלן!
בחלון זמן של שעתיים וחצי, הייתי הולך על דרך בורמה. מתחיל במצפה הראל (כניסה מכביש 44) וממשיך מזרחה במעלה דרך עד בית מאיר. אני מניח שאתה עם המשפחה, חשוב לקרוא קצת רקע על סיפורה המרתק של הדרך וחשיבותה בשבירת המצור על י"ם. לאורך הדרך תמצא פסלים מעניינים, פינות זולה, הסברים הסטורים, שרידים מ 48 והרבה טבע נפלא.

שב"א

ש01
11-11-10, 08:43
חבר'ה תודה,
אני מתחיל להתגבש על המסלול המקוצר ליום הראשון.
שב"א, לגבי המור"ק - שותפתי היקרה (אתה מכיר אותה) עברה באיזור מס' פעמים, כך שהדבר עליהה..:rolleyes:

דידין
11-11-10, 08:54
עם כל הכבוד לשב"א . איני חושב שהרעיון לעבור את דרך בורמה משעה 1430 הוא רעיון טוב.
הבעיה היא שמסלול זה עובר/נוגע בכל כך הרבה נקודות מעניינות* , כך שסטיה קטנה מלוח הזמנים "מכניסה" את הנוסעים לחושך (אין אלטרנטיבה למשוך עוד את הזמן). ומה עוד שיש מומחית למור"ק שבטח תרצה להתעכב במקומות רבים לטובת המבוגרים בחבורה.
לכן קרוב לוודאי שחלקים נרחבים יעברו בנסיעה מהירה ללא התייחסות למסלול עצמו.
* למשל נוה שלום (קרבות לטרון) קיבוץ הראל, עיינות סוסין (פרשת טוביאנסקי) הסרפנטינות ועוד (המסלול לא לפני ואני כותב מזכרון).

אחרי שעולים את משלט 21 לפחות הכביש לבית מאיר הוא כל הזמן בטווח העין.

moisofnik
11-11-10, 17:34
עם כל הכבוד לשב"א . איני חושב שהרעיון לעבור את דרך בורמה משעה 1430 הוא רעיון טוב.
הבעיה היא שמסלול זה עובר/נוגע בכל כך הרבה נקודות מעניינות* , כך שסטיה קטנה מלוח הזמנים "מכניסה" את הנוסעים לחושך (אין אלטרנטיבה למשוך עוד את הזמן). .
דרך בורמה מתחלקת לשניים - ממצפה הראל (או מנחשון) לשער הגיא ואז חציית הכביש לעלייה לבית מאיר - ניתן לעשות כל חצי שבוחרים, או להתחיל מהתחלה ואם מגיעים לכביש באיחור - לחתוך דרכו

-->