PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירי הדלק

eliyoval
09-11-10, 17:27
מה דעתכם?
מדברים על כך שמהפכת הרכב החשמלי יגיע אלינו בתחילת 2011
האם זה יכופף את מחירי הדלק מטה? או שאני אופטימי מידי?
דעתכם מתבקשת.

טלטולי
10-11-10, 17:19
מה דעתכם?
האם זה יכופף את מחירי הדלק מטה? או שאני אופטימי מידי?
דעתכם מתבקשת.
לוקחים לתשובה ממחיר הגז אתה רוצה שהוא יוריד גם את הדלק אין לך רחמנות על פרנסה של בן אדם???!;) עים מה הוא ישלם לעוזרת??:twisted:

יונתןמצפה
10-11-10, 17:46

מי מדבר? על איזו מהפכה?

eliyoval
10-11-10, 21:00
מי מדבר? על איזו מהפכה?
תכנס לגוגל
רשום שי אגסי ותבין:confused::confused::confused:

נמרוד
10-11-10, 21:18
אתה תרגיש את המהפכה הזאת, אבל לא ב2011. מכוניות חשמליות יתרבו ללא ספק בשנים הקרובות, אבל התחזיות האופטימיות ביותר לא צופות שהן יהיו חלק משמעותי מצי התחבורה לפני 2020. וגם הרבה אחרי זה, דלק נוזלי ימשיך להניע את רוב התחבורה המודרנית. שי אגסי ואחרים עובדים על העתיד הרחוק. ההשפעה על מחירי הדלק? לא ישירה. אל תצפה שמחירי הדלק ירדו, אי פעם.

יונתןמצפה
10-11-10, 21:34
תכנס לגוגל
רשום שי אגסי ותבין:confused::confused::confused:

לא צריך גוגל. נפלת ל"למלכודת" שטמנתי לך... ;)
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=41997&highlight=%F9%E9+%E0%E2%F1%E9

יש רק בן-אדם אחד במדינה שמתפרנס יותר טוב מתשובה ממכירת נפט על שלל סוגיו. הבן אדם הזה הוא במקרה גם הבוס של אגסי באותה "מהפכת הרכב החשמלי" לכאורה.

והנה, הוא הצליח למכור את החזון הירוק ה"שקרי" הזה גם לך...

דרור ברלי
10-11-10, 23:47
מחירי הדלק לעולם לא ירדו.

גם אם נניח שמכוניות חשמליות יתרבו כמו פטריות אחרי הגשם ויכבשו את שוק הרכב, המדינות שמפיקות נפט פשוט יצמצמו את השאיבה ויקטינו את התפוקה - כדי לשמור על המחיר.

וזה גם לא יקרה כל כך מהר.
כל עוד טכנולוגיית המצברים לא מזנקת קדימה בכמה וכמה דורות, מכוניות חשמליות נשארות עדיין הבלוף הגדול ביותר בתעשיית הרכב. כשמכונית חשמלית סדרתית תציג טווח נסיעה מעשי של 500 עד 600 ק"מ לפחות בין טעינות/החלפות סוללה, כשכל זה בתפוסה מלאה של 4-5 נוסעים ובגז' מלא, במהירות בינעירונית שמתאימה לעשור השני של ה-21 ועם מזגן פועל, רדיו מנגן אורות ומגבים עובדים - אז נדבר.

BackDoorMan
11-11-10, 01:00
החידוש של אגסי, מתבטא בהעתקת מודל הגן הסגור של ג'ובס לעולם הרכב.
הייתם מוכנים לקנות מכונית עם מנוע בנזין של יצרן בתנאי שהתדלוק יתבצע בתחנות שבבעלותו ?
זה המונופול שאגסי חותר אליו ולא מובן לי איך אין חוק בתחום ההגבלים העסקיים החוסם אפשרות כזו.

eliyoval
11-11-10, 06:21
מחירי הדלק לעולם לא ירדו.

גם אם נניח שמכוניות חשמליות יתרבו כמו פטריות אחרי הגשם ויכבשו את שוק הרכב, המדינות שמפיקות נפט פשוט יצמצמו את השאיבה ויקטינו את התפוקה - כדי לשמור על המחיר.

וזה גם לא יקרה כל כך מהר.
כל עוד טכנולוגיית המצברים לא מזנקת קדימה בכמה וכמה דורות, מכוניות חשמליות נשארות עדיין הבלוף הגדול ביותר בתעשיית הרכב. כשמכונית חשמלית סדרתית תציג טווח נסיעה מעשי של 500 עד 600 ק"מ לפחות בין טעינות/החלפות סוללה, כשכל זה בתפוסה מלאה של 4-5 נוסעים ובגז' מלא, במהירות בינעירונית שמתאימה לעשור השני של ה-21 ועם מזגן פועל, רדיו מנגן אורות ומגבים עובדים - אז נדבר.

דרור הם יתרבו ועוד איך יתרבו.
בחישוב רגיל ופשוט רוב רובנו נוסעים עם רכבנו הפרטי בתוך העיר בוא נומר 95 אחוז מהזמן ה-5 הנותרים נשארו לנו לטיולים ונסיעות ארוכות.
מניעים בבוקר ושלוש ארבע אל העבודה. בוא נערוך סקר פה באתר כמה בינינו נסעו מחוץ לעיר לאילת נניח בשנה האחרונה כך שלדעתי רוב הזמן הרכב ישמש אותנו לנסיעות הקצרות
באשר לטיולים טוב אז נצטרך לתכנן את הטיול טוב יותר ממה שתכננו קודם למכונית החשמלית.

דרור ברלי
11-11-10, 08:44
דרור הם יתרבו ועוד איך יתרבו.
בחישוב רגיל ופשוט רוב רובנו נוסעים עם רכבנו הפרטי בתוך העיר בוא נומר 95 אחוז מהזמן ה-5 הנותרים נשארו לנו לטיולים ונסיעות ארוכות.
מניעים בבוקר ושלוש ארבע אל העבודה. בוא נערוך סקר פה באתר כמה בינינו נסעו מחוץ לעיר לאילת נניח בשנה האחרונה כך שלדעתי רוב הזמן הרכב ישמש אותנו לנסיעות הקצרות
באשר לטיולים טוב אז נצטרך לתכנן את הטיול טוב יותר ממה שתכננו קודם למכונית החשמלית.

כאן הטעות שלך.
אתה טוען, בהגיון רב יש לציין, שאנשים יקנו מכוניות לפי צרכיהם.

טעות.
בשוק הרכב, כמו בבסיסי צה"ל, ההגיון נשאר בש.ג.
אנשים לא קונים מכוניות לפי הצרכים האמיתיים אלא לפי כללים לא כתובים שמוכתבים על ידי תפיסות חברתיות. למשל - מכוניות משפחתיות. תראה כמה רווקים/ות בודדים/ות, שגרים במרכז העיר, סובלים ממצוקת חניה ועובדים 5 ק"מ מהבית, עדיין נוסעים במשפחתית 1,600 ולא במכונית מיני או מיקרו כמו סמארט או בקטנוע.

אתה יכול לנסוע 5-10 ק"מ ליום במשך חודשים, אבל באותו יום שבו אתה נוסע לחיפה ובחזרה או עולה לירושלים ובחזרה, ברור לי וגם לך שאתה תעדיף לנסוע הלוך וחזור בלי להחליף סוללה בדרך. בוודאי אם אתה רוצה להפעיל מזגן, לשמוע מוסיקה לנסוע בגשם או לנסוע בלילה.
"טווח הנסיעה המקסימלי" שיצרני המכוניות החשמליות מצהירים עליו, דומה ל"צריכת הדלק הרשמית" של מכוניות מנועות בבנזין = אין קשר בינו לבין המציאות. אז כמו שמכונית רגילה לא תעשה 19 ק"מ לליטר בממוצע (למרות שהיצרן נשבע בחיי אמא שלו ובספר התורה שדווקא כן), כך גם החשמלית של אגסי תיסע 150 ק"מ ברציפות רק בתנאי שנוסעים במהירות קבועה של 60 קמ"ש, בלי מזגן, בלי אורות, בלי מוסיקה, וכשהיא ריקה. סע מהר, תפעיל צרכני חשמל, ותראה איך הסוללה מתרוקנת בקצב מבהיל והרבה יותר מוקדם.

כשטכנולוגיית המצברים תבשיל והם יוכלו לתת טווח נסיעה נורמלי, הכל ייראה אחרת. זה יכול לקרות בשנים הקרובות, או עוד 20 שנה. לך תדע.
עד אז מדובר באחיזת עיניים. בכלל, ההצעה של בטר פלייס לא ממש אטרקטיבית בעיני - המכונית תהיה מאוד יקרה, ה"מנוי" להחלפת סוללות יהיה מספיק יקר (שהרי האדונים אגסי את עופר צריכים להרוויח מיליארדים, והשותפה תאוות הבצע שלהם - מדינת ישראל - צריכה לגזור קופון הגון כפיצוי על הפחתת התלות בדלק ממנו היא מרוויחה כל כך הרבה מיסים) ומי שייפול בפח הזה יהיה כבול למונופול של בטר פלייס, ויהיה שותף לאחת הדוגמאות המכוערות ביותר להשתלטות כנופיית ההון-שלטון על החיים שלנו.

Tsafrir
11-11-10, 08:54
החידוש של אגסי, מתבטא בהעתקת מודל הגן הסגור של ג'ובס לעולם הרכב.
הייתם מוכנים לקנות מכונית עם מנוע בנזין של יצרן בתנאי שהתדלוק יתבצע בתחנות שבבעלותו ?
זה המונופול שאגסי חותר אליו ולא מובן לי איך אין חוק בתחום ההגבלים העסקיים החוסם אפשרות כזו.

המממממ...

מישהו אמר הון ושלטון?....

eliyoval
11-11-10, 09:41
דרור מסכים איתך על כל מילה שנכתבה.
יתכן וזאת משאלת לב אמיתית שלי ופרטית שמחירי הדלק ירדו בצורה משמעותית
ועקב הירידה בביקוש מדינות ערב יפשטו את הרגל ופשיטת רגל של מדינות ערב בסופו של יום.
פחות תמיכה בטרור. האם חלום או מציאות?

דרור ברלי
11-11-10, 09:49
חלום באספמיה.
גם אני מפנטז על ירידת כוחם והשפעתם של הערבים במדינות המפרץ, על קריסתם הכלכלית, על חזרתם לאוהלים ולגמלים במדבר והפיכתם לגורם חסר משמעות בעולם. זה היה יכול להיות קרש ההצלה של העולם כולו - שיקרה להם מה שקורה באפריקה - שהם יגמרו את עצמם במלחמות ובמגפות ושאף אחד לא יספור אותם עוד.

אבל עד שזה יקרה, עוד ארוכה הדרך.
בכל מקרה חלק גדול מאוד של התחבורה העולמית תלוי עדיין בדלקים פוסיליים.
תעופה למשל?.... עוד לא נמצא הדרך להטיס מטוס באמצעות בטרייה או כור גרעיני.

BackDoorMan
11-11-10, 10:14
חלום באספמיה.
גם אני מפנטז על ירידת כוחם והשפעתם של הערבים במדינות המפרץ, על קריסתם הכלכלית, על חזרתם לאוהלים ולגמלים במדבר והפיכתם לגורם חסר משמעות בעולם. זה היה יכול להיות קרש ההצלה של העולם כולו - שיקרה להם מה שקורה באפריקה - שהם יגמרו את עצמם במלחמות ובמגפות ושאף אחד לא יספור אותם עוד.

אבל עד שזה יקרה, עוד ארוכה הדרך.
בכל מקרה חלק גדול מאוד של התחבורה העולמית תלוי עדיין בדלקים פוסיליים.
תעופה למשל?.... עוד לא נמצא הדרך להטיס מטוס באמצעות בטרייה או כור גרעיני.

אני מעדיף לפנטז על קבלת היוזמה הסעודית, ע"י ממשלה ישראלית מתישהו לפני שיהיה מאוחר מידי,
על פתיחת השוק הערבי לסחורות ישראליות, והפריחה הכלכלית שתבוא בעקבות מהלך כזה,
ועל בידוד האיראנים גם בעולם הערבי עד לקריסת משטר האייתולות.
חבל שהתרגלת לחשוב שרק אופציה אחת קיימת.

eliyoval
11-11-10, 15:08
אין פשוט אין מצב שהחברה האלה אי פעם יאהבו אותנו, יתחבקו איתנו,
יקנו מאיתנו, או אפילו ישלימו עם עצם קיומנו....
לכן החלשתם כלכלית צריכה להיות אינטרס מובהק של מדינת ישראל ברש-גליי
תרתיי משמע
לא מבין איך הוא שם למעלה חילק את המתנות שלו ויותר לא ברור מדוע כך.
אך אם אי פעם נקטין בצורה משמעותית את התלות שלנו בנפט נחליש ועוד איך נחליש אותם.
בזה אין לי כל ספק.
אחריי הכול לנו הוא נתן את המתנה הטובה ביותר "תבונה"
יחול להיות שבשרשור זה אנו חוזים או הוזים את העתיד:rolleyes::rolleyes::rolleyes::roll eyes:

דרור ברלי
11-11-10, 15:14

תהרוג אותי מאיפה הבאנו את התובנה הזו.
"עם סגולה", "עם נבחר", "החכם בעמים"....
חארטה בארטה.

eliyoval
11-11-10, 15:29
תהרוג אותי מאיפה הבאנו את התובנה הזו.
"עם סגולה", "עם נבחר", "החכם בעמים"....
חארטה בארטה.

רגע עצור פה לא מסכים איתך.
תיראה מה אנו עושים בתחום ההיטק בתחום התעשיות הצבאיות.
כמעט בכול תחום שתיגע בוא לנו יש יד בדבר.

דרור ברלי
11-11-10, 19:40
רק לנהל את עצמנו אנחנו לא מסוגלים.

BackDoorMan
11-11-10, 20:39
אין פשוט אין מצב שהחברה האלה אי פעם יאהבו אותנו, יתחבקו איתנו,
יקנו מאיתנו, או אפילו ישלימו עם עצם קיומנו....
לכן החלשתם כלכלית צריכה להיות אינטרס מובהק של מדינת ישראל ברש-גליי
תרתיי משמע
לא מבין איך הוא שם למעלה חילק את המתנות שלו ויותר לא ברור מדוע כך.
אך אם אי פעם נקטין בצורה משמעותית את התלות שלנו בנפט נחליש ועוד איך נחליש אותם.
בזה אין לי כל ספק.
יחול להיות שבשרשור זה אנו חוזים או הוזים את העתיד:rolleyes::rolleyes::rolleyes::roll eyes:

מענין, אבל בניגוד לדעה הרווחת פה, שלום לא עושים עם ידידים.

eliyoval
13-11-10, 07:04
מענין, אבל בניגוד לדעה הרווחת פה, שלום לא עושים עם ידידים.

וואלה גם אני הייתי תומך נלהב בשלום...........

מהר מאוד הבנתי שאנחנו מאוד רוצים שלום והם מה הם רוצים.

ירושלים ת"א נתניה חיפה עכו באר-שהע אילת ועוד המון ערים שלא הזכרתי
אחריי שיקבלו נקבל שלום אבל שלום אמיתי.:roll::roll::roll:

האמן לי שהגרמנים עוד היו נחמדים איתנו לעומת מה שהם יעשו לנו.

BackDoorMan
13-11-10, 13:09
אם היינו רוצים כל-כך שלום, למה הרוב פה או תומך או לא מתנגד להמשך השליטה וההתנחלות
במקבילות הפלסטיניות לירושלים ת"א נתניה חיפה עכו באר-שבע אילת ?

העוגה לא יכולה להשאר שלמה למרות השכנוע העצמי.

-->