PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיוע בבחירת קצה מוט לחיבור הסרן האחורי בויטארה

נדב42
10-11-10, 10:45
הי,

אני פותח את השרשור הזה פה ולא בסוזוקי משתי סיבות:

א. זוהי שאלה הנדסית בנושא חוזק חומרים, ונראה לי שכאן מסתובבים כל המומחים...
ב. החלק הזה לא קיים בויטארה מקורית. הוא חלק מקיט ההגבהה של קאלמיני ולכן רלוונטי בסה"כ ל 2-3 רכבים פה בארץ, למיטב ידיעתי.

מדובר על קצה מוט "3/4 זכר אשר מחבר את מרכז הסרן האחורי דרך V-Bar לשלדה.
החלק נראה כך:

http://jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28623&stc=1&d=1289377090

והוא נמצא פה, בדיוק מימין לכיתוב "מכאן משחררים את המתיחה":

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=airlift_vitara/1.jpg

המהנדס מחברת אביזרי הנעה הציע לי לבחור אחד מתוך הרשימה הבאה (של חברת אורורה):
CAM-12Z
VCAM-12<O:p
(CM-12(SS
(SM-12E(SS<O:p</O:p
RAM-12<O:p</O:p
PRM-12T<O:p</O:p
ASM-12T

אבל לא הסכים להמליץ על אחד ספציפי ...
החלק הזה נשבר לי כבר פעמיים והוא גורר אחריו נזק גדול (דרייב-שאפט/בולמים/צינורות בלם, ופוטנציאל לגזירת תושבות ועיוות הסרן כולו ...)

אנא עזרו לי לבחור את החלק הנכון עבורי מבחינת סוג המתכת וכדומה, אני די אבוד כאן.
האתר לא מאפשר לי להעלות לכאן את הקטלוג המלא של אורורה (הקובץ גדול מדי), אז הנה קישור (http://peer.org.il/xfer/aurora503catalog.pdf) אליו, קצת איטי אבל זה-מה יש...
בכל מקרה, החלק ממש לא חייב להיות של אורורה וכל חלק טוב שניתן להשיג בצורה סבירה ישמח אותי ...

החלק שנשבר, אגב, היה של חברת IKO מדגם POSB12

תודה,

נדב.

raanan
10-11-10, 11:23
נדב,
ברשותך אחדד את הבעיה.

המוט מחבר את התושבת שמעל הביצה בסרן האחורי .
ישנם מס' כיווני תנועה לסרן :
א. מעלה מטה (סגירה/פתיחת קפיצים) עם תנועה קדימה ואחורה בהתאם (הקשת של מוטות הרדיוס)
ב. תנועה זוויתית כמו "הפה של סמיילי" כאשר הרכב בהצלבה (גלגל אחד דחוס לכנף לעומת גלגל שני שבפתיחה מלאה)

בתמונות ניתן לראות את מיקום החלק + גזירת התושבת שמתחברת לביצה.
הערכה שלי, גם השבר של המוט וגם גזירת התושבת (שחוויתי) נובעת מאותה סיבה ,
זווית a של העין קטנה מהתנועה הזוויתית (הפה של סמיילי).

אגב, כנראה זה מקום "מועד לפורענות", בעקבות כך קלמיני שלחה יזום לרוכשים תושבת מברזל בעובי 10 ממ' מחוזקת יותר (זאת שמורכבת עכשיו בויטארה) .

רענן

נדב42
10-11-10, 11:37
יש עוד סוגי תנועה וכוחות, למשל הסרן סביב צירו, ויש עומס רציף, רעידות, מכות, והשד יודע באיזה גהינום החלק הזה אמור לעמוד.

ספציפית, החלק שנשבר אצלי (IKO) היה בעל זווית "סמיילי", כמו שאתה קורא לה, ערך a בטבלה, שנראית מצומצמת יחסית לאחרים כמו זה שבתמונה, שהמבנה שלהם דק יותר ולכן מאפשר זווית נדיבה בהרבה.

נדב.

arnonshoshani
10-11-10, 11:39
נדב שלום

החלק שיש לך היום POS12 הוא מייסב כדורי בעל הברגה זכר 12 מ'מ. זהו ראש די חלש (בארץ הוא נקרא תפוח חקלאי) וזול.

המלצתי לך היא לעבור למייסבים כמו JMX12 או JMX14 של חברת FK הם בעלי ציפוי טפלון ועשויים פלדת כרומולי.
נוען שאת הבוקסה שמחברת אותם תצטרך להבריז מחדש או להחליפה בכלל אבל אחרי שתעזה זאת שברים כבר לא יהיה לך פה.

ארנון שושני
052-6991704

נמרוד
10-11-10, 11:41
אוקי. החלק שיש לך עכשיו, IKO POSB12 הוא מיסב קצה מאיכות מסחרית נמוכה. לא פלא שהוא לא עונה על הציפיות. זה מה שהגיע עם הקיט או שזה חלק שאתה קנית בארץ? כמה עלה לך אם קנית בארץ?

לגבי תחליפים -

JMX12T, או, יותר חזק, RSMX12T של FK, מחיר אופייני 52$

http://www.polyperformance.com/shop/RSMX-High-Strength-Heavy-Duty-Shank-p-14.html

בעקרון אין לך הרבה מה לוודא, המידות סטנדרטיות, אני מניח שאתה צריך הברגה רגילה (מיסבי קצה באים בהברגה רגילה או הפוכה), מה כן יכול להיות שגוף של מיסב חזק יותר יהיה פיזית גדול יותר בכמה מ"מ, תן כמה תמונות קלוז-אפ טובות של האזור כשהוא נקי.

מתוך הרשימה של אורורה שהצגת - הASM12T מקביל לסדרת JMX. אני מעריך שיעשה את העבודה היטב. אם הוא עולה בארץ עד 50$, או שזה דחוף לך - לך על זה.

נדב42
10-11-10, 11:48
אוקיי, עוד פיסת מידע שמתחברת לי בעקבות התגובות שלכם וסיוע ידידותי של זוקי-פרו שהם היבואן החדש של קאלמיני בארץ: הם הסתכלו על החלק המקורי של קאלמיני והוא JMX12 (עם עוד אות נוספת שלא ברור אם היא t או 1 או l ). עד כה לא הצלחנו לזהות את היצרן ...

השאלה היא אם "חזק יותר" יהיה יותר עמיד לויברציות ומכות, או שדווקא חלק "גמיש" יותר ישרוד לי יותר טוב ?

יש איפה לקנות FK בארץ, או להזמין מראש מחו"ל ?

תודה,

נדב.

נמרוד
10-11-10, 11:51
נדב,
ברשותך אחדד את הבעיה.

המוט מחבר את התושבת שמעל הביצה בסרן האחורי .
ישנם מס' כיווני תנועה לסרן :
א. מעלה מטה (סגירה/פתיחת קפיצים) עם תנועה קדימה ואחורה בהתאם (הקשת של מוטות הרדיוס)
ב. תנועה זוויתית כמו "הפה של סמיילי" כאשר הרכב בהצלבה (גלגל אחד דחוס לכנף לעומת גלגל שני שבפתיחה מלאה)

בתמונות ניתן לראות את מיקום החלק + גזירת התושבת שמתחברת לביצה.
הערכה שלי, גם השבר של המוט וגם גזירת התושבת (שחוויתי) נובעת מאותה סיבה ,
זווית a של העין קטנה מהתנועה הזוויתית (הפה של סמיילי).

אגב, כנראה זה מקום "מועד לפורענות", בעקבות כך קלמיני שלחה יזום לרוכשים תושבת מברזל בעובי 10 ממ' מחוזקת יותר (זאת שמורכבת עכשיו בויטארה) .

רענן

הזוית שאתה מדבר עליה נקראת Misalignment angle. יתכן שאתם צריכים מיסבים של High Misalignment (חפשו בקטלוגים). לא יודע, תנו תמונות תקריב שמסתכלות על העסק מאחורה כדי שאוכל להעריך את הזוית.

נמרוד
10-11-10, 11:53
אוקיי, עוד פיסת מידע שמתחברת לי בעקבות התגובות שלכם וסיוע ידידותי של זוקי-פרו שהם היבואן החדש של קאלמיני בארץ: הם הסתכלו על החלק המקורי של קאלמיני והוא JMX12 (עם עוד אות נוספת שלא ברור אם היא t או 1 או l )

השאלה היא אם "חזק יותר" יהיה יותר עמיד לויברציות ומכות, או שדווקא חלק "גמיש" יותר ישרוד לי יותר טוב ?

יש איפה לקנות FK בארץ, או להזמין מראש מחו"ל ?

תודה,

נדב.

אוקי, קלמיני מספקים מיסב איכותי - JMX12T. האם גם המיסב הזה נשבר לך?

ואני חוזר שוב על השאלה, מה בדיוק נשבר? תתאר או תן תמונה.

נדב42
10-11-10, 11:58
אוקי, קלמיני מספקים מיסב איכותי - JMX12T. האם גם המיסב הזה נשבר לך?

ואני חוזר שוב על השאלה, מה בדיוק נשבר? תתאר או תן תמונה.

כאשר קניתי את הרכב (מרענן, אגב ...) היה שם חלק לא מקורי שרענן הרכיב כי החלק של קאלמיני נראה לו חלש מדי. אני לא יודע איזה חלק זה היה בדיוק.

בשני המקרים השבר היה בחלק של ההברגה (כמובן, בחלק שחשוף וקרוב למיסב). בפעם השנייה הגזירה נראתה כמו תוצאה של כוח צדי (החלק הזה דואג גם למרכוז הסרן, בין היתר)

raanan
10-11-10, 12:27
כאשר קניתי את הרכב (מרענן, אגב ...) היה שם חלק לא מקורי שרענן הרכיב כי החלק של קאלמיני נראה לו חלש מדי. אני לא יודע איזה חלק זה היה בדיוק.

בשני המקרים השבר היה בחלק של ההברגה (כמובן, בחלק שחשוף וקרוב למיסב). בפעם השנייה הגזירה נראתה כמו תוצאה של כוח צדי (החלק הזה דואג גם למרכוז הסרן, בין היתר)

סדר כרונולוגי :
א. המוט המקורי של קלמיני נגזר (איזה סוג לא יודע).
בעקבות כך חיפוש ברחוב סלמה, קניתי את מה שנראה לי בעין הכי חזק ...
ב. קלמיני שלחו (טרם גזירת התושבת) קיט החלפה של תושבת מחוזקת+מוט (נשמרו במחסן).
ג. כמה שנים של שקט ואח"כ נגזרה התושבת (אז זהיתי שזה היה תהליך שקרה לאורך זמן).
ד. התושבת המחוזקת הורכבה ללא המוט (נשאר כספייר) .
ה. הויטארה נמכרה לנדב והמוט שנשאר כספייר אבד אצלי או אצל נדב בהעברת החלקים. .
ו. נדב הוסיף עוד קצת גובה לקפיצים
ז. המוט נשבר לנדב פעם ראשונה .
ח. נדב מרכיב מוט תחליפי תוצרת ??? דגם ???
ט המוט נשבר לנדב פעם שנייה ועל הדרך "סוחב" איתו בולמים, צלבים, צינורות ברקס ...

מסקנה שלי, אזור מועד לפורענות !
קלמיני הוציאו תושבת חליפית מחוזקת , כנראה גם מוט חזק יותר שלא הורכב .

נדב,
המלצה שלי, תגיע לסטאפ סופי מבחינת הגבהה, אח"כ תמדוד את זווית הסמיילי ותבחר מוט עם זווית בעלת יתירות.
כנראה שאתה עם ההגבהה הנוספת עובר את תחום העבודה שקלמיני תכננו לסט.

בהצלחה
רענן

נמרוד
10-11-10, 14:00
תראו. JMX12T זה חלק מאיכות טובה מאד. אם הוא נשבר, אני הייתי אומר שיש בעייה בתכנון*. מיסב קצה יותר חזק זה כאמור RSMX12T או HRSMX12T (עם זוית עבודה גדולה יותר) - אבל אלו יותר חזקים בגלל שיש להם הברגה יותר גדולה (7/8 במקום 3/4 שזה הסטנדרט בסדרות 12), וזה אומר שתצטרך להתאים את הזרוע להברגה גדולה יותר - לחתוך, לחרוט, לרתך... אני גם לא יודע אם יש מספיק בשר בשביל להגדיל את ההברגה.

אני ממליץ לרכוש מיסב מסוג JMX12T של FK (המקורי) או, כאמור, ASM12T של אורורה שאמור להיות באותה רמה. אין יותר חזקים מאלו בלי להגדיל מימדים באיזשהו כיוון.

* לעניין התכנון - אתם רואים כאן בשידור חי את הבעייתיות של זרוע A שמרכזת את כל הכוחות על מיסב קצה אחד, והכי גרוע - מעמיסה את ההברגה שלו בכפיפה.

raanan
10-11-10, 14:09
* לעניין התכנון - אתם רואים כאן בשידור חי את הבעייתיות של זרוע A שמרכזת את כל הכוחות על מיסב קצה אחד, והכי גרוע - מעמיסה את ההברגה שלו בכפיפה.

יכול להיות שהתכנון מגבלתי. אבל,
"הגויים" בארה"ב נוסעים חזק עם הקיט הזה + יחסי העברה בטרנספר, גלגלי 31 וצפונה ... ואין איזכור לבעיתיות (בפרט אחרי התושבת המחוזקת שסופקה ע"י קלמיני).

מה שמחזק אצלי את ההשערה,
תוספת הגובה (+ מהלך המתלה) שמעבר לתכנון של קלמיני, היא כנראה שורש הצרות.

רענן

נדב42
10-11-10, 14:18
מה שמחזק אצלי את ההשערה,
תוספת הגובה (+ מהלך המתלה) שמעבר לתכנון של קלמיני, היא כנראה שורש הצרות.

רענן, אתה שוכח לציין את היוזמה הפרטית שלך לקיצור הקפיצים... הוספת הגובה הראשונית שבצעתי בעצם החזירה את הרכב פחות או יותר לסטאפ המקורי של קאלמיני.
רק עכשיו, בהחלפת הבולמים שבצעתי בשבוע שעבר, ועם החלפת הקפיצים המתוכננת :p:p:p יהיה פער משמעותי בזווית שהחלק הזה יצטרך לתמוך ...

נדב42
10-11-10, 14:20
קלמיני הוציאו תושבת חליפית מחוזקת , כנראה גם מוט חזק יותר שלא הורכב .

המוט המחוזק הוא מן הסתם ה- JMX12T שמגיע בקיטים החדשים היום ...

raanan
10-11-10, 14:35
רענן, אתה שוכח לציין את היוזמה הפרטית שלך לקיצור הקפיצים...

מה פתאום יוזמה פרטית !
קלמיני הנחו לקצר בגלל שהסט מתוכנן לפגושי ברזל + כננת וצמיגים גדולים + ג'אנט אופסט (גדול יותר ממה שהתקנתי).
התכנון שלהם לקח בחשבון גם מטען העמסה קבוע פחות או יותר.

עם הקפיצים ללא הקיצור, פגוש פלסטיק, צמיגים 215 , הרכב היה "ברזל" ללא שיכוך כלל.

רענן

נדב42
10-11-10, 14:44
לא ממשיך את הדיון הזה (ותוריד אוויר בפעם הבאה ... :rolleyes: בטח שעם 30PSI הרכב יהיה אבן ...)

לעניינינו, במבט קדימה:
מהלך הבולם הנוכחי (שהורכב שבוע שעבר) הוא כ- 30 ס"מ, רוחב הויטארה הוא כ- 163 ס"מ, מכאן שהזווית המירבית לסטייה מהמרכז היא כ- 10 מעלות, ובאופן המדידה באיורים, 20 מעלות מקצה לקצה, מכאן שהחזקים ביותר שציינתם לא נותנים טווח תנועה מספק.
מה דעתכם אם כן על ה- CAM12 שנתוניו מופיעים בראש השרשור ? יש הצעה יותר טובה ?

תודה,

נדב.

raanan
10-11-10, 14:53
יש הצעה יותר טובה ?

כן, ההצעה שלך !
תרכיב את החזק ביותר שאפשרי , תוותר על האום ואל תבריג עד הסוף (שיהיה אפשרות המשך סיבוב של המוט בהברגה).
השאלה האם האום לא מוסיפה חוזק ? בכול מקרה, אין צורך שם בנעילה של המוט (ע"י האום) כי המוט לאחר הרכבתו יכול במכסימום לבצע את זווית הסמיילי בלבד (לא ישתחרר ממקומו).

בוא רק נשמע מהמהנדסים האם מפספסים משהו ברעיון זה .

רענן

נמרוד
10-11-10, 17:47
מה דעתכם אם כן על ה- CAM12 שנתוניו מופיעים בראש השרשור ? יש הצעה יותר טובה ?

דעתי עליהם שלילית. הוא נותן זוית גדולה יותר בגלל שהגוף שלו דק יותר (תבדוק מול JMX12T). ולא רק זה - בכותרת של דף הנתונים שלו מופיעה המילה Economy - כלומר סדרת זולה, לשימושים מסחריים.

אם אתה רוצה להגדיל את זוית הפעולה, יש שיטה מקובלת - לוקחים את אותו מיסב ומצרפים אליו זוג ספייסרים שנקראים High Misalignment Spacers. יש ספייסרים שמקטינים את הבורג מ3/4 ל5/8, שזה נראה לי עדיין סביר מבחינת חוזק, ויתנו לך טווח זוית של 30 מעלות. ראה תמונה להמחשה:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=20744&d=1263495281

http://www.polyperformance.com/shop/Poly-Performance-High-Misalignment-Spacers-p-19.html

http://www.polyperformance.com/shop/images/P/high%20mis%20align.jpg

נמרוד
10-11-10, 17:49
כן, ההצעה שלך !
תרכיב את החזק ביותר שאפשרי , תוותר על האום ואל תבריג עד הסוף (שיהיה אפשרות המשך סיבוב של המוט בהברגה).
השאלה האם האום לא מוסיפה חוזק ? בכול מקרה, אין צורך שם בנעילה של המוט (ע"י האום) כי המוט לאחר הרכבתו יכול במכסימום לבצע את זווית הסמיילי בלבד (לא ישתחרר ממקומו).

בוא רק נשמע מהמהנדסים האם מפספסים משהו ברעיון זה .

רענן

הברגה היא לא ציר סיבוב. נועלים אותה, נקודה.

asafk
10-11-10, 21:38
ספייסרים HI-MIS יתנו מה שצריך.
אורורה עושים יופי של מיסבים. אבל הם שונים מהFK בזה שאין להם PRELOAD שאומר למעשה חופש קטן יותר מ0.
וזה בדיוק היתרון של FK. החסרון של כל המיסבים הללו הוא בעובדה שמהר מאוד נוצר בהם חופש כלשהו. זה לא נורא, אבל זה עלול להטריד.

אסף.

נדב42
10-11-10, 22:19
אם אני מבין נכון, הספייסרים האלו נכנסים בתוך המיסב הכדורי ו"מצרים" את קוטר המוט/בורג שעובר דרכו. אם כך אז זה פתרון מעולה, מכיוון שכבר היום יש שם ספייסרים, אבל טבעות פשוטות.
מחר אבקש מהמוסך (הרכב מאושפז לעניין אחר) למדוד את קוטר הבורג, עובי המיסב הכדורי, והרוחב הכולל של הספייסרים...

את אורורה אני יכול להזמין בארץ. גם את ה- JMX של FK (כחלק חילוף של קאלמיני).

ראיתי בקטלוג של אורורה (ע"מ 62 בקישור למעלה) את ה- PRM-12T שנראה על פניו חזק יותר מה- JMX מבלי לחרוג במידות. יש גם את ה- CM12-ET (עמוד 26) שנותן זווית יפה. מה דעתכם ?

האם עדיף לדעתכם להזמין עם או בלי פטמת גירוז ? (לפחות ב- JMX זו אופציה)

סליחה על החפירות, פשוט ממש לא בא לי לעמוד שוב מול החלק הזה שבור ...

תודה,

נדב.

נמרוד
10-11-10, 22:36
בלי פטמת גרוז. רק טפלון.

סדרת PRM של אורורה - נתונים מצוינים. אבל נראה שהיא גם יקרה כמעט פי שתיים מJMX. סדרת CM - מעט חלשה יותר, היחוד שלה שכל החלקים מנירוסטות. חשוב למכונות בתעשיות כימיות או מזון למשל.

נדב42
10-11-10, 23:00
בלי פטמת גרוז. רק טפלון.

סדרת PRM של אורורה - נתונים מצוינים. אבל נראה שהיא גם יקרה כמעט פי שתיים מJMX. סדרת CM - מעט חלשה יותר, היחוד שלה שכל החלקים מנירוסטות. חשוב למכונות בתעשיות כימיות או מזון למשל.

עבורי, יש ייתרון בנירוסטה שמצדיק פשרה בחוזק (בהנחה שאני מוצא ספייסרים High-Misalignment מתאימים כמובן) ?

אשמח להסבר למה בלי פטמת גירוז, ואם כבר בלעדיה, מה דעתכם על המוצר הזה (http://www.hrpworld.com/index.cfm?tpc=Seals-it_Rod_End_Boots&form_prod_id=6265&action=product) ?

נמרוד
10-11-10, 23:03
לא, אתה לא צריך מיסב מנירוסטה.

ואתה לא צריך פטמת גירוז. מסבים עם גירוז חלשים יותר בהגדרה, ויש בהם חופש מובנה. בשביל להפטר מהגריז, המציאו את חומר הפלא, טפלון, שמאפשר את הקסם שנקרא "שימון עצמי".

כיסויי הגומי - פטנט וותיק, יעילותם מוטלת בספק לפי מה שקראתי בפורומים זרים. לא התעמקתי בנושא, נראה על פניו שלא יכולים להזיק, אבל תזכור שכמו בגרמושקות על בולמים, לחות יכולה להצטבר ולהשאר בפנים לתמיד.

http://www.hrpworld.com/client_images/ecommerce/client_39/products/6265_hdr_2.jpg

נדב42
10-11-10, 23:27
נראה לי שאפשר להתכנס:

אם אני לא מוצא ספייסרים של High-Misalignment במידות מתאימות, האפשרות המועדפת היא CM12-ET של אורורה.

אם אני מוצא ספייסרים מתאימים, האפשרות המועדפת היא PRM-12T של אורורה, ואח"כ JMX12T של FK ו- ASM-12T של אורורה

לגבי כיסויי הגומי, יש לידם באתר גם סוג אחר של אטמים, אבל נראה לי שתהיינה אותן הסתייגויות לגבי שמירת רטיבות. לדעתי עם כל הג'יפה שמתרוממת מתחת לאוטו, הייתי הולך בכל זאת על איטום - נראה לי עדיף שתישאר קצת לחות בפנים מאשר שיחדרו גרגרים פנימה ויחרצו את דרכם למיסב.

מחר, אחרי שיהיו לי את המידות הדרושות לספייסרים, אתחיל לבדוק מחירים... אשמח לקבל בינתיים כל הצעה, הערה או רעיון נוספים שעשויים לעזור לי כאן. אתם לא מבינים את התיסכול של לעמוד מול רכב מושבת באמצע טיול עם הרבה ילדים, אני ממש לא רוצה לעמוד בזה שוב ...

אני רוצה להודות לכל מי שייעץ ועזר, הנסיון שלכם לא יסולא בפז, העצות הרבה יותר מועילות מאלו של המהנדס ואנשי המכירות של יבואן החלקים האלו, ובכלל אני שמח וגאה להיות חלק מהקהילה הזו, שבאופן קבוע משתפת מידע ונסיון עם נכונות אינסופית לעזרה הדדית. זה כלל וכלל לא מובן מאליו בעיני.

תודה רבה לכולם,

נדב.

נדב42
12-11-10, 22:48
לא נשלם ...

יש המון פרמטרים לקצה המוט ול- Misalignment spacer , ואני לא מצליח למצוא התאמה מושלמת (ובכלל, לרוב הספייסרים אין מפרט מלא). מבין אלו שיש להם מפרט נראה שיש בעייה גם מבחינת קוטר הכדור וגם במימד הרוחב (החלק שנכנס לתוך קצה המוט יותר רחב מ(חצי) הרוחב של קצה המוט ואז הוא לא ייצמד "להשלים" את הכדור ...

האם תוכלו למצוא לי ספייסרים מתאימים, או להפנות אותי למישהו שמוכר כאלו ויוכל להתאים חבילה ?

הבורג שעובר בתוך הספייסרים הוא בקוטר 1/2" והרוחב הפנוי לספייסרים+קצה מוט הוא 55 מ"מ (זה לא מהווה בעייה לדעתי, רק ציינתי ...)

למען הנוחות, הנה המפרט המלא של ה- PRM-12T :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28742&stc=1&d=1289594575

אני חופר כבר שעות באינטרנט ולא מצאתי ספייסר עם מפרט מתאים, אשמח אם תוכלו לסייע, אני רוצה לחזור לטייל בלי פחד.

אגב, את ה- PRM-12T מצאתי ב- $33, הנה כאן: http://www.racecityraceparts.com/servlet/the-6503/Aurora-PRM-dsh-12T-3-fdsh-4%22-Rod/Detail

תודה,

נדב.

נמרוד
12-11-10, 23:43
לא ברור לי למה אתה מסתבך.

http://www.polyperformance.com/shop/Poly-Performance-High-Misalignment-Spacers-p-19.html

יש לך חמש אפשרויות בחירה עבור מיסבים מסדרה 12. הם שונים בזוית שהם פותחים, ברוחב הכולל, ובמידת הבורג. הם מתאימים למיסב של FK, קוטר הכדור בו שונה וגדול מעט יותר מהמיסב הזה שאתה משום מה מתעקש עליו. שים לב.

אמרת שתמדוד את כל המידות של המיסב והבורג הקיימים - מדדת? הבורג הנוכחי הוא אכן 1/2 אינץ'?

נדב42
13-11-10, 00:00
לא ברור לי למה אתה מסתבך.
נדב: אני מסתבך כי אני מנסה להתאים לאורורה שהוא החזק יותר, וממילא אין לי את המפרטים המלאים של FK ...

יש לך חמש אפשרויות בחירה עבור מיסבים מסדרה 12. הם שונים בזוית שהם פותחים, ברוחב הכולל, ובמידת הבורג. הם מתאימים למיסב של FK, קוטר הכדור בו שונה וגדול מעט יותר מהמיסב הזה שאתה משום מה מתעקש עליו. שים לב.

נדב: המתאים מתוכם הוא PPM-3712-08-175 שנותן 34 מעלות. סט כזה יהיה צר יותר מהמידה אצלי, אבל תמיד אפשר להשלים עם ספייסרים פשוטים או שייבות ... אתה בטוח שזה יתאים ל- JMX-12T ?

אמרת שתמדוד את כל המידות של המיסב והבורג הקיימים - מדדת? הבורג הנוכחי הוא אכן 1/2 אינץ'?
נדב: אכן 1/2 אינץ' (גם כתבתי בהודעה מעליך). המיסב הנוכחי לא רלוונטי, חשוב המפרט של קצה המוט המיועד... רוחב פנימי של התושבת : כ- 55 מ"מ

אה, ועוד שלושה תווים, נו באמת ...

נמרוד
13-11-10, 00:11
אכן, קלעת בול. האפשרות המעשית ביותר - קנה מיסב JMX12T, ושני ספייסרים מק"ט PPM-3712-08-175 של פוליפרמונס. הרוחב הכולל הוא 1.75 אינץ' ותשלים את החסר עם שייבות.

אם תמצא משהו שמתאים למיסב החזק יותר של אורורה, עדכן אותנו.

נדב42
13-11-10, 00:17
אכן, קלעת בול. האפשרות המעשית ביותר - קנה מיסב JMX12T, ושני ספייסרים מק"ט PPM-3712-08-175 של פוליפרמונס. הרוחב הכולל הוא 1.75 אינץ' ותשלים את החסר עם שייבות.

אם תמצא משהו שמתאים למיסב החזק יותר של אורורה, עדכן אותנו.

רק כדי לוודא בהיעדר המפרטים: אתה בטוח שהם מתאימים כסט ?
(אם כן, אני מפסיק לחפור בסוגייה ולחפש ספייסרים שיתאימו לאורורה, גם אני כבר עייפתי ... אני מקווה שה- JMX יהיה מספיק חזק, וממילא זה מה שקאלמיני שמים שם כיום...)

יש מאיפה לקנות את הסט הזה בארץ ?

נמרוד
13-11-10, 00:25
כן, מתאימים. ויש מפרטים מלאים באתר של של PP, כמו כן באתר של חברת FK (חפש בגוגל FK Bearings).

למיטב ידיעתי אין FK בארץ, וגם אם היה זה היה יקר פי 2. מיסב כזה עולה 40$ בארה"ב - ב150 שקל אתה קונה בארץ במקרה הטוב מסב מסחרי באיכות נמוכה כמו זה שנשבר לך. את הספייסרים הנדונים בטוח שאין להשיג בארץ.

ZukiPro
13-11-10, 21:15
אהלן נדב,

בהמשך לכל השרשור המעניין והמשכיל,
אתה יכול להסתכל בקישור הנ"ל של חברת Spidertrax אותה אנו מייצגים בארץ
http://www.spidertrax.com/s.nl/sc.2/category.126/.f
הם מוכרים גם את FK ,אורורה ואת High Misalignment שאתה מחפש,
אשמח לבדוק איתם ביום שני את המוצר שהכי מתאים לך ולחזור עם התוצאות.

שבוע טוב

נדב42
13-11-10, 21:26
אתה יכול להסתכל בקישור הנ"ל של חברת Spidertrax אותה אנו מייצגים בארץ
http://www.spidertrax.com/s.nl/sc.2/category.126/.f
הם מוכרים גם את FK ,אורורה ואת High Misalignment שאתה מחפש,
אשמח לבדוק איתם ביום שני את המוצר שהכי מתאים לך ולחזור עם התוצאות.

הי,

אם יש ספייסרים שמתאימים ל- PRM-12T ונותנים זויות עבודה טובות, זה האידיאלי מבחינתי. שים לב שה- PRM-12T בעל קוטר כדור שונה מה- JMX12-T וגם מקצות מוט אחרים של אורורה. חייבת להיות התאמה מלאה בין הספייסרים לקצה המוט.

אם יש סט מבוסס על ה- JMX-12T זו עדיפות שנייה, אבל בהחלט נראית לי מספיק טובה.
ממתין בסבלנות (גם למחירים ...)

נדב.

lior_b.s
13-11-10, 21:49
שבוע טוב
נדב , אתה יודע שאפשר לחרוט ספייסרים כמו שאתה מחפש אצל חרט נכון?...
יש לי 2 חברים שבונים טרופי טראק והם נתנו מידות לחרט והוא ייצר להם ספייסרים מתאימים, אני לא יכול להגיד מחירים כי זה היה חרט שאיכשהו קשור למשפחה של אחד מהם...

ליאור

נמרוד
13-11-10, 21:54
אפשר כמובן לחרוט מקומית, אין סיכוי להתקרב במחיר לדולרים הבודדים של המוצר האמריקאי (שמיוצרים בכמויות). אלא אם החרט קרוב משפחה/פראייר או מסבסד לכם את העבודה בדרך אחרת.

אבל ברוח הפורום, אם מישהו מעוניין, אשמח לספק שרטוט ומודל לCNC. רק תגידו לאיזה מיסב בדיוק להכין את ההימיס, מה קוטר הבורג הרצוי, ומה הרוחב בין האזניים.

lior_b.s
13-11-10, 21:58
נמרוד כמו שאמרת, החרט קרוב משפחה ככה שזה בכלל לא עלה כסף...
אין לי מושג כמה זה עולה או אמור לעלות, אם יהיה סרטוט אני יכול לנסות לשכנע את החרט אצלי בעבודה, במידה ויהיה לו זמן יש מצב שיסכים...

ליאור

ZukiPro
15-11-10, 23:19
הי,

אם יש ספייסרים שמתאימים ל- PRM-12T ונותנים זויות עבודה טובות, זה האידיאלי מבחינתי. שים לב שה- PRM-12T בעל קוטר כדור שונה מה- JMX12-T וגם מקצות מוט אחרים של אורורה. חייבת להיות התאמה מלאה בין הספייסרים לקצה המוט.

אם יש סט מבוסס על ה- JMX-12T זו עדיפות שנייה, אבל בהחלט נראית לי מספיק טובה.
ממתין בסבלנות (גם למחירים ...)

נדב.

אהלן נדב
בדקתי לך ויש את ה FK JMX 12T עם סט של High Misalignment ,אין את ה PRM-12T

נדב42
15-11-10, 23:47
אהלן נדב
בדקתי לך ויש את ה FK JMX 12T עם סט של High Misalignment ,אין את ה PRM-12T

מחיר (בארץ, כולל הכול כמובן) ?

ZukiPro
16-11-10, 00:19
[quote=נדב42;350575]מחיר (בארץ, כולל הכול כמובן) ?[/
quote]
היי
http://www.spidertrax.com/s.nl/sc.2/category.40/.f
70 ש"ח
http://www.spidertrax.com/s.nl/sc.2/category.294/.f
220 ש"ח

אלו מחירים כוללים הכול במידה ואני מצרף זאת למשלוח שלי,
במידה וצריך משלוח אוירי נפרד זה ייקר קצת בגלל ההובלה

נדב42
16-11-10, 00:51
http://www.spidertrax.com/s.nl/sc.2/category.40/.f
70 ש"ח
http://www.spidertrax.com/s.nl/sc.2/category.294/.f
220 ש"ח

אלו מחירים כוללים הכול במידה ואני מצרף זאת למשלוח שלי,
במידה וצריך משלוח אוירי נפרד זה ייקר קצת בגלל ההובלה

הי,

הזווית של הספייסרים קצת פחות טובה ממה שנמרוד הציע, אבל בהחלט מספיקה לצרכים שלי (פי 2.5 למעשה ...) גם המחיר סבבה לגמרי :razz::razz::razz:

אצור קשר מחר לסגור את ההזמנה :razz::razz::razz:

תודה לכולם (אדווח כאשר יותקן, כמובן),

נדב.

נדב42
09-12-10, 09:55
תודה לכולם (אדווח כאשר יותקן, כמובן)

בשעה טובה נחתו אתמול קצה המוט והספייסרים, והותקנו ברכב היום על הבוקר.

המרווח העודף מצידי הספייסרים הושלם עם שייבות רגילות מחנות כלי עבודה.

לאחר לבטים בנושא איטום או לא, החלטתי לבצע הגנה חלקית - מצאתי גומיות קוניות והתאמתי אותן למידת השייבות וכך יצרתי חיפוי אשר לא אוטם לחלוטין, אבל מונע את מרבית זריקת הג'יפה אל המיסב מצד אחד, ומאפשר שחרור נוזלים מצד שני...

תודה לכל המסייעים, ובמיוחד לנמרוד וארנון, וכן לנתי מזוקי-פרו שדאג להביא את החלקים לארץ במחיר הוגן :p:p:p

אני מקווה שלא יהיה לי עוד מה לדווח בשרשור הזה ...

נדב

OP2000
09-12-10, 10:16
אחרי 41 הודעות בנושא , האם לא מגיע לנו תמונה אחת או שתיים ?:(

נדב42
09-12-10, 18:33
אחרי 41 הודעות בנושא , האם לא מגיע לנו תמונה אחת או שתיים ?:(

מרוב חיפזון שכחתי לקחת את המצלמה ...
בפעם הבאה שהאוטו יהיה על הליפט אשתדל לזכור, למרות שכל התמונות כבר פה בשרשור ...

-->