PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכות עזר בגראנד WJ ו' WK

sgill
11-11-10, 20:39
שלום,

אשמח לדעת בקשר למערכות הבאות:

Quadra Track
Quadra track 2
Quadra drive

1. מה ההבדל בינהן
2. באילו דגמים של WJ ו' WK הן נמצאות
3. האם הן מספיקות כדי לדמות נעילות גם אחורית וגם קדמית ואפשר לוותר על נעילה מכנית?

תודה לעוזרים

klam
12-11-10, 11:58
Quadra Track הוא פשוט שמה של מערכת העברת הכח בג'יפ כבר משנות השבעים, ובשנות התשעים. מדובר על מערכת הנעה עם הטרנספרים של הצ'ירוקי.
ה Quadra drive הוא שמה של מערכת ההעברה ב WJ, שכבר בנויה אחרת על בסיס טרנספר
NV 247 , ולה מוצמדת בדגמי הלימיטד, מערכת vari-lock בדיפרנציאלים, אשר נועלת גלגלים. ה vari-lok הוא למעשה מה שאתה שואל עליו - קיים כבר מ 93 בחלק מדגמי הגראנד (לא תמיד בהצלחה), אך רק ב WJ, הוא עובד היטב, במיוחד מ 2001-2004. למעשה, המערכת הפשוטה אך החכמה, מסוגלת לנעול 3 גלגלים כך שמספיק שלגלגל אחד יהיה מגע, ואתה מתקדם.
יש המסתייגים מהמערכת, בעיקר משום שבהצלבות, לוקח לעיתים מספר שניות לבנית לחץ השמן הדרוש לנעילה, אך רבים אוהבים מאוד אותה ואם היא פועלת היטב, בהחלט חוסכת את הצורך בנעילות.
Quadra track 2 זו אותה מערכת, ללא ה vari-lok.
חן

eysham
12-11-10, 12:02
ראה הסבר מפורט לכל האופציות: http://www.wjjeeps.com/tcases.htm

http://www.wjjeeps.com/drivetrain_01.jpg

איל

sgill
12-11-10, 13:48
תודה חן ואיל.

איל - הקישור לא עובד.

איך אני יוכל לדעת בוודאות אם ברכב שאני הולך לקנות יש את ה- QUADRA DRIVE עם ה- VARI LOCK? האם בכל גראנד לימיטד משנתון מסויים זה קיים?
האם משנתונים מסויימים זה קיים גם בגראנד שהם LAREDO לדוגמא?

השבוע ראיתי גראנד 2006 שמור יחסית, מצד אחד ברישיונות כתוב LAREDO, מצד שני הרכב עם ריפודי עור, גג שמש, כפתור שכתוב עליו 4X4 LOW (לא ידית) ועוד.... בנוסף, הראו לי חשבונית קניה של הרכב בארץ מלפני 4 שנים במחיר מאוד גבוהה. מפאת צנעת הנתונים אני לא אחסוף אבל שילמו הרכבה יותר מגראנד לימיטד חדש היום.

תודה

eysham
12-11-10, 14:34
מנפלאות האינטרנט... כנראה WJJEEPS נפל. זה קורה להם לפעמים

בעיקרון זהו האתר שמהווה אינציקלופדיה ל-WJ משנת 99 עד 2004

אם אתה מדבר על 2006, זהו WK והאתר המקביל לו הוא www.wkjeeps.com
גם הוא נפל (כנראה יושבים על אותו השרת) אבל כנס אליו כשיחזור, יש בו את כל האינפורמציה שאתה מחפש

לגבי ה-LOW, עור וכו', אלו תוספות שניתן היה להוסיף גם ללרדו, רק שהיבואן לא כלכך שמח לאפשר את זה. כנראה מישהו מקומבן... או רכב שהגיע לתצוגה או משהו בסגנון.
קח בחשבון שה-WK גם אם יש לו LOW עדיין יהיה מוגבל יותר מה-WJ (או ZJ) כיוון שאין לו סרן חי מקדימה, אבל עדיין בשיפורים נכונים (שגם הם יותר נדירים, לפחות בינתיים) יכול להיות לא פראייר.

http://i595.photobucket.com/albums/tt35/omeletn/wk_rocks_650.jpg

לגבי צנעת הנתונים... לא הבנתי את מי בדיוק אתה מצניע ולמה..
אפשרי להוציא BUILD SHEET לרכב עם כל מה שהיה בו במסירה מחברה לפי ה-VIN שלו.

איל

sgill
12-11-10, 17:41
תודה איל,

הדבר היחיד שאני מצניע זה את המחיר המדוייק ששולם על הרכב כשנקנה חדש בארץ. בעל הרכב הראה לי חשבונית קניה מלפני 4 שנים ולא נראה לי נכון להעביר את האינפורמציה לפורום פתוח.

בכל מקרה תודה על ההבהרות,
האם אני יכול לצאת מתוך הנחה ש: WJ או WK מדגם לימיטד משנתונים 2004 ומעלה יש VARI LOCK ? ומה אם הם לימיטד ומנוע דיזל?

תודה

klam
12-11-10, 19:00
תודה איל,

הדבר היחיד שאני מצניע זה את המחיר המדוייק ששולם על הרכב כשנקנה חדש בארץ. בעל הרכב הראה לי חשבונית קניה מלפני 4 שנים ולא נראה לי נכון להעביר את האינפורמציה לפורום פתוח.

בכל מקרה תודה על ההבהרות,
האם אני יכול לצאת מתוך הנחה ש: WJ או WK מדגם לימיטד משנתונים 2004 ומעלה יש VARI LOCK ? ומה אם הם לימיטד ומנוע דיזל?

תודה

WJ יש עד 2004 ובכל דגמי הלימיטד יש את המערכת המלאה - כולל הלימיטד דיזל. ה WK , משנת 2005, איבד את הסרן הקדמי החי, יש לו Quadra track 2 ללא ה vari-lok (לא יודע מדוע הם כותבים lok ולא lock), וכפי שנאמר, הוא פחות מוכשר לשטח ובנוי יותר לכביש.

sgill
13-11-10, 15:47
כלומר, מ- 2005 ומעלה שוב צריך נעילות (לפחות אחורית) בנוסף להגבהות כדי לתת ל - WK יכולות שטח סבירות?

יש אפשרות להוסיף את ה - VERI LOC לרכבים מ- 2005 שאין להם? אולי זה יותר זול מנעילה? ובעצם מדמה 2 נעילות. מה גם שנראה לי מוזר שג'יפ יורידו משהו שכבר היה ברכב ותורם רבות לעבירות שלו. איזו סיבה יכולה להיות להם לתת בדגם לימיטד 2005 פחות מאשר ב - 2004?

תודה

klam
13-11-10, 16:11
לא אתה לא יכול בגלל הסרנים והדיפ'. במקום ה vari-lok ל WK יש דיפרנציאל מוגבל החלקה אלקטרוני. זה אכן ויתור, וחסידי הג'יפ יודעים שה WJ הוא שירת-הברבור של הגראנד "האמיתי", שהפך מ 2005, לא עלינו, ל SUV סטנדרטי (גם הרחבת בסיס הגלגלים ב WK לא תורמת לעבירות). הסיבה לשינוי הוא הטרנד העולמי לקצץ ביכולות שטח לטובת יכולות כביש (והן אכן מעולות). החל מ 2011, נדמה לי שיופיעו בהיצע גראנדים עם מערכות מרצדס - הגבהות אויר, ונעילות אלקטרוניות.

-->